| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Budapeszt budapeszt,1229,11361 | Strona 26 z 31 |
| Autor: | boots [ 23 Sie 2015 14:51 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
mezo23 napisał(a): Czy w Budapeszcie znajdują się hotele ekonomiczne?? , coś na wzór naszych Ibis. Jeżeli tak to proszę o info na ten temat Są 4 hotele Ibis. Znajdziesz je tu: http://www.accorhotels.com/pl/polska/index.shtml | |
| Autor: | seba92 [ 14 Lut 2016 14:07 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
W najbliższych dniach pogoda nie będzie rozpieszczać. Obczaiłem sobie na razie wejście do Parlamentu i wycieczkę do Miniversum. Czy ktoś mógłby polecić jakąś atrakcję "pod dachem"? Niekoniecznie jakieś muzea, ale coś takiego mniej muzealnego. | |
| Autor: | sko1czek [ 14 Lut 2016 14:23 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Na taką pogodę idealne miejsce http://www.flippermuzeum.hu/en/ | |
| Autor: | Misiatek [ 14 Lut 2016 14:45 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Na deszczową pogodę idealne są jakieś termy. | |
| Autor: | seba92 [ 14 Lut 2016 15:00 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
sko1czek napisał(a): Szkoda, że w poniedziałek i wtorek zamknięte :/ Misiatek napisał(a): Na deszczową pogodę idealne są jakieś termy. Myślałem też nad tym, dzięki. | |
| Autor: | m72 [ 14 Lut 2016 15:03 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
@seba92 Nawet nie ma co się zastanawiać. Koniecznie trzeba się ruszyć! Np. łaźnie Gellerta są mega. | |
| Autor: | tokajka [ 15 Lut 2016 12:46 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Tropicarium w Budapeszcie: http://www.tropicarium.hu/Tropicarium-Budapest-Wegry-PL | |
| Autor: | margaritaPL [ 02 Kwi 2016 21:55 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Wróciłam jakieś 2 tygodnie temu z Budapesztu. Akurat moja wizyta zbiegła się z wizytą Dudy, więc w Parlamencie czegoś tam nam nie pokazali ze względu na przybycie polskiego gościa. Z powodu Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w wielu miejscach wisiały polskie flagi, więc było bardzo swojsko Miasto bardzo przypadło mi do gustu, szkoda tylko, że wieczorami było jeszcze dość zimno. Jeśli chodzi o komunikację miejską to korzystałam z niej do/na lotnisko oraz raz żeby nie tracić czasu pojechałam autobusem na Wzgórze Gellerta, ale potem już tylko na nogach. 2 razy przejechałam się na gapę. Raz, bo w pośpiechu wskoczyłam do metra, a kasowniki są na peronach. Szczęśliwie przejechałam całą linię bez mandatu. Drugi raz, skasowałam skasowany bilet, a że kasownik na mnie nie warczał to się zorientowałam po fakcie. Jakoś tak mi się trafiało, że wpadałam na wiele osób, które nie mówiły po angielsku i trzeba było porozumiewać się na migi. Nie polecam jedzenia w chińczykach. Jakieś uboższe w składniki te porcje niż u nas. Jeśli chodzi o Kebaby to co prawda nie wiem jak jest u nas, bo nie bywam, ale tam miałam okazję i oprócz kebabów mają tam normalne zestawy obiadowe. Wybiera się danie główne (jakieś mięso, rybę, krokieta), węglowodany (makarony, kasze, frytki) i sałatkę. Są też zupy i desery. Wybór bywa nieziemski, z tego co zauważyłam chociażby przechodząc obok to menu jest codziennie zmieniane. Na widok surówek to oczy, aż mi się świeciły. Minus, że w większości kebabowni te dania podgrzewają w mikrofali, ale za jakieś 1200 HUF to chyba można przymknąć na to oko. Wielkim rozczarowaniem była Wielka Synagoga. Na miejscu okazało się, że kasy są nieczynne, było napisane, żeby bilety kupować online, a Synagoga tak czy siak była zamknięta. Weszłam sobie dziś z ciekawości na stronę, ale widzę tam wersji ang. Muzeum Terroru robi wrażenie. Przy samym wejściu przechodzą ciarki po ciele. Warto zwiedzić. A i lotnisko... Leciałam Wizzairem. Bramki podają jakieś 50 minut przed odlotem. Okazuje się, że schodzi się od razu na płytę lotniska do wielkiej metalowej, wybetonowanej hali, więc jak ktoś sobie wymyślił pierwszeństwo wejścia na pokład to tam raczej się to nie sprawdzi, bo stoi się najpierw przed wejściem do tej hali, potem przechodzi kontrolę i idzie łańcuszkiem wraz z tłumem. Jeśli ktoś pomyślał też, że po kontroli jeszcze zdąży do łazienki to nie ma takiej opcji, bo na tej hali łazienki nie ma. | |
| Autor: | namteH [ 02 Kwi 2016 22:25 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
margaritaPL napisał(a): ... Jeśli chodzi o Kebaby to co prawda nie wiem jak jest u nas, bo nie bywam, ale tam miałam okazję i oprócz kebabów mają tam normalne zestawy obiadowe. Wybiera się danie główne (jakieś mięso, rybę, krokieta), węglowodany (makarony, kasze, frytki) i sałatkę. Są też zupy i desery. Wybór bywa nieziemski, z tego co zauważyłam chociażby przechodząc obok to menu jest codziennie zmieniane. Na widok surówek to oczy, aż mi się świeciły. Minus, że w większości kebabowni te dania podgrzewają w mikrofali, ale za jakieś 1200 HUF to chyba można przymknąć na to oko. ... Też bylem w takim lokalu i mam podobne odczucia. W moim przypadku nie sałatki a deser był tym dla czego bym pojechał jeszcze raz do Budapesztu. | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 03 Kwi 2016 00:08 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
margaritaPL napisał(a): Wielkim rozczarowaniem była Wielka Synagoga. Na miejscu okazało się, że kasy są nieczynne, było napisane, żeby bilety kupować online, a Synagoga tak czy siak była zamknięta. Weszłam sobie dziś z ciekawości na stronę, ale widzę tam wersji ang. To, że nie weszłaś, nie znaczy, że synagoga jest rozczarowaniem http://www.greatsynagogue.hu/gallery_syn.html | |
| Autor: | margaritaPL [ 03 Kwi 2016 20:45 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Grzegorz40 napisał(a): margaritaPL napisał(a): Wielkim rozczarowaniem była Wielka Synagoga. Na miejscu okazało się, że kasy są nieczynne, było napisane, żeby bilety kupować online, a Synagoga tak czy siak była zamknięta. Weszłam sobie dziś z ciekawości na stronę, ale widzę tam wersji ang. To, że nie weszłaś, nie znaczy, że synagoga jest rozczarowaniem http://www.greatsynagogue.hu/gallery_syn.html Fakt, może sama w sobie nie jest, tylko to co nas spotkało chcąc ją zwiedzić | |
| Autor: | kamil2229 [ 03 Kwi 2016 21:53 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Witam jadę z znajomymi na majówke do budapesztu Pomyślelismy że 1 dzień spędzimy w budapeszcie a potem na 1 dzień wyjędziemy do Egru pozwiedzać winice a 3 jaskinie tutaj http://www.tavasbarlang.hu/index.php/hu/ Był ktoś tam w tych jaskiniach ? Warto jechać ? Co Waszym zdaniem warto zwiedzić w budapeszcie,egrze ? Na pewno obejrzymy parlament wewnątrz a tak to nie wiem . | |
| Autor: | helka2003 [ 28 Cze 2016 22:03 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
witam czy ktos moze mi udzielic informacji jak wyglada parkowanie w Budapeszcie? w srodku tygodnia chodzi mi o 2 dni. dzieki | |
| Autor: | m72 [ 28 Cze 2016 22:40 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
@helka2003 W Budapeszcie jest kilka stref płatnego parkowania. Cena za godzinę w zależności od strefy. Są też limity czasowe. To powinno co nieco pomóc: http://dreamhomesbudapest.com/img/a208e ... 21f12e.jpg | |
| Autor: | helka2003 [ 29 Cze 2016 17:32 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Dzieki chodzilo mi o dluzsze parkowanie, gdyż w hotelu zaproponowali mi 17E za dzień, to troche sporo (hotel Novotel Centrum). | |
| Autor: | m72 [ 30 Cze 2016 01:28 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
@helka2003 W takim razie rzuć okiem na ten link: http://hu.parkopedia.com/park_and_ride/ ... t/parking/ Tu jest mapa z parkingami na których można zaparkować na dłużej. Co prawda parkingi są poza centrum, ale blisko stacji metra. | |
| Autor: | misia666 [ 04 Sie 2016 09:44 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Hej! Mapa z pierwszego posta nie jest aktywna Czy autor mapy jeszcze tu się udziela? Chciałabym go prosić o dostęp. | |
| Autor: | yaris21 [ 07 Sie 2016 08:26 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Jadę z rodziną jutro do Budapesztu To już moja kolejna wizyta w tym mieście. Zawsze kupujemy bilety 10-przejazdowe. Czy na takim bloczku mogę także skorzystać z rejsów po Dunaju? Przeczytałam kilka postów wyżej, że właśnie bilety MPK upoważniają do tego. Ale nie wiem, czy chodzi tutaj o bilety okresowe np. 24 lib 48-godzinne czy też np. takie bloczki 10-przejazdowe także? Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedź Pozdrawiam | |
| Autor: | obibok [ 07 Sie 2016 10:12 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
MPK Łódź czy MPK Częstochowa? A poważnie to warto wejść na www.bkk.hu i poczytać o tych biletach, bo tam jest jakoś skomplikowane. Jedne są ważne, inne nie, o ile kojarzę. | |
| Autor: | silvershark [ 07 Sie 2016 11:11 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Jednorazowy na statek kosztuje 750 HUF, a jednorazowy na inne środki transportu 350 HUF (z których de facto składa się ten pakiecik 10 biletów, o który pytasz), więc to na pewno nie są te same. Policz, czy nie opłaca Ci się bilet dobowy | |
| Strona 26 z 31 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |