Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

bilety w Budapeszcie
bilety-w-budapeszcie,1409,83697
Strona 1 z 1

Autor:  mussten [ 22 Lis 2015 00:05 ]
Temat postu:  bilety w Budapeszcie

Jak wygląda sprawa z biletami miejskimi dla dzieci w Budapeszcie? Jestem zainteresowany kupnem biletu dobowego dla 10 latka i 15 latka. Są jakies zniżki, czy wszyscy płacą tyle samo?

Autor:  mezo23 [ 22 Lis 2015 00:30 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

mnie zastanawia co innego , lecimy wizz.com 4 grudnia i wracamy 6 grudnia w dwie osoby i nie wiem jakie bilety mam kupić czy dobowe razy dwa dla jednej osoby czy mają jakieś weekendowe ?? proszę koleżanki i kolegów z forum o pomoc

Autor:  luck1991 [ 22 Lis 2015 00:48 ]
Temat postu:  Re: Odp: bilety w Budapeszcie

1,2,3 dni i tydzień,ulgowe są tylko miesięczne,nie pamiętam do ilu lat za darmo jeżdżą dzieci,ale na pewno nie do 15. Nie da się jeździć bez biletu,kontrolerzy wszędzie :-D

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Autor:  obibok [ 22 Lis 2015 01:13 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

Rozumiem, że w sklepie nie kradniesz tylko dlatego, że stoi ochroniarz?

Autor:  luck1991 [ 22 Lis 2015 14:14 ]
Temat postu:  Re: Odp: bilety w Budapeszcie

Jak jestem zagranicą zawsze kupuje bilety. W Polsce zdarzyło mi się jechać na gapę. Może jestem jedyny na tym forum. Zdarzało się,że automat nie działał,kierowca nie miał listków itp A czasami za przejazd dwóch przystanków nie chciałem płacić. Raz w życiu, w Łodzi dostałem mandat. Nie działał automat w autobusie,a kierowca nie miał też biletów i załatwiłem się. Pani kontrolerka była nieugięta. Jednak każdy kto był w Budapeszcie wie ilu jest kontrolerów i i jak często trzeba okazywać bilet. Takiego czegoś nigdy wcześniej nie spotkałem. To miałem na celu pisząc swój poprzedni post.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Autor:  obibok [ 22 Lis 2015 15:21 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

Ok, nie jestem spowiednikiem, nie musisz się tłumaczyć. Chodziło mi o zasadę; może o naszą polską pozaborowo-pokomunistyczną mentalność. Ktoś pyta o bilety, a Ty od razu odpisujesz, że nie da się na gapę. Zabrzmiało to tak, jakbyś albo odruchowo próbował jeździć na gapę, gdy tylko się da, albo zakładał, że pytający na pewno tak robi. Więc zwraca tylko uwagę, że to tak, jak kraść w sklepie. Mało tego, zważywszy że komunikacja jest w połowie dotowana że środków publicznych, to tak jak kraść w charytatywnym sklepie Caritasu.

Co do Budapesztu - pamietajcie, że w liniach z żółtą tabliczką wsiada się przodem i pokazuje bilety kierowcy.

Autor:  konrad [ 22 Lis 2015 16:04 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

mezo23 napisał(a):
mnie zastanawia co innego , lecimy wizz.com 4 grudnia i wracamy 6 grudnia w dwie osoby i nie wiem jakie bilety mam kupić czy dobowe razy dwa dla jednej osoby czy mają jakieś weekendowe ?? proszę koleżanki i kolegów z forum o pomoc



tutaj ==> http://www.bkk.hu/en/tickets-and-passes/prices/

i tutaj (bilet grupowy) ==> http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/

:D

Autor:  obibok [ 22 Lis 2015 18:33 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

No i zdaje się, że w innych wątkach te tematy były już szeroko opisane.

Autor:  macio106 [ 30 Lis 2015 18:31 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

Mam jeszcze takie pytanko. Jak najlepiej dostać się z przystanku Lux Express (Népliget). Do centrum Budapesztu? I jaki bilet najlepiej kupić dla 2 dorosłych osób, I gdzie?

Autor:  OCCASVS [ 30 Lis 2015 18:37 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

macio106 napisał(a):
Mam jeszcze takie pytanko. Jak najlepiej dostać się z przystanku Lux Express (Népliget). Do centrum Budapesztu? I jaki bilet najlepiej kupić dla 2 dorosłych osób, I gdzie?

Metrem, z biletem pojedynczym (350HUF). Są też automaty.

Autor:  macio106 [ 30 Lis 2015 18:39 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

OCCASVS napisał(a):
macio106 napisał(a):
Mam jeszcze takie pytanko. Jak najlepiej dostać się z przystanku Lux Express (Népliget). Do centrum Budapesztu? I jaki bilet najlepiej kupić dla 2 dorosłych osób, I gdzie?

Metrem, z biletem pojedynczym (350HUF). Są też automaty.


Dzięki a jaką linią?

Ps. Jak by ktoś dał link do komunikacji miejskiej Budapesztu, coś a'la ZTM Warszawa to było by super.

Autor:  teliszon [ 30 Lis 2015 18:44 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

A zdobyleś się na wysilek i otworzyłeś linki podane wyżej?
Jeden jest do komunikacji miejskiej,planner podroży tam jest.

Jaką linią????
Jedna przez Nepliget przejeżdża.

Autor:  Zeus [ 30 Lis 2015 18:58 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

google nie gryzie...

http://futar.bkk.hu/?map=13/47.501/19.053&layers=SVB

Autor:  mezo23 [ 30 Lis 2015 19:25 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

czy ten bilet http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/ rozumiem że jest ważny na 2 osoby za 3300 huf , tak?

Autor:  obibok [ 30 Lis 2015 19:29 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

A co w nim jest lepszego? Kolor?

Autor:  bygones [ 30 Lis 2015 19:33 ]
Temat postu:  Re: bilety w Budapeszcie

mezo23 napisał(a):
czy ten bilet http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/ rozumiem że jest ważny na 2 osoby za 3300 huf , tak?
bo z tego wynika że lepiej kupić taki grupowy niż dobowe na 2 osoby


1650 x 2 = 3300

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/