Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#21 PostWysłany: 14 Lip 2015 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
Krajów: 12 / 5.6%
niebieski
Nic zwiazanego z FB nie dziala w Chinach! No i bardzo dobrze, przynajmniej mozna sobie zrobic przerwe od tego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#22 PostWysłany: 14 Lip 2015 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 419
Loty: 652
Kilometry: 746 940
Krajów: 56 / 26.2%
niebieski
Bubu69 napisał(a):
Nic zwiazanego z FB nie dziala w Chinach! No i bardzo dobrze, przynajmniej mozna sobie zrobic przerwe od tego ;)

Komunikator akurat jest przydatny, podobnie jak komunikator google i wszystkie inne darmowe sposoby komunikacji. Warto mieć zainstalowanego Viber'a WhatsUp'a, czy WeChat'a przed wyjazdem, bo potem sklep Google nie działa ;)
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#23 PostWysłany: 14 Lip 2015 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
Krajów: 12 / 5.6%
niebieski
Whatsapp akurat dziala, Viber chyba tak samo, nie kojarze czy przypadkiem nie byly problemy z przegladarka np.chrome, bo cos kojarze, ze nic nie mozna bylo sprawdzic ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#24 PostWysłany: 10 Gru 2015 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
Większość usług powiązanych z Google nie działa, czyli wyszukiwarka, gmail i sklep google w telefonach z Androidem. Na FB też nie ma co liczyć. My mieliśmy małą lipę, bo musieliśmy sformatować telefon przed Chinami i zapomnieliśmy wgrać dwóch aplikacji: map i translatora i po wjeździe do Chin nie dało się tego zainstalować :lol:
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#25 PostWysłany: 10 Gru 2015 15:59 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 164
Loty: 279
Kilometry: 415 030
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
alternatywą dla googla jest ichniejsza wyszukiwarka Baidu. Mapy też tam są i można ściągnąć na telefon. tylko nazwy nie pamiętam...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#26 PostWysłany: 31 Sty 2016 21:39 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Krajów: 14 / 6.5%
Nie wiem od czego to zależy, ale mi nic nie działało: fb, messanger, instagram, gmail, a moja koleżanka spokojnie dostawała mejle na gmaila i mogła na nie odpowiadać...

Dlatego do komunikacji polecam albo skype albo whatsapp.

A co do tłumaczy to jest wiele lepszych słowników niż google translator, np. pleco który tłumaczy z ang na chiński (i odwrotnie). Dostępny na iphone'a i androida.
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#27 PostWysłany: 12 Mar 2016 14:41 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1914
srebrny
Jakie formy komunikacji z resztą świata, w tym Europą, polecacie? Komunkator, mapy, translator. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#28 PostWysłany: 12 Mar 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
Agg napisał(a):
Dlatego do komunikacji polecam albo skype albo whatsapp.
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#29 PostWysłany: 11 Kwi 2016 11:12 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 378
Loty: 59
Kilometry: 151 609
Krajów: 15 / 7.0%
niebieski
Viber i Skype działają bezproblemowo (przynajmniej tak było w lipcu 2015 pod Windows Mobile).
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#30 PostWysłany: 11 Kwi 2016 11:21 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5669
srebrny
mi tam w pekinie nic nie dzialalo, jeden dzien zycia bylem odciety od swiata :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#31 PostWysłany: 08 Lip 2016 10:44 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
Czy ktoś z osób ostatnio podróżujących do Chin mogą napisać kilka słów na temat internetu - czy coś się zmieniło w stosunku do informacji zawartych w tym wątku?
Zastanawiam się nad wykupieniem 30-dniowego VPNa na czas pobytu w Chinach. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#32 PostWysłany: 08 Lip 2016 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
@piotralek - Tak, VPN załatwia sprawę (sprawdzone empirycznie). Dodatkowo, blokada obejmująca szeroko pojęte usługi Google, nie dotyczy większości usług Microsoftu ;) . Więc w przypadku chęci skorzystania z map bądź tłumacza, można używać Bing, Bing Translator i tak dalej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#33 PostWysłany: 08 Lip 2016 12:43 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
Dzięki za feedback. A polecasz jakiś konkretny płatny/bezpłatny VPN? Z tego co czytałem o bezpłatnych to różnie z nimi bywa - często są blokowane po jakimś czasie. Stąd moje zainteresowanie płatnymi rozwiązaniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#34 PostWysłany: 08 Lip 2016 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
niebieski
Najwięksi, typu Astril itp. czasami padają jak jest jakiś zjazd partii czy inny szczyt G20.
Polski 'vpnonline' działa dobrze, nie 'duszą' go okazjonalnie. Używam od chyba 3 lat...
Bezpłatne jak to bezpłatne, różnie bywa.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#35 PostWysłany: 05 Wrz 2016 23:05 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
AirVPN, można wziąć na 3 dni za 1 euro jeśli dobrze pamiętam, trzeba w programie ustawić protokół SSL i będzie zawsze działał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#36 PostWysłany: 10 Lut 2017 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 49
Loty: 26
Kilometry: 90 094
Krajów: 10 / 4.7%
Witam,

Za parę tygodni lecę do Szanghaju i Pekinu na parę dni. Zamierzam kupić kartę SIM do telefonu, żeby korzystać z mobilnego internetu (Galaxy S4).
Z informacji w necie wynika, że nie można tak po prostu sobie kupić karty SIM, trzeba ją zarejestrować itp. Czy faktycznie ciężko jest zakupić SIMa np. w Szanghaju?
Czy to prawda, że karty China Mobile nie działają z telefonami spoza Chin i należy kupić China Unicom?
Czy w takim Biurze Obsługi Klienta (link do google maps) mógłbym nabyć kartę SIM bez planu/abo?

A może macie jakieś własne doświadczenia z zakupem i używaniem mobilnego internetu pre-paid.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#37 PostWysłany: 11 Lut 2017 03:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
niebieski
Trzeba okazać paszport przy zakupie, oni wypełnijają formularze i tyle.
Bywa ciężko z komunikacją tam, często nie wiedzą jak wpisać dane obcokrajowca, ale w Szanghaju jest nadzieja.
Internet, pomijając blokady i inne utrudnienia, działa dobrze, a nawet bardzo dobrze.
Mają ponad 700mln uzytkowników, którzy są uzależnieni więc nie może być lipy ;)
Używałem China Mobile z telefonem kupionym w Tajlandii, wszystko działało, nigdy nie słyszałęm o problemach tego typu
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
adix1982 lubi ten post.
adix1982 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#38 PostWysłany: 11 Lut 2017 10:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9540
srebrny
A czy gmail działa normalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#39 PostWysłany: 11 Lut 2017 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5597
Loty: 169
Kilometry: 241 913
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
Z tego co wiem, nie działa żadna usługa google: ani gmail, ani tłumacz, ani mapy.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#40 PostWysłany: 11 Lut 2017 10:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9540
srebrny
Miałeś może okazję sprawdzić, bo w necie znajduję różne informacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group