Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 27 Sty 2025 17:31 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 34
Loty: 57
Kilometry: 76 660
Krajów: 17 / 7.9%
Od niedawna na to lotnisko lata Wizzair z Krakowa. Lotnisko zostało reaktywowane, ale ruch na nim porównywalny jak w Radomiu (wg Wikipedii aktualnie latają tam tylko samoloty z Krakowa i Neapolu).
Hala przylotów jest wielkości poczekalni na dworcu autobusowym w mieście powiatowym. Przez to, że obsługiwany jest tylko jeden lot dziennie to 200 osób stoi w jednej kolejce do jednej bramki security.

Plusem lotniska jest jego położenie i łatwy dojazd do miasta. Po wyjściu z lotniska dochodzimy do ruchliwej drogi. Przystanek w stronę miasta jest po drugiej stronie wspomnianej drogi. Przy przystanku stoi buda, w której można kupić bilet, można płacić kartą. Wszystkie dostępne taryfy wraz z cennikiem wiszą na szybie budy. My zdecydowaliśmy się na bilet 72h (metro+tramwaj+autobusy) za jedyne 35 RON (ok. 30 zł), jest to kartonowa karta, na której wgrany jest bilet. Do miasta jeździ wiele linii np. 100, kursują często. Polecam mapy Google, dobrze wyszukują połączenia. W planach jest metro M6, którym będzie można dojechać na oba lotniska.

Cennik: https://visitbucharest.today/bucharest- ... rt/#ticket
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
#2 PostWysłany: 29 Sty 2025 00:50 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 185
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Krajów: 15 / 7.0%
W autobusie nr 100 można tez przyłożyć kartę płatniczą do terminala i po prostu jechać. A najlepiej wysiąść już przy parku Michała I, bo jest przepiekny :)

I tak jak napisał kolega wyżej, jest spora kolejka do security, ale wszyscy raczej zdążą przed lotem ;-)

Lotnisko jest słodkie, bardzo ładne, takie stylowe. Wiem, że nie po to są lotniska, ale to zrobiło wrażenie, szczególnie w odróżnieniu od OTP, które jest po prostu normalne:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 29 Sty 2025 04:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 278
Loty: 895
Kilometry: 1 749 097
Krajów: 81 / 37.9%
niebieski
sharkinator napisał(a):
Od niedawna na to lotnisko lata Wizzair z Krakowa. Lotnisko zostało reaktywowane, ale ruch na nim porównywalny jak w Radomiu (wg Wikipedii aktualnie latają tam tylko samoloty z Krakowa i Neapolu).

Ponieważ główne lotnisko to OTP i tak pozostanie.

sharkinator napisał(a):
Hala przylotów jest wielkości poczekalni na dworcu autobusowym w mieście powiatowym. Przez to, że obsługiwany jest tylko jeden lot dziennie to 200 osób stoi w jednej kolejce do jednej bramki security.

A może wrzucisz fotkę tego dworca autobusowego? I od razu porównaj go do Modlina.

Cieszę się że BBU odżyło . Od paru lat odbywają się na nim pokazy lotnicze https://www.otopeniairshow.ro/
Po drugiej stronie lotniska przystanek autobusowy i bezproblemowy dojazd do centrum. Jak już wspomniano w autobusie można przyłożyć kartę bankową do czytnika . Warto sprawdzić czy transakcja przeszła bo byłem świadkiem ( kontrole są często) że koleżanka pomimo przyłożenia do czytnika pass karty nie przeszła płatność i przy kontroli był problem.
Przed lotniskiem jest przystanek z którego również dostaniemy się bezpośrednio na OTP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinkonra lubi ten post.
 
      
Offline
#4 PostWysłany: 24 Sie 2025 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 5206
Loty: 398
Kilometry: 680 713
Krajów: 48 / 22.4%
platynowy
platnosc 3 RON , karta debetowa/kredytowa w pojezdzie

Załącznik:
dd.jpg
dd.jpg [ 100.81 KiB | Obejrzany 5069 razy ]

Załącznik:
aa.jpg
aa.jpg [ 142.52 KiB | Obejrzany 5069 razy ]
Załącznik:
bb.jpg
bb.jpg [ 133.47 KiB | Obejrzany 5069 razy ]
Załącznik:
cc.jpg
cc.jpg [ 79.18 KiB | Obejrzany 5069 razy ]

Załącznik:
xx.jpg
xx.jpg [ 181.79 KiB | Obejrzany 5054 razy ]
Załącznik:
yy.jpg
yy.jpg [ 135.49 KiB | Obejrzany 5054 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 25 Sie 2025 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
I pozamiatal.
Jak to sie teraz pisze... jasniej sie nie da
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#6 PostWysłany: 26 Sie 2025 12:53 

Rejestracja: 19 Lip 2017
Posty: 47
Jest jakaś lepsza opcja dojazdu komunikacją zbiorową z lotniska do Gara de Nord niż to co proponuje Google Maps, czyli autobus + 1 lub więcej autobus/metro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 29 Paź 2025 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2918
Loty: 1053
Kilometry: 2 322 996
Krajów: 147 / 68.7%
HON fly4free
Czy na lotnisku jest jakiś bankomat albo kantor?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 07 Lis 2025 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 553
Loty: 150
Kilometry: 181 117
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
@cart ja nie widziałem.
5 minut na piechotę od lotniska jest Banca Transilvania z bankomatem (możliwe, że czynny tylko w godzinach otwarcia banku, tego nie sprawdziłem). Trzeba przejść przez rondo przed lotniskiem do głównej ulicy i potem w lewo do pasów przy skrzyżowaniu. Jeśli przeczytacie to za pół roku, to sytuacja może wyglądać inaczej :) Aktualnie ta główna ulica jest w przebudowie i ruch pieszy wygląda trochę inaczej niż pokazują mapy google.

Warto też dodać, że w lewo od tego skrzyżowania jest ulica ze sklepami, knajpami itd. więc można się zaopatrzyć/posilić przed lotem. Na lotnisku niewiele można dostać.

Do transportu miejskiego polecam apkę Info TB. A płatność kartą zbliżeniową działa we wszystkich pojazdach.

P.S.
tak, to lotnisko mi też kojarzy się z dworcem autobusowym :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 07 Lis 2025 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2918
Loty: 1053
Kilometry: 2 322 996
Krajów: 147 / 68.7%
HON fly4free
Dzięki, już po fakcie ;). Jest budka kantoru ale chyba permanentnie zamknięta.
Odebrał nas gościu z wypożyczalni. W sumie to nawet gotówka w Rumunii za bardzo nie była potrzebna.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
 
      
Offline
#10 PostWysłany: 07 Lis 2025 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
jak to w EU
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 07 Lis 2025 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 553
Loty: 150
Kilometry: 181 117
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
Czyli Niemcy nie są w EU? :)

Co do gotówki to potwierdzam - nie trafiłem na miejsce, w którym nie byłoby opcji zapłacenia kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 27 Lis 2025 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 1259
Loty: 206
Kilometry: 406 735
Krajów: 80 / 37.4%
złoty
Kiosk z biletami wciąż jest zamknięty i pozostaje płatność kartą w autobusie za jednorazowy przejazd.
Załącznik:
kiosk.jpg
kiosk.jpg [ 218.97 KiB | Obejrzany 2971 razy ]



W planach jest budowa linii metra M6 łącząca oba lotniska ze stacją 1 Maja (zielona linia M4).
Załącznik:
mapa metra.jpg
mapa metra.jpg [ 248.25 KiB | Obejrzany 2971 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#13 PostWysłany: 02 Gru 2025 12:40 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 1185
srebrny
Bilety można też kupować z pomocą aplikacji:
- 24pay - normalnie dostępna w sklepie Google,
- Bilet TB - trzeba zmienić w systemie telefonu kraj na Rumunię albo skorzystać z pośrednictwa APKPure itp.

Jeżeli chce się kupić dobówkę to ona występuje w dwóch wersjach. Tańsza jest tylko na autobusy, trolejbusy i tramwaje. Droższa o 100% obejmuje też metro.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#14 PostWysłany: 02 Gru 2025 12:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2689
Dobę liczy do końca dnia czy 24h od momentu zakupu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 02 Gru 2025 13:03 

Rejestracja: 14 Cze 2023
Posty: 109
Ponoć 24h ale nie udało mi się kupić.
Tak jak wyżej - buda przy lotnisku nadal zamknięta. Aplikacja 24pay nie działa - nie przychodzi sms na numer telefonu aby aktywować. Sprawdzane na dwóch telefonach/numerach. W autobusie w czytniku można kupić tylko bilet jednorazowy i tylko jeden z danej karty, angielskiego brak. Ostatecznie brakło mi kart aby kupić bilety dla dzieci a już 5 latkowie ponoć potrzebują (ulgowe których i tak nie da się kupić w czytniku).
Na Piata Unirii widziałem otwartą jedną budę - sam plac rozkopany totalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 02 Gru 2025 13:34 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 1185
srebrny
Gadekk napisał(a):
Dobę liczy do końca dnia czy 24h od momentu zakupu?
Tak, 24 godziny od momentu zakupu. Bilet aktywuje się automatycznie.
Ja korzystałem z aplikacji "Bilet TB" i tam w bilecie pokazuje ci się zegar odliczający czas do końca jego ważności.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#17 PostWysłany: 02 Gru 2025 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 1259
Loty: 206
Kilometry: 406 735
Krajów: 80 / 37.4%
złoty
@Gadekk bilet całodobowy uwzględniający metro liczony był od momentu odbicia na bramce i ważny przez następne 24h.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez bim-bam, 02 Gru 2025 14:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#18 PostWysłany: 02 Gru 2025 13:40 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 1185
srebrny
michalgie napisał(a):
Na Piata Unirii widziałem otwartą jedną budę
W aplikacji "Info TB" wybierasz sekcję "Tariff titles" następnie "Ticket offices" i pokazuje ci się mapa tych budek z biletami. Niektóre są czynne tylko w dni robocze. Najbliższy punkt sprzedaży biletów od lotniska Baneasa (BBU) znajduje się...z drugiej strony pasa startowego. Punkt przy pętli autobusowej pod Ikeą jest czynny codziennie od 6 do 20.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 02 Gru 2025 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 1259
Loty: 206
Kilometry: 406 735
Krajów: 80 / 37.4%
złoty
Dobrze wiedzieć, że linia 100 to linia lotniskowa/ekspresowa i nie zatrzymuje się na wszystkich przystankach.
Przed wylotem chcieliśmy podjechać do galerii handlowej za lotniskiem aby coś zjeść i no się przejechaliśmy... prawie pod same lotnisko OTP do przystanku Primaria Otopeni.
Wróciliśmy na tym samym bilecie, który był ważny (z karty nie pobrało środków). Coś mi świta w głowie, że płacąc kartą bilet jest ważny przez 90min.
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#20 PostWysłany: 24 Sty 2026 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1931
srebrny
Słodkie to lotnisko:)
Gdyby komuś się zdarzyło przyjechać w okolice autobusem 605 (albo z buta od strony parku), to od przystanku są dwie minuty, ale wszystko jest w tej chwili tak pogrodzone, że trzeba wiedzieć jak iść, żeby drogi nie nadłożyć. Google nie wiedzą. Na czerwono to zaznaczyłem:Image

Image

Image

Image
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group