Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Indonezja - skuter
indonezja-skuter,1098,30183
Strona 1 z 6

Autor:  placek11 [ 31 Maj 2013 15:37 ]
Temat postu:  Indonezja - skuter

Czy ktoś orientuje się czy przy wypożyczeniu skutera w Indonezji wystarczy prawo jazdy kategorii B, czy konieczne jest A?

Autor:  zbyhu [ 31 Maj 2013 15:43 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

Nikt nawet nie sprawdzi czy masz jakiekolwiek prawo jazdy.

Edit: Ok, cofam. Poczytałem przez chwilę w necie i chyba nie wszędzie tak jest. Niech się inni wypowiedzą...

Autor:  Magma [ 31 Maj 2013 16:16 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

Jezdzilam skuterem wypozyczonym na Bali przez 6 dni. 5 dolcow za dzien to mozna bylo poszalec.
Wszystko bylo ok dopoki policja nas nie zlapala - niby za zlamanie jakiegos tam przepisu, ktorego i tak nikt nie respektowal, no ale my bylismy w tym calym tlumie jedynymi "białymi", wiec wiadomo - turysci. Jak nas dorwali to za brak prawa jazdy chcieli nam dowalic karę równowartości mniej wiecej 300pln i drugie 300 za costam... nie wiem do tej pory za co. Powiedzieli ze jak nie zaplacimy - nie wypuszczą nas z kraju, a przy probie wyjazdu na lotnisku zatrzyma nas policja i pójdziemy niby do wiezienia. Druga rzecz, że kredytowo mozna to bylo zaplacic tylko w stolicy, czyli Denpasar, a nie bylo nam po drodze.

Podobno trzeba bylo miec jakies zaswiadczenie zalatwione, cos w rodzaju zastepczego prawa jazdy obowiazującego wtedy tez w Idonezji, ale wydanie takiego bylo odplatne okolo 100pln - uwaga informacje niepotwierdzone.

Chcieli sie targowac, wyciagnac jakas kase, ale i tak nie mielismy przy sobie tyle kasy co chcieli, zrobilam wiec scene, zaczelam krzyczec i wywalilam wszystko z torebki po czym rzucilam nią w swojego chlopaka, ktory z nimi negocjowal ( dajac do zrozumienia ze nie mamy wiecej kasy) - i wtedy im rece poopadały, chyba nie wiedzieli nigdy takiej sceny - oddali nam wszytskie pieniadze jakie do tej pory od nas wyciagneli (jakies 20 dolarow) i kazali odjechac czym predzej. Polecam wiec- spradzony sposob.

Autor:  zbyhu [ 31 Maj 2013 16:29 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

To przeczytaj też:
viewtopic.php?p=247921#p247921

Autor:  placek11 [ 31 Maj 2013 16:36 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

Międzynarodowe prawo jazdy mam ale tylko kategorii B i dlatego pytam czy mogą mnie spotkać jakieś problemy ;)

Autor:  mmateoo [ 31 Maj 2013 17:07 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

ja bym raczej się bał jeździć po tamtejszych drogach, szczególnie w miastach. chyba że chodzi o jakąś mniejszą wyspę

Autor:  Magma [ 01 Cze 2013 14:42 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

Strach jest na poczatku, myślę, że lepiej jezdzic skuterem niz autem, ale pozniej juz tylko z górki... Trzeba sie przyzwyczaic do sygnalow jakie wysylaja, np. jak wyprzedza Cie skuterek albo auto jadąc bardzo blisko Ciebie puszczają wczesniej 2 razy sygnal dzwiekowy, żebys przypadkiem nie zrobil nagle jakiegos niepowolanego ruchu. Jak ktos lubi troche adrenaliny to śmiało mozna probowac - frajda niesamowita, wiele ciekawych miejsc po drodze mozna zaliczyc. W miescie tez nie jest zle, coprawda z 3 pasow kierowcy robią 5, pchają się niesamowicie, ale jak jedziesz z nimi "w bandzie" to nawet smiesznie jest.

Najlepiej wez sobie na 1 dzien na poczatek, sprawdzisz czy jestes w stanie to ogarnac.

Autor:  indo-explorer [ 03 Cze 2013 15:21 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

Mieszkam na Bali. Tylko międzynarodowe prawo jazdy Cię ratuje. Na skuter wymagane jest tu prawo jazdy jak na motor w Polsce.
Pomijam kwestię mandatów za brak prawka bo nie się jakoś mega wielkie. Jak jednak będziesz uczestniczyć w jakimś zdarzeniu drogowym bez prawka to już po tobie. Będzie sporo do zapłacenia.

Autor:  brahmin [ 20 Wrz 2013 22:00 ]
Temat postu:  Wypożyczenie skutera/samochodu w Indonezji

Cześć, interesuje mnie kwestia wypożyczenia w Indonezji skutera lu samochodu. Jak to wygląda w praktyce - czy wypożyczając pojazd w miejscu A, muszę go oddać w tym samym miejscu (A) czy mogę w jakimś innym miejscu/mieście (B)?

Autor:  Pama [ 23 Kwi 2014 02:33 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

[quote="indo-explorer"]Mieszkam na Bali. Tylko międzynarodowe prawo jazdy Cię ratuje. Na skuter wymagane jest tu prawo jazdy jak na motor w Polsce./quote]

Niby wszystko jasno napisane ale chcę upewnić się. Czyli jest wymagane prawo kat. A, by nie dostawać mandatów i tak dalej. Ale międzynarodowe, które ratuje od nieprzyjemnych sankcji, takich jak ogromne odszkodowanie za wypadek, to też tylko kat. A?

Autor:  pizarro [ 23 Kwi 2014 06:51 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji.


Autor:  jajciucha [ 23 Kwi 2014 14:44 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

Też mnie temat interesuje tym bardziej, że czytałam sporo relacji z podróży po Indonezji i podobno wystarczy prawo jazdy kat B z opcją międzynarodowe. Ciekawe, bo za 1,5 mies będę chciała też się na miejscu przejechać skuterem.

Autor:  bonieq2 [ 23 Kwi 2014 14:52 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

pizarro napisał(a):
Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji.


Mnie właśnie "głowa na karku" uratowała przed mandatem lub może raczej łapówką, gdy zatrzymała mnie policja, a prawo jazdy międzynarodowe leżało spokojnie w hotelu, a nie w kieszeni ;) Udało się "na bezczela" z polskim prawkiem kat. B, ale nie musi to być regułą.
Przy wypożyczeniu spokojnie starczało międzynarodowe kat. B (sprawdzane parę razy), a zdarzyło się też, że nikt nie pytał o żadne dokumenty. Wydaje mi się na podstawie doświadczeń, że na skuter 90 cc lub 125 cc, zwłaszcza automat nie trzeba w Indonezji prawa jazdy na motor. Inna sprawa, że Bali to dość "mocne" miejsce na naukę jazdy.

Autor:  jajciucha [ 24 Kwi 2014 19:09 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

To będę szukać małego skuterka i w drogę, choć na kilka godzin by zobaczyć wioski i najbliższą okolicę.
Będziemy z dziećmi więc w dłuższe podróże skuterem nie będziemy się wypuszczać na bank.
Mam nadzieję, że kaski dla dzieci mają do wypożyczenia.

Autor:  klayton [ 24 Kwi 2014 19:21 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

pizarro napisał(a):
Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji.

Dodam, że nie musisz mieć nawet skutera, żeby na nim jeżdzić. Wystarczy dobrze się zalać i pofantazjować.

BTW - mimo wszystko moja rada jest rozsądniejsza od cytowanej... ;)

Autor:  brzuh [ 24 Kwi 2014 19:26 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

klayton napisał(a):
pizarro napisał(a):
Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji.

Dodam, że nie musisz mieć nawet skutera, żeby na nim jeżdzić. Wystarczy dobrze się zalać i pofantazjować.

BTW - mimo wszystko moja rada jest rozsądniejsza od cytowanej... ;)




W Indonezji wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy tzn. taka szara książeczka, którą trzeba wyrobić ( W książeczce nie są wbijane kategorie tak więc na B można jeździć skuterem.
Za brak międzynarodowego prawa jazdy dostałem mandat na Bali i nie mogłem kontynuować podróży.
Turyści odróżniają się od miejscowych i za byle co są wyłapywani z tłumu skuterów.
Tak więc głowa na karku nie wystarczy- chyba, że ma się duży portfel.
Pozdrawiam

Autor:  Pama [ 24 Kwi 2014 19:53 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

brzuh napisał(a):
W Indonezji wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy tzn. taka szara książeczka, którą trzeba wyrobić ( W książeczce nie są wbijane kategorie tak więc na B można jeździć skuterem.


http://g.infor.pl/obrazki/dzu/1998/018/ ... 86.002.jpg

Nie ma Indonezji. Niestety.
Wyjazd też mam tuż tuż a nie wiem jak mogę się swobodnie przemieszczać w mniej znane miejsca i na dodatek niskokosztowo.

Autor:  brzuh [ 24 Kwi 2014 20:41 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

Pama napisał(a):
brzuh napisał(a):
W Indonezji wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy tzn. taka szara książeczka, którą trzeba wyrobić ( W książeczce nie są wbijane kategorie tak więc na B można jeździć skuterem.


http://g.infor.pl/obrazki/dzu/1998/018/ ... 86.002.jpg

Nie ma Indonezji. Niestety.
Wyjazd też mam tuż tuż a nie wiem jak mogę się swobodnie przemieszczać w mniej znane miejsca i na dodatek niskokosztowo.



Co z tego,że nie ma Indonezji. Zobacz z którego roku jest ta książeczka. Wiem za co dostałem mandat: za brak międzynarodowego prawka. Koleżanka miała tą książeczkę i wszystko było ok.

Autor:  pizarro [ 24 Kwi 2014 21:33 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

Międzynarodowym prawem jazdy można sobie w Indonezji dupę wytrzeć. Zjeździłem Bali skuterem wzdłuż i wszerz, wypożyczałem sprzęt w wielu miejscach, celowo kilka razy zatrzymałem się przy policjantach. Nikt nigdy nie pytał mnie o jakiekolwiek prawo jazdy. Jedyne na co mi zwracano uwagę to, żeby jeździć w kasku.

Autor:  klayton [ 24 Kwi 2014 21:57 ]
Temat postu:  Re: Indonezja - skuter

pizarro napisał(a):
Międzynarodowym prawem jazdy można sobie w Indonezji dupę wytrzeć. Zjeździłem Bali skuterem wzdłuż i wszerz, wypożyczałem sprzęt w wielu miejscach, celowo kilka razy zatrzymałem się przy policjantach. Nikt nigdy nie pytał mnie o jakiekolwiek prawo jazdy. Jedyne na co mi zwracano uwagę to, żeby jeździć w kasku.

Jakis wniosek z tego wysnuwasz dla wszystkich?

Strona 1 z 6 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/