| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Internet z roamingiem. internet-z-roamingiem,743,172721 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | BP2?? [ 25 Sie 2023 23:31 ] |
| Temat postu: | Internet z roamingiem. |
Witam, mam pytanie o roaming z miejscową Chilijską sim kartą . Mam taki plan podróży- przylatuję do Chile i chcę od razu kupić kartę na Internet, potem lecę do Argentyny z Argentyny lecę do Peru. Czy karta kupiona w Chile będzie działać na roamingu w tych państwach i jak będzie to jaka , czy lepiej w każdym kupować miejscową ? Jak by jeszcze ta karta działała w Meksyku było by super , bo na parę dni tam się też zatrzymam.Dziękuję. | |
| Autor: | benedetti [ 25 Sie 2023 23:46 ] |
| Temat postu: | Re: Internet z roamingiem. |
Wydajne mi się to dość oryginalny pomysł, ale podejrzewam, że jak masz lecieć na roamingu, to najlepszymi opcjami zwykle były Lifecell/Kievstar, a teraz już większość i tak korzysta z Airalo airalo-esim-mobilny-internet-na-swiecie-3,1527,166521?start=40 i podobnych wynalazków. BTW, właśnie wróciłem z Chile i mam sim WOMa na zbyciu. | |
| Autor: | BP2?? [ 25 Sie 2023 23:51 ] |
| Temat postu: | Re: Internet z roamingiem. |
@benedetti na SCL da się kupić Airalo czy WOM ? Z wielką chęcią kupiłby od Ciebie WOMa ale zaraz mieszkam w Kanadzie. | |
| Autor: | tarman [ 26 Sie 2023 00:10 ] |
| Temat postu: | Re: Internet z roamingiem. |
@benedetti pisze o aplikacjach które nie znają granic.... Nie ważne gdzie mieszkasz... | |
| Autor: | KKL [ 26 Sie 2023 01:33 ] |
| Temat postu: | Re: Internet z roamingiem. |
Kyivstar na Amerykę Południowa nie polecam.. Wyjątkowo wolny... Mam wrażenie, że mają jakiś najniższy priorytet. | |
| Autor: | marek2011 [ 19 Cze 2024 18:55 ] |
| Temat postu: | Re: Internet z roamingiem. |
Korzystam z FlexiRoam i wszędzie hula wystarczająco szybko, w tym także bez żadnych problemów na Wyspie Wielkanocnej - w Hanga Roa i bliskich okolicach, w pozostałej części wyspy praktycznie nie ma żadnych zasięgów albo wskakują sporadycznie. Nawet powiedziałbym, że jest szybszy i bardziej stabilny od hotelowego WiFi (które samo w sobie jest też bardzo okej) tutaj. Więc jeżeli ktoś korzysta, to nie ma absolutnie potrzeby kupowania osobnych SIM w Chile a zwłaszcza na WW. | |
| Autor: | monroe [ 29 Sty 2025 13:24 ] |
| Temat postu: | Re: Internet z roamingiem. |
Korzystałem z Airalo i niestety nie mogę polecić. Otóż Airalo deklaruje, że w Chile korzysta z infrastruktury Movistara. Tymczasem na miejscu łączy się jedynie z Entelem i to w standardzie 3G (Calama, San Pedro de Atacama, okolice Atacamy). LTE było obecne tylko w centrum Santiago i nie pamiętam jak w Valparaiso. Wymieniłem mnóstwo wiadomości z supportem Airalo. Prosili o dziesiątki screenów z telefonu, kazali powtarzać te same procedury i twierdzili, że korzystają z Movistara a nie Entela. Przy czym problem był na 3 różnych telefonach i na żadnym nie został rozwiązany. Prędkość była naprawdę słaba (no bo w standardzie 3G). Po powrocie złożyłem u nich reklamację, oddali mi tylko niewykorzystane GB przeliczając na ich "walutę". | |
| Autor: | mucha [ 29 Maj 2025 22:57 ] |
| Temat postu: | Re: Internet z roamingiem. |
Flexiroam esim w części kontynentalnej bez problemu (Claro, Movistar), na WW niestety tylko Movistar 3G (H+) a LTE łapał czasami przy lotnisku ale na krótko. Entel ponoć tam działa najlepiej ale nie wpuszczało mnie do tej sieci, mimo że support Flexiroam twierdził że mają z nimi umowę. | |
| Autor: | SPLDER [ 29 Wrz 2025 03:16 ] |
| Temat postu: | Re: Internet z roamingiem. |
@monroe Widziałem że narzekałeś na Airalo w Boliwii i Chile , czy miałeś wersję DISCOVER , LATAMLINK , czy brałeś pakiety na poszczególne kraje ? Zamierzam korzystać głównie z naszego Orange, ale ich pakiety nie obejmują Paragwaju i Boliwii i mam też obawy o jakość. na Wyspie Wielkanocnej. Airalo ma bardzo dobrą ofertę na rok 30GB za 58 EUR, ale z tego co piszesz nie ma sensu jej kupować z myślą o Boliwii i Chile ? | |
| Autor: | monroe [ 29 Wrz 2025 12:07 ] |
| Temat postu: | Re: Internet z roamingiem. |
@SPLDER To był Latamlink (korzystałem w trakcie tego wyjazdu w Argentynie, Chile i Boliwii). O ile w Santiago i Uyuni nie było żadnego problemu (LTE) o tyle w pozostałych miejscach bywało niestety raczej słabo. Nie kojarzę, żebym w Boliwii miał sieć gdzieś poza Uyuni... Może od tego czasu coś poprawili i w Chile faktycznie zaczęli korzystać z Movistara jak deklarują? | |
| Autor: | SPLDER [ 29 Wrz 2025 18:46 ] |
| Temat postu: | Re: Internet z roamingiem. |
Ostatecznie skorzystałem z promocji 50% na Flexiroam i wziąłem za 90 USD 30GB ważne rok. Trochę drożej, ale to sprawdzone rozwiązanie, przynajmniej informacji na forum. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |