Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Budapeszt
budapeszt,1229,11361
Strona 27 z 31

Autor:  yaris21 [ 07 Sie 2016 13:18 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Bardzo dziękuję za pomoc. Jedziemy w 6 osób, Zdecydowaliśmy się na zakup biletu grupowego (max 5 osób) 24-godzinnego za 3300 forintów, by skorzystać tego dnia z rejsu stateczkiem. Jaki bilet należy kupić dla tej 6ej osoby 0 16 latnia córka by mogłam także płynąć z nami statkiem i korzystać z komunikacji miejskiej?
Dziękuję z góry

Autor:  MacGyver [ 07 Sie 2016 13:58 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

24h dla jednej osoby za 1650 forintów.

Autor:  zulu [ 08 Sie 2016 00:13 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

yaris21 napisał(a):
Bardzo dziękuję za pomoc. Jedziemy w 6 osób, Zdecydowaliśmy się na zakup biletu grupowego (max 5 osób) 24-godzinnego za 3300 forintów, by skorzystać tego dnia z rejsu stateczkiem. Jaki bilet należy kupić dla tej 6ej osoby 0 16 latnia córka by mogłam także płynąć z nami statkiem i korzystać z komunikacji miejskiej?
Dziękuję z góry
Statki w Budapeszcie to od baaardzo wielu lat to element komunikacji miejskiej (nie mylić ze statkami dla turystów, które nie należą do komunikacji miejskiej). Statki komunikacji mają oznaczenie D11 i D12

Tu jest rozkład jazdy
http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/81 ... 0801/a.pdf
http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/81 ... 0801/a.pdf

A tu mapka, która na pewno się przyda
http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf

Jeżeli jedziecie w 6 osób to trzeba kupić 2 bilety ten za 3300 i ten za 1650
Image

Image

Pamiętaj że bilety na D11 i D12 są ważne tylko w dni powszednie !

http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-travel-card/

Z informacji praktycznych jeżeli stoicie na przystani i czekacie na statek to zdarza się że ktoś z obsługi gestami zapytuje w którą stronę płyniecie. Jeżeli kierunek statku i wasz jest ten sam to przybija do przystani w innym wypadku płynie dalej (no chyba że ktoś wysiada :mrgreen: ).

Autor:  obibok [ 08 Sie 2016 00:39 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

zulu napisał(a):
Pamiętaj że bilety na D11 i D12 są ważne tylko w dni powszednie !

O, właśnie o to mi chodziło. Podobnie jak w zwykłych pociągach.

Autor:  Gaszpar [ 30 Sie 2016 13:42 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Gdyby ktoś potrzebował współrzędnych do wspomnianych tutaj schodów ruchomych na wzgórze zamkowe- proszę "dolna stacja"
47.495430, 19.042385

Autor:  Gaszpar [ 06 Wrz 2016 13:37 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Gdyby ktoś się wahał czy warto skorzystać z promu to polecam. Fajne widoczki, bardzo ładny na parlament. Warto wystartować spod Gellerta i wysiąść na wyspie Małgorzaty, gdzie można posiedzieć w knajpkach i wypić niedrogo piwo.

Autor:  silvershark [ 06 Wrz 2016 13:48 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Od siebie dodam, że z mojego doświadczenia wynika, żeby nie czekać do ostatniego rejsu danego dnia. Ostatnie dwa czy trzy z rozkładu danego dnia nie płynęły, a dla pewności poczekałem pół godziny.

Popieram przedmówcę; zwłaszcza w ciągu upalnego dnia doświadczenie fantastyczne. Całkiem szybko może się zrobić człowiekowi chłodno, więc polecam zabrać coś do narzucenia na siebie.

Autor:  MacGyver [ 06 Wrz 2016 14:05 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Ostatnie rejsy też nie płyną całej trasy. Teraz też pozmieniał się rozkład i trasy więc też trzeba mieć to na uwadze. Przedtem w tygodniu np nie zatrzymywał się żaden ze statków BKV na wyspie Małgorzaty, a teraz D12 tak. I na linii D11 płyną większe statki ale ona płynie tylko rano i popołudniu.

Autor:  JarekGdynia [ 13 Wrz 2016 22:20 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Na wyspe św Małgorzaty warto poświęcić troche czasu jeśli jest się na dłużej w Budapeszcie. My byliśmy w niedzielne popołudnie. Rewelacja! Piękna pogoda, mnóstwo rowerzystów, biegaczy, rodzin z dziećmi. Kazdy znajdzie coś dla siebie. Świetne miejsce żeby troche pospacerować i się totalnie zrelaksować.

No i polecam free walking tour, startuje codziennie o 10:30 spod fontanny z lwami.
Naprawdę warto się wybrać. W poniedziałek było mnóstwo ludzi, podzielili nas na 4 grupy, a i tak każda liczyła 20kilka osób.

Autor:  mzukowski [ 14 Wrz 2016 12:00 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Przyłączam się do polecenia wycieczek z serii "free walking tour". Pojechałem do Budapesztu średnio przygotowany i tour był pierwszym punktem na liście. Przewodniczka w 2h naprawdę świetnie wyłożyła najważniejsze punkty miasta, poleciła termy, bary itd. Byłem później na wielu innych free walkach w kilku krajach i żaden nie był tak dobry.

Autor:  Anonymous [ 14 Wrz 2016 12:24 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

JarekGdynia napisał(a):
No i polecam free walking tour, startuje codziennie o 10:30 spod fontanny z lwami.

O tej pisałeś? : 47.496771, 19.050785

Autor:  mzukowski [ 14 Wrz 2016 12:27 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Tu jest info: http://www.triptobudapest.hu/v2/tours/t ... nal-tour/|
Meeting point: Vörösmarty square (at the lion fountain)

Autor:  JarekGdynia [ 14 Wrz 2016 17:42 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

@MacKoz
Tak o tej. W sobote mam w planach wybrać się na tour żydowską dzielnicą więc dam znać czy tez warty polecenia.

Autor:  grubyking [ 22 Wrz 2016 15:17 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

cześć wszystkim,
czy dalej jest możliwość zarezerwowania biletu na zwiedzanie Parlamentu, czy teraz pozostaje tylko kupno online lub kolejki przed wejściem?

Autor:  corner [ 16 Paź 2016 12:18 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

A propos free walking tour. Ile zwyczajowo płaci się za takie oprowadzanie w Budapeszcie?

Autor:  Zeus [ 16 Paź 2016 12:36 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Ja zazwyczaj daje 5 euro od osoby. A jak jest fajny przewodnik, zapraszam go na piwo ;)

Autor:  Aero [ 02 Lis 2016 22:33 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

W Budapeszcie byłam pod koniec września, więc wrzucam trochę info, bo sama dużo korzystałam z forum układając sobie plan ;)

- ja akurat jechałam Polskim Busem, bo udało mi się kupić tanio bilet. Obłożenie 100%, w drugą stronę to nawet 2 autobusy były. O spaniu można więc zapomnieć, chyba że ktoś potrafi spać na jednym siedzeniu, ja nie umiem
- w metrze cały czas stoją kontrolerzy, którzy (teoretycznie) sprawdzają bilety. Często jednak albo nie zwracają zupełnie na pokazywany bilet uwagi abo gadają między sobą :D Raz miałam jednak sytuację, że miałam dokładną kontrolę przed wejściem, po przesiadce i przy wyjściu ;) więc zależy jak się trafi. W tramwaju biletu nikt mi nie sprawdzał.
- wzgórze Gellerta - jeżeli wchodzić po ciemku to koniecznie! z latarką. Panują tam egipskie ciemności, gdyż tylko kawałek trasy jest oświetlony. Ja wchodziłam od strony zamku (początek trasy jest właśnie oswietlony), a schodziłam już od strony kościoła w skarpie (jak dla mnie lepsze widoki). Bardzo dużo ścieżek, ja się w pewnym momencie zgubiłam i nie wiedziałam jak zejść, chociaż miałam gpsa i mapę :geek: ale dla widoku warto
- ruchome schody na zamek, o których ktoś wspominał - są, są, widać je z daleka, bo są pod daszkiem. Od kolejki zębatej trzeba iśc kawałek w lewo, ewentualnie jezeli sie idzie od Wzgorza Gellerta to łatwiej je znalezc. Od schodów cały czas prosto i trafia się do windy i wziu, jesteś na zamku.
- polecam kołacze na zamku, wprawdzie 800 HUF, ale przepyszne! Widziałam też rózne budki w mieście, tam były po 300-400 HUF, ale nie wiem jak z jakością
- za wejście na Basztę Rybacką nic nie płaciłam, bo nikogo nie było (raz byłam wieczorem, innym razem rano)
- polecam rejs statkiem, ja płynęłam całą trasę D12, do Romaifudro. Dużo lasów, mini plaża, fajne miejsce na jazdę rowerem i żeby poczilować ;) potem można wrócic przechodząc na drugą stronę i metrem, ogólnie to dośc duzy kawałek od centrum. Bilet jednodniowy upoważnia do darmowego kursu statkiem, jednak tylko pon-piątek. Ja sobie o tym zapomniałam i wybrałam się w sobotę, kupowałam więc bilet (normalnie, w automatach, 750 HUF). Najlepsze jest to, że biletu nikt nie sprawdzał, ani przy wejsciu, ani przy wyjsciu
- wyspa św. Małgorzaty! polecam sobie pochodzić na spokojnie, ja obeszłam w kółko, bardzo dużo biegaczy, bo jest tartan
- M1 bardzo klimatyczne, zarówna stacje, jak i pociągi :D
- Muzeum Terroru - wejście w pierwszą niedzielę w miesiącu jest za darmo dla obywatelów UE, ja miałam wlasnie isc, ale wybrałam jednak
- Hospital in the Rock - polecam! szczególnie, jeżeli ktoś się interesuje medycyną. W latach 50. przerobili go na schron przeciwatomowy, więc ma niesamowity klimat

- jeszcze kwestia kursu PL-HUF. Ja akurat we Wrocławiu wymieniłam po beznadziejnym kursie (1PLN=coś koło 65 forintów), na miejscu widziałam że średnio 70-72, z tym, że kantory w miejscach typowo turystycznych ;)

Autor:  KAROL90 [ 26 Sty 2017 21:19 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Niedługo wybieram się do Budapesztu.
Chciałbym zapytać czy bilet na komunikację miejską 7-dniowy jest imienny i gdzie można go nabyć?

Autor:  Smrodek [ 26 Sty 2017 22:33 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

nie jest imienny, bilety kupisz bez problemu w automacie lub na lotnisku

Autor:  Grzegorz40 [ 26 Sty 2017 23:03 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

http://www.bkk.hu/en/budapest-7-day-travel-card/

chyba jednak jest imienny

Strona 27 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/