Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Internet z roamingiem.
internet-z-roamingiem,743,172721
Strona 1 z 1

Autor:  BP2?? [ 25 Sie 2023 23:31 ]
Temat postu:  Internet z roamingiem.

Witam, mam pytanie o roaming z miejscową Chilijską sim kartą . Mam taki plan podróży- przylatuję do Chile i chcę od razu kupić kartę na Internet, potem lecę do Argentyny z Argentyny lecę do Peru. Czy karta kupiona w Chile będzie działać na roamingu w tych państwach i jak będzie to jaka , czy lepiej w każdym kupować miejscową ? Jak by jeszcze ta karta działała w Meksyku było by super , bo na parę dni tam się też zatrzymam.Dziękuję.

Autor:  benedetti [ 25 Sie 2023 23:46 ]
Temat postu:  Re: Internet z roamingiem.

Wydajne mi się to dość oryginalny pomysł, ale podejrzewam, że jak masz lecieć na roamingu, to najlepszymi opcjami zwykle były Lifecell/Kievstar, a teraz już większość i tak korzysta z Airalo airalo-esim-mobilny-internet-na-swiecie-3,1527,166521?start=40 i podobnych wynalazków. BTW, właśnie wróciłem z Chile i mam sim WOMa na zbyciu. ;)

Autor:  BP2?? [ 25 Sie 2023 23:51 ]
Temat postu:  Re: Internet z roamingiem.

@benedetti na SCL da się kupić Airalo czy WOM ? Z wielką chęcią kupiłby od Ciebie WOMa ale zaraz mieszkam w Kanadzie.

Autor:  tarman [ 26 Sie 2023 00:10 ]
Temat postu:  Re: Internet z roamingiem.

@benedetti pisze o aplikacjach które nie znają granic.... Nie ważne gdzie mieszkasz...

Autor:  KKL [ 26 Sie 2023 01:33 ]
Temat postu:  Re: Internet z roamingiem.

Kyivstar na Amerykę Południowa nie polecam.. Wyjątkowo wolny... Mam wrażenie, że mają jakiś najniższy priorytet.

Autor:  marek2011 [ 19 Cze 2024 18:55 ]
Temat postu:  Re: Internet z roamingiem.

Korzystam z FlexiRoam i wszędzie hula wystarczająco szybko, w tym także bez żadnych problemów na Wyspie Wielkanocnej - w Hanga Roa i bliskich okolicach, w pozostałej części wyspy praktycznie nie ma żadnych zasięgów albo wskakują sporadycznie. Nawet powiedziałbym, że jest szybszy i bardziej stabilny od hotelowego WiFi (które samo w sobie jest też bardzo okej) tutaj.

Więc jeżeli ktoś korzysta, to nie ma absolutnie potrzeby kupowania osobnych SIM w Chile a zwłaszcza na WW.

Autor:  monroe [ 29 Sty 2025 13:24 ]
Temat postu:  Re: Internet z roamingiem.

Korzystałem z Airalo i niestety nie mogę polecić.

Otóż Airalo deklaruje, że w Chile korzysta z infrastruktury Movistara. Tymczasem na miejscu łączy się jedynie z Entelem i to w standardzie 3G (Calama, San Pedro de Atacama, okolice Atacamy). LTE było obecne tylko w centrum Santiago i nie pamiętam jak w Valparaiso.

Wymieniłem mnóstwo wiadomości z supportem Airalo. Prosili o dziesiątki screenów z telefonu, kazali powtarzać te same procedury i twierdzili, że korzystają z Movistara a nie Entela. Przy czym problem był na 3 różnych telefonach i na żadnym nie został rozwiązany.

Prędkość była naprawdę słaba (no bo w standardzie 3G). Po powrocie złożyłem u nich reklamację, oddali mi tylko niewykorzystane GB przeliczając na ich "walutę".

Autor:  mucha [ 29 Maj 2025 22:57 ]
Temat postu:  Re: Internet z roamingiem.

Flexiroam esim w części kontynentalnej bez problemu (Claro, Movistar), na WW niestety tylko Movistar 3G (H+) a LTE łapał czasami przy lotnisku ale na krótko. Entel ponoć tam działa najlepiej ale nie wpuszczało mnie do tej sieci, mimo że support Flexiroam twierdził że mają z nimi umowę.

Autor:  SPLDER [ 29 Wrz 2025 03:16 ]
Temat postu:  Re: Internet z roamingiem.

@monroe
Widziałem że narzekałeś na Airalo w Boliwii i Chile , czy miałeś wersję DISCOVER , LATAMLINK , czy brałeś pakiety na poszczególne kraje ?
Zamierzam korzystać głównie z naszego Orange, ale ich pakiety nie obejmują Paragwaju i Boliwii i mam też obawy o jakość. na Wyspie Wielkanocnej.
Airalo ma bardzo dobrą ofertę na rok 30GB za 58 EUR, ale z tego co piszesz nie ma sensu jej kupować z myślą o Boliwii i Chile ?

Autor:  monroe [ 29 Wrz 2025 12:07 ]
Temat postu:  Re: Internet z roamingiem.

@SPLDER
To był Latamlink (korzystałem w trakcie tego wyjazdu w Argentynie, Chile i Boliwii). O ile w Santiago i Uyuni nie było żadnego problemu (LTE) o tyle w pozostałych miejscach bywało niestety raczej słabo. Nie kojarzę, żebym w Boliwii miał sieć gdzieś poza Uyuni... ;)

Może od tego czasu coś poprawili i w Chile faktycznie zaczęli korzystać z Movistara jak deklarują?

Autor:  SPLDER [ 29 Wrz 2025 18:46 ]
Temat postu:  Re: Internet z roamingiem.

Ostatecznie skorzystałem z promocji 50% na Flexiroam i wziąłem za 90 USD 30GB ważne rok.
Trochę drożej, ale to sprawdzone rozwiązanie, przynajmniej informacji na forum.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/