Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[CA] Air China
air-china,226,97925
Strona 53 z 54

Autor:  szajza231 [ 03 Maj 2026 15:05 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Strona lini lotniczych rodem z 2009 roku. Sprawdzając osobno lot Warszawa-Hanoi | Hanoi - Frankfurt. Oba połączenia są dostępne i są w dobrych cenach. Niestety gdy chce zarezerwować tą samą trasę w ramach Multi-stop, nie pokazuje już wylotu z Warszawy :evil: Oczywiście sprawdzam te same daty i godziny.

Jak to rozegrać? Lepiej kupić takie bilety jako Multi-stop bo wtedy linia lotnicza traktuje to jako jedną podróż? A kupując dwa osobne, mogę się narazić na np. anulację powrotu. Czy mieć to w nosie i kupić 2 osobe bilety.

Autor:  Architekt2001 [ 03 Maj 2026 15:29 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Przejechałem warunki taryfy WAW-HAN w różnych klasach rezerwacyjnych i wszędzie napisane jest to:

OPEN JAWS FARES MAY BE COMBINED ON A HALF ROUND TRIP BASIS -TO FORM SINGLE OR DOUBLE OPEN JAWS WHICH CONSISTS OF NO MORE THAN 2 INTERNATIONAL FARE COMPONENTS AND THE OPEN SEGMENT AT ORIGIN MUST BE IN ONE COUNTRY.

Podsumowując - open segment musi być między Polską, a Polską, więc open jaw zaczynający się w WAW, a kończący w Niemczech jest niemożliwy.

Autor:  szajza231 [ 03 Maj 2026 15:41 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Wydawało mi się to absurdalne, wybacz że musiałeś przewertować za mnie warunki, ale bardzo dziękuje Ci za pomoc.

Autor:  vietnam [ 10 Maj 2026 19:55 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Cześć, od jakiegoś czasu próbuję kupić loty Air China do Wietnamu (Warszawa-Pekin-Hanoi) na listopad. Na różnych grupach ludzie piszą, że bezpośrednio u przewoźnika płacili ok. 3000–3500 zł (również za loty w listopadzie).
Problem w tym, że w wyszukiwarkach lotów często widzę ceny w granicach 3-4 tys. zł, ale po przejściu na stronę Air China cena nagle zmienia się na 4400-8000 zł.
Wie ktoś z czego to wynika? Skąd takie różnice w cenach?

Autor:  FastHearing5774 [ 10 Maj 2026 20:37 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

A cena na google flights nie jest czasem z OTA (mytrip, opodo itp.), a nie bezpośrednio z linii?

Autor:  vietnam [ 11 Maj 2026 23:49 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Akurat google flights często w ogóle nie wyświetlało mi cen air china, szukałam głównie na kayak.pl. Tam pokazuje oferty zarówno z OTA, jak również bezpośrednio z linii

Autor:  szpaczny [ 12 Maj 2026 00:12 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Google flighst przez chwile pokazywało ceny biletów - jak zaczeła się wojna w Iranie. Może to był jakiś ukłod dla podróżnych by mogli sobie znaleźć cos przez Chiny w powrocie do domu.

Autor:  kacpi_ [ 17 Cze 2026 11:30 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Cześć, dostałem dzisiaj wiadomość, że mój lot z 28.12 WAW-PEK CA738 oraz powrotny 10.01 PEK-WAW CA737 został przeniesiony odpowiednio z 13:10 na 19:30 oraz z 3:30 na 14:15, co w połączeniu z przesiadką na tym lotnisku, mocno komplikuje nam plany.
Na stronie Air China te loty wciąż figurują w poprzednich godzinach. Czy to błąd? Czy w takiej sytuacji mogę otrzymać refund za bilety? (zmiany dotyczą tylko części podróży, loty PEK-BKK oraz BKK-PEK nie zmieniają się)

Autor:  7z9 [ 17 Cze 2026 11:43 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

kacpi_ Widzę że nie tylko ja mam taki problem.

Kilkanaście dni temu kupiłem u (przewoźnika) Air China loty na trasie (przełom roku) Warszawa - Pekin - Auckland (tam / powrót). Dziś dostałem wiadomość że uległy zmianie 2 loty (z czterech), chodzi o trasę Warszawa - Pekin oraz (na powrocie) Pekin - Warszawa.
Pierwszy lot (Warszawa - Pekin - Auckland) zmienił się że będę miał przesiadkę z niemal dobowej na 13 godzin. Tutaj wyszło OK. Jednak (powrotny lot) tj. Auckland - Pekin - Warszawa który analogicznie do pierwszego lotu miałem z niemal dobową przesiadką rozbili na 2 bilety. Tj. Najpierw lot Auckland - Pekin i osobny lot Pekin - Warszawa. Do tego przesiadka wzrosła z dobowej na 33 godziny. Pewno z tym nie było by problemu bo i tak zakładałem wybrać się na miasto (już kiedyś tak robiłem). Jednak trapi mnie co innego - o ile wyjście ze strefy tranzytu (jazda na miasto) i potem odbiór biletu w Pekinie na lot do Warszawy nie będzie jakimś problemem. To obawiam się ewentualnych kolejnych zmian biletów gdzie de facto będę miał dwa odrębne bilety i zdaje się linia nie ma obowiązku zagwarantowania mi kontynuowania lotu gdybym nie zdążył na następny (...)
Co tu można zrobić? próbowałem się dodzwonić do Air China w PL i po dłuższym oczekiwaniu odebrała Chinka mówiąca słabo po Polsku. Po wglądzie na moją rezerwację poinformowała mnie że nie mogą mi zmienić tego rozłączonego biletu a jeśli już to operacja będzie płatna... ps. Bilet kupiłem ekonomiczny (bagaż podręczny) bez dodatkowych innych opcji.
Wygląda na to w że najczarniejszym scenariuszu mogę utracić (nie zdążyć) na lot: Pekin - Warszawa i będę musiał kupić nowy.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane? Mój post ma także charakter informacyjny w kwestii biletów / rezerwacji Air China.

Autor:  szpaczny [ 18 Cze 2026 00:41 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

kacpi_ napisał(a):
Cześć, dostałem dzisiaj wiadomość, że mój lot z 28.12 WAW-PEK CA738 oraz powrotny 10.01 PEK-WAW CA737 został przeniesiony odpowiednio z 13:10 na 19:30 oraz z 3:30 na 14:15, co w połączeniu z przesiadką na tym lotnisku, mocno komplikuje nam plany.
Na stronie Air China te loty wciąż figurują w poprzednich godzinach. Czy to błąd? Czy w takiej sytuacji mogę otrzymać refund za bilety? (zmiany dotyczą tylko części podróży, loty PEK-BKK oraz BKK-PEK nie zmieniają się)


Nie należy Ci sie refund, bo na miejscu z tego co piszesz - będziesz planowo w Bangkoku.A lot powrotny nie ma znaczenia bo to nie linia z UE


@7z9 jak rozbili ci bilet na 2 bilety ? Masz wszystko na jednej rezerwacji ? Jak tak to w czym problem ?


Poprostu zmienili godziny lotów WAW-PEK i vice versa , fakt mogą zmienić jeszcze loty i do Bangoku i do Aucklad i pół siatki.
Ale jak bilety macie na jednej rezeracji to nie widze problemów z przebukowaniem w razie opóźienia samolotu.

Autor:  7z9 [ 18 Cze 2026 10:01 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

szpaczny napisał(a):
Ale jak bilety macie na jednej rezerwacji to nie widze problemów z przebukowaniem w razie opóźnienia samolotu.

"Przebukowaniem"? masz na myśli to że linia sama widzi w swoim systemie mój kolejny lot (w ramach jednej rezerwacji) ale jako osobny (obecnie bilet)? i gdyby drastycznie zmienili lot poprzedzający to sami zagwarantują / przebukują mi kolejny (lot) na który się ewentualnie spóźnię?
Raczej pytam z ciekawości na przyszłość bo trudno przypuszczać aby po zmianie lotów obecna moja 33 godzinna przesiadka "stopniała" do takiego poziomu czasowego że nie zdążył bym na kolejny lot.
Przy okazji chciałbym jeszcze o coś spytać: Zdając sobie sprawę jaka ;) temperatura (Styczeń) panuje na lotnisku Pekin (PEK) i braku palarni raczej (jak wspomniałem) wybiorę się na miasto. Jednak gdybym np. został na lotnisku w strefie tranzytowej to jakie mam opcje na uzyskanie kolejnego biletu (mam tylko bagaż podręczny)?
Na pewno pierwsza opcja to odprawa i uzyskanie e-biletu przez telefon choć biorąc pod uwagę jak toporną mają aplikację to nie wiem czy to będzie możliwe? Druga opcja to wyjście ze strefy tranzytowej (uzyskanie tymczasowej wizy) i odebranie biletu papierowego przy stoisku Check-in. Czytałem o trzeciej opcji - tyle że nigdy z niej nie korzystałem tj. Cytat: "...udaje się bezpośrednio do stanowiska transferowego dla pasażerów międzynarodowych (international transfer) gdzie obsługa wyda mi kartę pokładową na podstawie paszportu i potwierdzenia rezerwacji"
Czy ta ostatnia opcja jest możliwa w Pekinie (PEK)? (nie ufam zbytnio podpowiedzią z AI).

Autor:  DAD [ 18 Cze 2026 16:05 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Tez mam zmiane WAW - PEK - BKK i chodzi o ten nieszczesny Pekin w grudniu. O ile tam to trudno, strace pol dnia, bo planowalem 2 dni na Pekin i tak, to w drodze powrotnej mialem stopa od1 do 3 w nocy, wiec luz. Zmienili mi i na wylot musze czekac od 1 do... 14:15. W zasadzie w nocy to nie bardzo mam ze sobą co zrobic, a czekac na lotnisku masakra. (jeden z pasazerów 72lvl). Nie pozostaje chyba nic innego nic znalezc nocleg, wrocic na lotnisko i cieszyc sie zyciem. :roll:

Autor:  Szyn3k [ 18 Cze 2026 16:44 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

@DAD linia powinna Wam zapewnić nocleg podczas tej długiej, nocnej przesiadki. CA ma swój program “transit accommodation”, proces rezerwacji jest gdzieś opisany na forum.

Autor:  oskiboski [ 18 Cze 2026 16:50 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Czy ktoś trafił ostatnimi czasy waw-pek za mile ? M&M

Autor:  szpaczny [ 18 Cze 2026 23:04 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

DAD napisał(a):
Tez mam zmiane WAW - PEK - BKK i chodzi o ten nieszczesny Pekin w grudniu. O ile tam to trudno, strace pol dnia, bo planowalem 2 dni na Pekin i tak, to w drodze powrotnej mialem stopa od1 do 3 w nocy, wiec luz. Zmienili mi i na wylot musze czekac od 1 do... 14:15. W zasadzie w nocy to nie bardzo mam ze sobą co zrobic, a czekac na lotnisku masakra. (jeden z pasazerów 72lvl). Nie pozostaje chyba nic innego nic znalezc nocleg, wrocic na lotnisko i cieszyc sie zyciem. :roll:


Bierz od nich hotel tanzytowy, zawioza i przywioza z/do hotelu na lotnisko. A przespicie sie na spokojnie, sniadanko jeszcze dostaniecie w tych godzinach.


@7z9 w Chinach nie ma wiz dla Polaków :)
Jeśli bilet masz na jednej rezerwacji to tak linia widzi twój kolejny lot.
Na lotnisku startowym dostaniesz 2 bilety od razu, jeden do Pekinu, drugi z Pekinu do Wawy. Przeciez jak masz wszystko na jedej rezerwacji to oni widza twój lot docelowy i tam od razu nadaja duży bagaż.

Autor:  Piatek [ 19 Cze 2026 09:23 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

szpaczny napisał(a):
Bierz od nich hotel tanzytowy


Tylko jak lecicie parą to przy braniu hotelu tranzytowego powiedzcie przez telefon, ze chcecie tylko jeden pokoj. Ja tego nie zrobiłem, nikt tez nie zapytal i na miejscu wydali nam dwie karty do dwóch różnych pokoi bo sie okazało, ze tak pracownik Call Center AirChina zarezerwowal i niepotrzebnie komuś zablokowaliśmy możliwość skorzystania z tego dodatkowego pokoju.

Autor:  szpaczny [ 19 Cze 2026 09:43 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Kto w tych czasach dzowni telefonem. Ogarnia sie to na apcje/ online.
Nawet jak dostaniesz 2 pokoje - to mozesz spac w jednym - cóż to za problem ?

Autor:  shagrat [ 19 Cze 2026 11:17 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Piatek napisał(a):
ze tak pracownik Call Center AirChina zarezerwowal i niepotrzebnie komuś zablokowaliśmy możliwość skorzystania z tego dodatkowego pokoju.
szpaczny napisał(a):
Kto w tych czasach dzowni telefonem. Ogarnia sie to na apcje/ online. Nawet jak dostaniesz 2 pokoje - to mozesz spac w jednym - cóż to za problem ?
Generalnie to nie jest problem, Air China online dla rodziny 4-osobowej (w tym dwójka małych dzieci) zarezerwowała 4 pokoje, recepcja ogarnęła i zmieniła na dwie dwójki ;)
A dzwonienie nie jest złą opcją przy tym jak działa system online, naprawdę nie wiem do czego to porównać. Ale finalnie wszystko wyszło OK.

Autor:  Piatek [ 19 Cze 2026 12:48 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

szpaczny napisał(a):
Kto w tych czasach dzowni telefonem. Ogarnia sie to na apcje/ online.


Korzystałeś kiedykolwiek z aplikacji AirChina? Przy locie kupionym przez pośrednika jest to niewykonalne :D

Autor:  neufrin [ 19 Cze 2026 14:01 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Może ktoś wie czy AirChina wrzuca lokalne loty do sprzedaży inaczej niz miedzynarodowe? Interesuje mnie lot CA2669 TFU-KWL W listopadzie. Bilety mogę kupić tylko do 24 pażdziernika czyli do końca lata wg IATA .
Wg strony https://flyteam.jp/en/flightnumber/CA2669 w rozkładzie zimowym lekko zmieniają się godziny. Myślałem, że jeszcze nie udostępnili zimowego rozkłądu do kupna ale GF od kwietnia znów pokazuje te połączenie do kupna.
Na tej trasie są 3 rotacje dziennie od AIiChina i wszystkie są zimą niedostępne w wyszukiwarkach. Ew czy ktoś ma wiedze czy te loty może się odbywały tej zimy? (CA2669, CA2737, CA2651)

Strona 53 z 54 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/