| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Bukareszt bukareszt,1327,100641 | Strona 2 z 2 |
| Autor: | friderikos [ 24 Lis 2024 12:49 ] | |||
| Temat postu: | Re: Bukareszt | |||
W czasie mojego pobytu, przy placu Universitate, natrafiłem na knajpę: La Mama Universitate https://maps.app.goo.gl/Ym1PN8K8jEvfA9LM7 W ich oknach, mieli wywieszone jakie mają dania lunch na cały tydzień (było po Rumuńsku napisane, ale translator pomogł) Zdecydowałem wejść i spróbować. Miła obsługa pokazała mi stolik i ze względu że była pora obiadowa, było dużo lokalsów. Po sprawdzeniu menu i krótkiej rozmowy z kelnerem, to mi powiedział że zestaw jest zupa z fasolą, kurczak i ziemniakami purre oraz nalesniki z dzemem w cenie 34 ROM. Do zestawu zamówiłem dodatkowo papanași, bo musiałem zjeść przed wyjazdem (nie jest w zestawie) Zupa, dobra, idealna na zimną pogodę która była za oknem. Gęsta i ciepła. Kurczak, dobre smażony i smaczny. A papanași, wersja mała (bo była tez opcja na 500 gramów) idealne zakonczenie obiadu.
| ||||
| Autor: | heide_berg [ 12 Gru 2024 11:12 ] |
| Temat postu: | Re: Bukareszt |
1) sieć La Mama i akurat odwiedziłem tą przy Universitate: obsługa mówi po angielsku, możliwość płatności kartą; od poniedziałku do piątku serwowane są lunche, codziennie coś nowego: zupa, drugie danie i deser za 34.99 RON; 2) Hanul lui Manuc - restauracja nastawiona na turystów - kuchnia rumuńska - wysokie ceny a od poniedziałku do piątku są serwowane lunche, ale menu się nie zmienia i trzeba poinformować obsługę, że jesteś zainteresowany kartą lunchowa, która jest stała i dość uboga; cena też 34,99 RON; | |
| Autor: | kubus95 [ 28 Sty 2025 20:22 ] |
| Temat postu: | Re: Bukareszt |
Fattoush przylecieliśmy do Bukaresztu w pierwszy dzień świąt, więc musieliśmy się sporo nachodzić, żeby znaleźć otwartą knajpę, która byłaby jeszcze przyzwoita. Serwują kuchnię libańską i turecką. Wzięliśmy Adana Kebap i byliśmy zadowoleni- najlepszy jaki jedliśmy poza Turcją. Miła obsługa, chociaż w środku nieco chłodno. https://maps.app.goo.gl/dAmQJ4DmoCibymc ... eview.copy Mosaic cafe miejscówka przy placu Uniwersyteckim; bardzo miła obsługa i ciekawe wnętrze. Ale odmrażane ciastka i zimowa herbata z gigantyczną ilością cukru. Generalnie nie polecam, mimo fajnej obsługi. Simbio poszliśmy na obfite śniadanie- wzięliśmy English breakfast, eggs florentine, dwie kawy i dwa smoothie. Za wszystko zapłaciliśmy prawie 180 pln(!!!). Drogo, a jedzenie przyzwoite, ale brakowało w tym czegoś więcej. I jeszcze ta fasolka z puszki- serio,w tej cenie? Do tego obrażona obsługa. W sumie dwa ostatnie zdania mógłbym odnieść do wielu miejsc w Bukareszcie, nie tylko tych z jedzeniem. La mama Poszliśmy do polecanej już tutaj La Mamy (my poszliśmy do tej przy placu Uniwersyteckim na deser (Papanasi) i herbatę. Miła obsługa i bardzo smaczny deser. Caru cu bere Warto wejść dla ciekawych wnętrz, ale nie warto nic zamawiać. Drogo, obsługa jak w korporacji (przy każdym elemencie zamówienia czy płatności obsługiwała nas inna osoba, łącznie bodajże 5), klient ma zjeść, zapłacić i spadać. Nie warto. | |
| Autor: | maczup [ 29 Sty 2025 01:16 ] |
| Temat postu: | Re: Bukareszt |
La Mama trochę mnie zawiodła. Kiepska obsługa, porcje nie największe. Przyszło zimne. Generalnie lipa. Mówię o tym przy uniwersytecie:) Za to Caru cu bere obsługa top, nie wiem czemu koledze wyżej nie pasuje obsługa w kilka osób, ale jest szybko, dobrze, a przede wszystkim uczciwie - zapłaciłem o 20 lei za dużo, bo pani się pomyliła, nie zwróciłbym na to uwagi, gdyby nie wróciła z przeprosinami. I oczywiście smacznie | |
| Autor: | hansel [ 01 Sie 2025 11:58 ] |
| Temat postu: | Re: Bukareszt |
Generalnie mega zawiedliśmy się jedzeniem w Bukareszcie. Ich tradycyjna kuchnia jest po prostu niesmaczna. A przy tym jest bardzo drogo. Drożej niż w Warszawie. Hanul lui Manuc - to miejsce zrobiło najgorsze wrażenie. Mega przemiał, mnóstwo stolików. Jedzenie bardzo kiepskie. Poprosiliśmy o polecenie dań a to co dostaliśmy nie dało się zjeść i zostawiłem co bardzo rzadko mi się zdarza. Były jakieś kiełbaski, żeberka, mamałyga. Wszystko strasznie słabe. Sałatka również podłej jakości. A za wszystko zapłaciliśmy bardzo dużo. Piwo / koktaile również ceny wygórowane. Van Gogh cafe - porażka. Totalnie przereklamowane, pretensjonalne miejsce z zawyżonymi cenami. Bardzo ograniczone menu. Niesmaczne koktaile. Szybko odpuściliśmy lokalną kuchnię i przerzuciliśmy się na normalne jedzenie, czyli np włoska kuchnia. Il Tagliere godne polecenia, bardzo smacznie i super odmiana po lokalnej kuchni. Rodzinna knajpka, uczciwie, tanie wino na karafki. To było to. Generalnie nie ma co kombinować i na citybreaki trzeba po prostu latać do Włoch. | |
| Autor: | Qba85 [ 07 Lis 2025 00:28 ] |
| Temat postu: | Re: Bukareszt |
La Cocoșatu - kuchnia rumuńska i grill 10 minut na piechotę od Łuku Triumfalnego. Niedrogo i smacznie. Mici oceniam na 5. Restaurant Bucătărașul - kuchnia rumuńska w centrum. Dobre miejscowe gołąbki, przystępne ceny | |
| Autor: | Zeus [ 08 Gru 2025 12:37 ] |
| Temat postu: | Re: Bukareszt |
Restaurant La Teu Strada Titu Maiorescu 18 https://maps.app.goo.gl/AFHpUYQani2Duj5Q8 To nie jest stricte centrum, ale można tu szybko dojechać autobusem z przystanku Universitate lub metrem (stacje są niedaleko). Z zewnątrz wygląda jak speluna, ale w środku panuje klimat typowej tawerny dla lokalsów. Menu jest wyłącznie w języku rumuńskim (duży plus), ale są zdjęcia dań, a kelner mówi po angielsku i z chęcią pomaga przy zamówieniu. Ceny bardzo przystępne jak na Bukareszt. Zamówiliśmy: 2 zupy, 1 talerz „misz-masz” mięs (800 g), talerz mici, talerz sarmale, 2 desery (placinte z dynią oraz słynny pączek papanasi), 4 piwa. Razem, z napiwkiem, wyszło około 250 zł Załącznik: bbu1.jpg [ 175.58 KiB | Obejrzany 795 razy ] Załącznik: bbu2.jpg [ 219.86 KiB | Obejrzany 795 razy ] Załącznik: bbu3.jpg [ 88.1 KiB | Obejrzany 795 razy ] Załącznik: bbu4.jpg [ 63.7 KiB | Obejrzany 795 razy ] Caru' cu Bere Ładny interior i na tym bym zostawił. Jedzenie drogie, zimne i nie smaczne. Załącznik: bbu_drogo1.jpg [ 259.95 KiB | Obejrzany 795 razy ] Załącznik: bbu_drogo2.jpg [ 111.42 KiB | Obejrzany 795 razy ] | |
| Autor: | leitoo [ 26 Sty 2026 15:01 ] | |||
| Temat postu: | Re: Bukareszt | |||
Zachęcony opiniami powyżej odwiedziłem Restaurant Bucătărașul https://maps.app.goo.gl/bTaBm4XaMK5iCBB38. Restauracja znajduje się na uboczu, więc przypadkiem ciężko tam trafić. Jest dosyć specyficzna, ale przyjemna. Cały lokal obsługiwał jeden pan kelner. Ceny są w porządku – niższe niż w lokalach w ścisłym centrum turystycznym. Zamówiłem „Chef's Pan” z miksem mięs, podawaną z polentą, oraz lokalny deser papanasi. Deser polecam, ale niektóre mięsa były gumowate i twarde, więc następnym razem wybrałbym coś innego. Do rachunku doliczane jest 10% za serwis. Podczas mojej wizyty 90% gości to byli Polacy
| ||||
| Autor: | ghostwriter [ 24 Mar 2026 21:50 ] |
| Temat postu: | Re: Bukareszt |
La Mici - tanio, smscznie, lokalnie, czyli chyba wszystkie kryteria f4f spełnia. Podstawowe Mici za 6 lei nie tylko jest najtańsze, ale też najsmaczniejsze. Jeszcze fajne są frytki z czymś w rodzaju bryndzy. 3xMici i fryteczki to już będzie solidny obiad. | |
| Autor: | pawel_92 [ 13 Maj 2026 18:58 ] |
| Temat postu: | Re: Bukareszt |
Jako że najwięcej tu było poleceń Bucătărașul i La Mama, to stwierdziłem że zrobie porównanie W obu miejscach zamówiłem klasyki: Sarmale i Papanasi. W La Mama te gołąbki były bardzo mięsne, do tego obok troche kapustki i boczku. A w Bucătărașul to wtedy dowiedziałem się, że do tego dania dodaje się ryżu bo połowa gołąbka to był ryż Pączki też w La Mamie mocno serowe, dość "gęstę", w przeciwieństwie do konkurencji bo tam to była bardziej konsystencja amerykańskiego donuta z dunkin donuts Jedynie prezentacja dań lepsza w Bucătărașul, no ale ja tam aż takim wzrokowcem nie jestem La mama: Załącznik: lamama1.jpeg [ 348.17 KiB | Obejrzany 241 razy ] Załącznik: lamama2.jpeg [ 407.54 KiB | Obejrzany 241 razy ] Bucătărașul: Załącznik: Bucatarasul1.jpeg [ 633.97 KiB | Obejrzany 241 razy ] Załącznik: Bucatarasul2.jpeg [ 335.35 KiB | Obejrzany 241 razy ] A od siebie polecę restauracje Vatra: https://maps.app.goo.gl/1BtmUvVR3KXw1Epj8 Zamówiłem tam kwaśną zupę z klopsikami (4 sztuki) za 36 Lei + 3 całkiem sporych Mici z słuszną porcją ziemniaczków za 60 Lei (tej pozycji nie ma w menu. jest tylko wersja dla 2 osób z 6 mici, ale jak się spyta to mówią że jest opcja 3 lub 4 mici Mici bardzo dobre, lepsze od tych na Obor market, no ale tam jest 6 lei za sztuke, to wiadomo Knajpa chyba oblegana przez lokalsów bo wszedłem zaraz po otwarciu, a po 15 min już było z 20 osób w środku no i pytali o rezerwacje Załącznik: vatra1.jpeg [ 451.12 KiB | Obejrzany 241 razy ] Załącznik: vatra2.jpeg [ 516.82 KiB | Obejrzany 241 razy ] | |
| Autor: | najpiekniejszy [ 22 Cze 2026 12:45 ] | |||
| Temat postu: | Re: Bukareszt | |||
Beniasty napisał(a): Citiy Grill - sieciówka z grillem na środku knajpy. Cenowo już trochę drożej a jakość taka sobie. Od biedy można wejść Byliśmy w City Grill. Według mnie fajna knajpa. Mici (8 sztuk, 4 rodzaje, z każdego rodzaju 2 sztuki), podwójna porcja frytek oraz musztarda za 102 lei. Porcja dla dwóch osób. Piwo za koło 20 lei. https://maps.app.goo.gl/ATwvAVhnt5ZKCv9KA
| ||||
| Strona 2 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |