Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Andaluzja
andaluzja,1255,23890
Strona 16 z 39

Autor:  codriver [ 24 Sie 2014 00:33 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Według mnie Ronda jest miastem bardzo urokliwym i aż szkoda by było spędzić tam tylko 4h, śmiało rezerwuj tam nocleg :)
Bardziej zastanawiałbym się nad Malagą, na którą owe 4h by właśnie wystarczyły.
Tam to w zasadzie tylko ładny port jest i promenada dookoła. Takie miasto na spacerek i ew. obiad, w sumie nic więcej.

Autor:  Annie [ 24 Sie 2014 00:49 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Mi Ronda wystarczyla na 4 godziny, ale miasteczko bardzo urokliwe, wiec spokojnie mozna poswiecic tam wiecej czasu.
Nie zgadzam sie natomiast z codriver odnosnie Malagi. Oprocz portu i promenady mozna tez przejsc sie po miescie w okolicach katedry a takze wspiac sie na zamek Gibralfaro. Mi sie Malaga podobala bardzo.
Odnosnie Kadyksu sie nie wypowiem, bo nie bylam.
Natomiast gdyby znalazl sie jeszcze czas, to jak dla mnie takim must-see jest Marbella wraz z Puerto Banus.

Autor:  tycik [ 24 Sie 2014 07:18 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Ja byłem nieco ponad 5 godzin w Rondzie ale tylko dlatego, że wypadł nam tam posiłek. Miasto rzeczywiście urokliwe, ale założony przez ciebie czas, przy jego ograniczeniu, wystarczy. 4 godziny na Malage to żart - port to trzeba także z góry zobaczyć, z ruin zamku. Poza tym więzienie jest bardzo dobrze zachowane. No i wspomniana wcześniej katedra i Plaza de Toros. Katastrofą jest niestety plaża w Malarze i tej nie polecam.

Autor:  namteH [ 24 Sie 2014 13:09 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

6 godzin w maladze w zupełności wystarczy bo tam wszystko co jest do obejrzenia jest prawie w tym samym miejscu.

Autor:  pehape [ 24 Sie 2014 16:49 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

W Maladze można zgubić i 2 dni :-)

a tymczasem kolejna część...spacerowo.

Kwiecień 2014, Andaluzja, część 5 - Puerto Banus Marbella.

Image

Pozdrawiam,

Autor:  kliper [ 25 Sie 2014 02:18 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Dzięki za odpowiedzi, w zasadzie w Maladze chcę spać tę jedną noc głównie dlatego, że następnego dnia mam wylot z Malagi i nie chcę się martwić czy np. autokar z Rondy nie złapię gumy po drodze i nie dotrę na czas na lotnisko. Tak będzie bezpieczniej i "na większym lajcie". Nie jestem z tych osób, które za jednym zamachem chcą "zaliczyć i odhaczyć", lubię się trochę po delektować klimatem miasta i koniecznie spróbować lokalnej kuchni, w knajpach przeznaczonych głównie dla lokalasów...

Autor:  jarekrk [ 25 Sie 2014 09:01 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Proszę o malutką pomoc.
W Grenadzie będziemy 1 września, oczywiście cel nr. 1 Alhambra, niestety w sesji porannej są bilety tylko na 13.30 dostępne.
Lub w sesji po południowej w sumie cały dzień.

1 pytanie moje.
Po co jest to podzielone na sesje jak i tak można bilety kupić na 13.30 jak i na 14?

2 pytanie
Wiele osób pisało na różnych stronach/forach, że po południu nie ma sensu już Alhambry oglądać bo za mało czasu jest na to.
Ale czy faktycznie jak zamówię bilety na 13.30 to już jest za późno?


Trochę się późno obudziłem z Alhambrą wiem wiem.

Autor:  namteH [ 25 Sie 2014 09:07 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

jarekrk napisał(a):
...
2 pytanie
Wiele osób pisało na różnych stronach/forach, że po południu nie ma sensu już Alhambry oglądać bo za mało czasu jest na to.
Ale czy faktycznie jak zamówię bilety na 13.30 to już jest za późno?
...

skądże znowu!
ja tam bylem 2 lata temu i powiem Ci jedna rzecz: poczytaj sobie o alhambrze przed wyjazdem bo tam na miejscu jest bardzo ubogo jeśli chodzi o informacje już w środku tego kompleksu. są tylko takie słuchawki i prawie nic do poczytania.
a czasu na pewno Ci starczy, no chyba że jesteś jakimś wielkim fanem kultury arabskiej na półwyspie iberyjski no ale wtedy to i dzień to za mało... ;)

Autor:  jarekrk [ 25 Sie 2014 09:49 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Dzięki nie nie jestem fanem i też byłem zdziwiony czytając takie wypowiedzi, bo nawet te 5-6 godzin jakie nam zostanie to zdecydowanie jest bardzo dużo.
A odbiór biletów jest w maszynach a la bankomat La Caixa ale w całej Hiszpanii?
Czy te maszyny do obiorów biletów są tylko w Grenadzie a inne to po prostu zwykłe bankomaty?

Autor:  namteH [ 25 Sie 2014 10:00 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

jarekrk napisał(a):
Dzięki nie nie jestem fanem i też byłem zdziwiony czytając takie wypowiedzi, bo nawet te 5-6 godzin jakie nam zostanie to zdecydowanie jest bardzo dużo.
A odbiór biletów jest w maszynach a la bankomat La Caixa ale w całej Hiszpanii?
Czy te maszyny do obiorów biletów są tylko w Grenadzie a inne to po prostu zwykłe bankomaty?

pewnie w całej, natomiast nie wiem czy w każdym. tak czy siak jak nie w jednym to w następnym na pewno już Ci się uda wydrukować.

Autor:  Kasia111 [ 25 Sie 2014 18:08 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

jarekrk napisał(a):
Proszę o malutką pomoc.
W Grenadzie będziemy 1 września, oczywiście cel nr. 1 Alhambra, niestety w sesji porannej są bilety tylko na 13.30 dostępne.
Lub w sesji po południowej w sumie cały dzień.

1 pytanie moje.
Po co jest to podzielone na sesje jak i tak można bilety kupić na 13.30 jak i na 14?

2 pytanie
Wiele osób pisało na różnych stronach/forach, że po południu nie ma sensu już Alhambry oglądać bo za mało czasu jest na to.
Ale czy faktycznie jak zamówię bilety na 13.30 to już jest za późno?




Zamawiasz tylko wejście na konkretną godzinę do Pałacu Nasrydów. W zależności, na jaką godzinę się zdecydujesz, przypada Ci sesja poranna albo południowa. Jeśli np. zamówisz wejście do Pałacu na g. 13:30, to oznacza, że masz sesję poranną, a więc możesz wejść do całego kompleksu już od g. 8:00, a tylko na g. 13:30 musisz przyjść do Pałacu. Jeśli się zbytnio spóźnisz, to przepadnie Ci wizyta w Pałacu uważanym za najpiękniejszą część Alhambry (możesz liczyć tylko na zmiłowanie obsługi, że Cię wpuszczą, ale nie muszą). Jeśli wybierzesz wejście o g. 14:00, to masz sesję południową, czyli zaczynającą się właśnie o tej porze, więc w pierwszej kolejności udajesz się do Pałacu,a potem zwiedzasz resztę. W całym kompleksie co jakiś czas są bramki z kontrolą biletów, być może po to, aby wyeliminować osoby szwędające się poza swoją sesją (czyli te, które powinny wyjść do g. 14:00, a tego nie zrobiły), ale to tylko moje przypuszczenie, kontrola w każdym razie jest. Jeśli chodzi o to, dlaczego bardziej oblegane są sesje poranne, to wydaje mi się, że to z powodu grup zorganizowanych, które preferują tę porę. Według mnie sesja południowa będzie tak samo ok, chociaż ja akurat byłam na porannej.

Ja odbierałam bilet w bankomacie w oddziale banku (obok była naklejona kartka z instrukcją odbioru), jest ich całe mnóstwo w Grenadzie, a wydaje mi się, że można odebrać w całej Andaluzji.

I jeszcze jedno, warto udać się na podziwianie zachodu słońca nad Alhambrą z punktu widokowego Mirador San Nicolas.

Autor:  namteH [ 25 Sie 2014 18:19 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Kasia111 napisał(a):
...
I jeszcze jedno, warto udać się na podziwianie zachodu słońca nad Alhambrą z punktu widokowego Mirador San Nicolas.

+
czyli pamiętaj żeby się urwać wcześniej z alhambry i przejść do tego punkt.
to pewnie ta cala okolica: https://maps.google.es/maps?q=Calle+Mir ... a&t=h&z=19

Autor:  jarekrk [ 26 Sie 2014 08:29 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Dzięki wielkie za pomoc:)
Mam pierwszą godzinę w sesji po południowej czyli na 14.00
To akurat jeżeli będę tam od 9 to poszwendam się po mieście(sprawdzimy to co kolega wkleił)
A później od 14 do wieczora Alhambra :D

Autor:  michal11 [ 26 Sie 2014 11:53 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

tycik napisał(a):
Ja byłem nieco ponad 5 godzin w Rondzie ale tylko dlatego, że wypadł nam tam posiłek. Miasto rzeczywiście urokliwe, ale założony przez ciebie czas, przy jego ograniczeniu, wystarczy. 4 godziny na Malage to żart - port to trzeba także z góry zobaczyć, z ruin zamku. Poza tym więzienie jest bardzo dobrze zachowane. No i wspomniana wcześniej katedra i Plaza de Toros. Katastrofą jest niestety plaża w Malarze i tej nie polecam.



Plaża w Maladze w miarę przyzwoita, którą mogę polecić to Las Acacias - dojazd z centrum i z dworca głównego autobus nr 3 (ok 20 min). Piasek to czarny pył, ale zejście do morza bardzo łagodne bez kamieni. Nad plażą powiewa błękitna flaga. Dookoła pełno knajpek.

Autor:  Kasia111 [ 26 Sie 2014 23:55 ]
Temat postu:  Re: Camino del Rey update

Wykonano 70% prac związanych z rekonstrukcją Ścieżki Króla, planowane otwarcie dla turystów w styczniu 2015 roku:
https://www.euroweeklynews.com/news/cos ... -to-reopen

Autor:  mcs007 [ 28 Sie 2014 13:54 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

jarekrk napisał(a):
Dzięki nie nie jestem fanem i też byłem zdziwiony czytając takie wypowiedzi, bo nawet te 5-6 godzin jakie nam zostanie to zdecydowanie jest bardzo dużo.
A odbiór biletów jest w maszynach a la bankomat La Caixa ale w całej Hiszpanii?
Czy te maszyny do obiorów biletów są tylko w Grenadzie a inne to po prostu zwykłe bankomaty?


Ja odbierałem bilety w miejscowości Nerja - bankomat znajdował się przy oddziale banku La Caixa i nie było żadnego problemu z odebraniem :)

ps. przy odbiorze biletów można w bankomacie ustawić język polski ;)

Autor:  xyrxis [ 29 Sie 2014 22:52 ]
Temat postu:  Re: Camino del Rey update

Kasia111 napisał(a):
Wykonano 70% prac związanych z rekonstrukcją Ścieżki Króla, planowane otwarcie dla turystów w styczniu 2015 roku:
https://www.euroweeklynews.com/news/cos ... -to-reopen


Czytalem ostatnio jakas relacje z tego miasteczka i ktos pisal ze pomimo zakazu mozna bez problemu dostac sie na Sciezke Krola. Czy wiecei moze czy teraz w trakcie remontu da sie tam chociaz troche pochodzic?

Autor:  pehape [ 30 Sie 2014 19:23 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Popularna i urokliwa Nerja wiosną.

Kwiecień 2014, Andaluzja, część 6 - Nerja.

Image

Pozdrawiam,

Autor:  mashacra [ 31 Sie 2014 10:33 ]
Temat postu:  Re: Odp: Andaluzja

xyrxis napisał(a):
Kasia111 napisał(a):
Wykonano 70% prac związanych z rekonstrukcją Ścieżki Króla, planowane otwarcie dla turystów w styczniu 2015 roku:
https://www.euroweeklynews.com/news/cos ... -to-reopen


Czytalem ostatnio jakas relacje z tego miasteczka i ktos pisal ze pomimo zakazu mozna bez problemu dostac sie na Sciezke Krola. Czy wiecei moze czy teraz w trakcie remontu da sie tam chociaz troche pochodzic?

W czerwcu wchodziliśmy, z grupą innych Polaków przez tunele, a jedna osoba chciała przejść się w uprzęży, skończyło się na interwencji policji na szczęście bez mandatu.
Szliśmy w niedzielę, gdy nie było pracowników i teoretycznie dozoru ;) jak to w życiu bywa praktyka rozmija się z teorią.

Autor:  Dziewon [ 14 Paź 2014 12:50 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Czy z ostatnich wrzesniowych podróży ktoś podpowie czy lepiej wjeżdżać na Gibraltar autem czy zostawić przed granicą? Jedziemy w 4 os. i też przeliczam ewentualne koszty transportu po Gibralatarze

Strona 16 z 39 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/