| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Do Moskwy z Simple Express do-moskwy-z-simple-express,1463,59852 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | konrad1617 [ 21 Lis 2014 19:03 ] |
| Temat postu: | Do Moskwy z Simple Express |
Polecacie podróż do Moskwy z SE? Jakie sa potrzebne dokumenty aby odwiedzić ten kraj bez biletu z formy turystycznej, tylko na własną rękę z Simple Express? | |
| Autor: | smieci [ 21 Lis 2014 19:14 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
Ja jechałem ecolines i dało się przeżyć choć to długa droga. Przede wszystkim potrzebna jest wiza a żeby dostać wizę potrzebny jest voucher turystyczny i ubezpieczenie. http://www.rusemb.pl/index.php?option=c ... cle&id=643 | |
| Autor: | konrad1617 [ 21 Lis 2014 19:28 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
dzięki. a jak udało Ci się zdobyć voucher turystyczny i gdzie załatwiałeś ubezpieczenie... i o co chodzi z tym obowiązkiem zameldowania się w miejscu pobytu w organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji. Bardzo proszę o wskazówki. pozdrawiam! | |
| Autor: | Zeus [ 21 Lis 2014 19:42 ] |
| Temat postu: | Re: Odp: Do Moskwy z Simple Express |
Poszukaj na forum, to znajdziesz Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2 | |
| Autor: | smieci [ 21 Lis 2014 19:57 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
konrad1617 napisał(a): dzięki. a jak udało Ci się zdobyć voucher turystyczny i gdzie załatwiałeś ubezpieczenie... i o co chodzi z tym obowiązkiem zameldowania się w miejscu pobytu w organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji. Bardzo proszę o wskazówki. pozdrawiam! Można wizę załatwić przez pośrednika lub przez pośrednika załatwić sam voucher i o wizę starać się samemu. Ubezpieczenie załatwiałem bodaj w signal iduna (ale mogą też być inne tylko trzeba sprawdzić). Meldunek w moim przypadku sprowadzał się do zdobycia pieczątki z jakiegoś urzędu w Irkucku (gdzie byli mocniej zdziwieni niż ja o co mi chodzi) na kwicie który dostałem przy wjeździe ale i tak nikt tego nie sprawdzał przy wyjeździe (co nie znaczy że tak musi być zawsze). | |
| Autor: | luck1991 [ 21 Lis 2014 20:10 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
Ecolines ostatnio miało oferte z Warszawy do Moskwy za 200zł do któregoś grudnia | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 26 Lis 2014 16:06 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
polecam Simple Express z Tallina do Petersburga | |
| Autor: | wtak [ 26 Lis 2014 19:08 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
Grzegorz40 napisał(a): polecam Simple Express z Tallina do Petersburga Rzuć parę szczegółów czemu polecasz -- 26 Lis 2014 19:09 -- Grzegorz40 napisał(a): polecam Simple Express z Tallina do Petersburga Rzuć parę szczegółów czemu polecasz | |
| Autor: | horacy19 [ 26 Lis 2014 19:33 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
Ja jechałem z Katowic do Petersburga i powrót autobusami (PB+SE) i nie polecam Kosztowało nas to tyle co najtańsze możliwe bilety. Katowice-Warszawa 1 zł, Warszawa-Wilno 12zł, Wilno-Ryga 12zł (nocleg w Rydze), Ryga- Petersburg 12zł. Petersburg-Ryga 12zł, Ryga-Wilno 12zł, Wilno-Warszawa 12zł, Warszawa-Katowice 1zł. W tamtą stronę jeszcze spoko bo mieliśmy nocleg w Rydze. A powrót bez noclegu (żeby zaoszczędzić czas, w dodatku zwiedzaliśmy już nie raz Wilno, Rygę, Tallinn) trwał ok 34 godziny i to był koszmar Jestem "większy" i nie bardzo mieszczę się z nogami w autobusach. Dla wytrwałych, dla których tyle godzin w autobusie to nic -polecam , bo można super tanio dotrzeć do Rosji. Z drugiej strony w promo można polecieć np LO z Warszawy do Petersburga za 399zł RT, więc teraz wybrałbym zdecydowanie tę opcję. | |
| Autor: | michcioj [ 26 Lis 2014 20:04 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
Ile teraz kosztuje wiza do rosji plus ubezpieczenie plus agencja posrednictwa dla nie-studentow? | |
| Autor: | Koociaczeek [ 26 Lis 2014 20:11 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
michcioj napisał(a): Ile teraz kosztuje wiza do rosji plus ubezpieczenie plus agencja posrednictwa dla nie-studentow? przy okazji mógłby ktoś obeznany napisać ile dla studentów | |
| Autor: | Zeus [ 26 Lis 2014 20:14 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
Tyle samo co dla nie studentów... | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 27 Lis 2014 10:00 ] |
| Temat postu: | Re: Do Moskwy z Simple Express |
wtak napisał(a): Grzegorz40 napisał(a): polecam Simple Express z Tallina do Petersburga Rzuć parę szczegółów czemu polecasz -- 26 Lis 2014 19:09 -- Grzegorz40 napisał(a): polecam Simple Express z Tallina do Petersburga Rzuć parę szczegółów czemu polecasz Jeżeli chodzi o sam przejazd, to zburzył kilka moich stereotypów. Do tej pory za wschodnią granicę autobusem jechałem tylko raz, kilka lat temu, do Lwowa. No i nie miałem z tego dobrych wspomnień (mówię o samym przejeździe, nie o Lwowie, który jest wspaniałym miastem). Nauczony tym doświadczeniem obawiałem się trzech rzeczy: jakiegoś pijaństwa i imprezowania w autobusie, nachalnego namawiania do przewozu papierosowej kontrabandy i ostrego, długotrwałego trzepania na granicy. Tu, nic takiego nie było. Współpasażerowie to głównie turyści rosyjscy lub odwiedzający rodziny w Estonii, normalnie, kulturalnie, żadnego przemytu czy kontekstu handlowego, na granicy stoi się równo godzinę w jedną i godzinę w drugą stronę. Co prawda po stronie rosyjskiej trzeba wyjść z autobusu, ale jest to tylko formalne sprawdzenie dokumentów. Autobus wygodny, toaleta, zapełniony mniej więcej w 3/4 tak, że w jedną stronę miałem wolne miejsce obok siebie, w drugą stronę też, od połowy trasy. Zatrzymuje się tylko raz, w Narwie, przed lub po kontroli granicznej, na 10 min., w kiosku można kupić herbatę lub kawę. Drogi po stronie estońskiej bardzo dobre, po stronie rosyjskiej beznadziejne, dopiero przed samym Petersburgiem jest porządna autostrada z ciekawym oświetleniem. I tak po 7 godzinach wygodnej jazdy za 28 euro RT trafiłem do Petersburga, o którym od dawna marzyłem. Tutaj to już nie ma co specjalnie polecać, bo Sankt Petersburg z okolicami to dla mnie pierwsza piątka europejska pod względem atrakcyjności turystycznej. Gdyby się jeszcze raz trafił tani przelot do Tallina, to z chęcią bym to powtórzył, nawet w środku zimy | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |