| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Budapeszt budapeszt,1229,11361 | Strona 14 z 31 |
| Autor: | Martinelli [ 19 Lis 2012 17:19 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
upewniam się dzięki raz jeszcze. | |
| Autor: | murek82 [ 19 Lis 2012 23:14 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Lecę do Budapesztu w najbliższą niedzielę i wracam we wtorek. Lecimy w 4 osoby. Jak rozumiem z lotniska do metra dostanę się autobusem 200E (z terminala 2B) i muszę kupić 4 bilety jednorazowe (czy to mają być bilety pojedyncze czy pojedyncze transferowe?). Następnie w kasie w metrze mogę kupić bilet grupowy 24h. Czy w niedzielę kasy działają i bez problemu takowy kupię? Czy na bilecie 24h mogę również jechać autobusem z metra na lotnisko? pozdrawiam | |
| Autor: | krasnal [ 19 Lis 2012 23:25 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Na lotnisku nie kupisz biletów transferowych, tylko jednorazowe i one wystarczą na dojazd do metra. Kasa biletowa na stacji metra Kőbánya - Kispest jest czynna w niedzielę do 21:30 - tam kupisz bilet grupowy 24h. Możesz na tym bilecie wrócić na lotnisko. | |
| Autor: | murek82 [ 19 Lis 2012 23:32 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
dzięki za info myślę, że wszystkie niezbędne informacje już mam i mogę lecieć na miejscu będę z pewnością korzystał z mapki umieszczonej na forum jak wrócę - powiem jak było | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 19 Lis 2012 23:40 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Mozesz tez pojechac pociagiem . Ze stacji Budapest Aiport jezdza pociagi na dworzec Budapest Nyugati . Koszt 350 HUF. Bilet mozna kupic u konduktora bez oplat i placic karta tez | |
| Autor: | krasnal [ 20 Lis 2012 00:31 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Tylko że stacja kolejowa jest przy terminalu T1, dokąd i tak trzeba dojechać autobusem. | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 20 Lis 2012 00:36 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Jak masz zdrowe nogi to podejdziesz | |
| Autor: | Maciek25 [ 20 Lis 2012 00:46 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Jakieś 25 minut na piechotę i to nie chodnikiem tylko przez pola i rowy | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 22 Lis 2012 13:16 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Znalazlem ciekawa informacje (ktora wymaga potwierdzenia) ktora mowi o tym ze obywatele panstw Unii Europejskiej za okazaniem dokumentu potwierdzajacego to obywatelstwo w Budapeszcie maja az 24 muzea do zwiedzania za darmo : ja lece dopiero w marcu - wiec moze ktos kto lubi zwiedzac takie przybytki to potwierdzi ? Oto ich lista : Muzeum Historii Sądownictwa i Policji Muzeum Straży Pożarnej Muzeum Historii Medycyny im. Semmelweisa Węgierskie Muzeum Rolnictwa Muzum Rolnictwa i Narzędzi Rolniczych w Gödöllő Muzeum Komunikacji Węgierskie Muzeum Hotelastwa i Handlu Muzeum Sportu Muzeum Historii Wojska Muzeum Ochrony Przyrody w Esztergom Muzeum Sztuki Użytkowej Węgierskie Muzeum Architektury Muzeum Sztuki Współczesnej - "Ludwig Múzeum" Węgierska Galeria Narodowa Węgierskie Muzeum Narodowe Węgierskie Muzeum Sztuki Ludowej Muzeum Nauk Przyrodniczych Muzeum Etnograficzne Państwowe Muzeum Techniczne Państwowy Instytut i Muzeum Teatru Literackie Muzeum Petőfiego Muzeum Sztuk Pięknych Muzeum Sztuki Ludowej - Skansen w Szentendre Państwowa Biblioteka i Muzeum Pedagogiczne Ponizej tez link do tej informacji : http://pl.budapeszt.pl/index.php?option ... &Itemid=43 | |
| Autor: | adriano84 [ 22 Lis 2012 15:45 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Złote rady - Wizytę w parlamencie bookujemy pod mailem: idegenv@parlament.hu, koniecznie po węgiersku (można przetłumaczyć translatorem). 3x wysyłałem po angielsku bez odzewu, 1 wysłana po węgiersku - rezerwacja zrobiona w 5 min - Jeżeli chciałbyś zwiedzić operę, kup bilet na sztukę - najtańszy kosztuje 7zł - Z drobnych info to jeszcze to, że w Łaźniach Szechenyi jest safe box z cenie 500huf. Można tam przechować wartościowe przedmioty. | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 22 Lis 2012 16:19 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
KubaRzeszow napisał(a): Znalazlem ciekawa informacje (ktora wymaga potwierdzenia) ktora mowi o tym ze obywatele panstw Unii Europejskiej za okazaniem dokumentu potwierdzajacego to obywatelstwo w Budapeszcie maja az 24 muzea do zwiedzania za darmo : ja lece dopiero w marcu - wiec moze ktos kto lubi zwiedzac takie przybytki to potwierdzi ? Oto ich lista : Muzeum Historii Sądownictwa i Policji Muzeum Straży Pożarnej Muzeum Historii Medycyny im. Semmelweisa Węgierskie Muzeum Rolnictwa Muzum Rolnictwa i Narzędzi Rolniczych w Gödöllő Muzeum Komunikacji Węgierskie Muzeum Hotelastwa i Handlu Muzeum Sportu Muzeum Historii Wojska Muzeum Ochrony Przyrody w Esztergom Muzeum Sztuki Użytkowej Węgierskie Muzeum Architektury Muzeum Sztuki Współczesnej - "Ludwig Múzeum" Węgierska Galeria Narodowa Węgierskie Muzeum Narodowe Węgierskie Muzeum Sztuki Ludowej Muzeum Nauk Przyrodniczych Muzeum Etnograficzne Państwowe Muzeum Techniczne Państwowy Instytut i Muzeum Teatru Literackie Muzeum Petőfiego Muzeum Sztuk Pięknych Muzeum Sztuki Ludowej - Skansen w Szentendre Państwowa Biblioteka i Muzeum Pedagogiczne Ponizej tez link do tej informacji : http://pl.budapeszt.pl/index.php?option ... &Itemid=43 Piękna wiadomość, niestety nieaktualna | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 22 Lis 2012 16:30 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
A juz mi sie geba cieszyla ze Muzeum Komunikacji zwiedze za friko a tu trzeba bulic | |
| Autor: | dos70 [ 22 Lis 2012 17:02 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Czy mógłby ktoś potwierdzić, że mając bilet grupowy 24h można na tym bilecie wrócić na lotnisko bez konieczności kupowania dodatkowego biletu od stacji metra Köbánya-Kispest. Z góry dziękuję za odpowiedź. | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 22 Lis 2012 17:19 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
dos70 napisał(a): Czy mógłby ktoś potwierdzić, że mając bilet grupowy 24h można na tym bilecie wrócić na lotnisko bez konieczności kupowania dodatkowego biletu od stacji metra Köbánya-Kispest. Z góry dziękuję za odpowiedź. można, oczywiście w ciągu 24 h | |
| Autor: | dos70 [ 22 Lis 2012 18:55 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Myslalem ze trasa na lotnisko jest wykluczona z tego biletu. W wiekszości miejsc autobus lotniskowy wymaga dodatkowej oplaty. Ale skoro tak, to milo z ich strony. dzieki za odpowiedz. | |
| Autor: | lukaszeq [ 22 Lis 2012 21:16 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Płynął ktoś z Was może po Dunaju w Budapeszcie? Zabieram rodziców w grudniu i chciałbym z nimi się przepłynąć w ciągu dnia lub wieczorem. Macie sugestie, z jakich usług skorzystać? BKV czy lepiej droższą wersję wybrać i jaką? Jaką trasę- gdzie najlepiej zacząć i gdzie skończyć (obok jakiejś stacji metra/autobusu)? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie | |
| Autor: | raulezon [ 24 Lis 2012 02:28 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Spędzimy z kolegami i koleżankami noc z soboty na niedziele w Budapeszcie, poleca ktoś jakiś dobry klub, w którym można potańczyć i dobrze się bawić? | |
| Autor: | riwo [ 24 Lis 2012 09:33 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Instant W tym byłem i polecam. Można spotkać dużo fajnych ludzi, sporo z erazmusa. Muzyka przyjemna. Ceny trochę większe niż we Wrocławiu. Jak dobrze pamiętam ok. 700HUF za piwo. Fogas Ház Tutaj też byłem. Trochę taniej niż w Instant. Jedno patio budynku jest zaaranżowane na ogródek ze stolikami i dużym barem. Robi to wrażenie, szczególnie, że wewnątrz rosną drzewa. Drugie patio jest zadaszone i pełni rolę parkietu z DJ i drugim barem. Są też ze 2-3 sale z normalnymi stołami, stół do tenisa stołowego i bardzo dobra pizza na kawałki za 325HUF. Szimpla O tym słyszałem od miejscowych, że jedno z lepszych miejsc w Bp. A poza tym to szukaj w internecie. Pełno jest stron i przewodników o życiu nocnym w Bp. Aha, i w Budapeszcie studenckie czwartki są w poniedziałki. Poza tym w każdy inny dzień tygodnia można spotkać pełno ludzi w pubach. Ja byłem w środę i wszędzie było sporo osób. | |
| Autor: | mawas [ 24 Lis 2012 14:23 ] |
| Temat postu: | Budapeszt |
Zdecydowanie polecam SZIMPLA. Jedno z fajniejszych miejsc w jakich byłem. Cała kamienica jest jednym wielkim Pubem. W srodku "rupieciarnia", która tworzy niesamowity klimat. Byłem kilka razy. Zawsze duzo ludzi (nawet w niedziele). Fajna muzyka. Piwo od 550 HUF, wódka 700 HUF, whisky od 700 HUF, cola 350 HUF. Problem z platnoscia kartą. Uwazam, iz jest to obowiazkowy punkt podczas nocnego zwiedzania Budapesztu. Pozdrawiam mawas | |
| Autor: | raulezon [ 24 Lis 2012 21:12 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Dzięki za odpowiedzi | |
| Strona 14 z 31 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |