Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[CA] Air China
air-china,226,97925
Strona 11 z 54

Autor:  Apocalipse [ 11 Mar 2018 15:56 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

W Air China nie czepiają się już smartfonów podczas lotu. Poza startem i lądowaniem można używać.

Autor:  kostek966 [ 12 Mar 2018 22:16 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

@Apocalipse, rozumiem, że już leciałeś ?, masz może jakieś spostrzeżenia na co zwrócić uwagę (koszerne też już na wszystkie segmenty zamówiłem), czy raczej standard jak wszędzie ?, i jaki był LF, będzie można się wyłożyć czy raczej pełno ?

Autor:  kemot [ 12 Mar 2018 22:24 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Apocalipse napisał(a):
Posiłki specjalne można spokojnie ogarnąć mailowo.
Cytuj:
Dzień dobry,

posiłek koszerny został potwierdzony na Pana lotach.

Z poważaniem

Air China Poland

Możesz podrzucić maila do polskiego oddziału CA?

Autor:  piotrek_ [ 12 Mar 2018 22:26 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Właśnie wróciłem z lotów Air China. Obłożenie @kostek966 na trasie WAW-PEK w obie strony całkiem spore. Do Pekinu nie za duża, ale była jakaś szansa się wyłożyć na 4 siedzeniach, z powrotem już nie. W drodze powrotnej w Bangkoku poprosiłem o miejsce od okna, w ostatnim rzędzie i tutaj siedzenie obok miałem wolne. Więc generalnie nie narzekam.

Myślałem, że alko za darmo. A tu lipa, co najwyżej piwko, ew. wino do obiadu, przy czym jak poprosiłem to stewardessa, nalała mi pół kubeczka, więc bardzo symbolicznie :P

Autor:  Apocalipse [ 13 Mar 2018 02:13 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

@kostek966
Boardowałem jako jeden z ostatnich i widziałem spore obłożenie w ekonomicznej. Na poziomie 90-95%. W miarę po równo Polaków i obywateli Państwa Środka. Luz w biznesie - obłożenie oceniam na ~50%. Na pokładzie duuuuużo różnokolorowych dzieci - jak w czarterze do Hurgady. Posiłki specjalne dają na początku, więc nie czekałem, do tego całkiem zjadliwe; z domawianiem napojów nie ma problem (jak się poprosi to leją w termos czy bidon); multimedia słabe (wprawdzie coś tam można sobie wybrać [Thor 3, 3 Bilbordy], ale z zapisanym Netflixem miałem to gdzieś) ; z alkoholami porażka (tylko wino i piwo do obiadu). Mimo wszystko nastawiłem się na tragedię, było przyzwoicie, więc jestem pozytywnie zaskoczony.

@kemot
Pisałem o tym parę postów temu ;)
Cytuj:
Warsaw ul. Tytusa Chałubińskiego 8 39:76-79 /00-613 Warszawa; Email: poland@airchina.com 0048-222928135 Airport office:0048-222950530

Autor:  Akna [ 27 Mar 2018 08:30 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Anonymous napisał(a):
Cudów się nie spodziewaj, to tylko Air China ;-)
Ja jeszcze hotelu nie przerabiałem, mam rezerwację tylko na lounge.

Przerobiłeś już lounge? :))

Btw rozumiem, że można zrobić rezerwację i ewentualnie z niej skorzystać? mam 9 godzin przesiadki i generalnie większą ochotę wyskoczyć na miasto, ale w razie czego chcę mieć też możliwość odświeżenia się na lotnisku.

Autor:  ola-ck [ 25 Kwi 2018 14:17 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Witam, czy ktoś korzystał z lounge w Pekinie? Jak to wygląda, są jakieś posiłki do dyspozycji? Czy lepiej zarezerwować hotel?

Autor:  Akna [ 25 Kwi 2018 18:13 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

@ola-ck bierz hotel, tam nie ma posiłków, tylko byle co. Jakieś słodkie byle co, trochę napoi typu fanta, cola, kawa z automatu. Kupa ludzi, marnie ze spokojem.

Autor:  kostek966 [ 27 Kwi 2018 09:07 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

także polecam hotel na tranzycie, hotel desk jest na samym końcu, tuż przed wyjściem z lotniska, wszystko przebiegło sprawnie, sam hotel nie najnowszy, ale dwupokojowy apartament robił i tak wrażenie, na dole restauracja, ogólnie super, byliśmy w nim 9h i wystarczyło na odświerzenie, jedzenie i krótki odpoczynek, później wrzucę foto

Autor:  kemot [ 27 Kwi 2018 15:05 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Z tym hotelem na tranzycie to jest tak, że można trafić dwupokojowy apartament a można też trafić pokój wewnętrzny bez okna... na szczęście po przyjeździe na lotnisko na kolejny rejs można też trafić na bramce upgrade do C, co w przypadku długiego rejsu skutecznie potrafi zrekomensować wcześniejsze niedogodności, nawet jeśli temu C w CA daleko do najlepszych ;)

Hotele generalnie są w starym stylu rodem ze słusznie minionego ustroju, podejrzewam że z chińskiego punktu widzenia prezentują one na prawdę bardzo wysoki standard, dla nas już z lekka trącą myszką.

Autor:  bartek19884 [ 05 Maj 2018 10:55 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Witam, może mi ktoś coś poradzić?
Wracam z Filipin w czerwcu.
Znalazłem interesujący lot HGK-WAW (airchina)
Kupiłem bilet, z Filipin do HGK, opłacony.
I teraz pojawiają się schody.
Rezerwuje bilet na airchina i podczas płatności wyskakuje mi błąd 4686-4685.
Przeszukałem internet i ktoś miał taki problem kilka lat temu, bez odpowiedzi.
Próbowałem przez aplikacje, tez błąd.
Znajoma próbowała ze swojego komputera w pl z moimi danymi, też błąd.
Próbowałem inną kartą, wyskakuje inny błąd.
Ma ktoś pomysł jak mogę zapłacić za ten bilet ?
Pozdrawiam

Autor:  Zeus [ 05 Maj 2018 11:07 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Kupić u pośrednika?

Autor:  bartek19884 [ 05 Maj 2018 11:17 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Nigdy tego nie robiłem, np tripsta?

Autor:  Zeus [ 05 Maj 2018 11:29 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Gdzie taniej.

Autor:  bartek19884 [ 05 Maj 2018 11:46 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Niby zrobione, zobaczymy jak to będzie. Dziękuje

Autor:  Manuel [ 06 Maj 2018 09:51 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Mam 4 bilety na trasie WAW-BJS-SGN.
2 kupione przez Tickets.pl (podane są tam numery paszportów). Widoczne w Sabre.
2 kupione przez Opodo.pl (bez numerów paszportów). Te widoczne są w Amadeusie.

Pasażerowie, którzy mają dopisany numer paszportu do rezerwacji mają możliwość
zarezerwowania Transit Lounge.
Natomiast ci, którzy numerów paszportów nie mają przypisanych do rezerwacji takiej możliwości nie mają. Czy to może być przyczyną? W ogóle nie pojawia im się zakładka "Value-added Services"

Jak dopisać numer paszportu do rezerwacji jeszcze przed odprawą?

Ktoś wie jakie są warunki przydzielenia pokoju na 4 godziny w ramach Transit Lounge?

Autor:  kostek966 [ 06 Maj 2018 10:10 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Proste, wystarczy zadzwonić do pośrednika i podać numery, można przy okazji załatwić miejsca i jedzonko,
Hotel tylko jak godziny zaznaczają o noc, ale 4h to wątpię,wyjście z lotniska,czekanie na transfer i dojazd do hotelu to może zająć 2,3h, powrót busa z hotelu o pełnej godzinie, i przejście kontroli nam zajęło 2h, tak więc z 11h zrobiło się 6h w hotelu, ale warto było

Autor:  Dryblas [ 13 Maj 2018 10:31 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Mam pytanie odnośnie taryfy Economic Saver w CA. zakładam że bagaż rejestrowy w cenie i posiłek na pokładzie też, dobrze kombinuje? Na stronie CA nie znalazłem info jedynie że przebookowanie możliwe i zwrot biletu przed odlotem.. Czy na 15 h przesiadce w PEK ma sens (odległość lotniska od centrum, koszty dojazdu itp,) i czy można wyskoczyć do miasta i złapać klimat?

Autor:  Modulo [ 13 Maj 2018 11:03 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

@Dryblas - tydzień temu wracałem do Europy z Air China tą taryfą. Bagaż rejestrowany w cenie, posiłek, albo i nawet dwa są w cenie. Mieliśmy 2 razy tranzyt po 9 godzin, raz rano, raz wieczorem i starczyło spokojnie na przechadzki po mieście. Za każdym razem braliśmy Airport Express za 25 Y dojeżdżaliśmy potem z Dongzhimen metrem do Qianmen - tam jest dobry punkt wypadowy na Plan Tian'anmen albo na handlową ulicę Qianmen z rzeczami ze średniej półki i klimatycznie ulice boczne. Dużo zależy od długości kolejki po wizę tranzytową - raz czekaliśmy 1,5 h, drugim razem bez kolejki. Jeśli masz 15 godzin w środku dnia, to nawet możesz pojechać na Wielki Mur.

Autor:  Dryblas [ 13 Maj 2018 12:21 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

A jak same wrażenie z podroży CA? W wątku na tani lot do Auckland, recenzje były słabe głownie z względu na współpasażerów i ich swoiste poczucie kultury osobistej szczególnie w temacie odgłosów gastrycznych :). Wiem że to nie LH czy katarczyk ale zakładam że generalnie jest to dobry stosunek ceny do jakości. :)

Strona 11 z 54 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/