Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#161 PostWysłany: 06 Mar 2014 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 130
Loty: 99
Kilometry: 303 757
Krajów: 24 / 11.2%
Lahcimmm2 dzięki za namiary! W przyszłym tygodniu lecimy to spróbujemy zapolować na taką okazję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
#162 PostWysłany: 07 Mar 2014 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 266
Loty: 97
Kilometry: 221 758
Krajów: 24 / 11.2%
niebieski
Lecę 1 kwietnia do Las Vegas (dzięki Wideroe), coś muszę wyczaić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#163 PostWysłany: 07 Mar 2014 20:12 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
tupungato napisał(a):
Lecę 1 kwietnia do Las Vegas (dzięki Wideroe), coś muszę wyczaić ;)

Tam polecam żetony. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#164 PostWysłany: 14 Mar 2014 11:08 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 2265
srebrny
ta informacja już się tutaj pojawiła ale moim zdaniem nie była dość jasno powiedziana, ja jej nie wychwyciłem, więc powtórzę. :)

W Jersey Gardens należy udać się do Concierge, aby odebrać książeczkę rabatową do praktycznie wszystkich sklepów w tym centrum handlowym. Książeczka dostępna jest tylko dla obcokrajowców, trzeba pokazać jakiś zagraniczny dokument. Najczęściej, aby uzyskać rabat należy zrobić zakupy za określoną minimalną kwotę. Bardzo się opłaca, bo dostaje się rabat od i tak już najczęściej przeceniowych rzeczy, które i tak są tańsze niż w PL.
Teoretycznie książeczka kosztuje 5USD, jednak dostałem ją za darmo, więc do końca nie wiem jak to wygląda.

Polecam też na Manhattanie sieć sklepów Century21, ceny czasami lepsze niż w Jersey Gardens i nie trzeba jechać autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#165 PostWysłany: 14 Mar 2014 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2258
Loty: 408
Kilometry: 718 413
Krajów: 44 / 20.6%
srebrny
opo napisał(a):
ta informacja już się tutaj pojawiła ale moim zdaniem nie była dość jasno powiedziana, ja jej nie wychwyciłem, więc powtórzę. :)

W Jersey Gardens należy udać się do Concierge, aby odebrać książeczkę rabatową do praktycznie wszystkich sklepów w tym centrum handlowym. Książeczka dostępna jest tylko dla obcokrajowców, trzeba pokazać jakiś zagraniczny dokument. Najczęściej, aby uzyskać rabat należy zrobić zakupy za określoną minimalną kwotę. Bardzo się opłaca, bo dostaje się rabat od i tak już najczęściej przeceniowych rzeczy, które i tak są tańsze niż w PL.
Teoretycznie książeczka kosztuje 5USD, jednak dostałem ją za darmo, więc do końca nie wiem jak to wygląda.

Polecam też na Manhattanie sieć sklepów Century21, ceny czasami lepsze niż w Jersey Gardens i nie trzeba jechać autobusem.



Jersey Gardens jest zaraz przy lotnisku EWR,swietnie.
A ten autobus o którym piszesz, to skąd i za ile ? :)
pozdrawiam
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#166 PostWysłany: 14 Mar 2014 12:51 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 2265
srebrny
suszek napisał(a):
Jersey Gardens jest zaraz przy lotnisku EWR,swietnie.
A ten autobus o którym piszesz, to skąd i za ile ? :)
pozdrawiam


111 i chyba 115 z PABT
są też shuttle busy z lotniska, szczegóły na stronie Jersey Gardens.

edit:
zapomniałem napisać o cenie, z NJTransit z PABT ok. 6USD, w automacie rzucił mi się nawet taki guzik "Jersey Gardens Mall", więc chyba nawet nie trzeba się przeklikiwać przez linię, strefę itd. jak dla pozostałych kierunków.
Ja wsiadałem do autobusu już za tunelem w NJ, więc bilet kupowałem u kierowcy za bodajże 3USD.


Ostatnio edytowany przez opo 14 Mar 2014 13:37, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#167 PostWysłany: 14 Mar 2014 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 3020
Loty: 119
Kilometry: 174 534
Krajów: 20 / 9.4%
srebrny
Polecam też na Manhattanie sieć sklepów Century21, ceny czasami lepsze niż w Jersey Gardens i nie trzeba jechać autobusem.[/quote]

Century21 jest także w Jersey Gardens,
i to jest najtańsza opcja chodźby ze względu na różnicę w podatku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#168 PostWysłany: 14 Mar 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5445
Loty: 155
Kilometry: 317 243
Krajów: 28 / 13.1%
srebrny
To ja tylko jeszcze raz przypomnę: jeśli kupujemy ciuchy do 150$ za sztukę to nie ma na nie podatku nawet w NY!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#169 PostWysłany: 14 Mar 2014 14:30 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3250
Loty: 210
Kilometry: 469 202
Krajów: 56 / 26.2%
srebrny
A znacie może jakieś fajne outlety na Florydzie?

J.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#170 PostWysłany: 14 Mar 2014 14:55 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
To ja tylko jeszcze raz przypomnę: jeśli kupujemy ciuchy do 150$ za sztukę to nie ma na nie podatku nawet w NY!


Chyba nie "nawet w NY", ale "właśnie w stanie NY", bo w innych stanach - co do zasady - wyłączenia z sales tax nie ma. Skąd info, że wyłączenie jest do wartości 150, a nie 110 USD?

jasiub napisał(a):
A znacie może jakieś fajne outlety na Florydzie?

J.


http://www.simon.com/mall/sawgrass-mills - chyba największy w USA, ale nie wiem czy fajny, bo akurat robiłem zakupy bliżej Orlando.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#171 PostWysłany: 15 Mar 2014 21:47 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3250
Loty: 210
Kilometry: 469 202
Krajów: 56 / 26.2%
srebrny
blasto napisał(a):
http://www.simon.com/mall/sawgrass-mills - chyba największy w USA, ale nie wiem czy fajny, bo akurat robiłem zakupy bliżej Orlando.


Dzięki, a w okolicach Orlando jakieś konkretne pamiętasz (akurat te okolice bardzo by mi pasowały)...?

J.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#172 PostWysłany: 15 Mar 2014 21:54 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
jasiub napisał(a):
blasto napisał(a):
http://www.simon.com/mall/sawgrass-mills - chyba największy w USA, ale nie wiem czy fajny, bo akurat robiłem zakupy bliżej Orlando.


Dzięki, a w okolicach Orlando jakieś konkretne pamiętasz (akurat te okolice bardzo by mi pasowały)...?

J.


Ja właściwie tylko w tej sieci kupuję w USA, innych nie szukam, choć może są tańsze: http://www.premiumoutlets.com/outlets/outlet.asp?id=17

Pamiętaj, żeby się zarejestrować i wydrukować kupony.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
 
      
Offline
#173 PostWysłany: 15 Mar 2014 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 54
wszyscy polecają elektronikę, a ja polecam słodycze ;) pop tards, ricecrispies i reese to moje ulubione, a w polsce bardzo drogie :D
_________________
www.brighthearted.blogspot.com - rok w usa/tanie podróżowanie/autostop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#174 PostWysłany: 16 Mar 2014 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2258
Loty: 408
Kilometry: 718 413
Krajów: 44 / 20.6%
srebrny
z podobnej beczki,
wiecie może jak dojechać z NY do Newark DE (0 % tax)? nie wliczając megabusa ?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#175 PostWysłany: 16 Mar 2014 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 139
Będąc w USA polecam spróbować
http://en.wikipedia.org/wiki/Pop-Tarts
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#176 PostWysłany: 19 Mar 2014 01:15 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 683
Loty: 142
Kilometry: 177 403
Krajów: 22 / 10.3%
niebieski
W innym wątku padło takie info, czy ktoś może to potwierdzić?

"(...) dla planujących zakupy elektroniki (...)
Przy zakupie sprzętu doliczyć musicie podatek, do zwrotu na lotnisku ale jest jeden warunek, musicie wylatywać z tego samego stanu, w którym dokonaliście zakupu. Także jeśli ktoś leci z Newark, niech kupuje w New Jersey. BHPhoto czy Best Buy'e na Manhattanie odpadają."


Wracam z Newark właśnie, stąd pytanie. Wiem, że to inny stan niż Niujork, ale faktycznie są takie bariery zwrotu taxu??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#177 PostWysłany: 23 Mar 2014 02:42 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 182
Elektronike kupuje z ebay.Raz,ze taniej to nie doliczaja sales tax.No chyba,ze firma sprzedajaca znajduje sie w stanie do ktorego ma dotrzec przesylka.

Sales tax(polski vat) w zasadzie nie przekracza w USA 10%.I wlasnie wzgledem wysokiego wskaznika sprzedazy dobr konsumpcyjnych obywatele nakrecaja gospodarke.

W Polsce z kupionych 5 jablek jedno oddajesz w podatku.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 23 Mar 2014 03:56, edytowano w sumie 1 raz
wyczyszczone politykowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#178 PostWysłany: 23 Mar 2014 04:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1263
niebieski
wikiman napisał(a):
W innym wątku padło takie info, czy ktoś może to potwierdzić?

"(...) dla planujących zakupy elektroniki (...)
Przy zakupie sprzętu doliczyć musicie podatek, do zwrotu na lotnisku ale jest jeden warunek, musicie wylatywać z tego samego stanu, w którym dokonaliście zakupu. Także jeśli ktoś leci z Newark, niech kupuje w New Jersey. BHPhoto czy Best Buy'e na Manhattanie odpadają."


Wracam z Newark właśnie, stąd pytanie. Wiem, że to inny stan niż Niujork, ale faktycznie są takie bariery zwrotu taxu??

To bzdura. Tylko dwa stany oferują zwrot podatku, Texas i Luizjana, w żadnym innym nie ma takiej możliwości.

http://www.usexpattaxhelp.com/us-sales- ... cation.php
http://ebrpl.libguides.com/content.php? ... id=3371440
Góra
 Profil Relacje PM off
wikiman lubi ten post.
 
      
Offline
#179 PostWysłany: 27 Mar 2014 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 266
Loty: 97
Kilometry: 221 758
Krajów: 24 / 11.2%
niebieski
karrolkie napisał(a):
wszyscy polecają elektronikę, a ja polecam słodycze ;) pop tards, ricecrispies i reese to moje ulubione, a w polsce bardzo drogie :D


Przyłączam się do Reese's Pieces na przykład :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#180 PostWysłany: 01 Kwi 2014 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 2022
Loty: 314
Kilometry: 416 261
Krajów: 32 / 15.0%
srebrny
Monty napisał(a):
Sales tax(polski vat) w zasadzie nie przekracza w USA 10%...

W prawie wszystkich stanach sales tax składa się z dwóch komponentów: podatek stanowy + lokalny.
W trzech stanach nie ma w ogóle sales tax: Oregon, Delaware i New Hampshire, a w Montanie i na Alasce są tylko bliskie zeru lokalne podatki.

Poniższa mapka może być pomocna przy planowaniu wypadów na zakupy:

Image

i źrodło:
http://www.washingtonpost.com/blogs/the ... n-one-map/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group