Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 04 Sty 2020 21:20 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
Jakie rejony Indonezji polecacie, szczególnie pod foto/widoczki? Bali już mam na liście ale Bali brzmi jak parę dni max :mrgreen: .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 07 Sty 2020 17:47 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 45
Zachodnia Papua (Raja Ampat) albo Papua (Dolina Baliem). Sam nie bylem (bede w lutym), ale na zdjeciach wyglada oblednie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 07 Sty 2020 17:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12835
Loty: 617
Kilometry: 942 897
Krajów: 60 / 28.0%
Nie będę oryginalny - poranek z widokiem na wulkan Bromo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2021 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3295
Loty: 412
Kilometry: 655 594
Krajów: 66 / 30.8%
platynowy
"five new Balis" :?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 04 Sty 2026 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
Nie znalazłem innego pasującego tematu - a moje pytanie nie jest warte zakładania nowego :)

Prawdopodobnie będę musiał na jesieni popracować zdalnie przez tydzień będąc w tym uroczym kraju, czyli będę musiał być przewiązany do laptopa ~14-~22. I pytanie, jaki rejon czy nawet miejscowość moglibyście polecić, tak aby rano było co robić, i żeby też po 22 była możliwość wyjścia na piwo czy innego drinka. No i musi być dobre 5g. Polecajki noclegowe też mile widziane.

Póki co mam z całego wyjazdu tylko bilet do\z Jakarty, więc mogę sobie zaplanować przemieszczenie do poleconej okolicy. Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 04 Sty 2026 19:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10218
HON fly4free
Skoro praca zdalna to klasyka, czyli Bali - internet dobry, rozrywek nie brakuje, miejsc do pracy zdalnej także (jeśli nie w pokoju). Plus tanio, dobre i różnorodne jedzenie, do wyboru do koloru, masaże, spa, jakieś jogi, bary, kluby (zależnie od lokalizacji oczywiście), itp.

Duże miasta w Indonezji są raczej uciążliwe i nudne, z kolei w bardziej wyszukane miejsca nie ma się co pchać IMO skoro i tak zasadniczą część dnia będziesz spędzać przy komputerze plus może być ciężko z wieczornymi rozrywkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#7 PostWysłany: 05 Sty 2026 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 1166
Loty: 252
Kilometry: 357 872
Krajów: 65 / 30.4%
platynowy
abelincoln napisał(a):
Prawdopodobnie będę musiał na jesieni popracować zdalnie przez tydzień będąc w tym uroczym kraju, czyli będę musiał być przewiązany do laptopa ~14-~22. I pytanie, jaki rejon czy nawet miejscowość moglibyście polecić, tak aby rano było co robić, i żeby też po 22 była możliwość wyjścia na piwo czy innego drinka. No i musi być dobre 5g. Polecajki noclegowe też mile widziane.

Póki co mam z całego wyjazdu tylko bilet do\z Jakarty, więc mogę sobie zaplanować przemieszczenie do poleconej okolicy. Z góry dzięki.


Wysepki Gili. Z zasięgiem i internetem nie ma najmniejszego problemu. Polecam zwłaszcza Gili Meno (za to NIE polecam Gili Trawangan - jedna wielka imprezownia). Co do noclegu - Captain Coconuts Gili Air jest super, we wrześniu 2024 płaciłem 825 tys rupii (200 zł z groszami) za co prawda hostel, ale tam się spało na werandzie na wiszących łóżkach i był w nim basen - więc to taki hostel w wersji premium. Internet hulał bez zarzutu.

Wadą ww. wysepek jest brak lotniska w ich najbliższej okolicy - można owszem dolecieć na Lombok, ale z lotniska do portu Bangsal jest ok. 60 km. Na Gili Air polecam publiczną łódź z Bangsal - koszt to jakieś grosze, odpowiednik jeżdżenia z kurami i kaczkami na pokładzie ;)

Z Gili są np. półdniówki na snorkeling (koszt ok 40zł, a zabawa przednia - polecam filmowanie z użyciem np. Go Pro).

[poza tym - to trochę poza pytaniem, ale jakby Ci się udało jednak znaleźć parę wolnych dni pod rząd - tego niestety mi się NIE udało i bardzo żałuję - były też kilkudniowe rejsy na wyspę Komodo (bodajże równowartość ok. 700-800 zł za 4 dni/3 noce) - agencji turystycznych, które to sprzedają, na Gili Air jest od groma]

Z Bali na Gili kursują promy (niestety do Benoa /najbliżej lotniska na Bali/ pływają tylko szybkie - ani to szybkie (3h), ani klimatyczne). I są do tego jak na Indonezję dosyć drogie (jak pamiętam, ok. 400 tys rupii - 100zł w 2024)

Btw co do dużych miast... odradzam zatrzymywanie się w Surabai :lol: to jedno z nielicznych miast, z których po 15 minutach jedyne, co mnie interesowalo, to to, zeby zlapac graba na lotnisko :lol: (w mojej ocenie syf i absolutnie nic ciekawego - chociaz mozna zobaczyc, na zasadzie definicyjnego przykladu tego typu miejsca :lol: juz widoki z pociagu daja spore wyobrażenie o tym, jak tam jest, bo linia kolejowa biegnie przez biedniejsze dzielnice)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej


Ostatnio edytowany przez Szymon2020, 05 Sty 2026 11:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
abelincoln uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8 PostWysłany: 05 Sty 2026 03:18 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Surabaya jest hitowa, zresztą stolica też niczego sobie ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#9 PostWysłany: 05 Sty 2026 23:03 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1560
Loty: 1029
Kilometry: 1 596 894
Krajów: 130 / 60.8%
niebieski
Sumatra, jezioro Toba z wyspą Samosir.
Spokój, piękne okolice, mało turystów. Wynająłem skuterek i przez kilka dni włóczyłem się po okolicach.

Załączniki:
IMG_6868.JPG
IMG_6868.JPG [ 126.44 KiB | Obejrzany 832 razy ]
IMG_6844.JPG
IMG_6844.JPG [ 159.46 KiB | Obejrzany 832 razy ]
IMG_6815.JPG
IMG_6815.JPG [ 153.2 KiB | Obejrzany 832 razy ]
IMG_6797.JPG
IMG_6797.JPG [ 180.31 KiB | Obejrzany 832 razy ]
IMG_6784.JPG
IMG_6784.JPG [ 199.26 KiB | Obejrzany 832 razy ]
IMG_6780.JPG
IMG_6780.JPG [ 93.9 KiB | Obejrzany 832 razy ]
IMG_6776.JPG
IMG_6776.JPG [ 204.66 KiB | Obejrzany 832 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#10 PostWysłany: 05 Sty 2026 23:28 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Do tego cała wyspa zamieszkała przez katolików,jak ktoś się zmęczy, nawoływaniem porannym na modły?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#11 PostWysłany: 06 Sty 2026 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2273
Loty: 1096
Kilometry: 2 578 144
Krajów: 111 / 51.9%
srebrny
Chyba nikt nie wspomniał o wyspie Flores, Komodo. Dużo lotów z Bali, a także bezpośrednie z Kuala Lumpur obecnie są dostępne. Labuan Bajo może nie jest jakieś spektakularne, ale to dobra baza wypadowa, więc zdecydowanie polecam tam się wybrać.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#12 PostWysłany: 07 Sty 2026 12:25 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 524
niebieski
Pomysły sypią się jak z rękawa. Brakuje mi jednej elementarnej informacji w poście @abelincoln:
W jakim terminie lecisz do Indonezji, bo rozumiem, że ten "pracujący" tydzień jest fragmentem dłuższego pobytu w tym kraju? To pozwoli min. określić ile będziesz miał czasu na dotarcie do miejsca pobytu w kluczowym tygodniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 07 Sty 2026 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
@jaszon Będę pracował w pierwszy tydzień listopada, a wakacjował się w tygodniu poprzedzającym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#14 PostWysłany: 07 Sty 2026 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2025
Posty: 3
Moje TOP5 Indonezji to:
1. Raja Ampat (szczególnie Misool)
2. Flores z Komodo
3. Moluki (Ambon, Ora Beach, Banda Islands, Kai Island)
4. Bromo
5. Nusa Penida, Ceningan i natura na Bali.

Ogólnie okres, w którym chcesz lecieć to już ostatki sezonu turystycznego w Indonezji i we większości rejonów zaczyna robić się mniej przyjemnie, ale jeszcze w październiku można trafić na dobrą pogodę na Jawie, czy Bali, ale pogoda jest mniej przewidywalna. Jedyny odmienny klimat jest na Maluku i jak to miałby być główny cel pobytu to tam najlepsze miesiące są od listopada do marca (nawet na tym małym fragmencie jest zróżnicowana pogoda w okolicach Ambon, Ora Beach, Banda Neira, czy Kai Islands).

Co do neta we większości cywilizowanych miejsc działa naprawdę nieźle, a jak mieszkałem w niedostępnych domkach na wodzie to szukałem zakwaterowania ze starlinkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#15 PostWysłany: 08 Sty 2026 16:54 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 524
niebieski
@abelincoln
Przełom października i listopada więc to jest jeszcze czas przed nadejściem monsunu. Odlatujesz po zakończeniu "pracującego tygodnia" więc lepiej byłoby znaleźć miejscówkę z dość łatwym dolotem do Jakarty nie poprzedzonym jakimś bardziej skomplikowanym dojazdem lądowo-morskim. Z tego powodu proponowane przez innych Bali wydaje mi się najrozsądniejszym wyborem.

Ja na pewno nie zatrzymałbym się w dużych miasta czyli w samej Jakarcie czy w Surabai - w moim subiektywnym doświadczeniu to brzydkie miasta. Odrzuciłby bym także dość odległe punkty jak Moluki czy Raja Ampat. Do Jakarty cześć jeśli nie większość samolotów lata z międzylądowaniami lub z przesiadkami, a w Indonezji niespodzianki pogodowe są częste (podobnie jak wulkany) więc opóźnienia w lotach czasami się zdarzają (czego sam nieco dramatycznie kiedyś doświadczyłem).


Ostatnio edytowany przez jaszon, 08 Sty 2026 18:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#16 PostWysłany: 08 Sty 2026 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
W Jakarcie czy ogólnie na Javie już byłem, dlatego poprosiłem o wsparcie na forum - mam od koleżeństwa kilka propozycji, jak przetrawię najbliższy wyjazd do NZ - to zerknę na logistykę i coś wybiorę. Dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#17 PostWysłany: 18 Sty 2026 12:50 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 1067
Loty: 31
Kilometry: 89 760
Krajów: 14 / 6.5%
niebieski
Wróciłem wczoraj po 3 tygodniach w Indonezji i zdecydowanie polecam Jawę i Flores. Na Jawie oczywiście Jakarta, Yogyakarta, Malang, Bromo i Ijen. Na Flores wypad na warany (ja byłem na Rince, gdyż rejsy na Komodo są obecnie zawieszone - do 20 stycznia) oraz okolice Labuan Badjo (jaskinie i dżungla). Lombok poza Kutą, która jest rezerwatem dla białych, ma również spory urok. Natomiast kompletną pomyłką jest Bali, ruch uliczny, hałas i wszechobecne nagabywanie przez lokalesów sprawiają, że pobyt tam był udręką. Jedynym plusem były 2 dni w Ubud, to jedyne miejsce, które bym polecił w tym skansenie dla białasów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#18 PostWysłany: 18 Sty 2026 15:37 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10218
HON fly4free
Na Bali wystarczy ulokować się w bliskich okolicach Ubud, które przyrodniczo są bardzo fajne (ale nie w samym!) i mieć motor/skuter dla swobody poruszania się - zupełnie inne doświadczenia, zwłaszcza jak się pokręci po środkowej części wyspy: często zero białych twarzy przez cały dzień. Samo Ubud ma z kolei dobrą infrastrukturę: mnóstwo fantastycznych i tanich restauracji, porządne salony spa/kosmetyczne itp. w niższych cenach niż w innych krajach w regionie itp. To także bardzo dobre miejsce do pracy zdalnej w kafejkach itp. lokalizacjach.
Z kolei jeśli ktoś chce poimprezować - to zachodnie wybrzeże Bali w szczególności Seminyak itp. będzie jego przyjacielem. To oczywiście getta turystyczne, ale dla szukających typowych rozrywek nocnych dobry wybór.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group