| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Burj Khalifa (Dubaj) burj-khalifa-dubaj,1143,55066 | Strona 1 z 15 |
| Autor: | juliaka [ 03 Wrz 2014 16:53 ] |
| Temat postu: | Burj Khalifa (Dubaj) |
Planuję kupić przez internet bilety na poziom widokowy. Chciałabym wybrać się na zachód słońca, który będzie ok. 19.30. Na stronie rezerwacyjnej widzę informację: Cytuj: Please note you may experience a queue during sunset hours. Z biletem na 19 o której powinnam być na miejscu, żeby faktycznie ok. 19 wjechać na górę? Faktycznie są duże kolejki nawet dla osób, które już mają bilety? Jak to wygląda w praktyce? | |
| Autor: | wntl [ 03 Wrz 2014 17:41 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Ilość biletów jest ograniczona, jak dobrze pamiętam to wejścia co 30 minut ? Ilość biletów na każde wejście ograniczona. Bilety w okolicach zachodu sprzedają się bardzo szybko, wiec radze polować | |
| Autor: | Magdalalena [ 03 Wrz 2014 17:58 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Bezpiecznie to minimum 1 lub nawet 2h wcześniej, ponieważ bardzo długo zajmuje samo wjechanie windami + znalezienie miejsca, rozstawienie aparatu, więc musisz kupić max na 18.00, licząc że zachód jest o 19.30. Rok temu (bilet mieliśmy na 20.00) wjeżdżaliśmy dobre 1,5 godziny, są ogrooomne kolejki. Na górze, jak wntl wspomniał, można siedzieć, ile się chce. | |
| Autor: | piotrek_ [ 03 Wrz 2014 18:01 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Ja się spóźniłem na swoją godzinę, ale Panie z obsługi bardzo uprzejme, powiedziały że Dubai Mall jest ogromny i wjechałem wraz z najbliższą, dostępną grupą Widok super, podobnie jak pokazy fontann na dole. | |
| Autor: | juliaka [ 03 Wrz 2014 18:44 ] |
| Temat postu: | Re: Odp: Burj Khalifa (Dubaj) |
Czyli jest tak, że po sprawdzaniu biletów stoi sie w kolejce do wjazdu? Jak wejdę z biletem na 18 to realnie na gore moge dotrzeć ok.19.30? by Tapatalk | |
| Autor: | Magdalalena [ 03 Wrz 2014 19:13 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Tak, dokładnie. Masz bilet na 18, to musisz być około 17.40, a o 18 wpuszczają Cię dopiero w kolejkę do wind. Jest żółwie tempo, więc szykuj się na minimum godzinę/półtorej samego stania w kolejce, natomiast wjazd windą to już kilkanaście sekund. Dodam, że wyjście też zajmuje dużo czasu - dolicz tu kolejną godzinę. Byłam w lutym 2013, może ktoś się zgłosi, kto był później... | |
| Autor: | wntl [ 03 Wrz 2014 19:20 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Magdalalena napisał(a): Tak, dokładnie. Masz bilet na 18, to musisz być około 17.40, a o 18 wpuszczają Cię dopiero w kolejkę do wind. Jest żółwie tempo, więc szykuj się na minimum godzinę/półtorej samego stania w kolejce, natomiast wjazd windą to już kilkanaście sekund. Dodam, że wyjście też zajmuje dużo czasu - dolicz tu kolejną godzinę. Byłam w lutym 2013, może ktoś się zgłosi, kto był później... byłem koniec maja 2014, kolejek praktycznie brak, mała grupa, ok 10 minut stania i kontrola przed wjazdem na górę. Kolejek brak, oprócz tej przed wejściem. | |
| Autor: | juliaka [ 03 Wrz 2014 19:50 ] |
| Temat postu: | Re: Odp: Burj Khalifa (Dubaj) |
wntl napisał(a): Magdalalena napisał(a): Tak, dokładnie. Masz bilet na 18, to musisz być około 17.40, a o 18 wpuszczają Cię dopiero w kolejkę do wind. Jest żółwie tempo, więc szykuj się na minimum godzinę/półtorej samego stania w kolejce, natomiast wjazd windą to już kilkanaście sekund. Dodam, że wyjście też zajmuje dużo czasu - dolicz tu kolejną godzinę. Byłam w lutym 2013, może ktoś się zgłosi, kto był później... byłem koniec maja 2014, kolejek praktycznie brak, mała grupa, ok 10 minut stania i kontrola przed wjazdem na górę. Kolejek brak, oprócz tej przed wejściem. A na ktora miales bilet? by Tapatalk | |
| Autor: | blantomat [ 21 Wrz 2014 08:11 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Nie ma dużych kolejek. Stanie wraz z kontrolą i podejściem do windy zajmuje łącznie 15-20 minut. | |
| Autor: | Seeba [ 21 Wrz 2014 08:45 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Byłem w sierpniu 2014 też na zachodzie słońca Bilety na 17:30 mieliśmy, na górę dojechaliśmy nie śpiesząc się 18:00, do wyjścia czekaliśmy po zachodzie słońca od razu 30 min. Myślę, że jeśli bardzo chcesz zachód słońca zobaczyć to bilety na 18:00 jeszcze ok na 18:30 to już pewne ryzyko, że na styk się dojedzie. (Bo jednak warto popatrzyć też na widok z góry chwile przed zachodem kiedy jeszcze wszystko ładnie widać). | |
| Autor: | juliaka [ 23 Wrz 2014 00:12 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Dzięki wszystkim za wskazówki. Ostatecznie zarezerwowaliśmy 18:00. I faktycznie jak komuś zależy na konkretnej godzinie to trzeba wcześnie zamawiać. Sprzedaż zawsze otwierają miesiąc przed danym terminem i w moim przypadku w kilka godzin po uruchomieniu sprzedaży na mój termin wyprzedała się 17:00. Niedługo później 17:30, a w kolejnych dniach okoliczne godziny. | |
| Autor: | mp90 [ 06 Lis 2014 16:06 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
ile kosztuje bilet o którym mówicie i gdzie mogę go kupić? | |
| Autor: | mmokrzycki [ 06 Lis 2014 16:12 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Tutaj info: http://www.burjkhalifa.ae/en/Observatio ... ation.aspx A tutaj zakup biletów: https://tickets.atthetop.ae/eticketing/homepage.aspx | |
| Autor: | mimx [ 13 Lis 2014 17:31 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Ja byłem 18.10. Odbiór biletów to 30 sekund (w maszynie), kolejka do "security" to jakieś 10 minut. Przejście niespiesznym krokiem od security do wind to jakieś 5 minut. I potem 10 minut w kolejce do windy, wjazd - kilkadziesiąt sekund. Bilet był na 16:00. Przy maszynie byłem o 15:50. Nie wyganiają. Nikt nie ma na górze pojęcia, z której godziny jesteś i nikogo to nie obchodzi. | |
| Autor: | mspoz [ 13 Lis 2014 17:36 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Eryk Czarkowski napisał(a): Ktoś ostatnio odwiedzał Burj Kalife?:) Ile czasu zajęło Wam dostanie się na szczyt-normalny bilet Ile czasu mogliście spędzić na szczycie? czy wyganiają? Dzięki! Ja byłem wczoraj | |
| Autor: | mimx [ 13 Lis 2014 17:41 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
mspoz napisał(a): Uwaga: zjazd na dół zajmuje mniej więcej godzinę - długa kolejka do wind. | |
| Autor: | michalp [ 08 Sty 2015 13:15 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
o 19stej - wyjazd ok. 50minut, zjazd 5 minut. Na gorze nie wyganiaja, ale tez nie ma co robic w nieskonczonosc, chyba, ze kupujesz pamiatki. Calosc zajela prawie 1,5h, od 18:45-20:10 | |
| Autor: | adamp54 [ 13 Sty 2015 22:38 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Dozwolony jest wjazd z małym plecakiem? | |
| Autor: | marcino86 [ 13 Sty 2015 22:41 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
plecaki są generalnie konfiskowane do depozytu 19 litrowej torby na ramię nie musiałem oddawać. | |
| Autor: | Arekkk [ 22 Lut 2015 18:47 ] |
| Temat postu: | Re: Burj Khalifa (Dubaj) |
Jakimi "partiami" (na ile wcześniej) wrzucają pule biletów? Chodzi mi o odniesienie tego do dnia wizyty. | |
| Strona 1 z 15 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |