| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [CA] Air China air-china,226,97925 | Strona 37 z 54 |
| Autor: | Dryblas [ 04 Lip 2024 11:30 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
@Zeus wiszę Ci dobrą flaszkę za Twoja cierpliwość i podpowiedzi dla takich świeżaków jak ja | |
| Autor: | karollo [ 10 Lip 2024 09:56 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Bilety kupione kilka miesięcy temu przez OTA GoToGate, dziś mail o zmianie lotów. Tylko zmiany kosmetyczne o około 20 -30 minut. Wiecie jak linia podchodzi do zmian? Można coś zyskać? Zmiana dat? | |
| Autor: | lomoxion [ 21 Lip 2024 19:25 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Orientuje się ktoś czy jest możliwość zmiany danych na bilecie na inną osobę nawet za dopłatą. Na jednej rezerwacji są cztery bilety i kupowałem je przez booking. | |
| Autor: | Kothson [ 21 Lip 2024 19:32 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Nie można. Cytuj: E-tickets are issued to specific individuals and the passenger name can not be changed after the ticket is purchased. Please be sure that the passenger name is correct before you purchase your ticket. https://www.airchina.com.cn/en/contact_us/faqs.shtml | |
| Autor: | patriot [ 11 Sie 2024 13:47 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Witajcie, na stronie http://www.airchina.com.cn/vaservice/lo ... anguage=en widzę swój bilet. Nie mogę jednak dodać biletu do aplikacji - wiem, że jest z tym problem, ale widzę, że niektórym z Was udaje się... Jak? Bilet kupiłem na trip.com, podawałem nr paszportu. | |
| Autor: | raffonzo [ 18 Sie 2024 17:45 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Spróbuj na czacie w aplikacji dowiedzieć się czy czegoś brakuje albo na polskim e-mailu. | |
| Autor: | karollo [ 26 Sie 2024 11:19 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Sam odpowiem. Zmiana o 20 minut. Linia lotnicza odsyła do gotogate, a tam pewnie nic się nie zdziała. Tyle wiem na chwilę obecną. | |
| Autor: | mikerus [ 27 Sie 2024 18:55 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Czy Air China posiada polskojęzyczną infolinię? Dzwoniłem pod 222928135, ale jednego dnia w ogóle nie udało mi się połączyć, a drugiego rozmawiałem z anglojęzycznym agentem, ale mam trochę bardziej skomplikowaną sprawę i słabo nam szło dogadanie się. A na domiar złego, po 5 minutach mnie rozłączyło. Ewentualnie czy kontakt mailowy (może być angielski) jest z nimi płynny, czy odpowiadają po dwóch tygodniach? | |
| Autor: | Icek2024 [ 28 Sie 2024 13:55 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Ja w styczniu miałem problem z zabukowaniem hotelu tranzytowego w Pekinie, ponieważ nie mogłem się zalogować do ich systemu. Napisałem na adres vie@airchina.at - ktoś do mnie oddzwonił w ten sam dzień, albo na następny. W każdym razie bez większej zwłoki. Rozmawialiśmy po niemiecku. Z tego co pamiętam, to sugerowano mi kontakt pod jakimś numerem telefonu, ale już teraz nie pamiętam, ponieważ ten mój problem został rozwiązany przez jakiegoś usera tutaj na forum. W międzyczasie napisałem też w tej sprawie na maila: poland@airchina.com. Na drugi dzień otrzymałem odpowiedź: "poland@airchina.com <poland@airchina.com> czw., 18 sty, 14:52 do mnie Drogi pasażerze, Prosimy o bezpośredni kontakt z europejskim telecentrum Air China w celu dokonania rezerwacji usług tranzytowych. tel: 0080086100999 E-mail: ca-europe@airchina.com Można też dokonać rezerwacji samodzielnie, korzystając z poniższego łącza: https://www.airchina.com.cn/vaservice/l ... anguage=en Best regards, Air China Warsaw Office Air China Limited Warsaw Office ul. Tytusa Chałubińskiego 8, lok. 39: 76-79 00-613 Warszawa Tel. 0-22 2928135"" Napisałem wtedy na tego maila ca-europe@airchina.com i po pięciu dniach otrzymałem taką odpowiedź: "Dear passenger, Well note your email and hope this could find you well. Regarding to your inquiry, it is suggested that you call Air China 800-86-100-999 in order to comfirm the specific information and protect your privacy and security so that we could arrange our team to follow up as soon as possible. Thank you again for your support and cooperation in this work. Any further inquiry, please feel free to contact us again. Thanks & Best regards. Johnson Feng Service Agent AIR CHINA EUROPEAN CALL CENTRE Tel.: 00800 86 100 999 (Available for calling from Europe only. Email:ca-europe@airchina.com If you call from China please dial our Beijing Call Centre: 86-10-95583 All other options are available on our website http://www.airchina.com http://www.facebook.com/AirChina" Do Polski też dzwoniłem i z tego co pamiętam, to po polsku tam nie rozmawiali, więc chyba najlepszym sposobem będzie napisać maila, albo poprosić kogoś o pomoc, kto się dogada po angielsku/niemiecku. Jestem wręcz bliski pewności, że jeżeli nic się nie zmieniło, to po polsku tematu nie załatwisz. | |
| Autor: | Garmond [ 06 Wrz 2024 18:02 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Jako że mam za sobą 5 lotów CA w różnych konfiguracjach (międzynarodowe i krajowy - klasa ekonomiczna) pozwolę sobie na recenzję przewoźnika i jego usług. Zacznę od tego, że wedlug mnie to jest jedna z lepszych linii jakimi miałem przyjemność podróżować i zdecydowanie wyprzedza IMHO innych chińskich przewoźników (MU, CZ, HO). Na taką opinię składa się kilka elementów - zacznijmy od aplikacji/strony i ich użyteczności. Jak wielu z Was wie, odnalezienie się w chińskich apkach bywa trudne, a nawet bardzo trudne - często po zakupie są problemy z wejściem i zarządzaniem biletem, dodaniem usług. Po części z CA było podobnie w temacie założenia konta w ich programie, ale jak już się udało (w wątku są porady jak to zrobić), to wtedy apka daje możliwości dodania do biletu dużej ilości usług - wybranie miejsc (poza tymi, uważanymi za najlepsze - przy wyjściach awaryjnych i z przestrzenią na nogi) lub bonusów w postaci hotelu transferowego (nie wiemy co prawda przed zamówieniem jaki hotel dostaniemy, ale w większości są to podobne propozycje - chińskie hotele, tuż obok lotniska, z reguły 3*). Dodatkowo apka działa bardzo solidnie: pokazuje wszelkie informacje dotyczące lotów i rezerwacji w formie pushy, jest bardzo intuicyjna i przede wszystkim jest także po angielsku (co w niektórych liniach z Chin nie zawsze jest oczywiste). Umożliwia również odprawę on-line i generuje karty pokładowe z kodem QR (co jest ważne w przypadku podróży bez bagażu nadawanego). Jedyny kłopot jaki.miale to zamówienie posiłku specjalnego - w apce przy wyborze wyskakiwał błąd. Zadzwoniłem zatem na europejską infolinię i ogarnąłem temat w ciągu mniej niż 3 minuty z mówiącym przyzwoitym angielskim chińskim reprezentantem. Dodatkowe usługi - m.in. hotele transferowe: przy dłuższych przesiadkach daje to możliwość bezpłatnego zwiedzenia Pekinu (czy innego lotniska transferowego). Sposób dostania się do nich jest niemal bezproblemowy - po dokonaniu rezerwacji i po przylocie, trzeba udać się do stanowiska CA po przejściu kontroli i odebraniu bagażu, a tam po odnotowaniu obecności, kierują do właściwego busa (czasami trzeba kilka minut poczekać z otrzymaną plakietką). W hotelu wystarczy pokazać paszport i umówić się na shuttle busa następnego dnia, który nas odwiezie na wybrany terminal. I tyle. Hotele są średniej jakości, ale czyste (przy locie kolejnego późniejszym niż wczesny ranek, dostępne jest również śniadanie - aczkolwiek że jest to kuchnia chińska, więc raczej dla Europejczyków wygląda ono jak obiad). Jedzenie na pokładzie samolotu oraz dodatkowe serwisy - jedzenie jest dobre lub bardzo dobre. Nawet na krótkich lotach zagranicznych (ok. 3 godzin) jest normalny posiłek (na krótkim locie lokalnym była bułka na ciepło). Serwis napojów realizowany jest 3 lub 4 razy na długich lotach międzykontynentalnych - przed i po posiłkach. System rozrywki pokładowej jak u najlepszych - dużo filmów, gry, muzyka i to samo w wersji dla dzieci. Z filmów klika aktualnych nowości kinowych. Oczywiście dużo filmów produkcji chińskiej. Na lotach nawet krótkich propozycja kocyka lub poduszki. Samoloty (A350, A321, B738) może nie są nowe, ale są wystarczająco wygodne - miejsca na nogi jest sporo, w toalatech czysto i spory wybór kosmetyków. W czasie lotu istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z internetu - nie wszystkie aplikacje działają, internet nie hula za szybko, ale możemy być na bieżąco. Co ciekawe (ale nie oczywiste) załoga mówi płynnie po angielsku (co w przypadku niektórych linii - np CZ czy MU już takie pewne nie jest). Boarding szybki i dosyć wczesny (na locie z Europy) pilnowano grup boardingowych, w Pekinie nie. Wszystkie lądowania o czasie, choć jeden wylot opóźniony. Patrząc na jakość w stosunku do ceny - współczynnik jest w mojej opinii wysoki (bagaż - 2 pc - nadawany w cenie). Nie są to topowe linie arabskie, ale przy tak szerokiej ostatnimi czasy ofercie z wielu miast Europy, uważam, że produkt Air China na dobry (a w niektórych wypadkach bardzo dobry). ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |
| Autor: | tnbhd [ 09 Wrz 2024 11:02 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
1. Cześć, chciałam się upewnić w kwestii bagażu rejestrowanego- lecę z Warszawy do Tokio z przesiadką w Pekinie, czy dobrze rozumiem, że mam DWIE sztuki bagażu rejestrowanego do 23kg z racji tego, że jest to lot do Japonii? Na bilecie przy ikonce z walizką mam napisane "Adult 2 Piece(s)". Ale zastanawiam się teraz czy może jednak nie chodzi o to, że bagaż rejestrowany i podręczny?:D 2. Druga kwestia jest taka, że według biletów na locie do Japonii mamy 3h15min przerwy na lotnisku w Pekinie natomiast na powrocie do Warszawy 3h20min. Czy w takim wypadku korzystanie z ich kiosku lotniskowego nam nie przysługuje? Wiem, że w rzeczywistości jeśli nie ma żadnych opóźnień ten czas wydłuża się tak naprawdę do 5, a nawet ponad, godzin ponieważ loty trwają krócej niż jest to podane na stronie przewoźnika/bilecie. I rozumiem, że kiosk również trzeba rezerwować? Czy rezerwacja dotyczy tylko hotelu tranzytowego? | |
| Autor: | Garmond [ 09 Wrz 2024 16:28 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
1. Bagaż - takie zasady przewozu bagażu miałem przy zakupie biletu: Adults • Free Baggage Allowance (Included) Personal item 1 piece per person. Please contact airline for detailed baggage allowance regulations. Must be placed under the seat in front of you. Carry-on baggage 1 piece(s) per person, 5 kg each piece. Size cannot exceed 55*40*20cm Checked baggage 2 piece(s) per person, 23 kg each piece. Dimensions (length + width + height) cannot exceed 158cm Więc tak - 2 pc to dwa bagaże do 23 kg każdy. 2. Co masz na myśli pisząc "kiosk"? Salonik? | |
| Autor: | Sudoku [ 09 Wrz 2024 16:42 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Też się właśnie zastanawiałem, o co chodzi z tym "kioskiem". | |
| Autor: | marek1984 [ 09 Wrz 2024 17:15 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
tnbhd napisał(a): Czy rezerwacja dotyczy tylko hotelu tranzytowego? Kiosk (salonik) też się rezerwuje, tam gdzie hotel. | |
| Autor: | Garmond [ 09 Wrz 2024 17:20 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
W apce jest pełna informacja na temat każdego dodatkowego serwisu. Poniżej zrzut z regulaminu (widzę sporo wyjątków, więc warto się zapoznać z treścią): ![]() ![]() ![]() ![]() | |
| Autor: | lomoxion [ 09 Wrz 2024 19:38 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Pytanie do osób, które kupiły bilety przez booking lub może normalnie też tak jest. W aplikacji air china wskoczył mi bilet, ale jak wchodzę w informację to na bilecie nie ma przydzielonego miejsca, które wybierałem na booking i w rubryce on board meal jest "no meal", a z tego co czytałem w klasie ekonomicznej chyba też są posiłki w cenie. To się jakoś potem zmieni przy check-in czy trzeba dodatkowo dopłacać ? | |
| Autor: | Zeus [ 09 Wrz 2024 19:43 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Matko. Posiłki są na wszystkich lotach. | |
| Autor: | Icek2024 [ 09 Wrz 2024 21:47 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
jackrabbit napisał(a): szpaczny napisał(a): Zle sprawdzałeś, hotel tranzytowy buknałem na miesiąc przed wylotem i to grubo. hotel przysluguje od przesiadki ktora trwa 10h+, ale moze to byl inny chinski przewoznik. https://www.airchina.com.cn/vaservice/v ... hotels.jsp Cytuj: Applicability: Transit hotel service does not apply to ticket, flight and passenger of the following types: Ticket whose number does not begin with â999â Code-share flight Ticket for unaccompanied minor (UM) Award ticket obtained by spending accrued Air China PhoenixMiles kilometers Non-revenue passenger Też źle sprawdziłeś. Hotel przysługuje w Air China dla przesiadek + 6 h. Jeszcze odnośnie wyboru miejsc. Można wybrać miejsca z darmowej puli przed otwarciem check-in'u. Robiłem to z poziomu aplikacji - na stronie internetowej nie dałem rady:-) Wyboru dokonałem wiele miesięcy po zakupie biletów. Transit Lounge - na stronie przewoźnika dokonałem rezerwacji, po której wyskoczyła mi okienko "successfully", ale nic poza tym. Po bookingu hotelu tranzytowego wyskakiwała strona z potwierdzeniem, jaki to hotel, numer rezerwacji itd. Po wejściu na apce na zakładkę z hotelem, wszystkie te dane wyskakują, a po wejściu na zakładkę Transit Lounge, po wyborze "bookinng" wyskakuje info, że tylko jedna z usług jest dostępna z następujących: hotel, salonik, luxury car i coś tam jeszcze. Jak to jest w końcu z tym salonikiem? Przysługuje mi, czy nie przysługuje? KaiShengKingFeng - to jest mój hotel tranzytowy, lecąc tam i z powrotem z Wiednia do Singapuru. Lecąc tam, ląduje w Pekinie 04:50, a wylatuje o 15:35. Na powrocie będzie to odpowiednio 6:35 / 02:50 następnego dnia. Jakie macie doświadczenia? Chodzi mi szczególnie o lot tam - czy dam radę wyskoczyć na miasto, wcześniej zjawiając się w tym hotelu i wracając do niego przed lotem? Każda rada, co można zobaczyć, mile widziana, również na lot powrotny, tak, żeby zobaczyć jak najwięcej w ciągu tych dwóch stopów. Co zaplanować na tego krótkiego stopa, a co na tego długiego? | |
| Autor: | Garmond [ 10 Wrz 2024 06:54 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Na pierwszym stopie proponuje Zakazane Miasto (poranna sesję) pod warunkiem, że uda Ci się kupić wcześniej bilety (otwarcie od 8.30). Wtedy szybkim tempem, tak, aby wrócić do hotelu na 12.30 bo wtedy będziesz miał busa na lotnisko. Drugi stop idealny jest pod Wielki Mur (w osobnym wątku dotyczącym przesiadki w PEK masz rozpisany dojazd). Twój hotel (w którym spałem) jest o 1,2 km od stacji metra China International Exhibition Center (15 minut spacerem), więc jeżeli nie chcesz inwestować w taksówkę, to za możesz skorzystać z metra i dostaniesz się praktycznie w każdą część Pekinu. Hotel jest przyzwoity (publikowałem powyżej zdjęcie z pokoju). Co do Saloniku rzeczywiście był komunikat, że można skorzystać tylko z jednego benefitu przesiadkowego. Jak będziesz miał inne pytania - pisz na priv. | |
| Autor: | QbaqBA [ 10 Wrz 2024 11:19 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Icek2024 napisał(a): KaiShengKingFeng - to jest mój hotel tranzytowy, lecąc tam i z powrotem z Wiednia do Singapuru. Lecąc tam, ląduje w Pekinie 04:50, a wylatuje o 15:35. Na powrocie będzie to odpowiednio 6:35 / 02:50 następnego dnia. Jakie macie doświadczenia? Chodzi mi szczególnie o lot tam - czy dam radę wyskoczyć na miasto, wcześniej zjawiając się w tym hotelu i wracając do niego przed lotem? Każda rada, co można zobaczyć, mile widziana, również na lot powrotny, tak, żeby zobaczyć jak najwięcej w ciągu tych dwóch stopów. Co zaplanować na tego krótkiego stopa, a co na tego długiego? Jest odpowiedni dział i temat na tego typu kwestie. | |
| Strona 37 z 54 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |