| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum bukareszt-baneasa-centrum,1282,180436 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | sharkinator [ 27 Sty 2025 17:31 ] |
| Temat postu: | [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Od niedawna na to lotnisko lata Wizzair z Krakowa. Lotnisko zostało reaktywowane, ale ruch na nim porównywalny jak w Radomiu (wg Wikipedii aktualnie latają tam tylko samoloty z Krakowa i Neapolu). Hala przylotów jest wielkości poczekalni na dworcu autobusowym w mieście powiatowym. Przez to, że obsługiwany jest tylko jeden lot dziennie to 200 osób stoi w jednej kolejce do jednej bramki security. Plusem lotniska jest jego położenie i łatwy dojazd do miasta. Po wyjściu z lotniska dochodzimy do ruchliwej drogi. Przystanek w stronę miasta jest po drugiej stronie wspomnianej drogi. Przy przystanku stoi buda, w której można kupić bilet, można płacić kartą. Wszystkie dostępne taryfy wraz z cennikiem wiszą na szybie budy. My zdecydowaliśmy się na bilet 72h (metro+tramwaj+autobusy) za jedyne 35 RON (ok. 30 zł), jest to kartonowa karta, na której wgrany jest bilet. Do miasta jeździ wiele linii np. 100, kursują często. Polecam mapy Google, dobrze wyszukują połączenia. W planach jest metro M6, którym będzie można dojechać na oba lotniska. Cennik: https://visitbucharest.today/bucharest- ... rt/#ticket | |
| Autor: | maczup [ 29 Sty 2025 00:50 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
W autobusie nr 100 można tez przyłożyć kartę płatniczą do terminala i po prostu jechać. A najlepiej wysiąść już przy parku Michała I, bo jest przepiekny I tak jak napisał kolega wyżej, jest spora kolejka do security, ale wszyscy raczej zdążą przed lotem Lotnisko jest słodkie, bardzo ładne, takie stylowe. Wiem, że nie po to są lotniska, ale to zrobiło wrażenie, szczególnie w odróżnieniu od OTP, które jest po prostu normalne:) | |
| Autor: | tomaszl75 [ 29 Sty 2025 04:24 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
sharkinator napisał(a): Od niedawna na to lotnisko lata Wizzair z Krakowa. Lotnisko zostało reaktywowane, ale ruch na nim porównywalny jak w Radomiu (wg Wikipedii aktualnie latają tam tylko samoloty z Krakowa i Neapolu). Ponieważ główne lotnisko to OTP i tak pozostanie. sharkinator napisał(a): Hala przylotów jest wielkości poczekalni na dworcu autobusowym w mieście powiatowym. Przez to, że obsługiwany jest tylko jeden lot dziennie to 200 osób stoi w jednej kolejce do jednej bramki security. A może wrzucisz fotkę tego dworca autobusowego? I od razu porównaj go do Modlina. Cieszę się że BBU odżyło . Od paru lat odbywają się na nim pokazy lotnicze https://www.otopeniairshow.ro/ Po drugiej stronie lotniska przystanek autobusowy i bezproblemowy dojazd do centrum. Jak już wspomniano w autobusie można przyłożyć kartę bankową do czytnika . Warto sprawdzić czy transakcja przeszła bo byłem świadkiem ( kontrole są często) że koleżanka pomimo przyłożenia do czytnika pass karty nie przeszła płatność i przy kontroli był problem. Przed lotniskiem jest przystanek z którego również dostaniemy się bezpośrednio na OTP. | |
| Autor: | correos [ 24 Sie 2025 21:33 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
platnosc 3 RON , karta debetowa/kredytowa w pojezdzie Załącznik: dd.jpg [ 100.81 KiB | Obejrzany 5110 razy ] Załącznik: aa.jpg [ 142.52 KiB | Obejrzany 5110 razy ] Załącznik: bb.jpg [ 133.47 KiB | Obejrzany 5110 razy ] Załącznik: cc.jpg [ 79.18 KiB | Obejrzany 5110 razy ] Załącznik: xx.jpg [ 181.79 KiB | Obejrzany 5095 razy ] Załącznik: yy.jpg [ 135.49 KiB | Obejrzany 5095 razy ] | |
| Autor: | jaco027 [ 25 Sie 2025 22:55 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
I pozamiatal. Jak to sie teraz pisze... jasniej sie nie da | |
| Autor: | yoahim [ 26 Sie 2025 12:53 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Jest jakaś lepsza opcja dojazdu komunikacją zbiorową z lotniska do Gara de Nord niż to co proponuje Google Maps, czyli autobus + 1 lub więcej autobus/metro? | |
| Autor: | cart [ 29 Paź 2025 14:44 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Czy na lotnisku jest jakiś bankomat albo kantor? | |
| Autor: | Qba85 [ 07 Lis 2025 00:24 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
@cart ja nie widziałem. 5 minut na piechotę od lotniska jest Banca Transilvania z bankomatem (możliwe, że czynny tylko w godzinach otwarcia banku, tego nie sprawdziłem). Trzeba przejść przez rondo przed lotniskiem do głównej ulicy i potem w lewo do pasów przy skrzyżowaniu. Jeśli przeczytacie to za pół roku, to sytuacja może wyglądać inaczej Warto też dodać, że w lewo od tego skrzyżowania jest ulica ze sklepami, knajpami itd. więc można się zaopatrzyć/posilić przed lotem. Na lotnisku niewiele można dostać. Do transportu miejskiego polecam apkę Info TB. A płatność kartą zbliżeniową działa we wszystkich pojazdach. P.S. tak, to lotnisko mi też kojarzy się z dworcem autobusowym | |
| Autor: | cart [ 07 Lis 2025 09:26 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Dzięki, już po fakcie Odebrał nas gościu z wypożyczalni. W sumie to nawet gotówka w Rumunii za bardzo nie była potrzebna. | |
| Autor: | jaco027 [ 07 Lis 2025 09:30 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
jak to w EU | |
| Autor: | Qba85 [ 07 Lis 2025 11:15 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Czyli Niemcy nie są w EU? Co do gotówki to potwierdzam - nie trafiłem na miejsce, w którym nie byłoby opcji zapłacenia kartą. | |
| Autor: | bim-bam [ 27 Lis 2025 01:24 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Kiosk z biletami wciąż jest zamknięty i pozostaje płatność kartą w autobusie za jednorazowy przejazd. Załącznik: kiosk.jpg [ 218.97 KiB | Obejrzany 3012 razy ] W planach jest budowa linii metra M6 łącząca oba lotniska ze stacją 1 Maja (zielona linia M4). Załącznik: mapa metra.jpg [ 248.25 KiB | Obejrzany 3012 razy ] | |
| Autor: | KL_user [ 02 Gru 2025 12:40 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Bilety można też kupować z pomocą aplikacji: - 24pay - normalnie dostępna w sklepie Google, - Bilet TB - trzeba zmienić w systemie telefonu kraj na Rumunię albo skorzystać z pośrednictwa APKPure itp. Jeżeli chce się kupić dobówkę to ona występuje w dwóch wersjach. Tańsza jest tylko na autobusy, trolejbusy i tramwaje. Droższa o 100% obejmuje też metro. | |
| Autor: | Gadekk [ 02 Gru 2025 12:44 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Dobę liczy do końca dnia czy 24h od momentu zakupu? | |
| Autor: | michalgie [ 02 Gru 2025 13:03 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Ponoć 24h ale nie udało mi się kupić. Tak jak wyżej - buda przy lotnisku nadal zamknięta. Aplikacja 24pay nie działa - nie przychodzi sms na numer telefonu aby aktywować. Sprawdzane na dwóch telefonach/numerach. W autobusie w czytniku można kupić tylko bilet jednorazowy i tylko jeden z danej karty, angielskiego brak. Ostatecznie brakło mi kart aby kupić bilety dla dzieci a już 5 latkowie ponoć potrzebują (ulgowe których i tak nie da się kupić w czytniku). Na Piata Unirii widziałem otwartą jedną budę - sam plac rozkopany totalnie. | |
| Autor: | KL_user [ 02 Gru 2025 13:34 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Gadekk napisał(a): Dobę liczy do końca dnia czy 24h od momentu zakupu? Tak, 24 godziny od momentu zakupu. Bilet aktywuje się automatycznie. Ja korzystałem z aplikacji "Bilet TB" i tam w bilecie pokazuje ci się zegar odliczający czas do końca jego ważności. | |
| Autor: | bim-bam [ 02 Gru 2025 13:39 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
@Gadekk bilet całodobowy uwzględniający metro liczony był od momentu odbicia na bramce i ważny przez następne 24h. | |
| Autor: | KL_user [ 02 Gru 2025 13:40 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
michalgie napisał(a): Na Piata Unirii widziałem otwartą jedną budę W aplikacji "Info TB" wybierasz sekcję "Tariff titles" następnie "Ticket offices" i pokazuje ci się mapa tych budek z biletami. Niektóre są czynne tylko w dni robocze. Najbliższy punkt sprzedaży biletów od lotniska Baneasa (BBU) znajduje się...z drugiej strony pasa startowego. Punkt przy pętli autobusowej pod Ikeą jest czynny codziennie od 6 do 20. | |
| Autor: | bim-bam [ 02 Gru 2025 14:45 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa <-> centrum |
Dobrze wiedzieć, że linia 100 to linia lotniskowa/ekspresowa i nie zatrzymuje się na wszystkich przystankach. Przed wylotem chcieliśmy podjechać do galerii handlowej za lotniskiem aby coś zjeść i no się przejechaliśmy... prawie pod same lotnisko OTP do przystanku Primaria Otopeni. Wróciliśmy na tym samym bilecie, który był ważny (z karty nie pobrało środków). Coś mi świta w głowie, że płacąc kartą bilet jest ważny przez 90min. | |
| Autor: | arturro [ 24 Sty 2026 13:10 ] |
| Temat postu: | Re: [BBU] Bukareszt-Baneasa centrum |
Słodkie to lotnisko:) Gdyby komuś się zdarzyło przyjechać w okolice autobusem 605 (albo z buta od strony parku), to od przystanku są dwie minuty, ale wszystko jest w tej chwili tak pogrodzone, że trzeba wiedzieć jak iść, żeby drogi nie nadłożyć. Google nie wiedzą. Na czerwono to zaznaczyłem: ![]() ![]() ![]() | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |