| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Brześć - jedzenie. brzesc-jedzenie,1357,129341 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | RKS1926 [ 28 Maj 2018 16:15 ] | ||||
| Temat postu: | Brześć - jedzenie. | ||||
Polecam BROOKLYN na ulicy Sowieckiej. Pizza w granicach 16-30 zł - w sam raz dla 2 osób. - pierwszy raz jadłem pieczoną kaczkę po pekińsku na pizzy Maczanka z blinami 18 zł.
| |||||
| Autor: | herty [ 08 Lip 2018 21:34 ] | ||
| Temat postu: | Re: Brześć - jedzenie. | ||
-- 08 Lip 2018 21:30 -- Też chciałem polecić kilka miejsc. 1. La Kave - przy ul Sowieckiej (najlepsze opinie wg tripadvisor i mogę się pod tym podpisać). Mają tam sympatyczną kelnerkę która całkiem dobrze mówi po polsku - najlepiej poprosić kogoś z obsługi, aby ją poprosili, gdybyście nie mogli się dogadać. Ceny myślę, że takie jak w PL, ale jak ktoś chce pewnie i smacznie zjeść to warto. Porcje nie są jakieś ekstremalne duże, ale sycące. Np placki ziemniaczane z sosem z ozorami (b. smaczne, załączam zdjęcie) Załącznik: Komentarz do pliku: placek ziemniaczany w sosie z ozorami 36573766_10216901115310385_3929795741836378112_n.jpg [ 133.1 KiB | Obejrzany 11242 razy ] to koszt 10 rubli b, zupa (polecam zupa solianka która jest dobrze doprawiona), to koszt coś koło 5 rubli. Do tego jakieś piwo lokalne z Brześcia (nie pamiętam nazwy), to 3,5 rubla b. Poniżej wrzucam zdjęcie solianka (z oliwkami): Załącznik: Komentarz do pliku: placek ziemniaczany w sosie z ozorami .bbb.jpg [ 150.08 KiB | Obejrzany 11242 razy ] Nie smakował mi u nich barszcz, który wg mnie był za mało doprawiony (moja subiektywna opinia). Pod względem dodatków, świeżości, aromatu - ok, po prostu za mało przypraw. 2. Nie potrafię napisać, więc wstawię jej zdjęcie, również znajduje się przy ul. Sowieckiej, obok La Kave - to ten lokal z symbolem domku w nazwie: Załącznik: Komentarz do pliku: placek ziemniaczany w sosie z ozorami ttt.jpg [ 241.38 KiB | Obejrzany 11242 razy ] Tanio i całkiem smacznie, dania oparte o placki ziemniaczane. Mają tam też zestawy, z bułkami, ale średnio mi smakowało, natomiast te stricte z plackami ziemniaczanym: smaczne, chociaż pewnie i kaloryczne. Zdjęcia polecanych poniżej: Załącznik: 3.jpg [ 147.98 KiB | Obejrzany 11242 razy ] w praktyce wygląda to tak: Załącznik: 2.jpg [ 124.12 KiB | Obejrzany 11242 razy ] -- 08 Lip 2018 21:34 -- Nie mogę edytować poprzedniej wiadomości, więc chciałem jeszcze dorzucić zdjęcie cennika z pozycji nr. 2: Załącznik: Komentarz do pliku: cennik 44.jpg [ 160.77 KiB | Obejrzany 11239 razy ]
| |||
| Autor: | e-prezes [ 09 Lip 2018 00:32 ] |
| Temat postu: | Re: Brześć - jedzenie. |
Freedom. Nie byłem, choć często przechodzę tą ulicą. | |
| Autor: | Siemion [ 13 Sie 2018 08:29 ] |
| Temat postu: | Re: Brześć - jedzenie. |
Dorzucę coś od siebie, pierwszy mój wyjazd do Brześcia. Obiad w restauracji http://www.klukvarest.pl blisko centrum. Jedzenie całkiem dobre, miła obsługa mówiąca po polsku więc z zamówieniem nie było problemów (menu angielskiego brak). Za obiad dla 2 osób (2x zupa, 2x drugie danie, 2x soki żurawinowe, 1x kwas chlebowy) zapłaciłem ok. 30 rubli. | |
| Autor: | grzybu [ 03 Sty 2019 12:40 ] |
| Temat postu: | Re: Brześć - jedzenie. |
Hej. Ja mogę polecić pub Chestnaya Pinta (Честная PINTA) na ulicy Karbyšava 28. Wejście jest z tyłu budynku po schodach w dół. Od frontu jest restauracja Golden Coffee. Mają tam niefiltrowane białoruskie piwa. Pub w stylu Irish. Jeśli chodzi o typowy białoruski bar to idąc od Placu Lenina ulicą Puskina w stronę ulicy Sowieckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Marksa po prawej stronie spotkacie wejście po schodach na dół z napisem w cyrylicy Бар "Сытый Кум" (Bar Syty Kum). Nie wiem czy sam by tam wszedł, ale że byłem z Białorusinami to wszedłem Co do jedzenia to byłem we wszystkich polecanych już tu wcześniej. W La Kave najbardziej mi smakowała maczanka, była bardzo dobra. Barszcze, solianki, placki ziemniaczane, placuszki serowe jednak lepsze jadłem w knajpach ukraińskich. W Brooklyn mają bardzo dobre pizze, najlepsze w porównaniu z 2 innymi knajpami gdzie miałem też okazję popróbować. Brak właściwie jedzenia i piwa lokalnego. Najbardziej sowiecko co do jedzenia czułem się jednak na terenie Twierdzy Brzeskiej gdzie jest restauracja i to tania. Wybór bardzo mały. Mają parę zup, parówkę w cieście (nie wiem jak się nazywa to u nich), czeberuki i kilka innych rzeczy, których nie próbowałem. Panie jak z lat przeszłych za każdym razem nie miały wydać mi drobnej reszty, więc albo dawały mi torebeczkę orzeszków ziemnych, albo cukier w torebkach, którego i tak nie używam. Same od siebie na starcie to polecały wódkę Najlepsze jedzenie to spotkało mnie na niespodziewanej wizycie u białoruskiej rodziny, w mieszkaniu w typowym starym bloku. Ich zwyczaj noworoczny to kromeczki posmarowane masłem i posypane kawiorem. Cała reszta na stole też pyszna i raczej nie do spotkania w restauracjach na Sowieckiej. | |
| Autor: | hanysek81 [ 02 Kwi 2019 16:09 ] |
| Temat postu: | Re: Brześć - jedzenie. |
Obiad mogę polecić w sławnym na tym forum La Kave przy ulicy Sowieckiej 50. 2x Barszcz i 1x pierogi z mięsem cena 18,5 BYN. Kawa, gorąca czekolada i 2x ciastko - byliśmy w Gran Caffe przy ulicy Sowieckiej 73 i wydaliśmy 13,9 BYN, całkiem przyjemne miejsce. | |
| Autor: | Highstyle [ 21 Maj 2019 00:18 ] |
| Temat postu: | Re: Brześć - jedzenie. |
Ten lokal Freedom to sieciówka, jest też we Lwowie. | |
| Autor: | Andyx [ 23 Maj 2019 16:56 ] |
| Temat postu: | Re: Brześć - jedzenie. |
To ja od siebie mogę dodać, że bardzo fajny jest lokal KOROVA na głównym deptaku. Na pewno nie jest to kuchnia stricte białoruska (chociaż są zupy typowo lokalne - bardzo dobře swoją drogą), tylko rzeczy najcześciej oparte na wołowinie - co chyba nie jest, patrząc na nazwę, zaskoczeniem Przeczytawszy wszystkie pozytywne opinie zawitaliśmy też do La Kave i nie byliśmy zachwyceni. Jedzenie było w porządku, ale obsługa była tragiczna (bardzo wolna + dostaliśmy nie to co zamówiliśmy + na koniec źle podliczony rachunek). Pewnie mieliśmy po prostu pecha do jakiejś nowej kelnerki, ale naprawdę żałowaliśmy, że tam poszliśmy. Z przekąsek polecam za to naleśniki robione w budce przy głównym wejściu do fortecy - smaczne, tanie i pożywne | |
| Autor: | ghostwriter [ 22 Lip 2020 20:32 ] |
| Temat postu: | Re: Brześć - jedzenie. |
Mogę polecić Cafe Italia na Sowieckiej. https://www.google.pl/maps/place/Kafe+% ... 23.6960962 Ogólnie polecam spróbować pizzy w lokalnych pizzeriach, bo robią ją naprawdę dobrą i podają bez żadnych sosów "czostkowych". Fridom też jakoś nie zauważyłem, albo może i byłem, ale nie widziałem tych placków ziemniaczanych. | |
| Autor: | ghostwriter [ 04 Mar 2023 00:15 ] |
| Temat postu: | Re: Brześć - jedzenie. |
W Brześciu pojawiła się nowa restauracja "Chinkalnia" i jak sama nazwa wskazuje jest to restauracja gruzińska. To franczyza, działająca również w Polsce (a także na Ukrainie i na Litwie), ale bardzo smaczna i nie odbiega od tego co zjemy w Gruzji. Mimo niezbyt korzystnego kursu walut w ostatnim czasie nadal jest znacznie taniej niż w Polsce. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |