| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [CA] Air China air-china,226,97925 | Strona 15 z 54 |
| Autor: | Flyguy [ 03 Gru 2018 11:43 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Dostalem dzisiaj odpowiedz od Ari China i wyglada na to, ze to nie jest opcja do odblokowania, tylko na chwile obecna dla nikogo nie jest dostepna gdyz Transit-Hotel bedzie na 2019 dostepny dopiero pod koniec grudnia . Air China ma rowniez opcje Rail&Fly, ale nie wiem jak to wyglada w wypadku podrozy z polsko/niemieckiej granicy (Zgorzelec/Goerlitz) np. do Monachium: Sehr geerhter Herr ........, es tut mir Leid, dass die Buchung des Transithotel fuer naechste Jahr esrt moeglich ab Ende December ist. Sie koennen bis dann online buchen oder uns noch mal kontaktieren. Wir würden es gerne fuer Sie buchen. Und fuer das Rail & Fly Ticket, leider muss man vor der Ticketausstellung zusammen mit Flug buchen. Mit freundlichen Gruessen 沈黎君 Lijun Shen Air China Stadtbuero Muenchen , Munich city office Rindermarkt 6 80331 Muenchen Tel 0049-(0)89-242925711 Fax 0049-(0)89-242925729 E Mail: mucsales@airchina.com Oeffnungszeiten : Mo-Fr 09.00 - 18.00 Uhr | |
| Autor: | Chan [ 19 Gru 2018 21:50 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Dzisiaj zauważyłem, że w przypadku mojej rezerwacji można już rezerwować Transit Hotel. Po mojej rezerwacji mam jedno pytanie dla tych, którzy korzystali. Lecimy w 3 osoby i nie wiem czy dostaniemy osobne pokoje czy wszystkich nas zameldują w jednym. Czy ktoś ma doświadczenie jak jest to rozdzielane? | |
| Autor: | nucyk [ 20 Gru 2018 11:03 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Robiłem podobnie rezerwacje hotelu dla rodziny na jednej rezerwacji, podczas klikania formularzy na stronie pojawia się info że wybór hotelui dotyczy wszystkich osób z rezerwacji. Zobacz poniższy komunikat "Service airport: Beijing Capital International Airport Booking policy: If you book transit hotel service, hotel rooms will also be assigned to other passengers included in your ticket order. " | |
| Autor: | Chan [ 20 Gru 2018 11:16 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Cześć, Dzięki za odpowiedź. To udało mi się doczytać. Podróżujemy we 3 osoby i chcielibyśmy mieć dwa pokoje, a nie wiem jak przydziela system (czy dostaniemy pokój 3 osobowy). | |
| Autor: | em2 [ 21 Gru 2018 16:11 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Dzwoniłem i pisałem do AirChina w sprawie transit hotel i transit lounge od 2 miesięcy. Ciągle info, że mam lot po Nowym Roku i jeszcze nie ma możliwości zaklepania ów dodatkowych usług i co gorsze nie wiadomo kiedy będzie można to zrobić. Jednakże, dzisiaj aktywowali!!! Wszystko zaklepane. Pytanie: dostanę potwierdzenie mailowe z nazwą hotelu który mi wybrali czy sam mogę coś podziałać w kwestii wyboru kwaterunku? | |
| Autor: | kemot [ 21 Gru 2018 16:44 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Dostaniesz z automatu. | |
| Autor: | kostek966 [ 22 Gru 2018 12:20 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Dokładnie, przyjdzie mail, który hotel, potem na lotnisku mają swój desk na samym końcu głównej hali przed wyjściem na kolejkę do miasta | |
| Autor: | Chan [ 03 Sty 2019 21:06 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Dla potomnych: Rezerwacja dla 3 osób i osobna rezerwacja dla 1 osoby, przesiadka tam: 20:15h (od 6:15 do 02:30), przesiadka powrót: 9:30h (04:30 do 14:00). Dla obu przesiadek przyznany hotel tranzytowy: 1) Beijing Jinhangxian International Business Hotel 2) Beijing: Beijing Aulympic Airportel Ale: Dla pierwszej rezerwacji (3 osoby) przyznano jeden pokój 3 osobowy Dla drugiej rezerwacji (1 osoba) przyznano pokój jednoosobowy Pokoje w różnych hotelach. Po mailu na adres: poland@airchina.com dostałem info z prośba o kontakt z niemiecką infolinią. Polski oddział nie ma technicznej możliwości dokonywania zmian. Po mailu na adres: ca_europe@airchina.com po 14 dniach odpowiedź o dokonaniu zmian zgodnie z prośbą: 1 x pokój dwuosobowy + 2 x pokój jednoosobowy w tym samy hotelu. | |
| Autor: | opo [ 04 Sty 2019 13:14 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
czy ktoś wie jak dopisać numer M&M do rezerwacji CA zrobionej przez OTA? Na stronie M&M numer rezerwacji nie jest rozpoznawany, na stronie CA niewiele mogę zrobić, bo rezerwacja przez OTA. Czy jedyna opcja to dodanie dopiero na check in? | |
| Autor: | seal [ 04 Sty 2019 13:25 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
@opo: możesz na check-in jak potrzebujesz np status, albo po locie przez stronę M&M aby dopisano zaległe mile - robiłem to w grudniu i wszystko poszło gładko. | |
| Autor: | opo [ 04 Sty 2019 19:27 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Liczyłem, ze jednak jakoś online można dodać, rozmowa z Chińczykami po angielsku często nie jest łatwa, wolałbym zrobić to „po normalnemu” | |
| Autor: | SPLDER [ 04 Sty 2019 19:58 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Przy OLCI też da się dodać, a nawet jeśli będziesz chciał dodać w checkin na lotnisku i trafisz na mało komunikatywną osobę, to dodanie numeru FFP jest na tyle banalną czynnością, że nie powinno być problemów - na widok karty M&M powinni wiedzieć o co chodzi. | |
| Autor: | seal [ 04 Sty 2019 20:34 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
@opo: rozmowa z chińczykami może i nie, ale dopisanie brakujących mil online przez stronę miles and more to żaden problem. | |
| Autor: | Chan [ 08 Sty 2019 20:35 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Robiłem kolejna rezerwację w klasie economy. Podczas rezerwacji hotelu tranzytowego jest możliwość podglądu hoteli (wybór jest losowy): 1. JinHangXian International Business Hotel 2. Beijing Aulympic Airport Hotel 3. Vansi Hotel Beijing 4. Beijing Airport Lanwan International Hotel 5. Beijing Airport Yuanhang International Hotel 6. KaiShengXingFeng International Business Hotel | |
| Autor: | LonDynia [ 09 Sty 2019 16:43 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Moze komus sie przyda jak podejrzec rezerwacje kupiona gdzie indziej niz na CA stronie: 1) Sciagnac apke CA poprzez kod kreskowy z dolu tej strony i zainstalowac (musialem odblokowac instalacje aplikacji z nieznanego zrodla) 2) Zarejestrowac sie jako OverSeas uzytkownik (bedzie mozna podac nie chinski numer telefonu) 3) Potwierdzic email ktory przyszedl, wystarczy kliknac na link w nim 4) Zalogowac sie do aplikacji uzywajac maila i 6 cyfrowego kodu 5) Na dole w opcji trip mozna dodac swoj lot poprzez wpisanie numer eticket 999.... | |
| Autor: | praxedes [ 18 Sty 2019 21:13 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Czy ktos korzystał z opcji transferu, bo wygląda na to, że to transfer do Baoding (a nie Pekinu), kursuje co 2h i transport trwa 3h. Czy mozna wysiąść wcześniej gdzieś w centrum Pekinu? Ma ktos doświadczenie? | |
| Autor: | em2 [ 22 Sty 2019 12:12 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Wrażenia po WAW-PEK-SGN na pokładzie AirChina. Lot WAW-PEK na pokładzie A332 całkiem przyjemny. Miejscówki dla całej 4 w środkowym rzędzie. Wygodne fotele. Pierwszy posiłek godzinę po starcie bardzo dobry + dobre piwko po 2 puszki do obiadu(winko w miarę, leją pół kubka). Drugi posiłek również smaczny. Rozrywka pokładowa ok, ekrany dotykowe, spory wybór filmów, mi tam pasuje, że jest parę starszych pozycji - atakuję trylogię Ocean's. Samolot praktycznie pełny (pojedyncze wolne miejsca). O czasie. Wychodzimy na miasto i jedziemy na Wielki Mur, w razie pytań o wizę tranzytową priv. Po powrocie mamy chęć odświeżyć sie w Transit Lounge, które mieliśmy niby klepnięte. Jedziemy kilka godzin przed odlotem na terminal E i szukamy tego Transit Lounge. Nie jest łatwo bo na mapie jest oznaczony bodajże jako Transit Hotel czy coś takiego. Znajduje się przy gate E10 na pierwszym piętrze (windą na górę). I tu zonk. Okazuje się, że hotel AirChina przyznaje z automatu dla wszystkich pasażerów z rezerwacji, a transita trzeba klepać osobno. Efekt - tylko jedna osoba z 4 ma transita. Mój błąd, że nie sprawdziłem dla każdego biletu, ale dla mnie to trochę nielogiczne posunięcie AirChina. W recepcji znajomość angielskiego podstawowa i zanika przy próbie rozwiązania problemu. Ciekawe czy gdyby działał nam net to moglibyśmy to jeszcze klepnąć. Nie udało się sprawdzić. Nieważne, idziemy kimać na całkiem wygodnych ławkach. Jednak warto sprawdzić każdy bilet po kolei w tych ich systemie - coby nie popełnić mojego błędu. Lot PEK-SGN tym razem B732. Namieszali z miejscówkami, siedzimy rozrzuceni. Jeden posiłek, też ok. Brak piwka bo się niby skończyło. Wino średnie. O czasie. SGN-PEK znowu B732. Posiłek znowu godzinka po starcie. Tym razem zjadliwy ryż z kurczakiem, bez szału. Obłożenie 40%. Kimamy na wolnych rzędach. Piwko jest. To był dobry lot. Transit hotel. Tutaj akurat AirChina wzorowo. Żadnych problemów. Hotel desk jest przed samym wyjsciem z terminala na parkingi po lewej stronie. Sprawdzenie paszportów, ziomek odprowadza do busa. 15 minut busem i jesteśmy w hotelu. Lanwan International. Całkiem ok, niezły standard. Trochę dziwnie nas zameldowali. 4 osoby - 3 pokoje x 2. Cóż nie ma co płakać, w końcu to parę godzin. Niestety brak posiłku (tylko śniadania podobno). W takim razie idziemy na miasto. Idąc w kierunku centrum EXPO pod drodze Pizza Hut i Carrefour (PH polecam bo obsługa mówi po angielsku i nie ma problemu z płatnościami kartą). Check out o umówionej porze, czeka bus i zawozi na terminal. PEK-SGN A330 - na tak niewygodnych siedzeniach jeszcze nie lecialem. Masakra. Pierwsze śniadanie godzinka po starcie. Marne kanapki, jogurt owoce. Ekrany na pilot, działały jakby chciały, a nie mogły. Drugi posiłek znowu śniadanie. Niejadalna owsianka albo omlet (nigdy nie jem jajek w samolotach) + to ich obrzydliwie wyglądające marynowane jajo. Łezka się zakręciła na myśl o dobrym cateringu w pierwszą stronę. Tym bardziej, że w nocy jedno z największych lotnisk świata świeciło pustkami, knajpy zamkniete, wsiadaliśmy do samolotu głodni z przeświadczeniem: dadzą coś dobrego. Niestety brzuch burczał nadal. Głodni, połamani od foteli zameldowaliśmy się WAW z pół godzinną obsuwą. Ogólnie 6,5/10 (0,5 za dobre jedzenie w pierwszą stronę) | |
| Autor: | dialam [ 19 Lut 2019 13:33 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
5go marca mam przesiadkę w Pekinie w godzinach 4:40 do 14.05 Po zalogowaniu do dodatkowych usług, 4go marca (a więc w dniu wylotu z Warszawy) mogę wybrać hotel, salonik, transfer Zaś 5go marca tylko transfer Czy to jest ok? W sumie logicznie myśląc, doba hotelowa normalnie trwa od 4go do 5go, ale już w podsumowaniu jest informacja: termin wykonania usługi 4ty marca. Czy więc nie powinnam mieć tego hotelu do wyboru pod datą 5ty marzec? czy ktoś, kto miał nocną przesiadkę, miał taką sytuację? | |
| Autor: | patra9229 [ 19 Lut 2019 19:45 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
Czy ktoś spotkał się z tym, że po wprowadzeniu nr e-ticket na stronie Air China i na travelsky, pokazują się tylko trzy odcinki lotu zamiast czterech? Kupiłam przez OTA bilety na trasie WAW-PEK-ICN i z powrotem GMP-PEK-WAW, ale w drodze powrotnej pokazuje mi tylko GMP-PEK, a odcinek z Pekinu do Warszawy jest niewidoczny. Sprawdzałam też na checkmytrip i tam wszystko pokazuje się prawidłowo. Czy to oznacza, że strona Air China zawodzi, ale wszystko jest ok? | |
| Autor: | seal [ 19 Lut 2019 19:53 ] |
| Temat postu: | Re: [CA] Air China |
@patra9229: tak to u nich działa, wszystko jest OK. | |
| Strona 15 z 54 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |