Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Budapeszt
budapeszt,1229,11361
Strona 23 z 31

Autor:  ziolo1988 [ 27 Lut 2015 14:48 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Intchy napisał(a):
A może ktoś by polecił jakąś znośną, nie za mega drogą, najlepiej studencką lub 25+ imprezownie w Budapeszcie ? :)


polecam ten klimatyczny pub w ruinie starej kamienicy:]
http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Re ... ngary.html

Jak byłem z żoną to co ciekawe kelnerki częstowały marchewkami do piwka:]

Autor:  ciri [ 27 Lut 2015 14:59 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

xBogoriax napisał(a):
Na początku kwietnia wybieram się do Budapesztu - razem ze mną żona i 2,5 letni syn. Co prawda będzie to krótki wypad (4 dni), ale na zasadzie odskoczni od typowych zabytków, fajnie byłoby zabrać dzieciaka na jakąś typową dla jego wieku atrakcję - może jesteście w stanie coś polecić w tym zakresie?


Było już wspominane w jakimś temacie - w Budapeszcie funkcjonuje kolejka dziecięca (obsługiwana prawie wyłącznie przez dzieci). Fajna atrakcja dla dzieciaka + gdy wysiądzie się na stacji János-hegy można wejść na szczyt, z którego są bardzo fajne widoki, a później zjechać na dół wyciągiem krzesełkowym. Polecam, powinno się spodobać i małym i dużym :)
Z tego co udało mi się znaleźć to poza sezonem kolejka funkcjonuje tylko w weekendy, więc nie wiem czy akurat wam przypasuje..

Autor:  keniek81 [ 05 Mar 2015 14:34 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

polecam tą kolejkę dla dzieci. Byliśmy w lipcu z córką 3lata i synem 6 lat- bardzo im sie podobało.
Więcej info na http://www.gyermekvasut.hu/english/chrw_home.php

Autor:  konradzik [ 12 Mar 2015 11:31 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

xBogoriax napisał(a):
Na początku kwietnia wybieram się do Budapesztu - razem ze mną żona i 2,5 letni syn. Co prawda będzie to krótki wypad (4 dni), ale na zasadzie odskoczni od typowych zabytków, fajnie byłoby zabrać dzieciaka na jakąś typową dla jego wieku atrakcję - może jesteście w stanie coś polecić w tym zakresie?

Polecam zoo w budapeszcie, i dla mlodych i dla starych :) dziecko bedzie szczesliwe. Niektore zwierzeta chodza luzno w pomieszczeniach wiec mozna miec z nimi kontakt. Rewelacyjny podzial zoo na regiony, bardzo duzo zwierzat :) Ja z kobieta bylismy tam chyba 6-8godzin :D

Autor:  Grzegorz40 [ 12 Mar 2015 13:12 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

xBogoriax napisał(a):
Na początku kwietnia wybieram się do Budapesztu - razem ze mną żona i 2,5 letni syn. Co prawda będzie to krótki wypad (4 dni), ale na zasadzie odskoczni od typowych zabytków, fajnie byłoby zabrać dzieciaka na jakąś typową dla jego wieku atrakcję - może jesteście w stanie coś polecić w tym zakresie?


http://welovebudapest.com/budapest.and. ... n.budapest
http://www.budapestbylocals.com/childre ... apest.html
http://visitbudapest.travel/guide/budapest-with-kids/

Autor:  szkodaczasu [ 03 Maj 2015 20:41 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

digrez napisał(a):
@_Sheriff_ jak dla mnie fenomenalnym pomysłem była wycieczka na Wzgórze Jana (Janos - hegy) - najwyższy szczyt Budapesztu. Ja jego wierzchołku znajduje się Wieża Elżbiety z której można podziwiać niezwykłą panoramę Budapesztu. Wejście jest o dziwo darmowe :) Dla leniwych najprostszym sposobem dotarcia tam jest wyciąg krzesełkowy (800 HUF w jedną stronę), który ma swój początek na przystanku końcowym autobusu 291, który odjeżdża spod Dworca Zachodniego. Tym co lubią się poruszać polecam przejazd koleją zębatą (zwykły bilet BKV), następnie jedyną w swoim rodzaju kolejką dziecięcą (600 HUF) i spacer (30min pod górkę) na szczyt. Wracając wyciągiem krzesełkowym można podziwiać rewelacyjne widoki miasta.


Można tam dotrzeć którymś wyciągiem z dzieckiem w wózku czy z wózkiem jedynie opcja ze spacerem?

Autor:  Misiatek [ 03 Maj 2015 20:46 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Wyciąg jest tylko krzesełkowy, więc na pewno z wózkiem odpada. Chyba, że to będzie złożona parasolka.
Tu masz zdjęcie jak wygląda.
http://kirandulokklubja.network.hu/kepe ... anoshegyen

Autor:  Shcott [ 03 Maj 2015 21:23 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Intchy napisał(a):
A może ktoś by polecił jakąś znośną, nie za mega drogą, najlepiej studencką lub 25+ imprezownie w Budapeszcie ? :)


Trochę odkopuję ale dopiero zauważyłem :P mogę polecić Szimpla Kert jak ktoś wcześniej tylko, że to bardziej Pub z muzyką na żywo od czasu do czasu bez wątpienia trzeba to zobaczyć ale nie jest to typowa imprezownia i jest to miejsce popularne wśród turystów więc i ceny wyższe. Z klubów ulicę obok jest Foghaz typowy klub w podobnym klimacie do Szimpi dość duży fajny i klimatyczny z dwoma salami można dodatkowo poza alkoholem i palinką kupić pizze kiełbaski z grilla burgery itp. Mogę polecić też Instant w okolicy Oktogonu i ulicy Andrassy też klimatyczny klub ale bywa tłoczno. Warto też odwiedzić Morrisons 2 przy moście Małgorzaty

Autor:  klapio [ 03 Maj 2015 21:27 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Z wózkiem dziecięcym dostaniesz się tam najpierw kolejką zębatą a potem przesiadka na kolejkę dziecięcą i spod stacji jakieś 15 minut spacerku pod wieże. Wjazd wyciągiem krzesełkowym z wózkiem jest raczej niemożliwy. Ze szczytu bardzo fajny widok na Budapeszt:

Image

Image

Image

Autor:  Kuba1976 [ 19 Maj 2015 16:26 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Ciekawostka która może kogoś zainteresuje : W Budapeszcie chcąc popłynąć statkiem po Dunaju nie koniecznie trzeba kupować bilet za fortunę . Można przepłynąć ten sam kawałek (Wyspa Małgorzaty - okolice Góry Gellerta) na bilecie na komunikację miejską korzystając ze statków obsługiwanych przez BKV (ichniejsze MPK) Przystanki znajdują się między innymi przy Bathany ter (vis a vis wejścia do czerwonej linii metra na przeciwko Parlamentu) Myślę że jest to ciekawa alternatywa na romantyczny wieczór :)
Jeśli ktoś chce mogę wrzucić zdjęcia z takiego rejsu który odbyłem pewnego zimowego wieczoru :)

Autor:  mashacra [ 19 Maj 2015 16:41 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Rejsy jak najbardziej na plus za to, że na normalnym bilecie można płynąć, na minus to, ze pływa się zakosami od brzegu do brzegu, co chwilę zawracając aby przy cumowaniu ustawić się pod prąd, proponuję siadać "na dziobie", na rufie na górnym pokładzie co chwilę zawiewało spalinami z silnika gdy podkręcali obroty.
Na dolnym (zamkniętym) pokładzie można kupić piwko i inne napoje, na górnym są także stoliki i krzesełka do "spożycia".

Jest to również bardzo rozsądny sposób na transport, bywało że z A do B trzeba było przesiadać się kilkukrotnie a stateczkiem NIE :)

Jeszcze odnośnie biletów, o ile dobrze zrozumiałem pana w informacji komunikacyjnej, to w weekendy trzeba jednak jakiś bilet dokupić, a np. tygodniowe tylko w od pn-pt., może ktoś potwierdzić tę informację?

Autor:  zulu [ 19 Maj 2015 16:46 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.

:lol:

Autor:  Kuba1976 [ 19 Maj 2015 16:47 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

mashacra napisał(a):
Jeszcze odnośnie biletów, o ile dobrze zrozumiałem pana w informacji komunikacyjnej, to w weekendy trzeba jednak jakiś bilet dokupić, a np. tygodniowe tylko w od pn-pt., może ktoś potwierdzić tę informację?


Nic nie trzeba dopłacać zresztą będę w weekend w Budapeszcie to podejdę i zapytam

Autor:  mashacra [ 19 Maj 2015 16:59 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

zulu napisał(a):
Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Akurat jak wsiadaliśmy to przypłynęły dwa statki, w dwóch różnych kierunkach (przez pierwszy przechodziło się na drugi), i "bileter/barman" pyta na który chcemy wsiąść i w która stronę płynąć i nie mógł pojąć, że jest nam wszystko jedno bo i tak mamy zamiar zrobić pełne kółko :D

@Kuba1976 z tego co pisze @zulu jednak weekend trzeba mieć oddzielny bilet.

E: @zulu wrzuciłem do wiki :)

Autor:  zulu [ 19 Maj 2015 17:02 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Dla tych którym nie chce się wchodzić z buta na Wzgórze Zamkowe (lub ma ktoś problemy z wejściem pod górkę lub po schodach lub ew. ma wózek dziecięcy) to warto stateczkiem wysiąść na Várkert Bazár a potem odnaleźć windę i ruchome schody, które biegną wzdłuż muru schodzącego do Dunaju. Po jego jednej stronie są zwykłe schody a po drugiej zadaszone ruchome. Pod nimi jest winda która przeniesie nas na poziom ulicy. Winda jest jakieś 100-150 metrów w górę rzeki od przystanku.

Autor:  Kuba1976 [ 19 Maj 2015 17:37 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

zulu napisał(a):
Dla tych którym nie chce się wchodzić z buta na Wzgórze Zamkowe (lub ma ktoś problemy z wejściem pod górkę lub po schodach lub ew. ma wózek dziecięcy) to warto stateczkiem wysiąść na Várkert Bazár a potem odnaleźć windę i ruchome schody, które biegną wzdłuż muru schodzącego do Dunaju. Po jego jednej stronie są zwykłe schody a po drugiej zadaszone ruchome. Pod nimi jest winda która przeniesie nas na poziom ulicy. Winda jest jakieś 100-150 metrów w górę rzeki od przystanku.



Widzisz ... człowiek tyle razy jeździł do Budapesztu wydawałoby się że wie już wszystko a tu wciąż dowiaduje się nowych rzeczy :) Dzięki za to info :)

@mashacra jak już pisałem będę w weekend w Budapeszcie to zapytam dokładnie jak to wygląda bo np jak masz bilet 24H i on obejmował weekend to z tego co pamiętam nie trzeba było nic dopłacać ...

Jak są tu jacyś miłośnicy kolei to w Budapeszcie jest bardzo fajne muzeum kolejnictwa : Vasúttörténeti Park, Tatai út 95 , http://vasuttortenetipark.hu/ tylko lojalnie uprzedzam że jak się jedzie tam z dziećmi to trzeba zagospodarować tam cały dzień :)

Autor:  zulu [ 19 Maj 2015 17:57 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Kuba1976 napisał(a):
Widzisz ... człowiek tyle razy jeździł do Budapesztu wydawałoby się że wie już wszystko a tu wciąż dowiaduje się nowych rzeczy :) Dzięki za to info :)
A proszę bardzo. :P Żeby nie było że to jakaś podpucha zdjęcie z z Wujaszka Google pokazujące "górny" koniec schodów https://www.google.pl/maps/place/Budape ... 60!6m1!1e1

Autor:  mashacra [ 19 Maj 2015 18:58 ]
Temat postu:  Re: Odp: Budapeszt

Kuba1976 napisał(a):
@mashacra jak już pisałem będę w weekend w Budapeszcie to zapytam dokładnie jak to wygląda bo np jak masz bilet 24H i on obejmował weekend to z tego co pamiętam nie trzeba było nic dopłacać


Moje info jest z majówki, sam pytałem, ale może coś ściemniał (mieliśmy bilety tygodniowe).

Autor:  H778 [ 19 Maj 2015 20:36 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Miesięczny (studencki) na pewno nie działa na statki w weekendy, jest info na stronie + dopytane u marynarza.

Autor:  Tomek Zien [ 19 Maj 2015 20:57 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

W tamtym roku w czerwcu na okresówkach, czy to 24h czy ileś dniowe, tramwaje wodne były gratis tylko w dni robocze.

Strona 23 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/