Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[CA] Air China
air-china,226,97925
Strona 51 z 54

Autor:  maciek_fly [ 05 Lut 2026 11:05 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Tomasz1982 napisał(a):
Ja dostałem taką wiadomość - translator :) "Szanowny użytkowniku, ......

@Tomasz1982 czy udało Ci się zautoryzować konto? Mam ten sam problem niestety.

Autor:  Tomasz1982 [ 06 Lut 2026 12:17 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Nie, ale dzwoniłem do AirChaina do biura w Niemczech i powiedzieli że to nie jest konieczne. Bilet mam, spróbuje się odprawić przez stronę kiedy będzie taka możliwość a jak nie to na lotnisku niestety. Tutaj ludzie pisali że czasami po kilku miesiącach dopiero mieli autoryzację. Aplikacja nie jest wymagana więc trzeba ich olać i tyle w temacie. Na biletach mam wszystkie dane prawidłowe więc to wystarczy.

Autor:  RallyMAN [ 15 Lut 2026 12:10 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Witam, czy ja dobrze rozumiem że bez autoryzacji nie zrobię odprawy przez aplikację? aplikację pobrałem wczoraj i jestem na etapie rezerwacji lotów na październik

Autor:  maciek_fly [ 18 Lut 2026 17:24 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Sposób na rozwiązanie problemu dwóch imion i autoryzacji konta:

Wysyłamy email na adres ffp@airchina.com opisujący sytuację, np:
Cytuj:
Hello
I have a problem with account authorization in mobile app and web page.
I believe it may be because I have a middle name which is not reflected in account data.
On my reservation, booking reference: XXXXXXX Air China confirmation number: ZZZZZZZZ
I have a full name with the middle name, "MACIEJ ZZZZZZZZZ YYYYYY" provided, like in my passport.
However on account, there is only MACIEJ YYYYYYY
I have tried to authorize account using NFC and passport but it failed.
Also I took a photo of me with passport two times and two times it was rejected.
After contacting call center I was asked to send email to you with passport copy and screenshots (in attachment)
Can you please help me with that and update account information?


W załaczniku przesylamy strone paszportu z zdjeciem + screenshot z apki pobrany stąd
Załącznik:
_______17707318104252.png
_______17707318104252.png [ 153.65 KiB | Obejrzany 937 razy ]


Dostałem potwierdzenie że zmienią, po 3 dniach zmiana była widoczna w aplikacji mobilnej.
Następnie robimy autoryzację w aplikacji przy użyciu zdjęcia z paszportem

Całość zajęła tydzień, dziś juz mam zautoryzowane konto w apce.
powodzenia :)

Autor:  Tomasz1982 [ 18 Lut 2026 18:15 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Ok, sprawdzę, mail wysłany.

Autor:  delik [ 19 Lut 2026 19:26 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Ja mam inną historię - czy ktoś tak miał? Zrobiłem rezerwację tydzień temu i zapłaciłem, dostałem potwierdzenie, status lotu jest OK na stronie oraz w aplikacji, natomiast dzisiaj Revolut zwrócił mi kasę za loty pisząc, że autoryzacja karty wygasła a linia nie zdążyła jej obciążyć.
Ściągną to sami czy muszę do nich pisać/dzwonić? Wolałbym jednak lecieć już z nimi w tym terminie niż kombinować z innymi liniami, a nie chcę się rozczarować na lotnisku... nie chcę także lecieć za darmo :)

Autor:  boots [ 19 Lut 2026 19:31 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Pisz/dzwoń.

Autor:  Tomasz1982 [ 26 Lut 2026 17:52 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

maciek_fly napisał(a):
Sposób na rozwiązanie problemu dwóch imion i autoryzacji konta:



Całość zajęła tydzień, dziś juz mam zautoryzowane konto w apce.
powodzenia :)


W Aplikacji mi zmienili rzeczywiście w takim samym tempie, we wtorek zrobiłem autoryzację paszportu no i czekam. Teraz - czwartek , na razie cisza, zobaczymy ile im zajmie i czy w ogóle :)

Autor:  Tomasz1982 [ 27 Lut 2026 18:06 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Odrzucona , nie wiem kto tam pracuje, taka wiadomość - dość dziwna : "Szanowny użytkowniku, Twój wniosek o uwierzytelnienie prawdziwym imieniem i nazwiskiem nie przeszedł weryfikacji. Powód odrzucenia: Przesłane zdjęcie nie przedstawia Ciebie z dokumentem tożsamości. Prosimy o zapoznanie się z obrazem i przesłanie zdjęcia siebie z ważnym dokumentem tożsamości używanym na Twoim koncie. "

Można się załamać - nie mam innego zdjęcia swojego paszportu, wysłałem jeszcze raz i daruje sobie zabawę z nimi bo szkoda czasu i nerwów.

Wiadomość oczywiście przetłumaczona translatorem z chińskiego.

Autor:  maciek_fly [ 27 Lut 2026 19:31 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Tomasz1982 napisał(a):
Można się załamać - nie mam innego zdjęcia swojego paszportu, wysłałem jeszcze raz i daruje sobie zabawę z nimi bo szkoda czasu i nerwów.


Musisz zrobic zdjęcie dokładnie tak jak tam pokazuje piktogram, czyli Ty stojący i normalnie w reku trzymasz przed sobą swój paszport na stronie ze zdjęciem, aby "porównali" sobie Ciebie z paszportem.
Taka technika ;)

Autor:  Tomasz1982 [ 02 Mar 2026 15:55 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Udało się, po wielu razach wreszcie przeszło. Mam już aktywowaną aplikację i widać mój lot itd.

Autor:  marcinsss [ 02 Mar 2026 21:59 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

marcinsss napisał(a):
Darek Kaszany napisał(a):
... mam do wyboru 4 hotele, niestety nie wiem jak wybrać jeden z nich - proszę o sugestie aby nie zdawać się na ślepy los.


Na to chyba nie mamy wpływu. Przynajmniej ja nie zauważyłem takiej opcji.
Lot tam wylosowało mi: Beijing Kaisheng Xingfeng International Hotel, na powrocie mam: Beijing Airport Lanwan International Hotel


To jeszcze kilka słów, jak to wygląda w praktyce. Po wylądowaniu w obu przypadkach udało sie błyskawicznie przejść przez Imigration. Warto mieć wcześniej wypełnioną kartę wjazdową. Po przejściu do hali przylotów, niemal dokładnie na wprost, pod taką wielką "bramą", jest "Transfer service". Tam trzeba się zgłosić z kartą pokładową.
Załącznik:
IMG_20260215_063255.jpg
IMG_20260215_063255.jpg [ 799.74 KiB | Obejrzany 698 razy ]

Sprawdzą Was na liście i wydadzą zawieszkę z nazwą hotelu i każą czekać na transport. Za pierwszym razem czekaliśmy ok. 30 minut. :shock: Za drugim było ok. 5 minut.
Załącznik:
IMG_20260215_063330.jpg
IMG_20260215_063330.jpg [ 463.16 KiB | Obejrzany 698 razy ]

W hotelu też mają Was na liście. Przy zameldowaniu ustalacie godzinę transferu powrotnego i tyle. Ogólnie jest to bardzo dobrze zorganizowane. Z hoteli, które miałem oba nie są złe. W Kaisheng było bardzo słabe śniadanie. W Lanwan ze śniadania nie skorzystaliśmy, ale ogólnie sprawiał lepsze wrażenie. System rozwalił robot stojący w lobby w Lanwan, do którego kurier jedzeniowy wkłada zamówiony przez gościa hotelowego posiłek, a robot wzywa sobie windę i zawozi posiłek do pokoju. 8-)
Załącznik:
IMG_20260226_234445.jpg
IMG_20260226_234445.jpg [ 1.93 MiB | Obejrzany 698 razy ]

Autor:  joel [ 04 Mar 2026 00:29 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Witam. Czy aplikacja jest konieczna do odprawy? Miałem nadzieję odprawić się na lotnisku przed lotem, więc nie interesowałem się tym specjalnie. Mam miejsca na biletach, zamawianych przez booking. Hotel na czas przesiadki zamawiałem telefonicznie - tu nie mam żadnego potwierdzenia, mimo, że wyglądało wszystko jakby było klepnięte. Po czytaniu postów, widzę,że większość jednak dąży do tego by mieć autoryzowaną aplikację. Pytanie, muszę to mieć ?

Autor:  szpaczny [ 04 Mar 2026 00:33 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Bez problemu odprawisz sie na lotnisku. Aplikacja co tego nie jest potrzebna.

Ja apki żadnej nie mialem, fakt rejestrowałem się u nich na stronie - ale by dali mi hotel tranzytowy - ale i tak się odprawiałem na lotnisku tak czy siak :)

Autor:  Zeus [ 04 Mar 2026 00:37 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

CO do odprawy, jest cały temat o tym
air-china-odprawa-online,225,36486

Autor:  Sudoku [ 04 Mar 2026 11:29 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

To takie głupie może pytanie.
Czy do hoteli tranzytowych kwalifikują się wszyscy pasażerowie z przesiadką dłuższą niż ileś (ile?) godzin? Czy trzeba koniecznie się do nich zgłosić i potwierdzić chęć skorzystania?
Będę miał kilkunastogodzinną przesiadkę i planuję udać się na miasto. Ale pytam na wypadek gdybym jednak uznał, że jestem zbyt zmęczony żeby się włóczyć i wolałbym poleżeć i odpocząć.

Autor:  marcinsss [ 05 Mar 2026 22:12 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Jak podszedłem do obsługi transferów na lotnisku, to mieli nasze nazwiska na wcześniej wydrukowanej liście. To samo w hotelu. Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że trzeba się wcześniej zgłosić.

Autor:  Icek2024 [ 06 Mar 2026 09:30 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Trzeba ten hotel odpowiednio wcześniej zabukować, o ile się podróż kwalifikuje do takiego bookingu. Można to zrobić przez stronę i telefonicznie, chociaż tej drugiej opcji nie przerabiałem.

A czy trzeba podchodzić do okienka transferowego, żeby mieć hotel, gdy się go wcześniej zabukowało? Wydaje mi się, że nie i można samemu jechać do hotelu, bo tam mają już nasze listy i nic nie było weryfikowane na miejscu z listami kierowców transferowych. Samemu się podchodziło w recepcji i załatwiało wszystko. Tylko pewnie się trzeba zgłosić w odpowiedniej godzinie, więc wydaje mi się, że są tylko dwie sensowne opcje. Bukujesz hotel i na miejscu decydujesz, czy jedziesz na miasto bez hotelu, czy podchodzisz do okienka transferowego i Cię do niego wiozą. Samem jechać do hotelu totalnie bez sensu.

Autor:  Szyn3k [ 06 Mar 2026 10:36 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

@Icek2024 Ogólnie pełna zgoda i w teorii, jak pojedziemy do hotelu na własną rękę, to pokój dostaniemy. Moim zdaniem jednak lepiej się upewnić na transfer desku, że nasza rezerwacja istnieje i wyjaśnić ewentualne problemy na lotnisku, niż się niemiło rozczarować na recepcji.

Autor:  Sudoku [ 06 Mar 2026 13:24 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Mi chodziło wyłącznie o to, czy bez wcześniejszego uzgadniania można dostać ten hotel na lotnisku, jeśli oczywiście się kwalifikuję.

Strona 51 z 54 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/