Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Andaluzja
andaluzja,1255,23890
Strona 26 z 39

Autor:  namteH [ 10 Lis 2017 13:59 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

@alamar
Byłem tam parę lat temu i jakoś nie przypominam sobie żeby to wywarło to na mnie jakieś szczególne wrażenie (w kwestii wina uważam, że im tańsze tym lepsze).

Autor:  Anonymous [ 10 Lis 2017 15:09 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

namteH napisał(a):
....w kwestii wina uważam, że im tańsze tym lepsze....



BARDZO ryzykowne stwierdzenie, nawet jeśli w kontekście Hiszpanii i słonecznej Andaluzji 8-)

Autor:  namteH [ 10 Lis 2017 16:02 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

@gorny77
Razu pewnego nabyłem butelkę wina w cenie, której nigdy wcześniej (ani później) nie uznałem za rozsądną.
Od tamtego momentu, cena jest dla mnie jedynym wyznacznikiem (no chyba że na prezent to wezmę w ładnej butelce (i w butelce w ogóle, bo karton Don Simona to mój najczęstszy gość tego rodzaju)).

Autor:  Anonymous [ 10 Lis 2017 16:03 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Mam podobnie (tyle, że w plastikowym czy raczej szklanym opakowaniu), ale jak się stawia tak odważne tezy, to warto je poprzeć ...nazwami win :)

Autor:  namteH [ 10 Lis 2017 16:17 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

@gorny77
Z czerwony to wspomniany Don Simon (rocznik bieżący ;) )
Z różowych to Viña Tito; ok 1,5€ za butelkę :arrow: http://bodegasaragonesas.com/es/rosados ... ito-rosado
Ma takie mini bąbelki, prawie ich nie widać ale czuć je w ustach.
A po białe to najlepiej pójść do pierwszego lepszego sklepu, gdzie sprzedają Malagę czy Porto prosto z beczki.

Oczywiście szanuję osoby, które zajmują się winem profesjonalnie (oraz te, które nie mają zielonego pojęcia o winie ale kupują droga flachę żeby zaszpanować :mrgreen: ), ale to jest tak jak z samochodami: można chcieć mieć Ferrari ale dobrze wyposażony Fiat w zupełności nam wystarczy.

Autor:  alamar [ 20 Lis 2017 11:36 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Bylem, wrocilem. I zobaczylem mniej niz w moim, wydawac by sie moglo, okrojonym juz planie. Ale trzeba wziac na poprawke ze w listopadzie o 18 juz sie sciemnia i dzien jest krotszy niz latem. Pogoda, caly tydzien slonce, zadnego deszczu czy chmur, temp. 16 - 24 stopnie.
Pomimo obaw udalo mi sie wejsc na Caminito del Rey bez wczesniejszego zakupu biletu online.
Alora - przepiekne pueblo, wjechalismy tam kolo 15 tylko na obiad i krotki spacer, a ja idac w gore uliczkami zgubilem sie by po chwili zobaczyc piekne widoki na uliczki pueblo i w dali na wzgorzu castillo.

Autor:  gruszek1982 [ 31 Sty 2018 14:33 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Hej

Dzięki uprzejmości easyjet-a pod koniec września wybieram się z żoną do Andaluzji na 8.5 dnia. Lądujemy w Jerez ( sobota ) , wracamy z Granady ( poniedziałek ).
Mój wstępny plan zwiedzania to :

1. Po przylocie Jerez lub od razu do Kadyksu ( sobota, niedziela, poniedziałek )
2. Kadyks/Jerez - Grazalema - Zahara - Setenil de las Bodegas - Ronda ( wtorek )
3. Ronda - Caminito del Rey - Malaga/Nerja ( środa )
4. Malaga/Nerja - Sierra Nevada - Granda ( sobota )
5. Granada ( niedziela, poniedziałek )

Kilka pytań:
Co ciekawsze Kadyks czy Jerez ?
Czy warto jechać w góry Sierra Nevada ? Nie interesuje nas całodzienne chodzenie po szlakach , co najwyżej krótki spacer + widoki.
Będziemy się poruszać transportem publicznym i autem w razie potrzeby.
Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

Autor:  namteH [ 31 Sty 2018 14:49 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

gruszek1982 napisał(a):
...
Kilka pytań:
a)Co ciekawsze Kadyks czy Jerez ?
b)Czy warto jechać w góry Sierra Nevada ? Nie interesuje nas całodzienne chodzenie po szlakach , co najwyżej krótki spacer + widoki.
...

a) jedno na rano a drugie na popołudnie
b) jak macie być 2 dni w Granadzie to chyba warto wyskoczyć na górę i zmienić trochę klimat i widoki

Autor:  Wintermute [ 31 Sty 2018 14:52 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

gruszek1982 napisał(a):
Co ciekawsze Kadyks czy Jerez ?

Kadyks leży nad oceanem ale za to Jerez jest wprost idealne żeby się opić do nieprzytomności lokalnym winem za małe pieniądze :-)
Poza tym w Jerez w zasadzie brak turystów więc i klimat miasta inny.
Wszystko zależy co kto lubi.
Mi się w Jerez baaardzo podobało dlatego wczorajsze info o nowej trasie bardzo mnie ucieszyło.

Autor:  malaMO [ 25 Lut 2018 15:40 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Hej! Pomóżcie proszę! Planuję wyjazd do Andaluzji na około 2 tygodnie. W LIPCU. Wiem - będą straszne upały. Trochę mnie to martwi, ale inny termin nie wchodzi w grę. Chcę wypożyczyć samochód i pozwiedzać + odpocząć (raczej nad basenem).
Jak się zaraz przekonacie moja natura organizatorki i osoby ciekawskiej sprawia, że tworzę program wycieczki i mam duże obawy, że będzie on super męczący. Jednocześnie wszystko wydaje się takie ciekawe... Co myślicie? Coś wywalić/zmienić? Może macie jakieś fajne noclegi do polecenia?

Dzień 1 - przylot Malaga, nocleg Malaga
Dzień 2 - Caminito del Rey, nocleg Malaga
Dzień 3 - Torcal de antequera, Ronda, Setenil de las bodegas ( i tam nocleg)
Dzień 4 - Marbella, Estapona (tam nocleg)
Dzień 5 - Gibraltar, nocleg Tarifa
Dzień 6 - Kadyks,nocleg Kadyks
Dzień 7 - Pueblos Blancos, Jerez de la Frontera, Sewilla ( i tam nocleg)
Dzień 8 - Sewilla (nocleg)
Dzień 9 - Sewilla (nocleg)
Dzień 10 - Kordoba (1 nocleg)
Dzień 11 - Grenada (nocleg)
Dzień 12 - Grenada (nocleg)
Dzień 13 - Grenada (nocleg)
Dzień 14 - (nocleg z basenem gdzieś w okolicy) i atrakcje na 3 dni: Junta de los Rios Otivar, Nerja, Frigliana, Cuevos del tesoro
Dzień 15 - (nocleg jak wyżej)
Dzień 16 - (nocleg jak wyżej)
Dzień 17 - Malaga (nocleg przed odlotem)

Autor:  p.wl [ 25 Lut 2018 16:04 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Jesli juz musisz w lipcu, to:
-wybierz Portugalie
-zrob Kadyks, Jerez dlF, Arcos, Gibraltar, Marbelle, park Grazalema i Malage
-niestety Sewille i Kordobe zostaw na inny termin (poza okresem czerwiec-sierpien) - to sa 2 najgoretsze miasta Europy z temperatura regularnie przekraczajaca 45 stopni w lipcu/sierpniu
-w zasadzie wszedzie pomiedzy Algarve a Sierra Nevada z dala od morza bedzie wsciekle upalnie, wiec nawet jesli dasz rade zwiedzac - nie bedzie to zadna przyjemnoscia (ewentualnie wnetrza, bo taki Torcal juz odpada).

Autor:  januli [ 10 Mar 2018 17:37 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

W poniedziałek jadę na tydzień do Sierra Nevady. Powiedzcie czy bezpośrednio stamtąd da się dostać nad morze ? Czy trzeba najpierw się dostać busem do Granady i dopiero stamtąd na wybrzeże ? :)

Polecicie jeszcze coś ciekawego w okolicy? :) Dodam, że nie dysponuję samochodem.

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Autor:  PaulinaTyl [ 10 Mar 2018 22:37 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

-- 10 Mar 2018 22:23 --

Andaluzja to olbrzymi teren więc i miejsc do zwiedzania jest ogrom. Mieszkam w Maladze od kilku lat i mogę polecić kilka miejsc (w dzisiejszym marketingu mówi się "the must") także tych wpisanych na listę Unesco. To moja subiektywna opinia i lista którą sporządziłam studiując kilka blogów i stron poświęconych Andaluzji w tym http://hiszpania-portal.pl/andaluzja-zw ... -atrakcje/ gdy wybierałam się tutaj pierwszy raz. Miejsca które polecam to: Sewilla (jest tam największy kosciół/katedra katolicka w Europie, Granada z Alhambrą, Ronda jako miejsce na romantyczny wypad z cudownym mostem Puente Nuevo, Marbella (mnie nie zachwyciła ale była na liście ze względu na opnie o blichtrze i mikroklimacie) oraz Kordoba z przepiękną Mezquitą.

-- 10 Mar 2018 22:37 --

malaMO napisał(a):
Hej! Pomóżcie proszę! Planuję wyjazd do Andaluzji na około 2 tygodnie. W LIPCU. Wiem - będą straszne upały. Trochę mnie to martwi, ale inny termin nie wchodzi w grę. Chcę wypożyczyć samochód i pozwiedzać + odpocząć (raczej nad basenem).
Jak się zaraz przekonacie moja natura organizatorki i osoby ciekawskiej sprawia, że tworzę program wycieczki i mam duże obawy, że będzie on super męczący. Jednocześnie wszystko wydaje się takie ciekawe... Co myślicie? Coś wywalić/zmienić? Może macie jakieś fajne noclegi do polecenia?

Dzień 1 - przylot Malaga, nocleg Malaga
Dzień 2 - Caminito del Rey, nocleg Malaga
Dzień 3 - Torcal de antequera, Ronda, Setenil de las bodegas ( i tam nocleg)
Dzień 4 - Marbella, Estapona (tam nocleg)
Dzień 5 - Gibraltar, nocleg Tarifa
Dzień 6 - Kadyks,nocleg Kadyks
Dzień 7 - Pueblos Blancos, Jerez de la Frontera, Sewilla ( i tam nocleg)
Dzień 8 - Sewilla (nocleg)
Dzień 9 - Sewilla (nocleg)
Dzień 10 - Kordoba (1 nocleg)
Dzień 11 - Grenada (nocleg)
Dzień 12 - Grenada (nocleg)
Dzień 13 - Grenada (nocleg)
Dzień 14 - (nocleg z basenem gdzieś w okolicy) i atrakcje na 3 dni: Junta de los Rios Otivar, Nerja, Frigliana, Cuevos del tesoro
Dzień 15 - (nocleg jak wyżej)
Dzień 16 - (nocleg jak wyżej)
Dzień 17 - Malaga (nocleg przed odlotem)


Plan jak najbardziej do zrealizowania. Podobny plan (9 dniowy) robiłam jak pierwszy raz jechałam do Andaluzji. To co mogłabym Ci zasugerować to zmienić na 2 dni Kadyks. Leży nad oceanem i jest tak pięknie że sugerowałabym połaczyć z plażowaniem i ewentualnie rejsem statkiem czy inną formą sportu. Miasto jest piękne i jeden dzień intensywnego zwiedzania to trochę za mało a 1 i pół z plażowaniem byłby ok. Także Kadyks 2 dni. Sewilla 2 dni wystarczą, tak samo Granada 2 dni i Kordoba również. Polecam miasteczko Almunecar koło Otivar i Nerja na wybrzeżu Costa Tropical. Rozważ także Tarifę koło Gibraltaru. To urocze miasteczko surferów i kitesurferów, plaże są bajkowe.
Co do noclegów to ja korzystałam z booking.com i airbnb.pl. Co do wypożyczalni samochodów to sugeruję wziąć ubezpieczenie aby uniknąć ściągnięcia depozytu z karty kredytowej (nagminne zjawisko) bądź poszukać wynajmu aut bez karty kredytowej i depozytu bo takie są.

Autor:  szeptana [ 14 Mar 2018 11:36 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

malaMO napisał(a):
Hej! Pomóżcie proszę! Planuję wyjazd do Andaluzji na około 2 tygodnie. W LIPCU. Wiem - będą straszne upały. Trochę mnie to martwi, ale inny termin nie wchodzi w grę. Chcę wypożyczyć samochód i pozwiedzać + odpocząć (raczej nad basenem).
Jak się zaraz przekonacie moja natura organizatorki i osoby ciekawskiej sprawia, że tworzę program wycieczki i mam duże obawy, że będzie on super męczący. Jednocześnie wszystko wydaje się takie ciekawe... Co myślicie? Coś wywalić/zmienić? Może macie jakieś fajne noclegi do polecenia?

Dzień 1 - przylot Malaga, nocleg Malaga
Dzień 2 - Caminito del Rey, nocleg Malaga
Dzień 3 - Torcal de antequera, Ronda, Setenil de las bodegas ( i tam nocleg)
Dzień 4 - Marbella, Estapona (tam nocleg)
Dzień 5 - Gibraltar, nocleg Tarifa
Dzień 6 - Kadyks,nocleg Kadyks
Dzień 7 - Pueblos Blancos, Jerez de la Frontera, Sewilla ( i tam nocleg)
Dzień 8 - Sewilla (nocleg)
Dzień 9 - Sewilla (nocleg)
Dzień 10 - Kordoba (1 nocleg)
Dzień 11 - Grenada (nocleg)
Dzień 12 - Grenada (nocleg)
Dzień 13 - Grenada (nocleg)
Dzień 14 - (nocleg z basenem gdzieś w okolicy) i atrakcje na 3 dni: Junta de los Rios Otivar, Nerja, Frigliana, Cuevos del tesoro
Dzień 15 - (nocleg jak wyżej)
Dzień 16 - (nocleg jak wyżej)
Dzień 17 - Malaga (nocleg przed odlotem)


Jeśli nie jesteś jakoś bardzo wrażliwa na upały, to nic się nie bój, dasz radę :) Podobną trasę (bez Malagi, Grenady i okolic) robiłam w zeszłym roku w sierpniu i temperatury są na spokojnie do zniesienia.

Wydaje mi się, że po 2 noclegi na Sewillę i Grenadę spokojnie wystarczą. Dałabym więcej czasu np. na Rondę (minimum pól dnia plus nocleg), bo mnie to miasteczko bardzo oczarowało. Więcej też czasu bym poświęciła na odcinek między Tarifą a Kadyksem. Są tam śliczne, dość długie piaszczyste plaże. I do tego mało zatłoczone :)
W Rondzie szczerze polecam http://www.hotel-andalucia.net/es/. Cichy pensjonacik, leciutko na uboczu ale obok dworca więc sporo darmowych miejsc do parkowania, do Puente Nuevo około 15 minut na piechotę.

Autor:  Gricho [ 14 Mar 2018 12:41 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

@gruszek1982 jak bedziesz w Granadzie warto podjechac na Canales Reservoir. Jak bylo poprzednich postach to sorry Image

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Autor:  fredbb [ 14 Mar 2018 22:59 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Słuchajcie, wiecie może z którego miejsca odjeżdża autobus z Sevilli do Malagi?

Autor:  Kashpir [ 14 Mar 2018 23:26 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Estacion de autobuses de Plaza de Armas http://www.autobusesplazadearmas.es/index.php/zoo

Autor:  Cicha_Woda [ 14 Mar 2018 23:27 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

@fredbb
Na stronie Alsa jest informacja, że autobusy do Malagi odjeżdżają z Plaza de Armas. Może też jakieś inne firmy jeżdżą z Plaza San Sebastian. Zależy czym jedziesz.

Autor:  pooor [ 14 Mar 2018 23:28 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

https://www.google.pl/maps/place/Sevill ... -6.0039531

Autor:  PaulinaTyl [ 21 Mar 2018 00:08 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Andaluzja to olbrzymi kawałek ziemi, z pięknymi zabytkami i zachwycającymi krajobrazami. Dla chcących zwiedzić w tydzień czy dwa to nadal za mało czasu. Region kryje mnóstwo pięknych "zakamarków". Ja byłam w jednym, poleconym przez Andaluzyjczyka. I kupiłam miód z miejscowej pasieki :) Mały konkurs. Co co za miejsce?

Załączniki:
Andaluzja6.JPG
Andaluzja6.JPG [ 103.3 KiB | Obejrzany 1610 razy ]
Andaluzja5.JPG
Andaluzja5.JPG [ 59.94 KiB | Obejrzany 1610 razy ]
Andaluzja4.JPG
Andaluzja4.JPG [ 113.7 KiB | Obejrzany 1610 razy ]
Andaluzja3.JPG
Andaluzja3.JPG [ 110.25 KiB | Obejrzany 1610 razy ]
Andaluzja2.JPG
Andaluzja2.JPG [ 125.42 KiB | Obejrzany 1610 razy ]
Andaluzja1.JPG
Andaluzja1.JPG [ 96.64 KiB | Obejrzany 1610 razy ]

Strona 26 z 39 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/