| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Etiopia (plan wyjazdu). etiopia-plan-wyjazdu,330,8466 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | kt0s [ 09 Sty 2012 23:09 ] |
| Temat postu: | Etiopia (plan wyjazdu). |
Witam. W lutym wybieramy się na ponad 2 tygodnie do Etiopii. Poniżej szkic planu wyjazdu jaki się wyklarował. Czasu nie ma niestety zbyt wiele. Dolina Omo zastąpiliśmy wyjazdem w rejon wulkanu Erta Ale. Czy ktoś korzystał z oferty trekkingowej w rejonie wulkanu Erta Ale? Czy ktoś korzystał z oferty trekkingowej w górach Simien? Prośba o opinie/sugestie/uwagi. 2012-02-05 N 14:00 Warszawa - 18:00 Katowice Ostatnie zakupy przed wyjazdem. 2012-02-06 Pn 06:10 Katowice - 08:00 Frankfurt 12:25 Frankfurt - 21:15 Addis Abeba NOCLEG (Addis Abeba). 2012-02-07 Wt 05:00 wyjazd do Bahar Dar (550km asfaltem od AA/około 7h) 14:00 dojazd do BD. NOCLEG (Bahar Dar). 2012-02-08 Śr Od rana zwiedzanie BD. 14:00 wyjazd do Gondar (180km od BD). NOCLEG (Gondar). 2012-02-09 Cz 05:00 wyjazd z Gondar do Debark (wrota Gór Simien) z grupą trekkingową. 1. Początek trekkingu w bazie Sankanber (3250m n.p.m.). Trekking do bazy Geech (3600m n.p.m.) - po drodze wodospad Jenebar = 12km/ok.7godz. Nocleg pod namiotami." 2012-02-10 Pt 2. Wejście na Imet Gogo. Spacer do bazy w Cheneek (3650m n.p.m.). Tu !genialny zachód słońca. Po drodze pokonanie wysokości 4000 m. n.p.m. = 15km/ok.8godz. Nocleg pod namiotami. 2012-02-11 So 3. Wejście na Mount Bwahit (lub Ambiko) (4430m n.p.m.) - w kierunku najwyższego szczytu - Ras Dashen. Po południu powrót do Debarku/Gondar. Powrót do Gondar (lepiej) lub Debark. NOCLEG (Gondar lub Debark). 2012-02-12 N 05:00 wyjazd do Mekelele (570km od G/8h). Po drodze Aksum (360km od G/5h). NOCLEG (Mekele). Sprawdzić loty: Gondar - Aksum. Wypożyczenie samochodu. Przejazd do Mekele. Jeżęli będzie czas i możliwość to zwiedzanie Aksum. 2012-02-13 Pn 1. Start w Berthale (prawdopodobnie). Przejazd pięknym wąwozem do Ahmet Ela – afarskiej osady pustynnej. Nocleg w lokalnej chacie lub pod gołym niebem. Wulkan Erta Ale. 2012-02-14 Wt 2. Około północy wyjście na szczyt krateru Erta Ale. nad gotującą się lawę. (około 4 godz.). Po zejściu (kolejne 3 godz.) przejazd do Afdery. 2012-02-15 Śr 3. Dzień na pustyni (kopalnie soli, karawany wielbłądów, solne skały, gotujące się jeziorko, Dalol, jezioro Asale). Noc w Ahmet Ela. 2012-02-16 Cz 4. Nocleg pod gołym niebem z widokiem na czerwoną łunę nad szczytem. NOCLEG (Mekele). 2012-02-17 Pt 05:00 wyjazd do Lalibela (330km od M/4h) NOCLEG (Lalibela). Sprawdzić loty: Lalibeli - Addis Abeba Ewentualne wypożyczenia samochodu. 2012-02-18 So 05:00 wyjazd do Addis Abeba (680km od L/9h) Cały dzień na dojazd do Addis Abeba. Odpoczynek na miejscu. NOCLEG (Addis Abeba). 2012-02-19 N ZAPAS lub 05:00 wyjazd do Awash (210km od AA/3h) NOCLEG 2012-02-20 Pn ZAPAS lub POWRÓT DO AA Opcjonalnie: - jezioro Langano (po drodze do Arba Minch - na wysokosci Hosaena). 2012-02-21 Wt 23:25 Addis Abeba - 05:10 Frankfurt Do czasu wylotu zwiedzanie Addis Abeba. Ostatnie zakupy. 2012-02-22 Śr 11:50 Frankfurt - 13:15 Katowice Katowice - Warszawa | |
| Autor: | marcino123 [ 31 Lip 2014 19:41 ] |
| Temat postu: | Re: Etiopia (plan wyjazdu). |
Czy możesz opisać bliżej ten trip o ile oczywiście doszedł do skutku ? A co z innymi forumowiczami, czy odwiedziliście Etiopię, co moglibyście polecić, przed czym przestrzec ? Naprędce zbudowany plan mojego autorstwa, bez szczególnego pochylania się nad detalami wygląda następująco: http://goo.gl/maps/Pc6Vj każda Wasza uwaga będzie wręcz bezcenna ! | |
| Autor: | Mirko [ 10 Sie 2014 10:12 ] |
| Temat postu: | Re: Etiopia (plan wyjazdu). |
Byłem dwa razy w Etiopii. Jeśli masz dużo czasu i szukasz Afryki sprzed 200-lat to koniecznie na południe - plemiona Mursi i Hamar, a jeśli nie, to polecam Harar (karmienie hien) - to 6-8 h z Addis Abeby. Dobre połączenie. Etiopia jest przyjaznym krajem i ludzie świetni. A czego unikać: - służby bezpieczeństwa, ale turystów nie niepokoją Pamiętać, że to kraj kontrastów i jest ogromna bieda, dzieci ulicy, prostytucja, żebracy, co często Europejczykom nie rzuca się w oczy, ale jest. | |
| Autor: | zellchen [ 11 Wrz 2019 21:36 ] |
| Temat postu: | Re: Etiopia (plan wyjazdu). |
W lutym 2019 byłam trzy tygodnie w Etiopii. Oto mój plan, może komuś się przyda: https://www.celwpodrozy.pl/2019/05/trzy ... drozy.html Więcej szczegółowych informacji znajdziecie tu: https://www.celwpodrozy.pl/category/afryka/etiopia W razie pytań zapraszam na priv. | |
| Autor: | maxima [ 05 Paź 2019 21:39 ] |
| Temat postu: | Re: Etiopia (plan wyjazdu). |
czy robił ktoś z Was Tigray w opcji start w Axum, koniec w Mekele? ile dni potrzeba? da się w jeden? ile kosztuje taki trip? Czy da się na miejscu szybko ogarnać czy lepiej wczesniej? | |
| Autor: | pbak [ 05 Paź 2019 21:47 ] |
| Temat postu: | Re: Etiopia (plan wyjazdu). |
Robil ale wieki temu. Do zalatwienia w Axum, dwa dni z noclegiem po drodze. Cent nie pamietam. Enviado desde mi moto g(7) power mediante Tapatalk | |
| Autor: | maxima [ 05 Paź 2019 22:05 ] |
| Temat postu: | Re: Etiopia (plan wyjazdu). |
a chociaż przybliżone? wołają sobie 275$ - przeciez to jakieś przegięcie, jak Danakil kosztuje 300$ za 3 dni warto w ogóle? | |
| Autor: | pbak [ 07 Paź 2019 06:42 ] |
| Temat postu: | Re: Etiopia (plan wyjazdu). |
To bylo prawie 10 lat temu... | |
| Autor: | maxima [ 11 Paź 2019 23:43 ] |
| Temat postu: | Re: Etiopia (plan wyjazdu). |
dla potomnych - może komuś się przyda 2 dni trek w Simien cena ok 130-150USD 3 dni Danakil można zejść do 300 USD jednodniowa w Tigray (start Axum, koniec Mekele) - zwiedzanie 3 kościołów - 75 USD (w cenie nocleg w Mekele po przyjeździe) | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |