| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Berlin Tegel berlin-tegel,1287,43882 | Strona 5 z 10 |
| Autor: | JIK [ 15 Lut 2018 08:17 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
No to ja mam także pytanko. - bagaż tylko podręczny - transfer taxi (google pokazuje około 25 - 35 minut) Lądowanie na TXL o 12:05 (przylot z Schengen) Wylot z SXF o 14:40 do KRK Da radę ? | |
| Autor: | kb_poland [ 15 Lut 2018 08:58 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Jesli nie bedzie jakis mega opoznień to spokojnie da rade , jak nie to jest PB jako alternatywa. | |
| Autor: | Zeus [ 15 Lut 2018 10:10 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Tylko ze koło 12-14 są niesamowite kolejki do kontroli w SXF | |
| Autor: | vincenz [ 15 Lut 2018 10:39 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
@JIK teoretycznie da radę, tylko koniecznie powiedz taksówkarzowi, że się spieszysz żeby się w jakiś korek na A100 nie wrąbał i ewentualnie go ominął. | |
| Autor: | nadarek [ 20 Kwi 2018 22:14 ] |
| Temat postu: | TXl - dojazd |
Dużo ostatnio pojawiło się ciekawych lotów z txl . Może ktoś by się podzielił konkretnymi doświadczeniami lub propozycjami taniego dojazdu do Tegel ale z południowej polski np . wrocław, katowice ale nie własnym autem - tylko autobus , kolej. | |
| Autor: | Anonymous [ 20 Kwi 2018 22:42 ] |
| Temat postu: | Re: TXl - dojazd |
Ecolines, DB (niemiecki przewoźnik kolejowy) że Szczecina za 11€ Sindbad PKP Intercity od 19€ z Poznania (cena chyba nie ulegała zmianie) I zielony przewoźnik którego nazwę ocenzuruje bo traktuje pasażerów jak bydło I jeszcze PKS Szczecin od 4,99 zł | |
| Autor: | bo76 [ 20 Kwi 2018 23:26 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Pytanie było o dojazd z południowej Polski, więc średnio ten Szczecin | |
| Autor: | Anonymous [ 20 Kwi 2018 23:40 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
wtedy Sindbad, PKP (ale przez Poznań bądź gdzieś tam pod Kostrzynem) .No i ten ten f... a dla zbyt bogatych"pociąg do kultury" we współpracy DB z Polregio | |
| Autor: | pemat [ 20 Kwi 2018 23:47 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
@bo76 może ryanair z Krakowa na Schönefeld przypasuje i dalej s-bahn + bus za 3,10 € @stjuard jeśli masz na myśli "pociąg do kultury" Wrocław-Berlin, to jest to współpraca DB z Kolejami Dolnośląskimi, a nie Polregio zresztą pociąg ten może być średnio przydatny bo kursuje jedynie w soboty i niedziele po południu, w Berlinie jest ok. 21.30 (nd) lub 23.30 (sob) | |
| Autor: | Anonymous [ 21 Kwi 2018 00:15 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
nie korzystam bo kiedyś była z PR - i spojrzałem tylko na cennik,prawie 200 zł za jednorazowy było wariactwem... ryanair lata fajtycznie,ale niezbyt często... (taka specyfika FR...) | |
| Autor: | bart1 [ 12 Cze 2018 20:32 ] |
| Temat postu: | Re: TXl - dojazd |
nadarek napisał(a): Dużo ostatnio pojawiło się ciekawych lotów z txl . Może ktoś by się podzielił konkretnymi doświadczeniami lub propozycjami taniego dojazdu do Tegel ale z południowej polski np . wrocław, katowice ale nie własnym autem - tylko autobus , kolej. Flixbus kursuje tez bezpośrednio na Tegel | |
| Autor: | novart [ 12 Cze 2018 23:08 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Ale z PL chyba tylko ze Szczecina. | |
| Autor: | vincenz [ 13 Cze 2018 06:50 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Z Wrocławia, Opola czy Katowic najlepiej pojechać FB na ZOB, tam wsiąść w S-Bahn 41 i na stacji Beusselstraße przesiąść się w autobus TXL. Całość podróży zajmie ok. 25 minut. | |
| Autor: | wersus79 [ 13 Cze 2018 11:37 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
W zależności od ceny Flixa oraz czy nie straszne są komuś przesiadki, można z Katowic jechać do Krakowa i stamtąd Ryanairem do Berlina SXF i dalej komunikacją miejską. Loty na trasie KRK-SXF można kupić za 38 zł. Z samego Szczecina można jechać na Tegel busem PKS Szczecin, bilety do kupienia na http://www.euroticket.pl/nasza_firma.php?id=199 Ceny zawsze lepsze niż u Flixa. | |
| Autor: | mahalnet [ 13 Cze 2018 13:41 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Na TXL można też flixem ale przez Drezno. Dłużej to wychodzi wprawdzie ale jest. | |
| Autor: | pawel_92 [ 13 Sie 2018 22:11 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Lecę Warszawa 16:15 - Niemcy, Berlin (Tegel) 17:45, do 19 muszę być na Platz der Luftbrücke 5. Google pokazuje 20min drogi | |
| Autor: | hanysek81 [ 13 Sie 2018 23:20 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Teoretycznie dasz radę, ale te 20 minut drogi to samochodem jest... | |
| Autor: | vincenz [ 14 Sie 2018 06:44 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Musisz się sprężać z wyjściem z lotniska. Komunikacją miejską (TXL+U6) wyjdzie ok. 40 minut. A jeśli naprawdę zależy Ci, żeby zdążyć to weź taryfę (koszt 30-40€). | |
| Autor: | pawel_92 [ 14 Sie 2018 08:39 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
No 20min samochodem, ubera/taksówkę się weźmie. No tylko muszę być 19 na miejscu | |
| Autor: | bonheur [ 16 Sie 2018 13:39 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Czy ktoś orientuje się w sposobie zakupu i cenie biletów na transport publiczny w Berlinie? 11.09. rano wylatuję na tydzień z lotniska Tegel. Wymyśliłam sobie tak, że do Berlina pojedziemy 10.09. wieczorem i przenocujemy tutaj: http://www.hotel-funkturm-messe.de/english/home.html Od hotelu otrzymałam informację, że parkując w pobliżu obiektu nie trzeba mieć zielonej naklejki. Planujemy zatem zostawić tam samochód, aby uniknąć opłaty za parking koło lotniska, a na lotnisko dojechać transportem publicznym. Proponowana trasa, to: S-Bahn S42, S45 lub S47 z “ Messe Nord / ICC” do “S+U Jungfernheide” i dalej autobusem X9 na lotnisko. Czy na taki przejazd kupuje się jeden łączony bilet, czy każdy oddzielnie? Można je kupić na stacji Messe Nord? | |
| Strona 5 z 10 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |