Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#261 PostWysłany: 28 Sie 2023 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@karoo123

Ciężko? (Tą Wizę co kupiłeś jest ważna 1 rok i bez limitu wjazdu i wyjazdu)

[Wiza tranzytowa] Arabia Saudyjska
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
#262 PostWysłany: 28 Sie 2023 09:46 

Rejestracja: 21 Sie 2023
Posty: 5
Czyli będą mieli wszystko w systemie i nie będę musiał placic? Nie dostałem żadnego papierka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#263 PostWysłany: 28 Sie 2023 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@karoo123

Potwierdzenia płatności kartą też nie dostałeś?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#264 PostWysłany: 28 Sie 2023 09:50 

Rejestracja: 21 Sie 2023
Posty: 5
Potwierdzenie przypięli do jakiś dokumentów i zostawili sobie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#265 PostWysłany: 28 Sie 2023 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@karoo123

Dziwne, bo zawsze pierwszy wydruk jest dla nich a kopia dla Ciebie.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#266 PostWysłany: 28 Sie 2023 10:01 

Rejestracja: 21 Sie 2023
Posty: 5
Niestety nic nie dostałem. Mam jedynie potwierdzenie platnisci pdf z konta bankowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#267 PostWysłany: 28 Wrz 2023 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 313
Loty: 283
Kilometry: 607 016
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
Witam,
a spotkał się ktoś z sytuacją, że przyznanej wizy nie można pobrać/wydrukować?
W tabeli jest wiza przyznana, jest nr aplikowania i nr wizy oraz data ważności.
Jest też ikonka z wizą oraz ubezpieczeniem.
Ubezpieczenie można otworzyć wydrukować - wizy już nie. Lecimy w 3 - dwie osoby maja taki przypadek - ja bez problemów drukuję oba dokumenty (wszystko na tym samym kompie/w tej samej przeglądarce).
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#268 PostWysłany: 28 Wrz 2023 12:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26066
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
A tryb icognito?
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#269 PostWysłany: 28 Wrz 2023 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 313
Loty: 283
Kilometry: 607 016
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
Nie spróbowałem - sprawdzę, sprawdzę też jakieś VPN.
Dzięki za podpowiedź - zdziwiło mnie, że ja mogę a kumpel już nie. Zastanawiam się czy na miejscu może być jakiś problem jeżeli pokażemy tylko te numery (ewentualnie screen, potwierdzenie zapłaty/ubezpieczenie - bo to udało się pobrać i wydrukować).
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#270 PostWysłany: 28 Wrz 2023 12:20 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
@kojot_lubin a nie przyszła w PDF na maila i leży gdzieś w spamie? Może Ci zablokowało bo przychodzi z adresu napisanego po arabsku - no-reply@mofa.gov.sa.
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#271 PostWysłany: 28 Wrz 2023 13:10 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Masz numer, to nie będzie problemu z otrzymaniem stempla na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#272 PostWysłany: 28 Wrz 2023 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 313
Loty: 283
Kilometry: 607 016
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
Nie do żadnego z naszej trójki nie przyszła.
Przyszły potwierdzenia opłaty - przychodzą też kody weryfikacyjne jak się logujemy na stronie visit saudi.
Wszyscy mamy to samo - jest tabela - wiza przyznana - nr - data ważności i ikonki plików wizy oraz ubezpieczenia.
Ubezpieczenie bez problemów ściągamy/drukujemy - wizę tylko mi się udało wydrukować - ze strony - na e-mail nic nie przyszło.
Dodam, że wizy przyszły bardzo szybko - kilka minut po opłaceniu.

Jacek96 - dzięki za info - tak myślę ale zawsze lepiej dopytać w takiej sytuacji
Podziękował!

DZIĘKI WIELKIE za pomoc. Wygląda, że był to jakiś błąd na stronie visit saudi. Dzisiaj bez problemów wszystko się dało pobrać i wydrukować (aplikowaliśmy 20.09. i od tego dnia był problem).
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#273 PostWysłany: 15 Maj 2024 23:57 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 581
Zbanowany
niebieski
Martinuss napisał(a):
Tą Wizę co kupiłeś jest ważna 1 rok i bez limitu wjazdu i wyjazdu)


Czyli wiza elektroniczna za niecałe 600 zł upoważnia do wjazdów wielokrotnych w przeciągu jednego roku i każdy pobyt może trwać do 90 dni ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#274 PostWysłany: 16 Maj 2024 07:23 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Tak
Tylko pamiętaj, od/do kiedy masz ważną wizę.
Nigdzie w paszporcie tego nie znajdziesz, a nawet pogranicznik nie jest w stanie udzielić informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#275 PostWysłany: 16 Maj 2024 09:22 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3629
Loty: 793
Kilometry: 1 017 721
Krajów: 72 / 33.6%
platynowy
ile w końcu ta roczna wiza kosztuje??, padają ceny 500 600 PLN a ja tu mam w koszyku za 420 po przeliczeniu, chyba ze to nie ta wiza:)

Załącznik:
Visajpg.jpg
Visajpg.jpg [ 27.22 KiB | Obejrzany 1223 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#276 PostWysłany: 16 Maj 2024 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 1008
Loty: 377
Kilometry: 634 505
Krajów: 71 / 33.2%
niebieski
Ja na pieczątce z wizą mam odręcznie napisaną datę.
Oczywiście po arabsku i trzeba konwertować datę z ichniejszego na nasz, ale jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#277 PostWysłany: 16 Maj 2024 10:46 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
To może Saudowie, arabskiego nie znają ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#278 PostWysłany: 19 Maj 2024 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 1008
Loty: 377
Kilometry: 634 505
Krajów: 71 / 33.2%
niebieski
a jednak jest także na pieczątce.

28 radzab 1445 to data wystawienia (8 luty 2024)

Nad pieczątką mam wpisane ręcznie wpisany numer vizy? i coś co translator odczytuje jak grekę :). U żony jest wpisana inna liczba więc to nie data.
Pieczątkę łatwo czyta translator, pismo ręczne tak sobie.

Załączniki:
dsc_3677~2.jpg
dsc_3677~2.jpg [ 47.69 KiB | Obejrzany 1114 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#279 PostWysłany: 29 Cze 2024 04:34 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 162
niebieski
jacek96 napisał(a):
Tylko pamiętaj, od/do kiedy masz ważną wizę.
Nigdzie w paszporcie tego nie znajdziesz, a nawet pogranicznik nie jest w stanie udzielić informacji.

Mi akurat pani celniczka udzieliła takiej informacji, a dokładnie to chciałem się upewnić kiedy jest ostani dzień mojej wizy. Okazało się, że to był właśnie ostatni dzień, czyli dobrze przekonwertowałem z kalendarza islamskiego na nasz ;) Bo to jest taki szkopuł, że wiza jest ważna na rok, ale... ichniejszy rok, który jest o ok. 11 dni krótszy od naszego, warto o tym wiedzieć :) Zapytałem też co by się stało gdyby np. lot mi się opóźnił i bym nie zdążył wylecieć przed północą (przez kontrolę paszportową przechodziłem o 22 więc na styk :D ). Pani odpowiedziała, że jednak nie idzie się za to do więzienia, tylko naliczają 100 SAR za każdy dzień przekroczenia wizy.

Co do pieczątki, to jeśli wyrabiasz on arrival i wjeżdżasz w tym samym dniu to faktycznie można się posłużyć datą z pieczątki żeby wiedzieć od kiedy była wiza. Mi natomiast żadnych numerków wizy długopisem nikt nie dopisał, więc jedyne gdzie były jakieś numery to tylko ten paragon z potwierdzeniem zapłaty za wizę (który wizą nie jest ale jest wymagany np. do wyrobienia karty SIM, więc lepiej go zachować). Aczkolwiek wpisując numery z tego paragonu na jakiejś stronie rządowej do sprawdzania wizy nic mi nie znajdywało, a wizę miałem ważną, także nie wiem do końca co jest czym i jak to działa, ale wiem na pewno że w systemie wszystko mają i nie trzeba się przejmować brakiem wizy w paszporcie, zgubieniem paragonu itp.
Co do pieczątek, to nie wiem czy ktoś przeoczył, czy na przejściach lądowych nie dają pieczątek wyjazdowych, w każdym razie ja na przejściu z Bahrajnem nie dostałem. I w ogóle traktowali to tam trochę po macoszemu bo nawet nie musiałem się żadnemu celnikowi saudyjskiemu pokazywać, tylko załatwił wszystko za mnie kierowca autobusu a ja sobie siedziałem w klimie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#280 PostWysłany: 29 Cze 2024 07:00 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
To co piszesz w pierwszym akapicie, to jest nieprawda.
Wiza na pewno jest ważna 365 dni, a nie żaden rok islamski, zuluski, czy inny.
Wlatywalem w 360 dniu od wyrobienia wizy.

To samo się tyczy wylotu. Byłeś już po kontroli paszportowej i twój lot mógłby być opóźniony kilkanaście godzin, bez konsekwencji dla Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
patpul lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group