Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
Offline
#101 PostWysłany: 21 Kwi 2022 19:38 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 931
Loty: 200
Kilometry: 292 987
Krajów: 41 / 19.2%
srebrny
macio106 napisał(a):
Bilety na pociąg podrożały i kosztują 5 RON. Czas przejazdu lotnisko-dworzec 25 minut.
W niedzielę kupowałem w automacie na dworcu kolejowym i za 2 bilety zapłaciłem 8 RON.

A 2 bilety na autobus 783 kosztują 6 RON.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
#102 PostWysłany: 13 Mar 2023 19:13 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 931
Loty: 200
Kilometry: 292 987
Krajów: 41 / 19.2%
srebrny
W dn. 14-15.03 utrudnienia w dojeździe pociągiem na lotnisko.
https://romania.postsen.com/local/18668 ... rport.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#103 PostWysłany: 04 Gru 2023 21:31 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 931
Loty: 200
Kilometry: 292 987
Krajów: 41 / 19.2%
srebrny
Od soboty linia 783 zmieniła numer na 100

https://www.bucharestairports.ro/en/transport/bus
https://info.stbsa.ro/traseu/887
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#104 PostWysłany: 06 Lut 2024 10:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
W marcu 2024 ruszają bezpośrednie pociągi z Otopeni do Ruse w Bułgarii. Bilet ma kosztować 25 RON.

https://centraleuropeantimes.com/2024/0 ... -in-march/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#105 PostWysłany: 30 Sie 2024 12:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12830
Loty: 621
Kilometry: 946 669
Krajów: 60 / 28.0%
Beniasty napisał(a):
Następnie zaraz po wyjściu po prawej stronie będziemy widzieć stojący autobus 783, automat do zakupu a trochę dalej budkę do zakupu biletów.

orientujecie się, czy w tym automacie zakupię również bilet zintegrowany (czyli autobusy, tramwaje + metro) na 24h? Będę ok. 23 więc budka pewnie będzie zamknięta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#106 PostWysłany: 02 Wrz 2024 15:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12830
Loty: 621
Kilometry: 946 669
Krajów: 60 / 28.0%
Sam sobie odpowiem :)
24-godzinny bilet zintegrowany (cena 14 RON) jest dostępny w tymże automacie przy przystanku autobusu (jak było wcześniej pisane to obecnie linia 100).

Jeśli chodzi o inne środki transportu:
- przylecieliśmy ostatecznie po północy, kierunek hotel Ibis Politehnica ok. 18 km, sprawdzaliśmy Bolta i Ubera. Początkowo ceny absurdalnie wysokie - powyżej 110 RON. Potem zaczęły spadać, ostatecznie pojechaliśmy Boltem za 64 RON. W drodze powrotnej, już w ciągu dnia, za kurs w odwrotnym kierunku zapłaciliśmy 54 RON (ponownie Bolt, Uber był kilka lei droższy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#107 PostWysłany: 11 Lis 2024 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2341
Loty: 255
Kilometry: 555 636
Krajów: 54 / 25.2%
srebrny
Tip dla użytkowników ApplePay. W nowszych czytnikach, które były w autobusach nr 100 odrzuca transakcje. Nie tylko u mnie. Byli podróżni z tym samym problemem. Ta sama karta fizyczna przechodzi. W starszych, np. w autobusach 42X ApplePay działało. Warto mieć więc pod ręką plastik. Cena przejazdu 3 leje.
BTW dobrze, że jest buspass, bo korki spore.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#108 PostWysłany: 12 Lis 2024 10:01 

Rejestracja: 05 Lip 2017
Posty: 6
Loty: 31
Kilometry: 36 186
Krajów: 13 / 6.1%
Parę dni temu byłem w Bukareszcie, miałem jechać autobusem 100 ale przez przypadek trafiłem na pociąg, cena 5,5 RON, dojeżdża na stację Bukareszt Nord, tam macie już metro, a można też przejść się do centrum na nogach. Plus jest taki, że jedzie 25 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
yendras lubi ten post.
yendras uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#109 PostWysłany: 09 Gru 2024 12:11 

Rejestracja: 19 Lut 2019
Posty: 82
Bilet dalej 3 LEI na autobus nr 100. Nie widziałem tematu związanego z transportem po Bukareszcie, więc podrzucam fajną stronkę z opisami wszystkich opcji transportu.

https://myromaniantrip.com/discover/tra ... -and-more/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#110 PostWysłany: 12 Gru 2024 11:03 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 673
Loty: 283
Kilometry: 393 701
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
z Dworca Północnego jest dwóch przewoźników kolejowych jedne z nich Transferoviar Călători, jeździ na trasie Bucaresti Nord-Aeroport (TFC AEROPORT) bilet można kupić u konduktora za 5,50 RON. Drugim przewoźnikiem kolejowym na tej trasie jest:CFR Călători i bilet też kosztuje 5.50 RON. Drugą opcją, jest już wspominany autobus 100 za 3 RON.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#111 PostWysłany: 29 Sty 2025 20:42 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 522
niebieski
Czy ja dobrze rozumiem że o ile zmieszczę się w 24h to za 14 lejów przejadę sie pociągiem z OTP na Gara de Nord, pojeżdżę trochę metrem i wróce jeszcze na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#112 PostWysłany: 25 Lut 2025 08:19 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 522
niebieski
Odpowiem sobie sam na to pytanie.

Bilet metropolitarny kosztuje 20 lejów. Nie wiem czy można go nabyc na lotnisku, ja kupiłem w budce na metrze.
Jest to bilet pułapka ☝️ mimo iż ważny 24h od pierwszego aktywowania to należy go przykładać do kasownika ZAWSZE jak wsiadamy do autobusu czy tramwaju. Dowiedziałem sie o tym w czasie kontroli, kilka minut kłótni z kanarami, padły słowa: police, passport, ja na to ze embassy xD mając kilka godzina do wylotu nie byłem w pozycji aby kontynuować ten spór, 80 lejów zapłacone kartą w autobusie.
Potem sobie pomyślałem że moze metro i system naziemny to są inne podmioty i potem takie 24h bilet rozliczają między sobą. Wtedy fakt - nieaktywowanie ponowne karty w autobusie działa na niekorzysc przewoźnika. Innego logicznego wytłumaczenia nie widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#113 PostWysłany: 21 Mar 2025 23:21 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 543
Loty: 377
Kilometry: 477 219
Krajów: 63 / 29.4%
srebrny
Bilet na pociąg 6 lei , co nie wdając się w szczegóły ciągle jest opcją atrakcyjną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#114 PostWysłany: 14 Wrz 2025 06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1931
srebrny
NBE322 napisał(a):
W marcu 2024 ruszają bezpośrednie pociągi z Otopeni do Ruse w Bułgarii.


Jeżdżą też autobusy, m.in. z/do Warny i Ruse:
https://pegasusbg.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#115 PostWysłany: 03 Gru 2025 19:09 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 482
Loty: 120
Kilometry: 251 464
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
Orientuje się ktoś ile aktualnie uber/bolt do centrum? Przylatujemy po północy i nie wiem na co się nastawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#116 PostWysłany: 03 Gru 2025 20:05 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 4285
platynowy
Dlaczego nie ściągniesz apki i nie zrobisz sobie symulacji?

~50 RON
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Mihal09 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#117 PostWysłany: 03 Gru 2025 21:04 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 482
Loty: 120
Kilometry: 251 464
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
@Kothson widzisz, nawet nie wiedziałem, że tak można nie będąc w danej lokalizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#118 PostWysłany: 04 Gru 2025 00:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12830
Loty: 621
Kilometry: 946 669
Krajów: 60 / 28.0%
@Mihal09 Ale to zawsze tylko symulacja - powyżej opisywałem ile zapłaciliśmy w podobnym przypadku bukareszt-otopeni-do-centrum,1282,43205&start=100#p1720416
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mihal09 lubi ten post.
 
      
Offline
#119 PostWysłany: 03 Lut 2026 11:28 

Rejestracja: 22 Mar 2024
Posty: 68
Mała aktualizacja - autobus z lotniska nadal 3 lei, można płacić kartą (u mnie Revolut), ale w moim przypadku tylko jeden kasownik zadziałał, inne odmawiały. Nie wiem dlaczego, inne teoretycznie też przyjmowały Visę/Mastercard. W każdym razie daję znać, żeby próbować w różnych kasownikach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Offline
#120 PostWysłany: 12 Maj 2026 09:05 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 279
Loty: 125
Kilometry: 249 553
Krajów: 31 / 14.5%
niebieski
Aktualnie to już wszędzie można płacić kartą za przejazd, nawet w tych starych tramwajach jest jeden kasownik na kartę. Ale dalej różnie z działaniem, mi 2x nie działało z fizyczną kartą, tak samo jak innym osobom.

Ale polecam ściągnąć apkę 24pay, gdzie można kupować bilety na środki transportu w różnych miastach w Rumunii. Są też bilety okresowe.

Załącznik:
IMG_8516.PNG
IMG_8516.PNG [ 240.89 KiB | Obejrzany 241 razy ]


Tylko jedna informacja, kupno biletu na 90min powoduje że on od razu zaczyna się odliczać, więc nie kupować na zaś :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group