Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Etiopia (plan wyjazdu).
etiopia-plan-wyjazdu,330,8466
Strona 1 z 1

Autor:  kt0s [ 09 Sty 2012 23:09 ]
Temat postu:  Etiopia (plan wyjazdu).

Witam.
W lutym wybieramy się na ponad 2 tygodnie do Etiopii. Poniżej szkic planu wyjazdu jaki się wyklarował. Czasu nie ma niestety zbyt wiele. Dolina Omo zastąpiliśmy wyjazdem w rejon wulkanu Erta Ale.
Czy ktoś korzystał z oferty trekkingowej w rejonie wulkanu Erta Ale?
Czy ktoś korzystał z oferty trekkingowej w górach Simien?
Prośba o opinie/sugestie/uwagi.

2012-02-05 N
14:00 Warszawa - 18:00 Katowice
Ostatnie zakupy przed wyjazdem.
2012-02-06 Pn
06:10 Katowice - 08:00 Frankfurt
12:25 Frankfurt - 21:15 Addis Abeba
NOCLEG (Addis Abeba).
2012-02-07 Wt
05:00 wyjazd do Bahar Dar (550km asfaltem od AA/około 7h)
14:00 dojazd do BD.
NOCLEG (Bahar Dar).
2012-02-08 Śr
Od rana zwiedzanie BD.
14:00 wyjazd do Gondar (180km od BD).
NOCLEG (Gondar).
2012-02-09 Cz
05:00 wyjazd z Gondar do Debark (wrota Gór Simien) z grupą trekkingową.
1. Początek trekkingu w bazie Sankanber (3250m n.p.m.). Trekking do bazy Geech (3600m n.p.m.) - po drodze wodospad Jenebar = 12km/ok.7godz. Nocleg pod namiotami."
2012-02-10 Pt
2. Wejście na Imet Gogo. Spacer do bazy w Cheneek (3650m n.p.m.). Tu !genialny zachód słońca. Po drodze pokonanie wysokości 4000 m. n.p.m. = 15km/ok.8godz. Nocleg pod namiotami.
2012-02-11 So
3. Wejście na Mount Bwahit (lub Ambiko) (4430m n.p.m.) - w kierunku najwyższego szczytu - Ras Dashen. Po południu powrót do Debarku/Gondar. Powrót do Gondar (lepiej) lub Debark.
NOCLEG (Gondar lub Debark).
2012-02-12 N
05:00 wyjazd do Mekelele (570km od G/8h).
Po drodze Aksum (360km od G/5h). NOCLEG (Mekele).
Sprawdzić loty: Gondar - Aksum.
Wypożyczenie samochodu.
Przejazd do Mekele.
Jeżęli będzie czas i możliwość to zwiedzanie Aksum.
2012-02-13 Pn
1. Start w Berthale (prawdopodobnie).
Przejazd pięknym wąwozem do Ahmet Ela – afarskiej osady pustynnej. Nocleg w lokalnej chacie lub pod gołym niebem.
Wulkan Erta Ale.
2012-02-14 Wt
2. Około północy wyjście na szczyt krateru Erta Ale. nad gotującą się lawę. (około 4 godz.). Po zejściu (kolejne 3 godz.) przejazd do Afdery.
2012-02-15 Śr
3. Dzień na pustyni (kopalnie soli, karawany wielbłądów, solne skały, gotujące się jeziorko, Dalol, jezioro Asale). Noc w Ahmet Ela.
2012-02-16 Cz
4. Nocleg pod gołym niebem z widokiem na czerwoną łunę nad szczytem. NOCLEG (Mekele).
2012-02-17 Pt
05:00 wyjazd do Lalibela (330km od M/4h)
NOCLEG (Lalibela).
Sprawdzić loty: Lalibeli - Addis Abeba
Ewentualne wypożyczenia samochodu.
2012-02-18 So
05:00 wyjazd do Addis Abeba (680km od L/9h)
Cały dzień na dojazd do Addis Abeba. Odpoczynek na miejscu. NOCLEG (Addis Abeba).
2012-02-19 N
ZAPAS lub 05:00 wyjazd do Awash (210km od AA/3h)
NOCLEG
2012-02-20 Pn
ZAPAS lub POWRÓT DO AA
Opcjonalnie:
- jezioro Langano (po drodze do Arba Minch - na wysokosci Hosaena).
2012-02-21 Wt
23:25 Addis Abeba - 05:10 Frankfurt
Do czasu wylotu zwiedzanie Addis Abeba.
Ostatnie zakupy.
2012-02-22 Śr
11:50 Frankfurt - 13:15 Katowice
Katowice - Warszawa

Autor:  marcino123 [ 31 Lip 2014 19:41 ]
Temat postu:  Re: Etiopia (plan wyjazdu).

Czy możesz opisać bliżej ten trip o ile oczywiście doszedł do skutku ?
A co z innymi forumowiczami, czy odwiedziliście Etiopię, co moglibyście polecić, przed czym przestrzec ?
Naprędce zbudowany plan mojego autorstwa, bez szczególnego pochylania się nad detalami wygląda następująco:
http://goo.gl/maps/Pc6Vj

każda Wasza uwaga będzie wręcz bezcenna !

Autor:  Mirko [ 10 Sie 2014 10:12 ]
Temat postu:  Re: Etiopia (plan wyjazdu).

Byłem dwa razy w Etiopii. Jeśli masz dużo czasu i szukasz Afryki sprzed 200-lat to koniecznie na południe - plemiona Mursi i Hamar, a jeśli nie, to polecam Harar (karmienie hien) - to 6-8 h z Addis Abeby. Dobre połączenie. Etiopia jest przyjaznym krajem i ludzie świetni. A czego unikać: - służby bezpieczeństwa, ale turystów nie niepokoją :) Fotografowanie: - żadnych, ale to żadnych budynków wojskowych, policyjnych, ciężarówek nic! W porównaniu z innymi krajami Afryki jest stosunkowo bezpieczna nawet nocą, ale mimo wszytko nocne wyprawy po knajpach wybierać się lepiej bez paszportu i dużych pieniędzy :) Tanio jest i cudowne jedzenie. Dobrym punktem wypadowym jest Piazza w Addis.

Pamiętać, że to kraj kontrastów i jest ogromna bieda, dzieci ulicy, prostytucja, żebracy, co często Europejczykom nie rzuca się w oczy, ale jest.

Autor:  zellchen [ 11 Wrz 2019 21:36 ]
Temat postu:  Re: Etiopia (plan wyjazdu).

W lutym 2019 byłam trzy tygodnie w Etiopii. Oto mój plan, może komuś się przyda:
https://www.celwpodrozy.pl/2019/05/trzy ... drozy.html


Więcej szczegółowych informacji znajdziecie tu:
https://www.celwpodrozy.pl/category/afryka/etiopia

W razie pytań zapraszam na priv.

Autor:  maxima [ 05 Paź 2019 21:39 ]
Temat postu:  Re: Etiopia (plan wyjazdu).

czy robił ktoś z Was Tigray w opcji start w Axum, koniec w Mekele? ile dni potrzeba? da się w jeden? ile kosztuje taki trip? Czy da się na miejscu szybko ogarnać czy lepiej wczesniej?

Autor:  pbak [ 05 Paź 2019 21:47 ]
Temat postu:  Re: Etiopia (plan wyjazdu).

Robil ale wieki temu. Do zalatwienia w Axum, dwa dni z noclegiem po drodze. Cent nie pamietam.

Enviado desde mi moto g(7) power mediante Tapatalk

Autor:  maxima [ 05 Paź 2019 22:05 ]
Temat postu:  Re: Etiopia (plan wyjazdu).

a chociaż przybliżone? wołają sobie 275$ - przeciez to jakieś przegięcie, jak Danakil kosztuje 300$ za 3 dni
warto w ogóle?

Autor:  pbak [ 07 Paź 2019 06:42 ]
Temat postu:  Re: Etiopia (plan wyjazdu).

To bylo prawie 10 lat temu... :-) Ale na pewno nie kosztowalo tyle, co Danakil.

Autor:  maxima [ 11 Paź 2019 23:43 ]
Temat postu:  Re: Etiopia (plan wyjazdu).

dla potomnych - może komuś się przyda
2 dni trek w Simien cena ok 130-150USD
3 dni Danakil można zejść do 300 USD
jednodniowa w Tigray (start Axum, koniec Mekele) - zwiedzanie 3 kościołów - 75 USD (w cenie nocleg w Mekele po przyjeździe)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/