| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Andaluzja andaluzja,1255,23890 | Strona 7 z 39 |
| Autor: | Kasia111 [ 12 Gru 2013 22:01 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Wszystkim wybierającym się do Andaluzji na początku maja 2014 przypominam, że Feria de abril będzie w dniach 5-11 maja. | |
| Autor: | rw30 [ 12 Gru 2013 23:13 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Kasia111 napisał(a): Wszystkim wybierającym się do Andaluzji na początku maja 2014 przypominam, że Feria de abril będzie w dniach 5-11 maja. LOL, hiszpańska logika | |
| Autor: | mashacra [ 10 Sty 2014 14:27 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Andaluzja w czerwcu, co możecie polecić z atrakcji "naturalnych" (widoki, jaskinie, góry, plaże, paki narodowe itp) mam 12 dni samochodem, bazy wypadowe 6 dni w Mijas, 3 dni nad oceanem, 3 dni w okolicy Nerji. W planach mam Gibraltar, Ronda, niestety, ale Mulhacén muszę sobie odpuścić bo śnieg w czerwcu zazwyczaj leży. | |
| Autor: | correos [ 10 Sty 2014 14:41 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
mashacra napisał(a): Andaluzja w czerwcu, co możecie polecić z atrakcji "naturalnych" (widoki, jaskinie, góry, plaże, paki narodowe itp) mam 12 dni samochodem, bazy wypadowe 6 dni w Mijas, 3 dni nad oceanem, 3 dni w okolicy Nerji. W planach mam Gibraltar, Ronda, niestety, ale Mulhacén muszę sobie odpuścić bo śnieg w czerwcu zazwyczaj leży. polecam http://www.magimik.pl/andaluzja/index.html | |
| Autor: | mashacra [ 10 Sty 2014 14:54 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
magmika podlinkowałem sam na wcześniejszych stronach, ale ja chcę więcej I trochę bardziej wysiłkowo może być, Sewillę sobie odpuszczamy, najdalej dotrzemy do Kadyksu/Jerez de la Frontera. Cały czas chodzi mi po głowie Sierra Nevada na 1 dzień, w Nerja jaskinie może...? Jakieś miasta też zobaczymy, ale wolimy naturę. Ktoś oglądał zachód słońca ze skały na Gibraltarze? | |
| Autor: | ciacho_majonez [ 10 Sty 2014 17:44 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Moim zdaniem jeżeli czas was bardzo nie goni warto zaglądnąć do Sewilli | |
| Autor: | mashacra [ 10 Sty 2014 17:57 ] |
| Temat postu: | Re: Odp: Andaluzja |
No to może inaczej, Sevilla jest na liście rezerwowej. Będąc nad oceanem trafiamy na Boże Ciało, i tu wkracza Sevilla Choć nie do końca jestem przekonany, że akurat 1 dzień i dodatkowo w takie wielkie święto to jest to. Myślałem aby sam udział w Bożym Ciele był czymś wyjątkowym i nie chciałbym powagi tego dnia dzielić z zabytkami i flamenco. Skoro już poruszyłem temat Bożego Ciała to czy orientujecie się gdzie w Andaluzji obchodzi się je najbardziej wyjątkowo (hucznie)? edit:znalazłem taką starszą dyskusję o Bożym Ciele w Hiszpanii, w Andaluzji warto wstąpić do: Zahara de la Sierra (Cádiz) Granada La Puebla del Río (Sevilla) San Fernando (Cádiz) Sevilla Utrera (Sevilla) Jerez de la Frontera Plaza de San Juan de Dios w Cádiz http://hiszpania.org.es/printview.php?t ... deb4ddd15d | |
| Autor: | rw30 [ 10 Sty 2014 20:24 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
te jaskinie w Nerja są naprawdę spoko - jak na jaskinie mnie jaskinie szczególnie nie kręcą | |
| Autor: | mashacra [ 10 Sty 2014 20:29 ] |
| Temat postu: | Re: Odp: Andaluzja |
Jaskinie będą po to żeby odpocząć od morza | |
| Autor: | rw30 [ 10 Sty 2014 20:37 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
wezcie kajak w Nerja i poplyncie sobie 'w lewo' [w strone Almerii tak jakby | |
| Autor: | mashacra [ 10 Sty 2014 22:04 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
rw30 napisał(a): posnorklować 'z kajaka' Tyłek na kajaku, a maska w wodzie?2 zestawy fajka+maska+płetwy zawsze zabieramy jak jedziemy nad "ciepłą" wodę zestaw obowiązkowy w podręcznym Snorklowanie z wykorzystaniem kajaka brzmi super, masz jakąś namierzoną wypożyczalnię? Widzę, że kolejny dzień zaplanowany Za jakiś czas przedstawię w miarę dograny plan wyjazdu do weryfikacji, na pewno będzie napięty, wolę mieć więcej planów i ewentualnie z czegoś wybrać/zrezygnować w zależności od pogody itp. edit: ŁAŁ pojawiło się lubieto | |
| Autor: | Nada [ 10 Sty 2014 22:21 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Byłam podczas Wielkiego Tygodnia w Sewilli i 2innych miastach. Jednak najpiekniejsza procesja była w Sewilli. Robi to naprawdę wielkie wrażenie! Natomiast (co miłe dla dzieci) w Murcji pokutnicy rzucają cukierki dla dzieciaków. | |
| Autor: | mashacra [ 10 Sty 2014 23:26 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Tyle, że Wielki Tydzień i Boże Ciało to dwa różne święta, z tego co czytałem w niektórych regionach Andaluzji prawie się nie obchodzi Bożego Ciała, czwartek nie jest wolnym dniem od pracy i święto z procesjami przenoszone jest na niedzielę, a w innych jest normalnie tzn. wszystko w czwartek i dzień wolny od pracy. | |
| Autor: | rw30 [ 11 Sty 2014 01:12 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Tyłek na kajaku, a maska w wodzie? nie, jedna osoba na kajaku a druga w tym czasie w wodzie czasem jest trochę ciężko wdrapać się spowrotem na kajak jak jest się na głębokiej wodzie Snorklowanie z wykorzystaniem kajaka brzmi super, masz jakąś namierzoną wypożyczalnię? tam na jedynej w sumie sensownej plaży, buriana się ona bodajże nazywa, są na plaży takie niby wypożyczalnie z kajakami / rowerami wodnymi | |
| Autor: | mashacra [ 11 Sty 2014 15:41 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Jedziemy z dzieciakami to zapytam jeszcze o kamizelki/kapoki. Kajaki są zwykłe czy takie bardziej w stylu grubej deski surfingowej (bez burt)? No i jak to wyjdzie cenowo np. na kilka godzin lub cały dzień? Daleko płynęliście? rw30 napisał(a): Tyłek na kajaku, a maska w wodzie? nie, jedna osoba na kajaku a druga w tym czasie w wodzie czasem jest trochę ciężko wdrapać się spowrotem na kajak jak jest się na głębokiej wodzie A już myślałem że jakiejś nowej metody nie znam | |
| Autor: | rw30 [ 11 Sty 2014 16:04 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
mashacra napisał(a): Jedziemy z dzieciakami to zapytam jeszcze o kamizelki/kapoki. Kajaki są zwykłe czy takie bardziej w stylu grubej deski surfingowej (bez burt)? No i jak to wyjdzie cenowo np. na kilka godzin lub cały dzień? Daleko płynęliście? kamizelki były, oczywiście, ale morze bardzo spokojne kajaki - tak jak mówisz, gruba deska cenowo - chyba 10E na godzinę za kajak jeśli dobrze pamiętam czy daleko? wzięliśmy ten kajak na 2 godziny bodajże, imho dopłynęliśmy całkiem daleko, kilka km na pewno | |
| Autor: | namteH [ 11 Sty 2014 16:19 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
rw30 napisał(a): mashacra napisał(a): Jedziemy z dzieciakami to zapytam jeszcze o kamizelki/kapoki. Kajaki są zwykłe czy takie bardziej w stylu grubej deski surfingowej (bez burt)? No i jak to wyjdzie cenowo np. na kilka godzin lub cały dzień? Daleko płynęliście? kamizelki były, oczywiście, ale morze bardzo spokojne kajaki - tak jak mówisz, gruba deska cenowo - chyba 10E na godzinę za kajak jeśli dobrze pamiętam czy daleko? wzięliśmy ten kajak na 2 godziny bodajże, imho dopłynęliśmy całkiem daleko, kilka km na pewno jakąś stronę mógłbyś polecić? czy na pływanie kajakiem po morzu trzeba mieć jakieś "prawko"? nie tylko mi chodzi o anadaluzje ale tez o inne rejony ES. kiedy jest najlepszy okres na takie kajakowe pływanie? wiosna, lato, początek jesieni? trzeba mieć jakiś odpowiedni strój? (pianki itp) jakiś czas temu widziałem, ze na w okolicach sitges taki wycieczki dla amatorów organizują i myślę, że na pierwszy raz to było by dobre ale potem wolałbym we własnym zakresie i wydaje mi się, że jesteś odpowiednia osoby by co nieco w tym zakresie doradzić z góry Dziękuję! | |
| Autor: | rw30 [ 11 Sty 2014 16:41 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
namteH napisał(a): 1.czy na pływanie kajakiem po morzy trzeba mieć jakieś "prawko"? nie tylko mi chodzi o anadaluzje ale tez o inne rejony ES. 2.kiedy jest najlepszy okres na takie kajakowe pływanie? wiosna, lato, początek jesieni? 3.trzeba mieć jakiś odpowiedni strój? (pianki itp) 4.jakiś czas temu widziałem, ze na w okolicach sitges taki wycieczki dla amatorów organizują i myślę, że na pierwszy raz to było by dobre ale potem wolałbym we własnym zakresie i wydaje mi się, że jesteś odpowiednia osoby by co nieco w tym zakresie doradzić z góry Dziękuję! 1.po morzy to nie wiem, po morzu natomiast nie potrzeba - pływałem tylko w Nerja i w okolicach Isles Medes 2.strzelę że tzw późne lato/wczesna jesień [sierpień, wrzesień] jeśli interesuje Cię wersja z nurkowaniem z kajaka --- np wkoło Isles Medes woda pod koniec czerwca 2013 była strasznie zimna i trudno było wytrzymać dłużej niż kilka minut, i mam zamiar tam wrócić ale nie wcześniej niż w sierpniu 3. nie 4.polecam raczej costa brava niż costa dorada, dużo ciekawsze wybrzeże, więcej zatoczek, czystsza woda.... ale pewnie się orientujesz można od razu ruszać samemu, jest prosto łatwo i przyjemnie strony nie polecę, ale jak kiedyś same szukałem to wbijałem frazy typu 'costa brava kayak' i znajdowało jakieś sensowne opcje | |
| Autor: | mashacra [ 11 Sty 2014 21:49 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Zbiór informacji do potwierdzenia: Cytuj: O to co, trzeba zrobić, aby zobaczyć najważniejsze miejsca w Maladze za darmo: -Castillo de Gibralfaro oraz Alcazaba udajemy się tam w dowolną niedzielę, od 14:00 wstęp jest darmowy. Obydwa zamki są otwarte do zmroku. -Muzuem Picassa odwiedzamy również w niedzielę, wstęp jest darmowy od 18:00 do zamknięcia, czyli 20:00. -Teatr Rzymski jest udostępniony do zwiedzania za darmo, musimy jednak pamiętać o dość krótkich godzinach otwarcia: środa-niedziela 10:00-14:00 -Katedra- jedynym sposobem uniknięcia opłaty jest obejrzenie jej podczas mszy świętej Do naszej dyspozycji za darmo pozostają też: - Muzeum Sztuki Współczesnej http://www.cacmalaga.org -Muzeum Narodowe Lotnictwa http://www.aeroplaza.org info za: Kod: szkolahiszpanskiegomalagasi.blogspot.com/2012/07/zwiedzanie-malagi-za-darmo.html | |
| Autor: | rw30 [ 12 Sty 2014 21:01 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
ostrzegam ze te zamki w Maladze są w kiepskim stanie i moim zdaniem ich zwiedzanie to trochę strata czasu, zwłaszcza jeśli widziało się inne tego typu muzłumańskie konstrukcje [sevilla, grenada] ogólnie Malagę można moim zdaniem podczas zwiedzania Andaluzji pominąć i nic szczególnego się nie straci | |
| Strona 7 z 39 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |