Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 23 Lut 2019 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3375
srebrny
cześć,

czy ktoś z Was robił coś o czym piszę w temacie? jeśli tak, to ile płaciliście? długość wynajmu - mniej więcej od 2 do 5-6 tygodni.... ok max 2 miesiące :) . Preferowane wyspy - FuerteVentura (północ bądź centralna część), Teneryfa (południe wyspy), ale jeśli ktoś robił coś podobnego na innych wyspach, też proszę się podzielić informacją.
Mieszkanie może być neiwielkie, dla pary [może być tzw kawalerka / studio], umożliwiać spokojne mieszkanie + pracę (przy komputerze) z tegoż mieszkania. Okres - raczej poza szczytem turystycznym (Lipiec - Wrzesień), ale znowu, jeśli ktoś z Was wynajmował w tym okresie, to również podzielcie się ile to kosztowało.

z góry dzięki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 23 Lut 2019 12:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9544
srebrny
Zwykle najciekawsze oferty znajdowałem tu: https://www.holidaylettings.co.uk. A po kontakcie bezpośrednim ceny spadały.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 23 Lut 2019 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1210
Loty: 73
Kilometry: 147 838
Krajów: 18 / 8.4%
niebieski
Dużo zależy od tego gdzie na Teneryfie, przygotuj się na koszt ok. 500-600 euro. Wynajmowałem pokój przez 3 msc na Lanzarocie, oczywiście największe znaczenie ma lokalizacja. Posprawdzaj oferty na hiszpańskich stronach typu: infocasa, powinno się coś udać znaleźć w podanej cenie.
Nie porównuj też cen wynajmu długoterminowego typu 2-3 lata, do cen za 2-3 msc, bo mogą być duże różnice.
Powodzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#4 PostWysłany: 23 Lut 2019 13:27 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
rw30...a wchodziłeś na lokalne biura nieruchomości. Zawsze będąc w Hiszpanii sprawdzam je i tam były czasami swietne oferty jednak z minimalnym okresem wynajmu 1-mc. Od wtorku będę na Fuercie i znowu posprawdzam :P
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 23 Lut 2019 15:04 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2665
srebrny
Z ciekawości zapytam... dlaczego południe Teneryfy, a nie północ? Na południu będziesz miał spory problem ze znalezieniem lokum na tak krótki termin w cenie nie-wakacyjnej.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#6 PostWysłany: 23 Lut 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3375
srebrny
-- 23 Lut 2019 17:12 --

makdeb napisał(a):
Nie porównuj też cen wynajmu długoterminowego typu 2-3 lata, do cen za 2-3 msc, bo mogą być duże różnice.
Powodzenia.


1. Oczywiście, nie porównuje, dlatego w ogóle pytam. Wydaje mi się po prostu że jestem troszkę w mało spotykanej niszy, czyli nie jest to wynajem jako tako długoterminowy [większość normalnych umów wynajmu podpisuje się tam na rok], ale myślę też że jestem w stanie wynegocjować warunki lepsze niż w krótkoterminowym wynajmie typu airBNB.
2. Dziękuję : )

-- 23 Lut 2019 17:14 --

HandSome napisał(a):
rw30...a wchodziłeś na lokalne biura nieruchomości. Zawsze będąc w Hiszpanii sprawdzam je i tam były czasami swietne oferty jednak z minimalnym okresem wynajmu 1-mc. Od wtorku będę na Fuercie i znowu posprawdzam :P


nie, nie sprawdzałem. Z tego co się orientuję (a orientuję się o tyle że mieszkałem w Hiszpanii prawie 8 lat, ale też nigdy nie próbowałem zrobić czegoś, o czym jest ten wątek) to biura nieruchomości wynajmują raczej długoterminowo, no chyba że na Kanarach (które znam mało) jest inaczej. Poza tym liczą sobie miesięczną opłatę kaucję w przypadku podpisania umowy, co zupełnie mi nie odpowiada, jak można się domyślić :)
W ogóle to sprawa jest nie nagląca, najwcześniej ten wynajem nastąpi jesienią / zimą (o ile w ogóle nastąpi... zależy to od wielu czynników), ale staram się przygotować z wyprzedzeniem ;)

-- 23 Lut 2019 17:16 --

Mar77 napisał(a):
Z ciekawości zapytam... dlaczego południe Teneryfy, a nie północ? Na południu będziesz miał spory problem ze znalezieniem lokum na tak krótki termin w cenie nie-wakacyjnej.


Dlatego że na kajcie pływa się na południu. (Medano)
Ja nie muszę mieszkać w samym Medano, mogę mieszkać parę km od i to może być na totalnym zadupiu, grunt żebym miał w mieszkaniu szybki internet który pozwala mi na komfortową pracę i bym w sensownym czasie (nawet dokładnie nie wiem co to może znaczyć, ale powiedzmy że max w pół godziny) mógł dojechać z domu na spot kitesurfingowy
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
Offline
#7 PostWysłany: 24 Lut 2019 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3375
srebrny
boots napisał(a):
Zwykle najciekawsze oferty znajdowałem tu: https://www.holidaylettings.co.uk. A po kontakcie bezpośrednim ceny spadały.



póki co rzuciłem okiem na Fuertę -tak wg cennika to ceny SPORO wyższe niż na AirBNB
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 24 Lut 2019 01:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 9544
srebrny
Jeśli obniżka o 30-40% Ci odpowiada, to kontaktuj się bezpośrednio z właścicielami - takie obniżki uzyskiwałem przy dłuższym najmie.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#9 PostWysłany: 24 Lut 2019 11:47 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
W zeszłym roku byłem w El Medano o którym piszesz i rzeczywiście raj dla kite i surferów. Miałem wg mnie świetny apartament w b.dobrej cenie dopiero co wystawiony na Booking więc i cena była promocyjna. Obecnie spoglądam i cena prawie 100% wyższa :cry: Bez kaucji i terminu powyżej 1-mc to będzie chyba problem ze znalezieniem aczkolwiek popatrzę sobie na Fuercie biura nieruchomości i po powrocie podzielę się info :P
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#10 PostWysłany: 24 Lut 2019 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3375
srebrny
HandSome napisał(a):
Bez kaucji i terminu powyżej 1-mc to będzie chyba problem ze znalezieniem aczkolwiek popatrzę sobie na Fuercie biura nieruchomości i po powrocie podzielę się info :P


ja z kaucją nie mam problemu, absolutnie rozumiem ten wymóg, ale z 1 miesięczną opłatą dla agencji mam spory problem : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 06 Mar 2019 11:19 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Po powrocie z Fuerty. Ogólnie w samym Puerto del Rosario gdzie miałem bazę wypadową :lol: b.dużo lokali z wywieszkami ,,se vende" ale i na wynajem. Zaskoczenie dla mnie , że tak dużo pustostanów. Kilka biur lokalnych gdzie ewentualnie możesz posprawdzać interesujące Ciebie oferty. Adresy mailowe...Forum Inmobiliaria. Info@fuerteventura-realestate.com
Inmobiliaria Islas Canarias S.A. grupo@renedo.com/ www.renedo.com
info@canamspydertours.com
www.inmobiliariamensay.es
Poza tym o czym monitowali w TV od 1.03.2019 weszły nowe przepisy dotyczące wynajmu. Mój hiszpański :mrgreen: nie pozwolił mi na dokładne tłumaczenie tych przepisów.
Może Ci się przypada takie info :P
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#12 PostWysłany: 06 Mar 2019 11:51 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Z tego co zrozumiałem, to intencją założyciela tego wątku jest nie płacenie prowizji dla immobilarii. 8-)
Co jest całkowicie zrozumiałe i naturalne. 1-2czynsze dla pośrednika. Tym bardziej przy wynajmie na kilka miesięcy. Bez sensu.
Pomieszkuję trochę na WK i rynek ofert w necie jest opanowany przez biura nieruchomości ( podobnie jak w Polsce) Nawet jak ktoś sam się ogłosi to i tak dzwonią, nagabują, żeby przejąć ofertę.
Lokali do wynajmu jest na WK bez liku. Najlepiej na miejscu, szukać wywieszonych banerów. Od razu znamy wtedy lokalizację itd. Chociaż sporo z tych banerów to też dzieło biur , a nie właścicieli.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#13 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:01 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Hej

Ja również w ostatnim czasie interesuje się wynajmem czegoś na Kanarach. Planuje spędzić tam styczeń i luty 2020. Przejrzałem setki stron i niestety rynek jest bardzo mocno przejęty przez agencje. Wg mnie nadal najkorzystniejszą opcją cenową pozostaje airbnb.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#14 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:12 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Jednak airbnb to również prowizja. :D Ewentualnie zarezerwować tam na np tydzień, żeby mieć gdzie zakotwiczyć i...szukamy na miejscu. Nawet zimą pełno bungalowów i apartamentów stoi pustych.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#15 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:28 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Nie no jasne , ale ja mówię o opcjach dla ludzi , którzy będą tam pracować a nie tylko odpoczywać. Dla mnie na przykład niezawodny internet jest kluczowy ( tak czy inaczej jako backup kupię jakąś lokalną kartę/modem ), więc nie zawsze jest czas na szukanie kolejnej miejscówki . Również umowy zawierane z Hiszpanami " na gębę " nie do końca mi się uśmiechają. Wolę chyba jakiś minimalny pewność/spokój , który zapewnia airbnb.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#16 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:35 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
pazur...tak BTW. Jeżeli mieszkasz na Kanarach to nie będzie dla Ciebie problemem sprawdzenie info o którym piszę wyżej dotyczące nowych przepisów wynajmu obowiązujących od 1.03.2019. Sporo osób będzie Ci wdzięcznych :P Oczywiście domniemywam , że dobrze znasz hiszpański i stąd ta prośba
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#17 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:44 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Pomieszkuję. To nie znaczy mieszkam. Hiszpańskiego nie znam. W ich przepisy nie będę się wgłębiał. Wiem tylko, że przykręcają śrubę właścicielom nieruchomości, jeśli chodzi o podatki. Jeszcze niedawno było coś takiego jak agroturystyka , o minimalnych kosztach. Teraz już to ukrócili.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#18 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:56 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Ja już swój wymarzony nocleg znalazłem. Pozostaje czekać na nowy rozkład zimowy easyjet-a.
Podzielę się szczegółami jak już dopnę wszystko na ostatni guzik. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 15 Mar 2019 15:13 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Uchyl trochę rąbka tajemnicy. :D Na ile czasu, ile m2,-i oczywiście za ile ? Mnie najbardziej interesuje GC. Na południu 500 € minimum trzeba dać+ media ,za miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#20 PostWysłany: 15 Mar 2019 15:46 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Hej

7 tygodni, 5k PLN, La Palma, 2 małe sypialnie, salon, łazienka, coś koło 45m2.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group