Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 19 Mar 2015 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 288
Loty: 112
Kilometry: 142 458
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
Drugi raz w Londynie i drugi raz w styczniu. Nie ma tam plaży, słońca, ładnych widoków, jednak można się dobrze bawić i bez tego.

Image

Na początku było trochę niemiłych niespodzianek. Najpierw kolejka do kontroli paszportowej opóźniła nas o godzinę, potem problemy z wykorzystaniem PayPassów do opłacania komunikacji miejskiej dodały kolejne kilka minut. Kupiliśmy Oystery, ale na zmianę warty o 11:00 nie zdążyliśmy. Dojechaliśmy pod Big Bena, czyli jedno z najgęściej zagęszczonych turystami miejsc na świecie. Wyszliśmy z tłocznego metra na jeszcze bardziej tłoczną ulicę. Nie ma tu uroku Jamesa Bonda biegnącego przez miasto w garniturze. Spacer w parku św. Jakuba poprawił nam samopoczucie. Stamtąd już, śladami "Notting Hill" przeszliśmy obok hotelu Ritz, potem krótka przejażdżka metrem i znaleźliśmy się na Portobello Road. Kramy, sklepiki i mnóstwo ulicznego jedzenia. To jest miejsce, w którym również jest tłok jak pod Big Benem, ale trochę inny, bardziej lokalny niż turystyczny. Chociaż turystów też tu masa.
Zlokalizowaliśmy księgarnię Williama Thackera i jego niebieskie drzwi.

Image
Image
Image
Image

Jedną z najlepszych atrakcji Londynu są muzea. Darmowe i wielkie jak powierzchnia wszystkich muzeów regionalnych w Polsce razem wzięta. Muzeum Historii Naturalnej to jedno z moich ulubionych, pewnie z powodu niedostatku takich placówek na rodzimym gruncie. Widząc dzieciaki, które mają takie atrakcje na co dzień łezka mi się w oku kręci.

Image

Weekend w Londynie to za mało czasu, by zwiedzać sobie swobodnie wszystko. Po Notting Hill i Muzeum Historii Naturalnej zostało nam trochę czasu na punkty obowiązkowe typu Picadilly Circus, Baker Street Sherlocka Holmesa i Tower Bridge.

Wracając na Stratford zapomnieliśmy się odpikać na stacji DLR i pobrało nam za dużo kasy. Po zwrot wróciliśmy na dworzec w Stratford i stamtąd już na spacerkiem do hotelu. Dwa lata wcześniej udało mi się skorzystać z noclegu w hotelu Ramada w okolicach lotniska City za jedynie 25 GBP. Teraz też najtańsze noclegi udało się znaleźć na Stratford, w Travelodge. Dzielnica ma po Olimpiadzie lekką czkawkę w liczbie pokoi hotelowych. Z jednego Holiday Inn widać inny Holiday Inn. Ceny są dużo niższe niż w centrum i za cztery gwiazdki można zapłacić 300 zł, podczas gdy w centrum dwa razy więcej. Dojazd jest za to bardzo dobry i w 30 minut jesteśmy na miejscu jadąc z centrum.

Image

Drugi dzień mieliśmy przeznaczyć na inne muzea, ale zamiast tego połaziliśmy po Stratfordzie. Głównie po Parku Królowej Elżbiety. Jakaś wystawa autobusów i takie tam.

Image

Jak kolega kiedyś narzekał na Stansted to i jak ponarzekam. Jak można podawać bramkę na godzinę przed odlotem? Ludzie stoją w tłumie zamiast przejść pod puste bramki. Komercjalizacja lotnisko nabiera nowego etapu. Następny to fotele tylko dla klientów sklepów. Ktoś tu zapomniał, że lotniska są dla podróżnych, a nie klientów. Mam nadzieję, że ten trend poza Londynem, Brukselą i paroma innymi portami nie trafi nigdy do Polski.

Więcej na http://blizejdalej.blogspot.com/2015/02 ... ii_18.html
Zdjęcia na https://flic.kr/s/aHsk5HgxZR

[mapa KRK,STN]
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group