| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Indonezja - skuter indonezja-skuter,1098,30183 | Strona 1 z 6 |
| Autor: | placek11 [ 31 Maj 2013 15:37 ] |
| Temat postu: | Indonezja - skuter |
Czy ktoś orientuje się czy przy wypożyczeniu skutera w Indonezji wystarczy prawo jazdy kategorii B, czy konieczne jest A? | |
| Autor: | zbyhu [ 31 Maj 2013 15:43 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
Nikt nawet nie sprawdzi czy masz jakiekolwiek prawo jazdy. Edit: Ok, cofam. Poczytałem przez chwilę w necie i chyba nie wszędzie tak jest. Niech się inni wypowiedzą... | |
| Autor: | Magma [ 31 Maj 2013 16:16 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
Jezdzilam skuterem wypozyczonym na Bali przez 6 dni. 5 dolcow za dzien to mozna bylo poszalec. Wszystko bylo ok dopoki policja nas nie zlapala - niby za zlamanie jakiegos tam przepisu, ktorego i tak nikt nie respektowal, no ale my bylismy w tym calym tlumie jedynymi "białymi", wiec wiadomo - turysci. Jak nas dorwali to za brak prawa jazdy chcieli nam dowalic karę równowartości mniej wiecej 300pln i drugie 300 za costam... nie wiem do tej pory za co. Powiedzieli ze jak nie zaplacimy - nie wypuszczą nas z kraju, a przy probie wyjazdu na lotnisku zatrzyma nas policja i pójdziemy niby do wiezienia. Druga rzecz, że kredytowo mozna to bylo zaplacic tylko w stolicy, czyli Denpasar, a nie bylo nam po drodze. Podobno trzeba bylo miec jakies zaswiadczenie zalatwione, cos w rodzaju zastepczego prawa jazdy obowiazującego wtedy tez w Idonezji, ale wydanie takiego bylo odplatne okolo 100pln - uwaga informacje niepotwierdzone. Chcieli sie targowac, wyciagnac jakas kase, ale i tak nie mielismy przy sobie tyle kasy co chcieli, zrobilam wiec scene, zaczelam krzyczec i wywalilam wszystko z torebki po czym rzucilam nią w swojego chlopaka, ktory z nimi negocjowal ( dajac do zrozumienia ze nie mamy wiecej kasy) - i wtedy im rece poopadały, chyba nie wiedzieli nigdy takiej sceny - oddali nam wszytskie pieniadze jakie do tej pory od nas wyciagneli (jakies 20 dolarow) i kazali odjechac czym predzej. Polecam wiec- spradzony sposob. | |
| Autor: | zbyhu [ 31 Maj 2013 16:29 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
To przeczytaj też: viewtopic.php?p=247921#p247921 | |
| Autor: | placek11 [ 31 Maj 2013 16:36 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
Międzynarodowe prawo jazdy mam ale tylko kategorii B i dlatego pytam czy mogą mnie spotkać jakieś problemy | |
| Autor: | mmateoo [ 31 Maj 2013 17:07 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
ja bym raczej się bał jeździć po tamtejszych drogach, szczególnie w miastach. chyba że chodzi o jakąś mniejszą wyspę | |
| Autor: | Magma [ 01 Cze 2013 14:42 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
Strach jest na poczatku, myślę, że lepiej jezdzic skuterem niz autem, ale pozniej juz tylko z górki... Trzeba sie przyzwyczaic do sygnalow jakie wysylaja, np. jak wyprzedza Cie skuterek albo auto jadąc bardzo blisko Ciebie puszczają wczesniej 2 razy sygnal dzwiekowy, żebys przypadkiem nie zrobil nagle jakiegos niepowolanego ruchu. Jak ktos lubi troche adrenaliny to śmiało mozna probowac - frajda niesamowita, wiele ciekawych miejsc po drodze mozna zaliczyc. W miescie tez nie jest zle, coprawda z 3 pasow kierowcy robią 5, pchają się niesamowicie, ale jak jedziesz z nimi "w bandzie" to nawet smiesznie jest. Najlepiej wez sobie na 1 dzien na poczatek, sprawdzisz czy jestes w stanie to ogarnac. | |
| Autor: | indo-explorer [ 03 Cze 2013 15:21 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
Mieszkam na Bali. Tylko międzynarodowe prawo jazdy Cię ratuje. Na skuter wymagane jest tu prawo jazdy jak na motor w Polsce. Pomijam kwestię mandatów za brak prawka bo nie się jakoś mega wielkie. Jak jednak będziesz uczestniczyć w jakimś zdarzeniu drogowym bez prawka to już po tobie. Będzie sporo do zapłacenia. | |
| Autor: | brahmin [ 20 Wrz 2013 22:00 ] |
| Temat postu: | Wypożyczenie skutera/samochodu w Indonezji |
Cześć, interesuje mnie kwestia wypożyczenia w Indonezji skutera lu samochodu. Jak to wygląda w praktyce - czy wypożyczając pojazd w miejscu A, muszę go oddać w tym samym miejscu (A) czy mogę w jakimś innym miejscu/mieście (B)? | |
| Autor: | Pama [ 23 Kwi 2014 02:33 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
[quote="indo-explorer"]Mieszkam na Bali. Tylko międzynarodowe prawo jazdy Cię ratuje. Na skuter wymagane jest tu prawo jazdy jak na motor w Polsce./quote] Niby wszystko jasno napisane ale chcę upewnić się. Czyli jest wymagane prawo kat. A, by nie dostawać mandatów i tak dalej. Ale międzynarodowe, które ratuje od nieprzyjemnych sankcji, takich jak ogromne odszkodowanie za wypadek, to też tylko kat. A? | |
| Autor: | pizarro [ 23 Kwi 2014 06:51 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji. | |
| Autor: | jajciucha [ 23 Kwi 2014 14:44 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
Też mnie temat interesuje tym bardziej, że czytałam sporo relacji z podróży po Indonezji i podobno wystarczy prawo jazdy kat B z opcją międzynarodowe. Ciekawe, bo za 1,5 mies będę chciała też się na miejscu przejechać skuterem. | |
| Autor: | bonieq2 [ 23 Kwi 2014 14:52 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
pizarro napisał(a): Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji. Mnie właśnie "głowa na karku" uratowała przed mandatem lub może raczej łapówką, gdy zatrzymała mnie policja, a prawo jazdy międzynarodowe leżało spokojnie w hotelu, a nie w kieszeni Przy wypożyczeniu spokojnie starczało międzynarodowe kat. B (sprawdzane parę razy), a zdarzyło się też, że nikt nie pytał o żadne dokumenty. Wydaje mi się na podstawie doświadczeń, że na skuter 90 cc lub 125 cc, zwłaszcza automat nie trzeba w Indonezji prawa jazdy na motor. Inna sprawa, że Bali to dość "mocne" miejsce na naukę jazdy. | |
| Autor: | jajciucha [ 24 Kwi 2014 19:09 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
To będę szukać małego skuterka i w drogę, choć na kilka godzin by zobaczyć wioski i najbliższą okolicę. Będziemy z dziećmi więc w dłuższe podróże skuterem nie będziemy się wypuszczać na bank. Mam nadzieję, że kaski dla dzieci mają do wypożyczenia. | |
| Autor: | klayton [ 24 Kwi 2014 19:21 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
pizarro napisał(a): Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji. Dodam, że nie musisz mieć nawet skutera, żeby na nim jeżdzić. Wystarczy dobrze się zalać i pofantazjować. BTW - mimo wszystko moja rada jest rozsądniejsza od cytowanej... | |
| Autor: | brzuh [ 24 Kwi 2014 19:26 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
klayton napisał(a): pizarro napisał(a): Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji. Dodam, że nie musisz mieć nawet skutera, żeby na nim jeżdzić. Wystarczy dobrze się zalać i pofantazjować. BTW - mimo wszystko moja rada jest rozsądniejsza od cytowanej... W Indonezji wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy tzn. taka szara książeczka, którą trzeba wyrobić ( W książeczce nie są wbijane kategorie tak więc na B można jeździć skuterem. Za brak międzynarodowego prawa jazdy dostałem mandat na Bali i nie mogłem kontynuować podróży. Turyści odróżniają się od miejscowych i za byle co są wyłapywani z tłumu skuterów. Tak więc głowa na karku nie wystarczy- chyba, że ma się duży portfel. Pozdrawiam | |
| Autor: | Pama [ 24 Kwi 2014 19:53 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
brzuh napisał(a): W Indonezji wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy tzn. taka szara książeczka, którą trzeba wyrobić ( W książeczce nie są wbijane kategorie tak więc na B można jeździć skuterem. http://g.infor.pl/obrazki/dzu/1998/018/ ... 86.002.jpg Nie ma Indonezji. Niestety. Wyjazd też mam tuż tuż a nie wiem jak mogę się swobodnie przemieszczać w mniej znane miejsca i na dodatek niskokosztowo. | |
| Autor: | brzuh [ 24 Kwi 2014 20:41 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
Pama napisał(a): brzuh napisał(a): W Indonezji wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy tzn. taka szara książeczka, którą trzeba wyrobić ( W książeczce nie są wbijane kategorie tak więc na B można jeździć skuterem. http://g.infor.pl/obrazki/dzu/1998/018/ ... 86.002.jpg Nie ma Indonezji. Niestety. Wyjazd też mam tuż tuż a nie wiem jak mogę się swobodnie przemieszczać w mniej znane miejsca i na dodatek niskokosztowo. Co z tego,że nie ma Indonezji. Zobacz z którego roku jest ta książeczka. Wiem za co dostałem mandat: za brak międzynarodowego prawka. Koleżanka miała tą książeczkę i wszystko było ok. | |
| Autor: | pizarro [ 24 Kwi 2014 21:33 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
Międzynarodowym prawem jazdy można sobie w Indonezji dupę wytrzeć. Zjeździłem Bali skuterem wzdłuż i wszerz, wypożyczałem sprzęt w wielu miejscach, celowo kilka razy zatrzymałem się przy policjantach. Nikt nigdy nie pytał mnie o jakiekolwiek prawo jazdy. Jedyne na co mi zwracano uwagę to, żeby jeździć w kasku. | |
| Autor: | klayton [ 24 Kwi 2014 21:57 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - skuter |
pizarro napisał(a): Międzynarodowym prawem jazdy można sobie w Indonezji dupę wytrzeć. Zjeździłem Bali skuterem wzdłuż i wszerz, wypożyczałem sprzęt w wielu miejscach, celowo kilka razy zatrzymałem się przy policjantach. Nikt nigdy nie pytał mnie o jakiekolwiek prawo jazdy. Jedyne na co mi zwracano uwagę to, żeby jeździć w kasku. Jakis wniosek z tego wysnuwasz dla wszystkich? | |
| Strona 1 z 6 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |