Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Gruzja , Batumi
gruzja-batumi,1034,37933
Strona 1 z 3

Autor:  krasnal [ 28 Paź 2013 20:14 ]
Temat postu:  Gruzja , Batumi

kaenski napisał(a):
Tak czy siak, Batumi. Gdzie polecacie zjesc i przenocowac.Jakie atrakcje polecacie.Myslalem o Gonio i Sarpi.


Ja jadłem tutaj. http://wikimapia.org/16945071/MALIBU-cafee - miejsce jakich wiele, jedzenie tanie i przyzwoite. To było 4 lata temu, więc nie mam pojęcia czy istnieje. W załączeniu menu ;)

Załączniki:
165322_1793633719876_7635825_n.jpg
165322_1793633719876_7635825_n.jpg [ 45.74 KiB | Obejrzany 10006 razy ]

Autor:  horacy19 [ 16 Sie 2014 11:36 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Dobre i świeże ryby (ceny od ok 20 GEL /kg) można kupić na targu rybnym i usmażyć w smażalni obok (wychodząc z targu kierujemy się w 2x w lewo).
Dokładnych cen w smażalni nie pamiętam, ale dość drogo, sałatka z pomidorów i ogórka ok. 7 GEL, frytki też coś koło tego, piwo 2.5 GEL więc oprócz usmażenia ryby średnio opłacalne jest tam jedzenie.
Dokładne położenie:

http://goo.gl/maps/La7bv

Jest obok przystanek autobusowy, linie nr. 10,17, (i chyba 2 lub 8) i marszrutki 21,31.


W centrum dobre gruzińskie jedzenie jest w Grill Cafe:

http://goo.gl/maps/QeM2d

Nie jest to super dokładne położenie, ale jak idziemy w stronę plaży to po lewej stronie, i mają stoliki na chodniku, więc łatwo trafić.
Dania:
- z mięsem, tolma, bakłażany z orzechami dla mnie super,
-mączne i zupy nie najgorzej,
tylko chinkali jakoś mi tam nie podeszło, może dlatego, że było dużo kolendry, a ja zawsze chciałem dania bez kolendry (kindza ara).
Oczywiście do rachunku jest doliczony napiwek 10%.

Autor:  Ninoczka [ 28 Cze 2015 10:12 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Dobrze i dość tanio karmią w Ai Czwenebureki na K.Gamsakhurdia idąc od palcu Tbilisi w stronę morza po lewej stronie ulicy.

Wrząca zupa w glinianym garnuszku, chinkali, chaczapuri po adżarsku, sałatki, bakłażany z pastą orzechową.Image
Image
Image
Image

Autor:  Cicha_Woda [ 09 Wrz 2015 20:41 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

W Batumi całkiem niezła restauracja jest na tarasie widokowym górnej stacji kolejki linowej. Po angielsku dość trudno jest się tam porozumieć, mimo że miejsce odwiedza sporo turystów. Pomocny jest uniwersalny język machany :D ale przynajmniej niektóre karty menu są w języku angielskim, więc można się mniej więcej zorientować co się zamawia. Ceny, mimo lokalizacji, nie są wygórowane ;) w porównaniu do innych miejsc w Batumi.

Pyszne, chociaż mniej popularne danie kuchni gruzińskiej to tabla. Można je dostać tylko w Tabla Cafe na ulicy Griboedova w Batumi. Na szczęście nazwa jest też w literkach angielskich, a ulica Griboedova to pierwsza przecznica za delfinarium w stronę tańczących fontann. Tabla składa się z plastrów wołowiny z ziemniakami, pieczarkami i pomidorem wspólnie zapieczonych pod gruzińskim serem.

Autor:  Anonymous [ 07 Paź 2015 10:36 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Jeszcze jakieś fajne miejscówki na kulinarnej/alkoholowej mapie Batumi i okolic ? :mrgreen:
Co by dobrze zjeść i napić się czaczy z autochtonami.

Autor:  Czarmander [ 07 Paź 2015 10:50 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Gdy byłem wiosną tego roku to jadłem w Shemoixede Genacvale i osobiście uważam, że była to najlepsza knajpka do jakiej zagościłem podczas tygodniowego pobytu w Gruzji.

Autor:  Anonymous [ 17 Paź 2015 14:07 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Bardzo dobra knajpa na obrzeżach dzielnicy turystycznej.
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g297576-d4909442-Reviews-Adjarian_Cottage-Batumi_Adjara_Region.html

Praktycznie tylko autochtoni bywają. Przystępne ceny. Jedzonko rewelacyjne. Codziennie od 18 muzyka na żywo. Lepszego lokalu nie znalazłem. Najbardziej nam smakowało danie "Ostri". Wielka porcja mięcha, podawana na żeliwnym, gorącym półmisku z cebulą , papryką i czymś tam jeszcze, w cenie 7 GEL ;) Bardzo smaczne to było. Obsługa perfekcyjna.

https://goo.gl/maps/1SaRw1UWRnG2

Przy okazji radzę uważać na to miejsce.

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g297576-d8287515-Reviews-Chocolatte_Coffee_Room-Batumi_Adjara_Region.html

Wyskakuje w tripadvisor na pierwszym miejscu, jako najlepsze miejsce w Batumi.
A faktycznie to maleńka kanciapa, gdzie jakiś gostek , za kotarką w dziupli smaży gofry w dosyć wysokiej cenie. Kawa także do niczego. Chyba sztucznie napompowane miejsce, że tak wysoko zaszło w opiniach. ;)

Autor:  miriam [ 17 Paź 2015 19:48 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

W maju będąc w Batumi mieliśmy mieszkanie położone nad restauracją "Sazandari"
Zurab Gorgiladze St. 78a. Bardzo klimatyczna knajpka z dużym wyborem pysznych regionalnych dań i trunków w umiarkowanych cenach.W soboty muzyka na żywo.Ogólnie lokal wart odwiedzenia przez wielbicieli gruzińskich specjałów,którym nie przeszkadza papierosowy dym.Palenie na sali jest tam dość powszechne.

Autor:  No_Remorse_ [ 17 Paź 2015 21:39 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Ja jadłem tutaj:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... egion.html

Jedzenie było bardzo w porządku, krótki czas oczekiwania, chociaż mój strogonof był mega tłusty :P Znajomi nie narzekali, byli zadowoleni. Fajny widok na port, wieczorami muzyka na żywo. Tak jak wyżej, sporo osób paliło wewnątrz, ale to chyba w Gruzji powszechne.

Autor:  kendi [ 17 Paź 2015 23:48 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Na dworcu autobusowym w Batumi w oczekiwaniu na autobus do Trabzonu jedliśmy w lutym tego roku jakąś rybkę - tanie i dobre. Były też inne bezpretensjonalne dania na szybko. Przy stoliku obok miejscowi rozpijali szklankami wódkę więc typowa klimatyczna spelunka. Gdyby ktoś chciał trafić to jest to lokal najbliżej kasy biletowej znajdującej się na rogu budynku dworca.

Autor:  Anonymous [ 18 Paź 2015 12:05 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

No_Remorse_ napisał(a):
Ja jadłem tutaj:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... egion.html

Jedzenie było bardzo w porządku, krótki czas oczekiwania, chociaż mój strogonof był mega tłusty :P Znajomi nie narzekali, byli zadowoleni. Fajny widok na port, wieczorami muzyka na żywo. Tak jak wyżej, sporo osób paliło wewnątrz, ale to chyba w Gruzji powszechne.

Strogonof był mega tłusty ? :D
Trzeba wyraźnie powiedzieć, że tam wszystkie potrawy , pływają w tłuszczu. Do tego wszyscy palą w środku, niezależnie czy droga knajpa, czy zwykła mordownia.
A te masowe rozpijanie gorzały, całymi butelkami, jeszcze przed południem jest ciekawe.
Co oni robią do wieczora ? :mrgreen:
Chociaż trzeba przyznać, że niektórzy przyjeżdżali i odjeżdżali samochodami. :P
Czyli jeszcze coś mieli zamiar robić w tym dniu. :lol:

-- 18 Paź 2015 12:06 --

No_Remorse_ napisał(a):
Ja jadłem tutaj:
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... egion.html

Jedzenie było bardzo w porządku, krótki czas oczekiwania, chociaż mój strogonof był mega tłusty :P Znajomi nie narzekali, byli zadowoleni. Fajny widok na port, wieczorami muzyka na żywo. Tak jak wyżej, sporo osób paliło wewnątrz, ale to chyba w Gruzji powszechne.

Strogonof był mega tłusty ? :D
Trzeba wyraźnie powiedzieć, że tam wszystkie potrawy , pływają w tłuszczu. Do tego wszyscy palą w środku, niezależnie czy droga knajpa, czy zwykła mordownia.
A te masowe rozpijanie gorzały, całymi butelkami, jeszcze przed południem jest ciekawe.
Co oni robią do wieczora ? :mrgreen:
Chociaż trzeba przyznać, że niektórzy przyjeżdżali i odjeżdżali samochodami. :P
Czyli jeszcze coś mieli zamiar robić w tym dniu. :lol:

Autor:  mclily [ 05 Sty 2016 02:56 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

A ja szczerze polecam Heart of Batumi - restaurację z kuchnią gruzińską i ukraińską.

Tutaj moja opinia i zdjęcia: http://www.holidaycheck.pl/pm/f0339d96- ... /m/picture

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... egion.html

Autor:  gruby_inversia [ 08 Sty 2016 18:14 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Szczerze polecam knajpkę na Lermontov Str 57 "Ojakhyci" {cokolwiek to znaczy} jest to ulica obok wejście do delfinarium od strony miasta:D Na zewnątrz 5 parasoli. Nie da się przegapić tego miejsca ponieważ jest informacja z menu. Free wifi na miejscu. Sami miejscowi, jedliśmy tam 3 razy za trzecim razem nasz kolega który nadał nam to miejsce dostał prezent w postaci figurki! Kiedy zabrakło kieliszków jedna z pań doniosła swoje z domu! Wino 3 złote, piwo 2zł, a za 20zł tyle jedzenia, że może być ciężko wstać od stołu! Jeśli ktoś chciałby na priv mogę wysłać zdjęcie z numerem telefonu i oryginalnie zapisanym adresem, który jednak się różni od lokalizacji którą udało mi się ustalić na google maps {współżędne: 41°38'39.0"N 41°37'30.7"E}| :D

Autor:  kiszka_kaszana [ 14 Kwi 2016 18:55 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

http://www.fly4free.pl/forum/polski-reggae-bar-w-gonio-k-batumi,1034,65578

Odsyłam do wątku Reggae Baru w Gonio i polecam :)

Komentarze gości na Tripie apropos szamki mówią same za siebie :)

https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g3734460-d7913096-Reviews-Nyabinghi_Reggae_Bar-Gonio_Adjara_Region.html

Autor:  anaaa [ 21 Kwi 2016 21:07 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Dość dobre, tureckie jedzonko było w Batumi tutaj:
https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g297576-d3962305-Reviews-Karabak_Turkish_Restaurant-Batumi_Adjara_Region.html
ale.. menu to same obrazki, bez cen i trzeba się było o wszystko dopytać :lol:

Autor:  Cicha_Woda [ 21 Kwi 2016 22:38 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Odnalazłam na mapie jeszcze jedno miejsce godne polecenia w Batumi - to Cafe La Terrasse. Nazwa oraz wystrój są w stylu europejskim. Europejska w stylu jest też obsługa, co jest bardzo dużym plusem, bo z tym w Gruzji bywa baaaardzo różnie :? A jedzenie jest smaczne i zdecydowanie gruzińskie. Czaczapuri oraz ostri były świetnie doprawione i bardzo smaczne. Spokojnie to miejsce można polecić rodzinom z dziećmi czy samotnie podróżującym kobietom. Nie pamiętam czy można tam palić, ale osoby niepalące również mają szansę czuć się tam komfortowo, czyli nie siedzieć w oparach cudzego dymu :)

https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... egion.html

Autor:  miriam [ 21 Kwi 2016 23:22 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

@Cicha_Woda Czaczapuri :?: Czacza jak najbardziej kojarzy się z gruzińską ucztą i toastami a najbardziej popularna potrawa to chaczapuri :P

-

Autor:  Cicha_Woda [ 21 Kwi 2016 23:30 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

@miriam oczywiście masz rację co do pisowni. Podświadomie musiałam zatęsknić za gruzińską czaczą :lol: stąd ta literówka.

Autor:  Michau23 [ 25 Kwi 2016 09:40 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Odnośnie Fish Market. Położony kawałek za miastem, można sobie zrobić spacerek. Braliśmy 1 kg Barabulki (polska nazwa Barbata)
Zapłaciliśmy za rybki wraz z wypatroszeniem 6 GEL. Obok jest restauracja, tam za przygotowanie 1 kg biorą 3 GEL, chleb 1 GEL, sałatka z pomidorem, ogórkiem i cebulą 5 GEL i do tego sos bodajże 2 GEL.

Smacznie i szybko polecam :)

Autor:  Pawel_T [ 31 Mar 2018 11:39 ]
Temat postu:  Re: Gruzja , Batumi

Piwo polecam w Batumuri przy Tbel-Abushridze 24, ceny na wynos na fotce, w lokalu drzwi obok 1,2GEL za kufel :) ImageImageImage

Strona 1 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/