Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Demonstracje w Serbii
demonstracje-w-serbii,1460,182512
Strona 1 z 1

Autor:  Pudelek [ 04 Lip 2025 17:21 ]
Temat postu:  Demonstracje w Serbii

Czy ktoś się orientuje o demonstracjach odbywających się także poza Belgradem i Nowym Sadem? Próbowałem dopytywać mieszkankę stolicy, ale nawet ona nic nie wie. Za jakiś czas będę się kręcił po północnej Serbii i dobrze byłoby wiedzieć, gdzie może człowieka przystopować...

Autor:  wtak [ 04 Lip 2025 18:27 ]
Temat postu:  Re: Demonstracje w Serbii

Demonstracje trwają w SRB od dawna, od zawalenia się dachu dworca w Nowym Sadzie. Warto monitorować co się dzieje, ale miejmy umiar w ocenach.
Jakoś nikt nawet nie pisze o demonstracjach w Niemczech i kto chce to tam jedzie.
Serbia dziś, to bezpieczny dla turystów kraj.

Autor:  Pudelek [ 04 Lip 2025 19:33 ]
Temat postu:  Re: Demonstracje w Serbii

Ale ja się nie obawiam o bezpieczeństwo, tylko paraliż komunikacyjny. Rok temu spałem w Belgradzie, był spokój. A teraz co jakiś czas centrum całkowicie zatkane, w takiej sytuacji wybrałbym inny nocleg. I właśnie o monitorowanie mi chodzi, gdybym wiedział z pewnym (nawet jednodniowym) wyprzedzeniem, że np. w takim Zrenjaninie szykuje się demonstracja, to obieram inną trasę.

Autor:  wtak [ 04 Lip 2025 19:57 ]
Temat postu:  Re: Demonstracje w Serbii

No to jak chcesz wiedzieć z jednodniowym wyprzedzeniem kiedy będzie demonstracja, to zajrzyj na fb albo telegrama organizatorów demonstracji.

Autor:  kameander [ 05 Lip 2025 20:55 ]
Temat postu:  Re: Demonstracje w Serbii

@Pudelek Wprawdzie nie północ, ale w Niszu protesty były i wczoraj, i dziś. Z perspektywy turysty to zupełnie nieistotne - wieczorami przemarsz główną ulicą albo zablokowane główne skrzyżowanie = zupełnie nie wpływa to na funkcjonowanie miasta jako takiego już 100 metrów dalej.

Autor:  lasan82 [ 05 Lip 2025 21:47 ]
Temat postu:  Re: Demonstracje w Serbii

Właśnie jestem dzisiaj w Belgradzie i też się obawiałem demonstracji.
Cały czas są zamknięte jakieś może 2 ulice, mieszkamy jakieś 100 m od tych zamkniętych ulic. Dzisiaj na manifestacji to było może z 50 osób.
Google pokazuje, że autobusy jeżdżą normalnie, ale trasy są trochę pozmieniane (omijają te ulice). Ogólnie bezpiecznie, więcej policji niż manifestujacych. Tak jest przynajmniej dzisiaj.
Te zamkniete ulice, o których pisze, nie są w centrum tylko w okolicy ulicy Aleksandra Dupceka.
W centrum też porozstawiane jakieś namioty, ale dzisiaj to praktycznie puste.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/