| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Australia COVID-19 australia-covid-19,849,157565 | Strona 1 z 3 |
| Autor: | Flyguy [ 25 Lut 2021 22:10 ] |
| Temat postu: | Australia COVID-19 |
Jest jakas szansa na otwarcie w blizej nieokreslonej przyszlosci dla osob zaszczepionych: https://www.sbs.com.au/language/english ... t-morrison | |
| Autor: | gulakov [ 13 Mar 2021 21:26 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
To zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Mam stypendium na badania terenowe w Australii i już jestem po cyklu szczepień, ale póki co mnie i tak szpital nie puści przynajmniej do naszego lata. | |
| Autor: | Plichcior [ 13 Mar 2021 22:06 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
W mojej ocenie Australia w bliższej przyszłości sie nie otworzy. Z swoim programem szczepień maja wielkie problemy. Oparty jest na szczepionce Oksfordziej, niepokojących doniesień prasowych o niej jej przecież sporo... Dodatkowo Włochy skutecznie zablokowały ostatnio transport szczepionek do Australi powodując dalsze opóźnienia ich programu. Na miejscu żyje sie normalnie, nie ma maseczek i obostrzeń. Dopóki sa zamknięci a wjeżdżający przechodzą kwarantannę pod nadzorem. Tym samym otwarcie to melodia przyszłości. | |
| Autor: | Plichcior [ 26 Mar 2021 13:11 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Edit 26.03 Dzisiaj w Australijskiej prasie pojawiają się doniesienia, że otwarcie na turystów nastąpi w 2023. Potwierdza, ze ich otwarcie to melodia dalekiej przyszłości. | |
| Autor: | Flyguy [ 26 Mar 2021 22:29 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
@Plichcior Mozesz wrzucic zrodlo? | |
| Autor: | billabong [ 26 Mar 2021 23:27 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Śledzę temat w prasie i innych australijskich źródłach i nie widziałam nic o 2023... Podbiję prośbę @Flyguy o źródło, bo biorąc pod uwagę iż Trans-Tasman bubble najprawdopodobniej wejdzie w życie do połowy kwietnia, a Australia - Singapore bubble powinien być na chodzie do lipca, to widzę to jako przełom 2021/2022. Nieważne jednak moje optymistyczne wizje ze szklanej kuli, bardziej mi chodzi o to kto podał taką informację (która stacja TV, rozgłośnia radiowa czy gazeta). Na koniec cytat z artykułu z SMH (w całości w powyższym linku o AU-SQ): Cytuj: It could also be possible for people from third countries to enter Australia via Singapore after completing two weeks’ quarantine in the city-state. | |
| Autor: | Plichcior [ 27 Mar 2021 01:17 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Pewnie - podpytam moje miejscowe źródło Oficialnie to ban jest przedłużony na 3 miesiące, do 17 czerwca chyba. Podejście tam maja bardzo ostrożne. Sami mówią, że wszystko bedzie zależało od szczepionek i ich wpływu na transmisje wirusa . https://www.google.pl/amp/s/amp.abc.net ... e/13119152 Edit: Hasło padło podczas relacji telewizyjnej z Cairns. Ciekawy wywiad o planach szczepień i ewentualnym otwieraniu granic https://www.health.gov.au/news/departme ... march-2021 I jest w nim trochę optymizmu: „ I'm hopeful that pretty good international travel will happen next year, but it's just too early to tell ” | |
| Autor: | Flyguy [ 27 Mar 2021 03:06 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
@billabong tez sledze temat i bardziej wnioskowalbym że beda robic duzo aby to byl przelom 21/22. Widze, ze " doniesienia z prasy" okazaly sie haslem w relacji telewizyjnej | |
| Autor: | Plichcior [ 27 Mar 2021 09:50 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Konkretów w tym wszystkim mamy dwa: -datę do kiedy jest obecnie „zamknięty” ruch lotniczy -datę do kiedy wg harmonogramu szczepień planują zaszczepić wszystkich chętnych obywateli Reszta to niewiadome. Sami nie wiedzą jak będzie. Patrząc na dotychczasowe podejście nadal będzie ostrożnie. Zanim otworzą się na ewentualny ruch turystyczny to pewnie będą chcieli sprowadzić swoich obywateli, którzy od roku nie mogą wrócić ze względu na ograniczona ilość miejsca gdzie się przechodzi kwarantannę. Takich osób jest nadal naście czy dziesiąt tysięcy. Hub z Singapurem może oczywiście otworzyć trochę furtkę. Jeżeli osoby będą mogły przechodzić tam 2 tygodnie kwarantanny a nie w Australii. Zobaczymy jak szeroko. Może też być błyskawicznie zamknięty. | |
| Autor: | Liu [ 18 Maj 2021 01:46 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Wedug wstępnyc założeń przyszłorocznego budżetu, Australia otworzy swoje granice dopiero w połowie 2022 roku. Wszystko zależy od tempa szczepień, debata trwa, szczepienia w toku. | |
| Autor: | Plichcior [ 02 Lip 2021 08:09 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Australia zmniejsza o ponad polowe limit osób które wpuszczają do kraju. Do początku przyszłego roku. https://www.google.pl/amp/s/amp.abc.net ... /100261886 A na lotniskach na strefie wylotów maja plakaty społeczne w stylu: zastanów się czy chcesz lecieć - nie gwarantujemy czy/kiedy wrócisz... | |
| Autor: | ledakar [ 02 Lip 2021 17:09 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Jest plan na otwarcie Australii. Wpuszczenie turystów podobno w ... 2030 roku. Link - https://onemileatatime.com/news/austral ... trictions/ | |
| Autor: | tomaszl75 [ 12 Sie 2021 23:28 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Plany przez kolejne pięć lat na kwarantannę dla przylatujących ?! https://next.gazeta.pl/next/7,173953,27447034,australia-trzeba-sie-przygotowac-na-kolejnych-piec-lat-kwarantanny.html#do_w=52&do_v=221&do_st=RS&do_sid=603&do_a=603&s=BoxBizMT | |
| Autor: | Plichcior [ 13 Sie 2021 10:41 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
raczej nikt nie wie kiedy będzie można i na jakich warunkach... The government has said Australia will not re-open until at least 80% of its population is vaccinated, likely to be sometime next year. The current total is 19%. https://www.bbc.com/news/world-australia-58110308 | |
| Autor: | kubus95 [ 13 Sie 2021 11:25 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
tomaszl75 napisał(a): Plany przez kolejne pięć lat na kwarantannę dla przylatujących ?! https://next.gazeta.pl/next/7,173953,27447034,australia-trzeba-sie-przygotowac-na-kolejnych-piec-lat-kwarantanny.html#do_w=52&do_v=221&do_st=RS&do_sid=603&do_a=603&s=BoxBizMT Jak słyszę takie rzeczy to zastanawiam się dlaczego Australijczycy nie wysłali jeszcze swoich rządzących do zakładów psychiatrycznych? | |
| Autor: | danziger [ 13 Sie 2021 11:45 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
W polityce kraju, który nie wpuszcza własnych obywateli lub grozi im po powrocie grzywną/więzieniem, już nic mnie nie zdziwi | |
| Autor: | NikodemFM [ 16 Sie 2021 12:05 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
https://7news.com.au/lifestyle/health-w ... -c-3695830 W Australii dalej nerwowo... kłótnia obywatela z policjantem. PS ciekawe jest ostatnie zdanie w tym artykule, gdzie piszą, że Queensland otrzyma szczepionki zabezpieczone przez... Polskę | |
| Autor: | oskiboski [ 16 Sie 2021 15:39 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Bo to prawda. Polacy się nie chcą szczepić i zostanie w PL zabezpieczone ok 5 mln szczepionek a te z krótszym terminem idą w świat | |
| Autor: | Sudoku [ 16 Sie 2021 22:26 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Ale mogliby je wysłać gdzieś do Afryki. Australię stać na kupno. No chyba, że nasi jak zwykle muszą na tym zarobić. | |
| Autor: | SPLDER [ 16 Sie 2021 23:10 ] |
| Temat postu: | Re: Australia COVID-19 |
Zgodnie z kontraktem nie wolno odsprzedawać drożej, zatem zarobek to tylko ograniczenie wydatków z budżetu. Szkoda ze nie ma decyzji odnośnie podawania 3 dawki (nawet odpłatnie), bo pewnie wtedy wykorzystalibyśmy te szczepionki w kraju. A tak znów będą kolejki. | |
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |