Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Budapeszt
budapeszt,1229,11361
Strona 14 z 31

Autor:  Martinelli [ 19 Lis 2012 17:19 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

upewniam się :P

dzięki raz jeszcze.

Autor:  murek82 [ 19 Lis 2012 23:14 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Lecę do Budapesztu w najbliższą niedzielę i wracam we wtorek.
Lecimy w 4 osoby.
Jak rozumiem z lotniska do metra dostanę się autobusem 200E (z terminala 2B) i muszę kupić 4 bilety jednorazowe (czy to mają być bilety pojedyncze czy pojedyncze transferowe?).
Następnie w kasie w metrze mogę kupić bilet grupowy 24h. Czy w niedzielę kasy działają i bez problemu takowy kupię?
Czy na bilecie 24h mogę również jechać autobusem z metra na lotnisko?

pozdrawiam

Autor:  krasnal [ 19 Lis 2012 23:25 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Na lotnisku nie kupisz biletów transferowych, tylko jednorazowe i one wystarczą na dojazd do metra. Kasa biletowa na stacji metra Kőbánya - Kispest jest czynna w niedzielę do 21:30 - tam kupisz bilet grupowy 24h. Możesz na tym bilecie wrócić na lotnisko.

Autor:  murek82 [ 19 Lis 2012 23:32 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

dzięki za info :)
myślę, że wszystkie niezbędne informacje już mam i mogę lecieć
na miejscu będę z pewnością korzystał z mapki umieszczonej na forum

jak wrócę - powiem jak było :)

Autor:  KubaRzeszow [ 19 Lis 2012 23:40 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Mozesz tez pojechac pociagiem . Ze stacji Budapest Aiport jezdza pociagi na dworzec Budapest Nyugati . Koszt 350 HUF. Bilet mozna kupic u konduktora bez oplat i placic karta tez

Autor:  krasnal [ 20 Lis 2012 00:31 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Tylko że stacja kolejowa jest przy terminalu T1, dokąd i tak trzeba dojechać autobusem.

Autor:  KubaRzeszow [ 20 Lis 2012 00:36 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Jak masz zdrowe nogi to podejdziesz :)

Autor:  Maciek25 [ 20 Lis 2012 00:46 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Jakieś 25 minut na piechotę i to nie chodnikiem tylko przez pola i rowy :)

Autor:  KubaRzeszow [ 22 Lis 2012 13:16 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Znalazlem ciekawa informacje (ktora wymaga potwierdzenia) ktora mowi o tym ze obywatele panstw Unii Europejskiej za okazaniem dokumentu potwierdzajacego to obywatelstwo w Budapeszcie maja az 24 muzea do zwiedzania za darmo : ja lece dopiero w marcu - wiec moze ktos kto lubi zwiedzac takie przybytki to potwierdzi ?

Oto ich lista :

Muzeum Historii Sądownictwa i Policji
Muzeum Straży Pożarnej
Muzeum Historii Medycyny im. Semmelweisa
Węgierskie Muzeum Rolnictwa
Muzum Rolnictwa i Narzędzi Rolniczych w Gödöllő
Muzeum Komunikacji
Węgierskie Muzeum Hotelastwa i Handlu
Muzeum Sportu
Muzeum Historii Wojska
Muzeum Ochrony Przyrody w Esztergom
Muzeum Sztuki Użytkowej
Węgierskie Muzeum Architektury
Muzeum Sztuki Współczesnej - "Ludwig Múzeum"
Węgierska Galeria Narodowa
Węgierskie Muzeum Narodowe
Węgierskie Muzeum Sztuki Ludowej
Muzeum Nauk Przyrodniczych
Muzeum Etnograficzne
Państwowe Muzeum Techniczne
Państwowy Instytut i Muzeum Teatru
Literackie Muzeum Petőfiego
Muzeum Sztuk Pięknych
Muzeum Sztuki Ludowej - Skansen w Szentendre
Państwowa Biblioteka i Muzeum Pedagogiczne

Ponizej tez link do tej informacji :

http://pl.budapeszt.pl/index.php?option ... &Itemid=43

Autor:  adriano84 [ 22 Lis 2012 15:45 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Złote rady ;)

- Wizytę w parlamencie bookujemy pod mailem: idegenv@parlament.hu, koniecznie po węgiersku (można przetłumaczyć translatorem). 3x wysyłałem po angielsku bez odzewu, 1 wysłana po węgiersku - rezerwacja zrobiona w 5 min :)

- Jeżeli chciałbyś zwiedzić operę, kup bilet na sztukę - najtańszy kosztuje 7zł :) Nie znam szczegółów, czy np. można być wcześniej, pospacerować po operze, zrobić zdjęcie etc. bo mam rezerwację na 8 grudnia - La Bocheme Puciniego, no ale koszt jest naprawdę niewielki. Jak coś to mogę pomóc w zakupie.

- Z drobnych info to jeszcze to, że w Łaźniach Szechenyi jest safe box z cenie 500huf. Można tam przechować wartościowe przedmioty.

Autor:  Grzegorz40 [ 22 Lis 2012 16:19 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

KubaRzeszow napisał(a):
Znalazlem ciekawa informacje (ktora wymaga potwierdzenia) ktora mowi o tym ze obywatele panstw Unii Europejskiej za okazaniem dokumentu potwierdzajacego to obywatelstwo w Budapeszcie maja az 24 muzea do zwiedzania za darmo : ja lece dopiero w marcu - wiec moze ktos kto lubi zwiedzac takie przybytki to potwierdzi ?

Oto ich lista :

Muzeum Historii Sądownictwa i Policji
Muzeum Straży Pożarnej
Muzeum Historii Medycyny im. Semmelweisa
Węgierskie Muzeum Rolnictwa
Muzum Rolnictwa i Narzędzi Rolniczych w Gödöllő
Muzeum Komunikacji
Węgierskie Muzeum Hotelastwa i Handlu
Muzeum Sportu
Muzeum Historii Wojska
Muzeum Ochrony Przyrody w Esztergom
Muzeum Sztuki Użytkowej
Węgierskie Muzeum Architektury
Muzeum Sztuki Współczesnej - "Ludwig Múzeum"
Węgierska Galeria Narodowa
Węgierskie Muzeum Narodowe
Węgierskie Muzeum Sztuki Ludowej
Muzeum Nauk Przyrodniczych
Muzeum Etnograficzne
Państwowe Muzeum Techniczne
Państwowy Instytut i Muzeum Teatru
Literackie Muzeum Petőfiego
Muzeum Sztuk Pięknych
Muzeum Sztuki Ludowej - Skansen w Szentendre
Państwowa Biblioteka i Muzeum Pedagogiczne

Ponizej tez link do tej informacji :

http://pl.budapeszt.pl/index.php?option ... &Itemid=43


Piękna wiadomość, niestety nieaktualna ;) wiadomość jest z 2006 r.; na pewno nieaktualna w odniesieniu do Muzeum Etnograficznego, Muzeum Sztuk Pięknych i Węgierskiej Galerii Narodowej.

Autor:  KubaRzeszow [ 22 Lis 2012 16:30 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

A juz mi sie geba cieszyla ze Muzeum Komunikacji zwiedze za friko a tu trzeba bulic :)

Autor:  dos70 [ 22 Lis 2012 17:02 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Czy mógłby ktoś potwierdzić, że mając bilet grupowy 24h można na tym bilecie wrócić na lotnisko bez konieczności kupowania dodatkowego biletu od stacji metra Köbánya-Kispest. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Autor:  Grzegorz40 [ 22 Lis 2012 17:19 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

dos70 napisał(a):
Czy mógłby ktoś potwierdzić, że mając bilet grupowy 24h można na tym bilecie wrócić na lotnisko bez konieczności kupowania dodatkowego biletu od stacji metra Köbánya-Kispest. Z góry dziękuję za odpowiedź.


można, oczywiście w ciągu 24 h :)

Autor:  dos70 [ 22 Lis 2012 18:55 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Myslalem ze trasa na lotnisko jest wykluczona z tego biletu. W wiekszości miejsc autobus lotniskowy wymaga dodatkowej oplaty. Ale skoro tak, to milo z ich strony. dzieki za odpowiedz.

Autor:  lukaszeq [ 22 Lis 2012 21:16 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Płynął ktoś z Was może po Dunaju w Budapeszcie? Zabieram rodziców w grudniu i chciałbym z nimi się przepłynąć w ciągu dnia lub wieczorem. Macie sugestie, z jakich usług skorzystać? BKV czy lepiej droższą wersję wybrać i jaką? Jaką trasę- gdzie najlepiej zacząć i gdzie skończyć (obok jakiejś stacji metra/autobusu)? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Autor:  raulezon [ 24 Lis 2012 02:28 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Spędzimy z kolegami i koleżankami noc z soboty na niedziele w Budapeszcie, poleca ktoś jakiś dobry klub, w którym można potańczyć i dobrze się bawić? :)

Autor:  riwo [ 24 Lis 2012 09:33 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Instant
W tym byłem i polecam. Można spotkać dużo fajnych ludzi, sporo z erazmusa. Muzyka przyjemna. Ceny trochę większe niż we Wrocławiu. Jak dobrze pamiętam ok. 700HUF za piwo.

Fogas Ház
Tutaj też byłem. Trochę taniej niż w Instant. Jedno patio budynku jest zaaranżowane na ogródek ze stolikami i dużym barem. Robi to wrażenie, szczególnie, że wewnątrz rosną drzewa. Drugie patio jest zadaszone i pełni rolę parkietu z DJ i drugim barem. Są też ze 2-3 sale z normalnymi stołami, stół do tenisa stołowego i bardzo dobra pizza na kawałki za 325HUF.

Szimpla
O tym słyszałem od miejscowych, że jedno z lepszych miejsc w Bp.


A poza tym to szukaj w internecie. Pełno jest stron i przewodników o życiu nocnym w Bp.

Aha, i w Budapeszcie studenckie czwartki są w poniedziałki. Poza tym w każdy inny dzień tygodnia można spotkać pełno ludzi w pubach. Ja byłem w środę i wszędzie było sporo osób.

Autor:  mawas [ 24 Lis 2012 14:23 ]
Temat postu:  Budapeszt

Zdecydowanie polecam SZIMPLA.

Jedno z fajniejszych miejsc w jakich byłem.
Cała kamienica jest jednym wielkim Pubem. W srodku "rupieciarnia", która tworzy niesamowity klimat.
Byłem kilka razy. Zawsze duzo ludzi (nawet w niedziele). Fajna muzyka.

Piwo od 550 HUF, wódka 700 HUF, whisky od 700 HUF, cola 350 HUF. Problem z platnoscia kartą.

Uwazam, iz jest to obowiazkowy punkt podczas nocnego zwiedzania Budapesztu.

Pozdrawiam
mawas

Autor:  raulezon [ 24 Lis 2012 21:12 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Dzięki za odpowiedzi :) Szimple odwiedze na pewno i mam nadzieje ze uda nam sie zaliczyć pozostałe dwa miejsca :D

Strona 14 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/