| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Chorwacja - autostrady chorwacja-autostrady,1444,18772 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | littleboy1989 [ 17 Wrz 2012 13:26 ] |
| Temat postu: | Chorwacja - autostrady |
Hej, wie ktoś może czy w Chorwacji za autostrady można płacić w EUR? jeśli tak to po jakim kursie to przeliczają? | |
| Autor: | m4g1k [ 17 Wrz 2012 13:51 ] |
| Temat postu: | Re: Chorwacja-autostrady |
Można bez najmniejszego problemu, jednak zawsze w takich sytuacjach przelicznik nie będzie na Twoją korzyść w związku z powyższym najlepiej zapłacić kartą w lokalnej walucie i po sprawie. | |
| Autor: | RaDiDaM [ 05 Paź 2012 00:22 ] |
| Temat postu: | Re: Chorwacja-autostrady |
littleboy1989 napisał(a): Hej, wie ktoś może czy w Chorwacji za autostrady można płacić w EUR? jeśli tak to po jakim kursie to przeliczają? mozna placic w euro ale niestety reszte wydaja w kunach | |
| Autor: | pawbart [ 19 Cze 2017 09:50 ] |
| Temat postu: | Re: Chorwacja - autostrady |
Czy na trasie Zagrzeb-Szybenik jest dużo miejsc na którym można się zatrzymać (takich MOP-ów jak u nas)? Czy polecacie jakieś szczególne które np. ulokowane są w ciekawym widokowo miejscu? | |
| Autor: | kow [ 19 Cze 2017 10:21 ] |
| Temat postu: | Re: Chorwacja - autostrady |
Miejsca takie (MOP) po chorwacku nazywają się "Odmorište". Są co kilkanaście kilometrów. Jechałem do Szybenika w maju, ale przyznam, że nie zapadły mi jakoś szczególnie w pamięci. Spektakularnych widoków też nie widziałem, owszem są bardzo ładne ale po iluś tam kilometrach wydają się naturalne:) Mnie najbardziej podoabał się odcinek w okolicach Zadaru (od węzła Sveti Rok do Sibenika). | |
| Autor: | piekara114 [ 19 Cze 2017 12:58 ] |
| Temat postu: | Re: Chorwacja - autostrady |
Polecam Odmorite Krka: https://www.google.pl/maps/@43.8057347, ... 312!8i6656 Przed wiaduktem nad kanałem jest znak na Gospa od Puta. Odmoriste jest po obu stronach autostrady, możliwość przejścia się z jednego na drugi tunelem pod autostradą. Świetny widok na kanał Sibenicki oraz na miasteczko Skradin skąd odpływają stateczki do PN Krka. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |