Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Andaluzja
andaluzja,1255,23890
Strona 7 z 39

Autor:  Kasia111 [ 12 Gru 2013 22:01 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Wszystkim wybierającym się do Andaluzji na początku maja 2014 przypominam, że Feria de abril będzie w dniach 5-11 maja.

Autor:  rw30 [ 12 Gru 2013 23:13 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Kasia111 napisał(a):
Wszystkim wybierającym się do Andaluzji na początku maja 2014 przypominam, że Feria de abril będzie w dniach 5-11 maja.


LOL, hiszpańska logika :mrgreen:

Autor:  mashacra [ 10 Sty 2014 14:27 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Andaluzja w czerwcu, co możecie polecić z atrakcji "naturalnych" (widoki, jaskinie, góry, plaże, paki narodowe itp) mam 12 dni samochodem, bazy wypadowe 6 dni w Mijas, 3 dni nad oceanem, 3 dni w okolicy Nerji.

W planach mam Gibraltar, Ronda, niestety, ale Mulhacén muszę sobie odpuścić bo śnieg w czerwcu zazwyczaj leży.

Autor:  correos [ 10 Sty 2014 14:41 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

mashacra napisał(a):
Andaluzja w czerwcu, co możecie polecić z atrakcji "naturalnych" (widoki, jaskinie, góry, plaże, paki narodowe itp) mam 12 dni samochodem, bazy wypadowe 6 dni w Mijas, 3 dni nad oceanem, 3 dni w okolicy Nerji.

W planach mam Gibraltar, Ronda, niestety, ale Mulhacén muszę sobie odpuścić bo śnieg w czerwcu zazwyczaj leży.


polecam
http://www.magimik.pl/andaluzja/index.html

Autor:  mashacra [ 10 Sty 2014 14:54 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

magmika podlinkowałem sam na wcześniejszych stronach, ale ja chcę więcej :D
I trochę bardziej wysiłkowo może być, Sewillę sobie odpuszczamy, najdalej dotrzemy do Kadyksu/Jerez de la Frontera.
Cały czas chodzi mi po głowie Sierra Nevada na 1 dzień, w Nerja jaskinie może...?
Jakieś miasta też zobaczymy, ale wolimy naturę.

Ktoś oglądał zachód słońca ze skały na Gibraltarze?

Autor:  ciacho_majonez [ 10 Sty 2014 17:44 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Moim zdaniem jeżeli czas was bardzo nie goni warto zaglądnąć do Sewilli :) byłem w zeszłym roku i z pewnością chciałbym wrócić!

Autor:  mashacra [ 10 Sty 2014 17:57 ]
Temat postu:  Re: Odp: Andaluzja

No to może inaczej, Sevilla jest na liście rezerwowej.
Będąc nad oceanem trafiamy na Boże Ciało, i tu wkracza Sevilla :D
Choć nie do końca jestem przekonany, że akurat 1 dzień i dodatkowo w takie wielkie święto to jest to.

Myślałem aby sam udział w Bożym Ciele był czymś wyjątkowym i nie chciałbym powagi tego dnia dzielić z zabytkami i flamenco.

Skoro już poruszyłem temat Bożego Ciała to czy orientujecie się gdzie w Andaluzji obchodzi się je najbardziej wyjątkowo (hucznie)?


edit:znalazłem taką starszą dyskusję o Bożym Ciele w Hiszpanii, w Andaluzji warto wstąpić do:

Zahara de la Sierra (Cádiz)

Granada
La Puebla del Río (Sevilla)
San Fernando (Cádiz)
Sevilla
Utrera (Sevilla)
Jerez de la Frontera
Plaza de San Juan de Dios w Cádiz

http://hiszpania.org.es/printview.php?t ... deb4ddd15d

Autor:  rw30 [ 10 Sty 2014 20:24 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

te jaskinie w Nerja są naprawdę spoko - jak na jaskinie
mnie jaskinie szczególnie nie kręcą

Autor:  mashacra [ 10 Sty 2014 20:29 ]
Temat postu:  Re: Odp: Andaluzja

Jaskinie będą po to żeby odpocząć od morza ;) no bo ile można tego piachu się naoglądać.

Autor:  rw30 [ 10 Sty 2014 20:37 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

wezcie kajak w Nerja i poplyncie sobie 'w lewo' [w strone Almerii tak jakby :) ] , fajne bardzo widoczki i bardzo spokojne morze, warto wziac ze soba maski do snorkelingu jesli macie [ja zapomnialem ją na kajak wziac] i posnorklować 'z kajaka'

Autor:  mashacra [ 10 Sty 2014 22:04 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

rw30 napisał(a):
posnorklować 'z kajaka'
Tyłek na kajaku, a maska w wodzie?


2 zestawy fajka+maska+płetwy zawsze zabieramy jak jedziemy nad "ciepłą" wodę zestaw obowiązkowy w podręcznym :D mogę nie zabrać innych dupereli, ale to obowiązkowo.
Snorklowanie z wykorzystaniem kajaka brzmi super, masz jakąś namierzoną wypożyczalnię?
Widzę, że kolejny dzień zaplanowany :) okaże się, że z tych 12 dni będzie brakowało czasu.

Za jakiś czas przedstawię w miarę dograny plan wyjazdu do weryfikacji, na pewno będzie napięty, wolę mieć więcej planów i ewentualnie z czegoś wybrać/zrezygnować w zależności od pogody itp.

edit: ŁAŁ pojawiło się lubieto :P rw30 dostałeś ode mnie pierwsze lubię.

Autor:  Nada [ 10 Sty 2014 22:21 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Byłam podczas Wielkiego Tygodnia w Sewilli i 2innych miastach. Jednak najpiekniejsza procesja była w Sewilli. Robi to naprawdę wielkie wrażenie! Natomiast (co miłe dla dzieci) w Murcji pokutnicy rzucają cukierki dla dzieciaków.

Autor:  mashacra [ 10 Sty 2014 23:26 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Tyle, że Wielki Tydzień i Boże Ciało to dwa różne święta, z tego co czytałem w niektórych regionach Andaluzji prawie się nie obchodzi Bożego Ciała, czwartek nie jest wolnym dniem od pracy i święto z procesjami przenoszone jest na niedzielę, a w innych jest normalnie tzn. wszystko w czwartek i dzień wolny od pracy.

Autor:  rw30 [ 11 Sty 2014 01:12 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Tyłek na kajaku, a maska w wodzie?

nie, jedna osoba na kajaku a druga w tym czasie w wodzie
czasem jest trochę ciężko wdrapać się spowrotem na kajak jak jest się na głębokiej wodzie :)


Snorklowanie z wykorzystaniem kajaka brzmi super, masz jakąś namierzoną wypożyczalnię?

tam na jedynej w sumie sensownej plaży, buriana się ona bodajże nazywa, są na plaży takie niby wypożyczalnie z kajakami / rowerami wodnymi

Autor:  mashacra [ 11 Sty 2014 15:41 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Jedziemy z dzieciakami to zapytam jeszcze o kamizelki/kapoki.
Kajaki są zwykłe czy takie bardziej w stylu grubej deski surfingowej (bez burt)?
No i jak to wyjdzie cenowo np. na kilka godzin lub cały dzień?
Daleko płynęliście?

rw30 napisał(a):
Tyłek na kajaku, a maska w wodzie?
nie, jedna osoba na kajaku a druga w tym czasie w wodzie
czasem jest trochę ciężko wdrapać się spowrotem na kajak jak jest się na głębokiej wodzie :)

A już myślałem że jakiejś nowej metody nie znam ;)

Autor:  rw30 [ 11 Sty 2014 16:04 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

mashacra napisał(a):
Jedziemy z dzieciakami to zapytam jeszcze o kamizelki/kapoki.
Kajaki są zwykłe czy takie bardziej w stylu grubej deski surfingowej (bez burt)?
No i jak to wyjdzie cenowo np. na kilka godzin lub cały dzień?
Daleko płynęliście?


kamizelki były, oczywiście, ale morze bardzo spokojne
kajaki - tak jak mówisz, gruba deska
cenowo - chyba 10E na godzinę za kajak jeśli dobrze pamiętam

czy daleko? wzięliśmy ten kajak na 2 godziny bodajże, imho dopłynęliśmy całkiem daleko, kilka km na pewno

Autor:  namteH [ 11 Sty 2014 16:19 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

rw30 napisał(a):
mashacra napisał(a):
Jedziemy z dzieciakami to zapytam jeszcze o kamizelki/kapoki.
Kajaki są zwykłe czy takie bardziej w stylu grubej deski surfingowej (bez burt)?
No i jak to wyjdzie cenowo np. na kilka godzin lub cały dzień?
Daleko płynęliście?


kamizelki były, oczywiście, ale morze bardzo spokojne
kajaki - tak jak mówisz, gruba deska
cenowo - chyba 10E na godzinę za kajak jeśli dobrze pamiętam

czy daleko? wzięliśmy ten kajak na 2 godziny bodajże, imho dopłynęliśmy całkiem daleko, kilka km na pewno

jakąś stronę mógłbyś polecić?
czy na pływanie kajakiem po morzu trzeba mieć jakieś "prawko"?
nie tylko mi chodzi o anadaluzje ale tez o inne rejony ES.
kiedy jest najlepszy okres na takie kajakowe pływanie? wiosna, lato, początek jesieni?
trzeba mieć jakiś odpowiedni strój? (pianki itp)

jakiś czas temu widziałem, ze na w okolicach sitges taki wycieczki dla amatorów organizują i myślę, że na pierwszy raz to było by dobre ale potem wolałbym we własnym zakresie i wydaje mi się, że jesteś odpowiednia osoby by co nieco w tym zakresie doradzić :)
z góry Dziękuję!

Autor:  rw30 [ 11 Sty 2014 16:41 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

namteH napisał(a):

1.czy na pływanie kajakiem po morzy trzeba mieć jakieś "prawko"?
nie tylko mi chodzi o anadaluzje ale tez o inne rejony ES.

2.kiedy jest najlepszy okres na takie kajakowe pływanie? wiosna, lato, początek jesieni?
3.trzeba mieć jakiś odpowiedni strój? (pianki itp)

4.jakiś czas temu widziałem, ze na w okolicach sitges taki wycieczki dla amatorów organizują i myślę, że na pierwszy raz to było by dobre ale potem wolałbym we własnym zakresie i wydaje mi się, że jesteś odpowiednia osoby by co nieco w tym zakresie doradzić :)
z góry Dziękuję!


1.po morzy to nie wiem, po morzu natomiast nie potrzeba - pływałem tylko w Nerja i w okolicach Isles Medes
2.strzelę że tzw późne lato/wczesna jesień [sierpień, wrzesień] jeśli interesuje Cię wersja z nurkowaniem z kajaka --- np wkoło Isles Medes woda pod koniec czerwca 2013 była strasznie zimna i trudno było wytrzymać dłużej niż kilka minut, i mam zamiar tam wrócić ale nie wcześniej niż w sierpniu
3. nie

4.polecam raczej costa brava niż costa dorada, dużo ciekawsze wybrzeże, więcej zatoczek, czystsza woda.... ale pewnie się orientujesz
można od razu ruszać samemu, jest prosto łatwo i przyjemnie
strony nie polecę, ale jak kiedyś same szukałem to wbijałem frazy typu 'costa brava kayak' i znajdowało jakieś sensowne opcje

Autor:  mashacra [ 11 Sty 2014 21:49 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Zbiór informacji do potwierdzenia:
Cytuj:
O to co, trzeba zrobić, aby zobaczyć najważniejsze miejsca w Maladze za darmo:

-Castillo de Gibralfaro oraz Alcazaba udajemy się tam w dowolną niedzielę, od 14:00 wstęp jest darmowy. Obydwa zamki są otwarte do zmroku.
-Muzuem Picassa odwiedzamy również w niedzielę, wstęp jest darmowy od 18:00 do zamknięcia, czyli 20:00.
-Teatr Rzymski jest udostępniony do zwiedzania za darmo, musimy jednak pamiętać o dość krótkich godzinach otwarcia: środa-niedziela 10:00-14:00
-Katedra- jedynym sposobem uniknięcia opłaty jest obejrzenie jej podczas mszy świętej
Do naszej dyspozycji za darmo pozostają też:
- Muzeum Sztuki Współczesnej http://www.cacmalaga.org
-Muzeum Narodowe Lotnictwa http://www.aeroplaza.org


info za:
Kod:
szkolahiszpanskiegomalagasi.blogspot.com/2012/07/zwiedzanie-malagi-za-darmo.html

Autor:  rw30 [ 12 Sty 2014 21:01 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

ostrzegam ze te zamki w Maladze są w kiepskim stanie i moim zdaniem ich zwiedzanie to trochę strata czasu, zwłaszcza jeśli widziało się inne tego typu muzłumańskie konstrukcje [sevilla, grenada]

ogólnie Malagę można moim zdaniem podczas zwiedzania Andaluzji pominąć i nic szczególnego się nie straci

Strona 7 z 39 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/