Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Oceń mój plan podróży] Filipiny [wątek zbiorczy]
filipiny,969,105198
Strona 2 z 19

Autor:  DMW [ 23 Wrz 2013 10:29 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Bartq napisał(a):
My z dziewczyną będziemy na Filipinach od 4-19.11. Wymyśliliśmy coś takiego 8 dni Palawan(El Nido) i 6 dni na Boracay. Co myślicie o takim planie. Jakie ciekawe rzeczy zobaczyć?


Moim zdaniem 8 dni na Palawanie to trochę długaśno. Chyba że chcecie tam również trochę poplażować. Na intensywne zwiedzanie powinno wystarczyć 3-4 dni. Poza podziemną rzeką i El Nido pozostałe atrakcje są mniej ciekawe. Na Boracay 6 dni to też sporo. Gdybyście skrócili ilość dni na w/w wyspach to moglibyście jeszcze zahaczyć o jakąś inną, loty na Filipinach są w cenie taksówki w Polsce.

Autor:  jobi [ 16 Paź 2013 11:49 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Mateusz napisał(a):
Jaka jest dobra cena za wycieczkę do podziemnej rzeki?
Mój host proponuje 1500 php.


To standardowa cena. Można ją zbić do 1300 a nawet 1200 pesos o ile wyjazd na jutro a im brakuje kompletu do busa.
Host dzwoni do travel agency, oddaje Ci słuchawkę i negocjujesz. Możesz się też sam przejść do nich, urzędują w kilku miejscach przy głównej ulicy.

Autor:  Andrzejj [ 18 Paź 2013 02:34 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Czekoladowe Wzgorza na Bohol sa niestety podniszczone trzesieniem ziemi. Wstrzasy wtorne dopadly mnie w hotelu przy kolacji. Byly strasznie szybkie i ze strachu wybieglem z hotelu w Cebu a noc spedzilem po drugiej stronie ulicy. Zawalil sie jeden z dwu glownych mostow laczacych lotnisko z Cebu city, dwa najstarsze na Filipinach koscioly zalozone jeszcze przez Hiszpanow a krzyz Magellana jest juz niedostepny dla turystow. 23 ofiary smiertelne. Dlatego ja powznowieniu promow udalem sie na wyspe Panglao i wykupilem snorkling po wyspach za 900pesos. Po dwu deszczowych dniach mamy slonce.

Dla osob z Manili sa wycieczki na wulkan Tal za 1500pesos z przewodnikiem ale trzeba jeszcze poswiecic dwie godzin na dojazd autobusem i jeepem. Cena rzedu 250 pesos dodatkowo.

W niedziele zobacze jeszcze Boracay. Zaleta Filipin jest tania zywnosc i np. filipinski energy drink Cobra kosztuje 1,5pln za 350ml podobnie Pepsi. W Manili uwazajcie na kieszonkowcow ale z reguly 80% Filipinczykow to mili ludzie.

Autor:  jobi [ 18 Paź 2013 09:10 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Mateusz napisał(a):
Właśnie ten problem, że przyjadę tam wieczorem (późno) a rano chcemy wycieczkę :) Czy jest sens negocjacji teraz, online, 3 tyg przed wyprawą? Do tego chcą oni depozyt...


Pytanie, czy akurat nie traficie na pełne busy (wszyscy tam starają się napędzić klientów, by te busy zapełnić).
Prawie na pewno wszystko załatwicie z kierowcą tricycle, wszystko jedno którym - opadną Was na lotnisku, będą chcieli przewieźć za 50 pesos do hotelu i... koniecznie "załatwić" Wam wycieczkę do podziemnej rzeki, bo mają za to prowizję. Podwiozą do biura, dopilnują, żebyś kupił i odbiorą swoją dolę.

Autor:  Nico_world [ 18 Paź 2013 18:09 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

O widzę, że sporo osób będzie na Filipinach.
Ja wybieram się na parę dni na Palau i potem od 14 listopada tydzień czasu spędzę w Puerto Princesa.

Autor:  gruzin [ 18 Paź 2013 23:02 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Witajcie!
Planujemy w marcu wyskoczyć z Hong Kongu na około 6-7 dni na Filipiny. Czy lepiej zainstalowac sie na ten czas na jednej z wysp i poczuć klimat czy też jednak spróbowac obskoczyć może w tym czasie 2-3 wyspy. Jesli tak to które żeby też nie starcić zbyt dużo na wewnetrzne przeloty czy też promy.

Autor:  DMW [ 18 Paź 2013 23:46 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Nico_world napisał(a):
O widzę, że sporo osób będzie na Filipinach.
Ja wybieram się na parę dni na Palau i potem od 14 listopada tydzień czasu spędzę w Puerto Princesa.


Na Palau czy Palawan?

Autor:  Nico_world [ 19 Paź 2013 04:33 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

DMW napisał(a):
Nico_world napisał(a):
O widzę, że sporo osób będzie na Filipinach.
Ja wybieram się na parę dni na Palau i potem od 14 listopada tydzień czasu spędzę w Puerto Princesa.


Na Palau czy Palawan?



No ja właśnie na chwilę lecę na Palau - Z manili są dość tanie loty, a zawsze chciałem odwiedzić tą wysepkę.

Autor:  m4g1k [ 23 Paź 2013 16:45 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

będe na wyspie Bohol od 22 do 25 listopada, wybiera się ktos tam w tym czasie??

Autor:  Washington [ 23 Paź 2013 18:06 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Takie pytania proszę kierować do odpowiedniego działu.. viewforum.php?f=34
dalsze będą kasowane

Autor:  stock [ 23 Gru 2013 14:37 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

my będziemy 12.01 - 4.02. Manila 2 dni, potem Bohol. Tam kilka dni i dalej Siguijor lub Bantayan. Powrót do Cebu i na Palawan. Tam zaś kilka dni i powrót do Manili. Gdyby ktos był w rejonie chętnie mozemy się spotkać. Trasa budżetowa, fotograficzna.

Autor:  Mar77 [ 23 Gru 2013 14:50 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

stock napisał(a):
my będziemy 12.01 - 4.02. Manila 2 dni, potem Bohol. Tam kilka dni i dalej Siguijor lub Bantayan. Powrót do Cebu i na Palawan. Tam zaś kilka dni i powrót do Manili. Gdyby ktos był w rejonie chętnie mozemy się spotkać. Trasa budżetowa, fotograficzna.

Dajcie znać po powrocie jak teraz po trzęsieniu ziemi wyglądają Czekoladowe Wzgórza. Zdjęcia mile widziane :)

Autor:  lollipop [ 24 Lis 2014 00:56 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

czesc,

i jakie wrazenia tych, ktorzy byli?

co warto zobaczyc, a czego nie?

ktos sie zakochal w jakims miejscu?

czy jakies atrakcje/rafy zostaly mocno zniszczone?

pozdrawiam

Autor:  Calisto [ 01 Gru 2014 16:16 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Mnie czekoladowe wzgórza zawiodły. Nie wiem czy to kwestia trzęsienia ziemi, bo nie mam porównania jak było przed. A może to kwestia pory roku - w listopadzie były zielone nie czekoladowe :)
Cieszę się że byłam i widziałam, ale dla mnie na pewno nie był to zapierający dech w piersiach widok.

Autor:  lollipop [ 04 Gru 2014 02:23 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

dzieki :)

wiecej nikt? nic? :(

Autor:  zuraw [ 07 Gru 2014 16:25 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Ja zakochałem się w island hopping na Palawanie! Na Filipiny mieliśmy tylko 9 dni ale plany ambitne zwiedzenia jak najwięcej, co się później okazało błędem :roll: Na Filipinach odwiedziliśmy:
- tarasy ryżowe w Batad, robi wrażenie! widok warty 10h męczarni w podróży "autokarem" i 1,5h wspinaczki do wioski. Niesamowity widok, zwłaszcza przy dobrej pogodzie, byłem pod wrażeniem precyzji wykonania tarasów. Do tego obowiązkowo należy się udać (dodatkowe 45 min) pod wodospad Tappiya, woda bardzo orzeźwiająca :D
- Malapascua Island, wybraliśmy tą wyspę ze względu na dobre warunki do snoorkowania, których niestety jakoś szczególnie nie zauważyliśmy. Można tam nurkować z thresher shark ale nie było nas na to stać. Do tego plaże brudne, są lepsze miejsca..
- Manila...mieliśmy parę godzin to wybraliśmy się do największego Mallu na Filipinach, mają rozmach...! kupiliśmy parę pamiątek, polecam korale, mama i babcia były zadowolone ;)
- No i Palawan! podziemnej rzeki nie zwiedzaliśmy, czytaliśmy że nie robi aż takiego łał a mieliśmy tylko 3 dni, dlatego wybraliśmy się od razu do El Nido. Przy pierwszym wejściu na plaże szczęka opadła, myślałem że zdjęcia przekłamują rzeczywistość ale nie, na prawdę jest tam rajsko! Oczywiście Island hopping, było nas 6 cioro także mieliśmy swoją łódkę. Następnego dnia kajaki i rejs na najbliższą wyspę, o dziwo mieliśmy całą plaże dla siebie, niesamowite! Znajoma polecała nam Sibaltan (1,5h jeepneyem z El Nido), gdzie nie dotarła cywilizacja i wszystko wygląda jeszcze lepiej (dla zainteresowanych podam namiary). W Puerto Princessa jeszcze hoppingowaliśmy, też pięknie, ale po El Nido to już nie to samo :)
W razie pytań pisać, chętnie podziele się informacjami :)

Autor:  Hynoka [ 02 Sty 2015 01:59 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

DMW napisał(a):
Mateusz napisał(a):
Czy można wycieczkę kupić w El Nido? Do której godziny trwa taka wycieczka i jak dojechać z jaskini na lotnisko w Puerto Princesa?


Jak dojechać, myślę że są jakieś połączenia busikami, które kosztują grosze. Możesz też wziąć tricykla, - tanio, jednak na dłuższej trasie męczące. Mnie woził autem właściciel pensjonatu w którym mieszkałem, sporo drożej niż inne sposoby transportu ale za to wszystko miałem optymalnie zorganizowane i nie traciłem czasu.


Wykupione wycieczka obejmuje transfer z i do Puerto Princesa. My wyjechaliśmy z Puerto ok 7.30 Ok godziny 13tej byliśmy już po obiedzie gotowi do odjazdu do Puerto Price. Nie wiem czy z el Nido są organizowane wycieczki, a podróż z El Nido do Puerto Princesa to ok 6 godzin. Autobusy, busy (ok 600 peso)mogą was odebrać z z hotelu (Island front), ale nie zawiozą na lotnisko. Trzeba złapać tricykla ( nie bierze pierwszego po przyjeździe ) trzeci, który do was podejdzie będzie miał rozsądną cenę. W razie pytań służę pomoca. Nasza trasa to Manią, Puerto Princesa, mała wyspa bez nazwy, El Nido, Puerto, Bohol, panglao (alona) Mania. Pzdr

Autor:  KrystianZ [ 18 Mar 2015 12:36 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Mozna wiecej informacji nt Island Hoping na Palawanie?

Autor:  bigmark [ 18 Mar 2015 17:26 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

Tao , jedyne w swoim rodzaju. Kilkudniowa wyprawa z El Nido do Coron i odwrotnie , z noclegami na wysepkach , w bambusowych domkach. Szczerze zachęcam http://www.taophilippines.com/
pozdr
bm

Autor:  jawo1 [ 04 Kwi 2015 15:29 ]
Temat postu:  Re: Co w 19 dni okolice Filipin?

KrystianZ napisał(a):
Mozna wiecej informacji nt Island Hoping na Palawanie?

Byliśmy na tour A i C z biura naprzeciwko "Overcomer Lodge" w Coron-Coron polecam private boat więcej info tu
island-hopping-snorkeling-itp-czy-wszedzie-tak-samo,969,62164&start=20

Strona 2 z 19 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/