| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Garnitur w Bangkoku garnitur-w-bangkoku,1115,140249 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | Olaf [ 27 Mar 2019 14:13 ] |
| Temat postu: | Garnitur w Bangkoku |
Cześć, Czy ktoś z forumowiczów kupował może ostatnio garnitur szyty na miarę w stolicy Tajlandii? Byłem tam w zeszłym roku, ale niestety brakło mi na to czasu. Rozważam teraz wyjazd tylko w tym celu i szukam możliwie najbardziej aktualnych informacji z pierwszej ręki. | |
| Autor: | boots [ 27 Mar 2019 14:19 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
Zamierzasz lecieć specjalnie po garnitur? | |
| Autor: | Zeus [ 27 Mar 2019 14:20 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
W Polsce naprawdę można kupić dobry garnitur za 200-300 pln, więc jakoś nie widzi mi się targanie, no i szukanie go w Bangkoku | |
| Autor: | opo [ 27 Mar 2019 14:23 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
Nie szyłem garnituru, a jedynie koszule. Niestety finalny produkt nie był najwyższych lotów. Więcej nie zdecydowałbym się na to, czasu na poprawki jest mało, bo szkoda wakacji, a bądź co bądź Tajowie nie są wirtuozami krawiectwa, ot po prostu stosunkowo tanimi rzemieślnikami. | |
| Autor: | cypel [ 27 Mar 2019 14:23 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
Bo to pewnie chodzi o garnitur z wężem w kieszeni | |
| Autor: | Krzysztof76 [ 27 Mar 2019 14:24 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
Hej, tylko przymierz koniecznie po uszyciu, bo na poprawki trochę daleko trzeba jechać | |
| Autor: | boots [ 27 Mar 2019 14:27 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
W Tajlandii w standardowym dla turystów zakładzie uszyjesz garnitur na wesele w remizie. Ale taki sam kupisz w Wólce Kosowskiej, a u Ptaka znacznie bardziej elegancki. Elegancki garnitur szyje się choćby w Londynie... | |
| Autor: | Olaf [ 27 Mar 2019 14:35 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
Planuję tak ułożyć majówkę, żeby mieć kilka dni na ogarnięcie tematu. A z Bangkoku bez większego problemu można znaleźć ciekawe miejsce do odwiedzenia. Wiem, że w Polsce też można kupić w podobnej cenie garnitur, ale na pewno nie na miarę i z innych materiałów. Jeśli za cenę dobrego garniaka mogę mieć bilet w dwie strony, pozwiedzać i przy okazji uszyć coś na miarę to uważam, że jest to godne rozważenia. Tylko szukam w miarę aktualnych informacji, bo mam info sprzed 2-3 lat, a od tego czasu sporo mogło się zmienić. @opo, a wchodziłeś "z ulicy" czy robiłeś jakiś research wcześniej? | |
| Autor: | boots [ 27 Mar 2019 14:39 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
@Olaf Cytuj: uszyć coś na miarę Z dużym naciskiem na coś. | |
| Autor: | opo [ 27 Mar 2019 14:47 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
@Olaf robiłem wcześniej rozeznanie, bo wejść z ulicy to można do restauracji, a nie do krawca. Jednak pomimo rekomendacji, niby super materiałów, możliwości wyboru najmniejszego szczegółu wyszło... słabo. Było to z 10 lat temu, a od dobrych 9 lat chodzi w tym już ktoś z PCK. Mimo wszystko proponuję zakupić usługę w PL, również w sprawdzonym miejscu i dołożyć kilka złotych na wakacje w Tajlandii, finalnie jednak wyjdzie taniej. Miałem kiedyś sprawdzone bardzo dobre miejsce na koszule w Waw i jakość ich była nieporównywalna z tajskimi. | |
| Autor: | Olaf [ 27 Mar 2019 14:54 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
Zgadza się, dlatego nie chcę lecieć w ciemno i chodzić po sklepach, testując poszczególnych krawców Wpadł mi do głowy pomysł tajskiego garniaka i mając jeszcze niezaplanowaną majówkę, badam temat. Zdaję sobie sprawię z ryzyka i że można zrobić to prościej/bliżej. Nie liczę na dwa garniaki za 200$, jak się tam reklamuje większość zakładów. Tylko mam nadzieję, że akurat zagląda tu ktoś, kto ostatnio kupił coś godnego polecenia i może się wypowie. Wiem, że kilka lat temu można było uszyć porządny garniak tutaj --> https://www.thewallstreettailor.com | |
| Autor: | opo [ 27 Mar 2019 14:59 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
Mówię tylko, że będzie ciężko. Tajlandia duża, krawców miliony, łatwiej trafić w lotka niż wybrać eksperta. Patrząć na zakładkę "our clients" linka, który dałeś to nie uszyłbym tam nawet torby na zakupy. Jeżeli takie zdjęcia wrzucają jako swoje rekomendacje to znaczy, że nie może być dobrze... no ale może się nie znam. | |
| Autor: | shadowofacloud [ 27 Mar 2019 16:20 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
Kilka lat temu obczajałem temat - za najlepszego uchodzi Tailor on Ten (https://www.tailoronten.com/). Nie pamiętam już pozostałych, ale są różne porównania (vide: http://www.bangkok.com/magazine/5-great-tailors.htm i tym podobne), które warto sobie poczytać. | |
| Autor: | NikodemFM [ 27 Mar 2019 20:30 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
W Bangkoku przy tych całorocznych upałach ludziom nie jest za gorąco w garniturze? | |
| Autor: | boots [ 27 Mar 2019 20:59 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
Nie jest. Tam wszyscy chodzą w garniturach, tylko ci bogatsi w cienkich i z klimą. | |
| Autor: | Stasiek_T [ 27 Mar 2019 21:14 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
O szyciu na miarę w Tajlandii, jakieś 60 stron postów https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... n-thailand | |
| Autor: | Mar77 [ 27 Mar 2019 21:52 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
opo napisał(a): Nie szyłem garnituru, a jedynie koszule. Niestety finalny produkt nie był najwyższych lotów. Więcej nie zdecydowałbym się na to, czasu na poprawki jest mało, bo szkoda wakacji, a bądź co bądź Tajowie nie są wirtuozami krawiectwa, ot po prostu stosunkowo tanimi rzemieślnikami. Bo w Tajlandii nie szyje się u Taja, tylko u Hindusa. Kilka lat temu ogarniałem temat i bardzo chwalony był Gulati: http://www.gulatibespoke.com/ | |
| Autor: | kumkwat_kwiat [ 27 Mar 2019 21:53 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
@Zeus proszę o informację gdzie te dobre garnitury za 300 PLN. @Olaf Znajomek od kilku lat szyje regularnie w http://www.gulatibespoke.com/ i jest zadowolony. Cen nie znam, na pewno taniej niż szycie miarowe w Polsce ale i u nas z cenami oraz jakością różnie bywa. Pytanie w jaką półkę celujesz. | |
| Autor: | Zeus [ 27 Mar 2019 21:57 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
@kumkwat_kwiat Mam z Pawo i bardzo je polecam np https://www.pepper.pl/promocje/garnitur ... nie-130436 @greg1291 poniżej to bardziej jako odpowiedz | |
| Autor: | Anonymous [ 27 Mar 2019 22:08 ] |
| Temat postu: | Re: Garnitur w Bangkoku |
@Zeus na takie wrzutki mały odpowiedni dział znizki-na-odziez-i-obuwie,1502,46738 | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |