Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[DUB] Dublin <-> miasto
dublin-miasto,1298,18953
Strona 3 z 8

Autor:  cunning89 [ 05 Wrz 2016 23:23 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Przylatuję o 12 10 a o 17 50 mam wylot. W Londynie wtedy piwo można kupic tj. o 14, 15 więc chyba w Irlandii też nie bedzie z tym problemu ? Ile jedzie ten autobus na lotnisko 747 tak "na oko ? Nigdy nie byłem w Irlandii, dlatego zależy mi żeby wyjść i sie rozejrzeć po nowym kraju na rozkładzie odhaczonym :)

Autor:  michcioj [ 06 Wrz 2016 10:32 ]
Temat postu:  Re: Dublin

747 tak na oko z lotniska do centrum jedzie okolo 20kilku minut, czasem do 20stu, czasem 30, do 40 jak sa korki.
dasz rade spokojnie :) wysiadz sobie na oconell street, przejdz sie na temple bar na piwo, jesli znajdziesz chwile to wpadnij do tego baru
the celt w okolichach szpilki (the spire), na ulicy talbot street:

https://www.google.com/maps/place/The+C ... -6.2548685

bar jest o tyle fajny, ze udaje lokalny bar dla Irladczykow, bary na temple bar sa co tu duzo gadac - pod turystow :)

Autor:  Mariusz Zydroń [ 12 Paź 2016 18:46 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Jaki bilet kupić żeby z Dublina do Howth (czy jak kupie cało dniowy to też obejmuje tą trasę)
i Dublin - Swords (jaki bilet)

Autor:  latacz [ 07 Lis 2016 11:59 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Słuchajcie noszę się z zamiarem zakupu Leap Visitor Card 24h. I tu pytanie jak się liczy ten czas? tzn. do pólnocy od skasowania? czy pełne 24H do dnia następnego?
No i czy można takie karty kupić na zapas i uruchamiać w kolejnych dniach po zakupie?
czy są w sprzedaży w automatach biletowych czy tylko w tych sklepikach wymienionych?

Autor:  latacz [ 08 Lis 2016 12:25 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Już znalazłem odp. na moje pytania pod tym linkiem:
https://about.leapcard.ie/leap-visitor- ... sitor-card

Autor:  Maciek78 [ 14 Lis 2016 16:03 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Ktoś zna jakiś najbliższy pub/bar, który będzie otwarty o 5:00 (poza lotniskowymi)?

Autor:  latacz [ 14 Lis 2016 17:53 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Maciek78 napisał(a):
Ktoś zna jakiś najbliższy pub/bar, który będzie otwarty o 5:00 (poza lotniskowymi)?


Każden jeden jak się ludzie zasiedzą :)

A tak na serio to masz Tesco całodobowe. kupujesz Guinessa czteropak za 6 euro.
Na ławeczkę, a towarzystwo się znajdzie. I to nawet Polaków spotkasz! Tyle że bezdomnych.

Autor:  natka26 [ 15 Lis 2016 21:32 ]
Temat postu:  Re: Dublin

latacz napisał(a):
A tak na serio to masz Tesco całodobowe. kupujesz Guinessa czteropak za 6 euro.
Na ławeczkę, a towarzystwo się znajdzie. I to nawet Polaków spotkasz! Tyle że bezdomnych.

Stanowczo odradzam... picie piwka na promenadzie w biały dzień - zostaniesz pouczony, żeby posprzątać po sobie śmieci/puszki, bo dookoła biegają dzieciaki. I tyle, policja jest tolerancyjna ;) Natomiast w nocy na ławeczce pod sklepem, nie wróży nic dobrego ze strony patrolującej 'gardy'. Będzie mandat albo jeszcze innego rodzaju proeblemy.. meh

Dookoła lotniska - większość to tzw. lokalne puby dla lokalsów - trafia się kilka godniejszych uwagi miejsc w Swords, czy w okolicy Drumcondra (ciężko dojechać w nocy), ale najlepiej zajechać do centrum Airlinkiem, a tam masz nieograniczone możliwości, a z powrotem też nie będzie problemu.

Autor:  mocjakdynamity [ 23 Gru 2016 14:12 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Hej,

Pytanie z innej strony - da się przespać na lotnisku w Dublinie?
Ląduję tam około północy, nie uśmiecha mi się śmiganie w środku nocy do miasta i płacenie tam za nocleg.
Chciałbym przetrwać do 5-6 rano na lotnisku i później dziennym transportem udać się do miasta; jest opcja?

Autor:  latacz [ 23 Gru 2016 19:30 ]
Temat postu:  Re: Dublin

pewnie, że się da. Może luksusu nie zaznasz, ale nie wyganiają.

Autor:  natka26 [ 16 Mar 2017 17:54 ]
Temat postu:  Re: Dublin

mocjakdynamity napisał(a):
Hej,

Pytanie z innej strony - da się przespać na lotnisku w Dublinie?
Ląduję tam około północy, nie uśmiecha mi się śmiganie w środku nocy do miasta i płacenie tam za nocleg.
Chciałbym przetrwać do 5-6 rano na lotnisku i później dziennym transportem udać się do miasta; jest opcja?

Może to już trochę za późno, żeby Ci pomóc, ale może innym osobom się przyda... Na piętrze z restauracjami (Foodcourt, Terminal 1, koła McDonald'a) jest obszar z Wi-Fi - tam można nie tyle co przesiedzieć całą noc na wygodnych fotelach/kanapach, to jeszcze mieć przy tym dostęp do netu całkowicie za darmo i bez ograniczeń ;) Z resztą na całym lotnisku jest dobry dostęp do Wi-Fi. Z miejsc do przesiedzenia może być też dobry obszar koło wypożyczalni aut - są rzędy obitych krzeseł z podłokietnikami.

Załącznik:
11719_thumbnail-1024.jpg
11719_thumbnail-1024.jpg [ 84.44 KiB | Obejrzany 4643 razy ]

Autor:  zachu [ 23 Mar 2017 18:37 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Cześć !

Jutro z koleżanką lecimy do Dublina. Śpimy tam jedną noc i jedziemy na noc lub dwie do Galway i wracamy do stolicy. Pozostają nam niecale 2 dni w Dublinie i wylot we wtorek o 6 rano.
Chciałam się was spytać czy jest możliwość kupienia biletu na komunikację miejską na 2 dni a najlepiej tak żebyśmy mogły jeszce dojechać na lotnisko ?
Drugie pytanie: czy dojedziemy kolo 4/5 miejskim busem na lotnisko ?

Autor:  pawelos [ 23 Mar 2017 18:56 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Masz tam wyszukiwarkę i możesz sprawdzić rozkład jazdy z dowolnie interesującego Ciebie miejsca.
https://www.dublinairport.com/to-from-the-airport/by-bus

Autor:  natka26 [ 23 Mar 2017 21:48 ]
Temat postu:  Re: Dublin

pawelos napisał(a):
Masz tam wyszukiwarkę i możesz sprawdzić rozkład jazdy z dowolnie interesującego Ciebie miejsca.
https://www.dublinairport.com/to-from-the-airport/by-bus

świetna wyszukiwarka, wszystko w 1 miejscu me likey <3

-- 23 Mar 2017 20:59 --

zachu napisał(a):
Cześć !

Jutro z koleżanką lecimy do Dublina. Śpimy tam jedną noc i jedziemy na noc lub dwie do Galway i wracamy do stolicy. Pozostają nam niecale 2 dni w Dublinie i wylot we wtorek o 6 rano.
Chciałam się was spytać czy jest możliwość kupienia biletu na komunikację miejską na 2 dni a najlepiej tak żebyśmy mogły jeszce dojechać na lotnisko ?
Drugie pytanie: czy dojedziemy kolo 4/5 miejskim busem na lotnisko ?


Jeśli chcecie kupić bilety na 2 dni i dużo się przemieszczać po Dublinie, to warto się zainteresować LeapCard (kaucja 5 EUR, do zwrotu tylko po rejestracji przez internet). Z LeapCard macie dzienną blokadę ustawioną na 7,00 EUR (Daily Ticket Adult - Fare Capping) i jeździcie do woli Dublin Bus (czytaj o LeapCard tutaj i tutaj). Minimalne doładowanie to 5 EUR, ale w waszym przypadku 2x7 = 14 EUR/os, to się opłaca.

Autor:  hudyts [ 23 Mar 2017 22:27 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Jak chcesz być o 4-5 na lotnisku to chyba tylko aircoach.ie ale z nimi na LeapCard nie pojedziecie i trzeba będzie ekstra kupić bilety.
Co do powyższej wyszukiwarki to działa właśnie tylko pod aircoach czy się mylę?

Autor:  natka26 [ 23 Mar 2017 22:43 ]
Temat postu:  Re: Dublin

tak tak, na leapcard to tylko te autobusy, które są wymienione w regulaminie, ale airlink 747 (dojazd do Heuston Stn) i 757 też do lotniska dojeżdża i jest wliczony w leapcard (pn-sb jest najwcześniej o 5:15 na lotnisku).

Zapomniałam dodać, że jeszcze jest opcja Leap Visitor Card za 10,00 EUR (więcej pod tym linkiem)

LeapCard też funkcjonuje w Galway, ale nie wiem już dokładne, czy ta sama karta działa w Dublinie i w Galway - chyba tak? ktoś coś wie?

Autor:  art77 [ 17 Lip 2017 11:45 ]
Temat postu:  Re: Dublin

czy jak kupię bilet za 3,3 i pojadę np 41 to mogę później się przesiąść ma inny autobus w ramach tego biletu??

Autor:  dialam [ 17 Lip 2017 12:17 ]
Temat postu:  Re: Dublin

nie możesz, to jest bilet jednorazowy kupowany na konkretną ilość przystanków w danym autobusie

Autor:  Garmond [ 12 Lis 2017 15:33 ]
Temat postu:  Re: Dublin

Orientujecie się czy kupując Leap Visitor Card (24h) mogę skorzystać z autobusu nocnego linii 700?

Autor:  michcioj [ 12 Lis 2017 15:39 ]
Temat postu:  Re: Dublin

-- 12 Lis 2017 14:37 --

Maciek78 napisał(a):
Ktoś zna jakiś najbliższy pub/bar, który będzie otwarty o 5:00 (poza lotniskowymi)?

z tym to nie bardzo, bary musza wyganiac ludzi o 3 rano (chyba ze cos sie zmienilo ??) znam taki jeden na weekendach
otwarty troche dluzej, no i jeden z afterkami kiedy to sobie pijesz z pracownikami baru i szefostwem - ale to juz
wyzszy stopien wtajemniczenia, to tylko na specjalne zaproszenie od pracownikow :)

-- 12 Lis 2017 14:39 --

latacz napisał(a):
A tak na serio to masz Tesco całodobowe. kupujesz Guinessa czteropak za 6 euro.
Na ławeczkę, a towarzystwo się znajdzie. I to nawet Polaków spotkasz! Tyle że bezdomnych.

chyba ze czasy sie zmienily, ale po 22giej w Irlandii sklepy nie moge sprzedawac alko.

Strona 3 z 8 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/