| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Berlin Tegel berlin-tegel,1287,43882 | Strona 3 z 10 |
| Autor: | krasnal [ 02 Gru 2014 08:08 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Albo jak pisze kolega @Aron, albo - jeśli zamierzasz zwiedzać centrum pieszo - 2 zwykłe AB po 2,6€. | |
| Autor: | Japi_29 [ 08 Gru 2014 22:26 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
dla potwierdzenia bo będę pierwszy raz na Tegel Berlin ZOB -> Tegel ->Berlin ZOB najlepiej przejechać: Tegel (Airport), Berlin - Kaiser-Friedrich - Str./Kantstr -Messedamm/ZOB/ICC, Berlin ? powrót to samo, pokazuje czas przejazdu +/- 25 minut , zdążę na PB o 21:30 jak ląduje 20:35 ? | |
| Autor: | wawa_marcin [ 09 Gru 2014 00:34 ] |
| Temat postu: | Re: Odp: Berlin Tegel |
Japi_29 napisał(a): dla potwierdzenia bo będę pierwszy raz na Tegel Berlin ZOB -> Tegel ->Berlin ZOB najlepiej przejechać: Tegel (Airport), Berlin - Kaiser-Friedrich - Str./Kantstr -Messedamm/ZOB/ICC, Berlin ? powrót to samo, pokazuje czas przejazdu +/- 25 minut , zdążę na PB o 21:30 jak ląduje 20:35 ? Tak, jedziesz z Txl lub z przystanku autobusem 109. Przejazd jest bardzo sprawny, bilety u kierowcy w cenie 2.60 euro. Mmsa pb spokojnie powinieneś zdążyć. Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2 | |
| Autor: | bonifacy [ 04 Lut 2015 16:32 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Pewnie głupie pytanie, ale chce mieć 100% pewność. Czy z biletem jednodniowym na strefę AB, mogę wsiąść w autobus TXL? Czy na niego obowiązuje specjalna taryfa | |
| Autor: | Niva [ 04 Lut 2015 16:35 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Możesz spokojnie wsiadać. Testowane | |
| Autor: | topaz102 [ 03 Mar 2015 00:52 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Odświeżę trochę temat. Jeśli chodzi o parkowanie to zawsze wybieram parking przy Satwinkler Damn. Jedzie się tak jak centralnie na lotnisko, tylko na ostatnich światłach, tuż przed rzeką skręca się w prawo. Przejeżdża pod wiaduktem i mamy wjazd na bezpłatny parking. Trzeba uważać, bo łatwo go przegapić, a miejscówka bardzo fajna i widziałem, że sporo osób korzysta, nawet z obsługi, więc czasem trafić można nawet wózek i nie trzeba targać swojej torby | |
| Autor: | Niva [ 03 Mar 2015 01:01 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Tylko zdaje się ostatnio zrobił się zbyt popularny, bo jak zostawiałam tam auto dwa tygodnie temu, to co 10 metrów na chodniku pod wiaduktem i na parkingu ślady zbitych szyb. Miałam Wam nawet zdjecie zrobić, żeby na forum wrzucić, ale bateria w telefonie postanowiła umrzeć. Nie wiem co tam się stało, ale wyglądało niezbyt fajnie. Zostawiliśmy i tak na jedną nockę auto i wszytko było ok, ale wyglada na to, że nie tylko turyści tą miejscówkę znają. | |
| Autor: | jesion83 [ 03 Mar 2015 11:42 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Ja parkowalem od świateł w lewą stronę standardowo na ulicy 12 dni i bez problemu. A tu może ktoś wybił szyby przy okazji jakiejś imprezy tak jak to u nas modne jest teraz podpalanie aut:) | |
| Autor: | Niva [ 03 Mar 2015 13:04 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Może być, że jakiś jednorazowy przypadek. Też tam parkuję często przed wylotem i generalnie nie ma problemów, dlatego mnie zdziwił nagły 'sajgon' w całej okolicy. Nie mniej jednak warto pamiętać, że zostawiając auto na parkingu przy ulicy robimy to na własną odpowiedzialność i różne rzeczy zdarzyć się mogą. | |
| Autor: | polaj turisto [ 26 Mar 2015 15:27 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Gdzie najbezpieczniej zrzucić walizki na ZOBie aby przebujać się po Berlinie do wieczora? Przylatuję na Tegel wczesnym rankiem, a bus do PL wyrusza z dworca ZOB dopiero wieczorem więc chciałbym optymalnie wykorzystać czas do wyjazdu - zrzucić walizki w bezpiecznym miejscu i przebujać jeszcze po okolicy (coś polecacie?). | |
| Autor: | kb_poland [ 01 Mar 2016 10:09 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Informacyjnie bo widziałem opinie w temacie ze dlugo idzie na Teglu. Wczoraj lecialem ORD-TXL ( AB ) Przylot 7:00 ( punktualnie ) Wyszedłem z lotniska z bagażem rejestrowalnym 7:40 ( najdluzej zeszlo na passport control , spora kolejka ) Na ZOB bylem 8:05 ( autobus X9 + Sbahn S42 , kawalek do przejscia od stacji ) PB do KRK o 8:30 | |
| Autor: | MadziaZet [ 08 Sty 2017 20:07 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Hej, Odświeżam trochę temat. Może coś się zmieniło od marca... Jak dostać się z Poznania na TXL według Was najwygodniej? Zaznaczam, że nigdy nie byłam w Berlinie i wszystkie nazwy wszelkich środków transportu są mi obce Wylot mamy 25.01 koło 19.00 Z góry dziękuję za odpowiedź | |
| Autor: | koncentrator [ 08 Sty 2017 21:27 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
@MadziaZet Polskibus 12:35 z Poznania, 16:20 na ZOB w Berlinie za 45 zł/os. Potem 3 stacje S-bahnem S41 do stacji Beusselstrasse i tam przesiadka do autobusu TXL. O 17 powinniście być na lotnisku. Bilet kosztuje 2,80 EUR. | |
| Autor: | samaki9 [ 08 Sty 2017 21:33 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Ryzykowne. W grudniu stałem ( a na pasie obok polski bus) na A 100 około 1,5 godziny. Naprawdę lepiej wyjechac wcześniej! | |
| Autor: | MadziaZet [ 08 Sty 2017 22:16 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Lot mamy 21:50, źle sprawdziłam wcześniej. Myślę, że polski bus o 12:30 będzie akurat... Dziękuję za pomoc | |
| Autor: | chrissb12 [ 16 Lut 2017 21:59 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
To ja znowu odświeżę temat Będę jechał autem na TXL, muszę zostawić samochód na 9 dni. Biorę pod uwagę raczej tylko parkingi płatne. Pomożecie gdzie najpewniej i tak, żeby transportowali na terminal ? | |
| Autor: | vistacash [ 26 Lut 2017 11:45 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Mam pytanie o przesiadkę na lotnisku TXL, w czerwcu lecę z Warszawy przez Berlin na Majorkę liniami AirBerlin, oba odcinki są realizowane przez tą linię i bagaż rejestrowany będę chciał nadać bezpośrednio do miejsca docelowego, na przesiadkę w teorii mam 1h 5min, z tego co słyszałem to lotnisko nie ma strefy tranzytowej a jak sprawdziłem plan lotniska to wyglada na kilka terminali, podpowiedzcie proszę czy powinienem się martwić tak krótkim czasem przesiadki? Gdzieś kiedyś wyczytałem że jeśli dalej lecę tą samą linią to oni za wszelką cenę będą pasażerów "eskortować" do odpowiednich gate'ów, miał ktoś takie doświadczenie? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk | |
| Autor: | tropikey [ 26 Lut 2017 13:53 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
Przylot z Warszawy i wylot na Majorkę bedziesz mieć na 99% w tym samym terminalu C, czyli tegelskim blaszaku, więc godzina z hakiem na przesiadkę w zupełności wystarczy. Walizkę powinni przerzucić tak, że poleci z Tobą, ale AB jest niestety znany ze słabego radzenia sobie z bagażem, więc jest drobne ryzyko, że swoje rzeczy dostaniesz z opóźnieniem. Lotów z Berlina na Majorkę jest jednak pewnie kilka dziennie, więc co najwyżej dowiozą Ci go do hotelu następnego dnia. | |
| Autor: | vistacash [ 26 Lut 2017 14:33 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
dzięki, mam nadzieję że trafimy na ten terminal, przestudiuję sobie wcześniej plan żeby sprawnie się poruszać, widziałem że swój "hub" mają też na Majorce więc obstawiam że latają kilka razy dziennie, a więc liczyć na to że wszystko uda się zmieścić w czasie, natomiast dobrze wiedzieć że może zdarzyć się historia z bagażem. Słyszałem właśnie że Tegel to jeden wielki blaszak | |
| Autor: | tropikey [ 26 Lut 2017 15:11 ] |
| Temat postu: | Re: Berlin Tegel |
To nie tak, że cały Tegel jest blaszakiem. Generalnie, jest to typowe lotnisko, jak wiele innych. Jego problem polega na tym, że miało być już dawno wyłączone z eksploatacji, a jego funkcję miał przejąć nowy port Brandenburg, ale jego budowa - jak powszechnie wiadomo - niemiłosiernie się wydłuża. A ponieważ ruch lotniczy ciągle rośnie, musieli wygospodarować na Teglu jakieś nowe miejsce do obsługi pasażerów, no i tak doszło do uruchomienia blaszanego terminalu C. Myślę, że ryzyko opóźnienia bagażowego jest raczej niewielkie, więc walizka powinna dotrzeć na miejsce razem z Tobą | |
| Strona 3 z 10 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |