| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Budapeszt budapeszt,1229,11361 | Strona 27 z 31 |
| Autor: | yaris21 [ 07 Sie 2016 13:18 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Bardzo dziękuję za pomoc. Jedziemy w 6 osób, Zdecydowaliśmy się na zakup biletu grupowego (max 5 osób) 24-godzinnego za 3300 forintów, by skorzystać tego dnia z rejsu stateczkiem. Jaki bilet należy kupić dla tej 6ej osoby 0 16 latnia córka by mogłam także płynąć z nami statkiem i korzystać z komunikacji miejskiej? Dziękuję z góry | |
| Autor: | MacGyver [ 07 Sie 2016 13:58 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
24h dla jednej osoby za 1650 forintów. | |
| Autor: | zulu [ 08 Sie 2016 00:13 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
yaris21 napisał(a): Bardzo dziękuję za pomoc. Jedziemy w 6 osób, Zdecydowaliśmy się na zakup biletu grupowego (max 5 osób) 24-godzinnego za 3300 forintów, by skorzystać tego dnia z rejsu stateczkiem. Jaki bilet należy kupić dla tej 6ej osoby 0 16 latnia córka by mogłam także płynąć z nami statkiem i korzystać z komunikacji miejskiej? Statki w Budapeszcie to od baaardzo wielu lat to element komunikacji miejskiej (nie mylić ze statkami dla turystów, które nie należą do komunikacji miejskiej). Statki komunikacji mają oznaczenie D11 i D12Dziękuję z góry Tu jest rozkład jazdy http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/81 ... 0801/a.pdf http://www.bkk.hu/apps/menetrend/pdf/81 ... 0801/a.pdf A tu mapka, która na pewno się przyda http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf Jeżeli jedziecie w 6 osób to trzeba kupić 2 bilety ten za 3300 i ten za 1650 ![]() ![]() Pamiętaj że bilety na D11 i D12 są ważne tylko w dni powszednie ! http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/ http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-travel-card/ Z informacji praktycznych jeżeli stoicie na przystani i czekacie na statek to zdarza się że ktoś z obsługi gestami zapytuje w którą stronę płyniecie. Jeżeli kierunek statku i wasz jest ten sam to przybija do przystani w innym wypadku płynie dalej (no chyba że ktoś wysiada | |
| Autor: | obibok [ 08 Sie 2016 00:39 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
zulu napisał(a): Pamiętaj że bilety na D11 i D12 są ważne tylko w dni powszednie ! O, właśnie o to mi chodziło. Podobnie jak w zwykłych pociągach. | |
| Autor: | Gaszpar [ 30 Sie 2016 13:42 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Gdyby ktoś potrzebował współrzędnych do wspomnianych tutaj schodów ruchomych na wzgórze zamkowe- proszę "dolna stacja" 47.495430, 19.042385 | |
| Autor: | Gaszpar [ 06 Wrz 2016 13:37 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Gdyby ktoś się wahał czy warto skorzystać z promu to polecam. Fajne widoczki, bardzo ładny na parlament. Warto wystartować spod Gellerta i wysiąść na wyspie Małgorzaty, gdzie można posiedzieć w knajpkach i wypić niedrogo piwo. | |
| Autor: | silvershark [ 06 Wrz 2016 13:48 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Od siebie dodam, że z mojego doświadczenia wynika, żeby nie czekać do ostatniego rejsu danego dnia. Ostatnie dwa czy trzy z rozkładu danego dnia nie płynęły, a dla pewności poczekałem pół godziny. Popieram przedmówcę; zwłaszcza w ciągu upalnego dnia doświadczenie fantastyczne. Całkiem szybko może się zrobić człowiekowi chłodno, więc polecam zabrać coś do narzucenia na siebie. | |
| Autor: | MacGyver [ 06 Wrz 2016 14:05 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Ostatnie rejsy też nie płyną całej trasy. Teraz też pozmieniał się rozkład i trasy więc też trzeba mieć to na uwadze. Przedtem w tygodniu np nie zatrzymywał się żaden ze statków BKV na wyspie Małgorzaty, a teraz D12 tak. I na linii D11 płyną większe statki ale ona płynie tylko rano i popołudniu. | |
| Autor: | JarekGdynia [ 13 Wrz 2016 22:20 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Na wyspe św Małgorzaty warto poświęcić troche czasu jeśli jest się na dłużej w Budapeszcie. My byliśmy w niedzielne popołudnie. Rewelacja! Piękna pogoda, mnóstwo rowerzystów, biegaczy, rodzin z dziećmi. Kazdy znajdzie coś dla siebie. Świetne miejsce żeby troche pospacerować i się totalnie zrelaksować. No i polecam free walking tour, startuje codziennie o 10:30 spod fontanny z lwami. Naprawdę warto się wybrać. W poniedziałek było mnóstwo ludzi, podzielili nas na 4 grupy, a i tak każda liczyła 20kilka osób. | |
| Autor: | mzukowski [ 14 Wrz 2016 12:00 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Przyłączam się do polecenia wycieczek z serii "free walking tour". Pojechałem do Budapesztu średnio przygotowany i tour był pierwszym punktem na liście. Przewodniczka w 2h naprawdę świetnie wyłożyła najważniejsze punkty miasta, poleciła termy, bary itd. Byłem później na wielu innych free walkach w kilku krajach i żaden nie był tak dobry. | |
| Autor: | Anonymous [ 14 Wrz 2016 12:24 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
JarekGdynia napisał(a): No i polecam free walking tour, startuje codziennie o 10:30 spod fontanny z lwami. O tej pisałeś? : 47.496771, 19.050785 | |
| Autor: | mzukowski [ 14 Wrz 2016 12:27 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Tu jest info: http://www.triptobudapest.hu/v2/tours/t ... nal-tour/| Meeting point: Vörösmarty square (at the lion fountain) | |
| Autor: | JarekGdynia [ 14 Wrz 2016 17:42 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
@MacKoz Tak o tej. W sobote mam w planach wybrać się na tour żydowską dzielnicą więc dam znać czy tez warty polecenia. | |
| Autor: | grubyking [ 22 Wrz 2016 15:17 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
cześć wszystkim, czy dalej jest możliwość zarezerwowania biletu na zwiedzanie Parlamentu, czy teraz pozostaje tylko kupno online lub kolejki przed wejściem? | |
| Autor: | corner [ 16 Paź 2016 12:18 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
A propos free walking tour. Ile zwyczajowo płaci się za takie oprowadzanie w Budapeszcie? | |
| Autor: | Zeus [ 16 Paź 2016 12:36 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Ja zazwyczaj daje 5 euro od osoby. A jak jest fajny przewodnik, zapraszam go na piwo | |
| Autor: | Aero [ 02 Lis 2016 22:33 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
W Budapeszcie byłam pod koniec września, więc wrzucam trochę info, bo sama dużo korzystałam z forum układając sobie plan - ja akurat jechałam Polskim Busem, bo udało mi się kupić tanio bilet. Obłożenie 100%, w drugą stronę to nawet 2 autobusy były. O spaniu można więc zapomnieć, chyba że ktoś potrafi spać na jednym siedzeniu, ja nie umiem - w metrze cały czas stoją kontrolerzy, którzy (teoretycznie) sprawdzają bilety. Często jednak albo nie zwracają zupełnie na pokazywany bilet uwagi abo gadają między sobą - wzgórze Gellerta - jeżeli wchodzić po ciemku to koniecznie! z latarką. Panują tam egipskie ciemności, gdyż tylko kawałek trasy jest oświetlony. Ja wchodziłam od strony zamku (początek trasy jest właśnie oswietlony), a schodziłam już od strony kościoła w skarpie (jak dla mnie lepsze widoki). Bardzo dużo ścieżek, ja się w pewnym momencie zgubiłam i nie wiedziałam jak zejść, chociaż miałam gpsa i mapę - ruchome schody na zamek, o których ktoś wspominał - są, są, widać je z daleka, bo są pod daszkiem. Od kolejki zębatej trzeba iśc kawałek w lewo, ewentualnie jezeli sie idzie od Wzgorza Gellerta to łatwiej je znalezc. Od schodów cały czas prosto i trafia się do windy i wziu, jesteś na zamku. - polecam kołacze na zamku, wprawdzie 800 HUF, ale przepyszne! Widziałam też rózne budki w mieście, tam były po 300-400 HUF, ale nie wiem jak z jakością - za wejście na Basztę Rybacką nic nie płaciłam, bo nikogo nie było (raz byłam wieczorem, innym razem rano) - polecam rejs statkiem, ja płynęłam całą trasę D12, do Romaifudro. Dużo lasów, mini plaża, fajne miejsce na jazdę rowerem i żeby poczilować - wyspa św. Małgorzaty! polecam sobie pochodzić na spokojnie, ja obeszłam w kółko, bardzo dużo biegaczy, bo jest tartan - M1 bardzo klimatyczne, zarówna stacje, jak i pociągi - Muzeum Terroru - wejście w pierwszą niedzielę w miesiącu jest za darmo dla obywatelów UE, ja miałam wlasnie isc, ale wybrałam jednak - Hospital in the Rock - polecam! szczególnie, jeżeli ktoś się interesuje medycyną. W latach 50. przerobili go na schron przeciwatomowy, więc ma niesamowity klimat - jeszcze kwestia kursu PL-HUF. Ja akurat we Wrocławiu wymieniłam po beznadziejnym kursie (1PLN=coś koło 65 forintów), na miejscu widziałam że średnio 70-72, z tym, że kantory w miejscach typowo turystycznych | |
| Autor: | KAROL90 [ 26 Sty 2017 21:19 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Niedługo wybieram się do Budapesztu. Chciałbym zapytać czy bilet na komunikację miejską 7-dniowy jest imienny i gdzie można go nabyć? | |
| Autor: | Smrodek [ 26 Sty 2017 22:33 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
nie jest imienny, bilety kupisz bez problemu w automacie lub na lotnisku | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 26 Sty 2017 23:03 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
http://www.bkk.hu/en/budapest-7-day-travel-card/ chyba jednak jest imienny | |
| Strona 27 z 31 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |