Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przesiadając się lecąc Wizzair trzeba odebrać fizyczną kartę pokładową w checkinie (nie potrzeba mieć wydrukowanego pdfa). Oznacza to ponowne kontrole paszportowe i security.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 261 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#221 PostWysłany: 19 Sie 2024 21:19 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 367
Loty: 108
Kilometry: 240 165
Krajów: 28 / 13.1%
niebieski
tomeki napisał(a):
Pisałem wyżej, że nie trzeba wychodzić z airside. Będę testował ponownie 30.03 i nie zamierzam opuszczać airside.


Jak w sumie to się udało ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#222 PostWysłany: 19 Sie 2024 22:15 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 281
Za pierwszym razem się udało, że drugim nie. Nie warto próbować, chyba ze masz nóż na gardle i nie masz szansy na pobranie karty pokładowej wizzair. BTW to chyba jedyna linia w AUH, która nie pozwala na online check in.
Góra
 Profil Relacje PM off
docent82 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#223 PostWysłany: 19 Sie 2024 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5600
platynowy
Boją się kar za "nielegalnych" paxow. Tak bardzo że wszystkim utrudniają zycie. A że LCC to nawet w "habie" nie chcą zrobić service desku na airside dla przesiadkowiczow.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#224 PostWysłany: 20 Sie 2024 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
A I tak w Kutaisi notorycznie deportowani są pasażerowie po przylocie z AUH...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#225 PostWysłany: 21 Sie 2024 12:26 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 209
niebieski
Z ciekawostek dodam, że na trasie AUH - SLL udało się odprawić i co najważniejsze wygenerować kartę pokładową w apce W5/W6.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#226 PostWysłany: 21 Sie 2024 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1299
srebrny
Ok, to jeszcze dla kompletu musi przejść na lotnisku w AUH, żeby np. na security nie powiedzieli coś w stylu: "go to check-in, you need a different paper boarding pass".
U nich to różnie bywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#227 PostWysłany: 29 Sie 2024 15:00 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 44
Loty: 107
Kilometry: 171 391
Krajów: 29 / 13.6%
Dziwna sprawa, robiłem ciąg zakupu biletów Wizzair do SKD z Polski, na skrzynce e-mail mam wszystkie odloty i przyloty ktore dotyczą AUH jako Terminal A. Natomiast w appce dla moich lotów do i z AUH mam teraz taką informację, że przyloty wskazano jako "Terminal 1" a wyloty jako "Terminal A". Ktoś miał taki przypadek? Czy teraz faktycznie przylatuje się na terminal 1 czy może appka podaje bzdury i przylatuje się A? Przyloty do AUH z LCA a potem z SKD. Mam teraz obawy że czeka mnie jeszcze dodatkowy shuttle bus między terminalami... :?


Ostatnio edytowany przez voy, 29 Sie 2024 15:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#228 PostWysłany: 29 Sie 2024 15:01 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
Jest jeden terminal.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#229 PostWysłany: 30 Sie 2024 08:00 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 44
Loty: 107
Kilometry: 171 391
Krajów: 29 / 13.6%
Zadzwoniłem na infolinię Wizzaira żeby się upewnić że to błąd w appce ale... potwierdzili że przyloty moich lotów z LCA i SKD są na Terminal 1 :shock:

To jest jakiś dramat... Między terminalami 1 i A jest jakieś 8 km. Nie znalazłem informacji o jakimkolwiek shuttle busie pomiędzy nimi. Jedyny normalny transport to miejski autobus A15 który w nocy nie jeździ a w dzień jeździ tylko co pół godziny...

Także uczulam na to bo w emailach jest info o przylotach na terminal A. Jeśli ktoś ma przesiadkę to dochodzi kolejna długotrwała zabawa ze zmianą terminali...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#230 PostWysłany: 30 Sie 2024 08:06 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2740
złoty
Podejrzewam, że na infolinii konsultanci nie mają dostępu do jakichś wewnętrznych dodatkowych informacji na temat używanych terminali na poszczególnych lotniskach. Raczej podejrzewam że sprawdzają co się wyświetla w wyszukiwarce lotów (to samo, co wyświetla się Tobie), i czytają Ci to przez telefon.

Strona lotniska AUH pokazuje że dzisiejszy lot LCA-AUH ląduje normalnie na Terminalu A, i obstawiałbym że na 95% to jest zgodne z rzeczywistością, a strona Wizzair podaje błędnie.

Załączniki:
SCR-20240830-hpeh.png
SCR-20240830-hpeh.png [ 47.88 KiB | Obejrzany 895 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#231 PostWysłany: 30 Sie 2024 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 147
niebieski
Też obstawiam, że to błąd Wizzair, bo przecież pozamykali wszystkie pozostałe terminale jak otwierali terminal A.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#232 PostWysłany: 31 Sie 2024 09:55 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 44
Loty: 107
Kilometry: 171 391
Krajów: 29 / 13.6%
Dzięki za informacje!

Wygląda na to, że to jednak fałszywy alarm z terminalem 1 i wprowadzanie przez Wizzaira w błąd . Równolegle napisałem do portu w tej sprawie, jak się mam przemieścić między terminalami itd., fragment odpowiedzi:

Cytuj:
We’d also like to inform you that there is only 1 terminal in Zayed International Airport – Terminal A. All flights arrive and depart from here.
Góra
 Profil Relacje PM off
Korek_fly lubi ten post.
 
      
Offline
#233 PostWysłany: 01 Wrz 2024 21:36 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 281
Mi sie to w 31 marca nie udało. To był pierwszy lot po przywróceniu trasy przez Wizzair.

chiniol napisał(a):
Z ciekawostek dodam, że na trasie AUH - SLL udało się odprawić i co najważniejsze wygenerować kartę pokładową w apce W5/W6.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#234 PostWysłany: 07 Wrz 2024 14:16 

Rejestracja: 27 Paź 2022
Posty: 6
Witam.

Czy orientujecie się jak wygląda z punktualnością WizzAir na trasie Kraków (KRK) - Abu Zabi (AUH) lub Katowice (KTW) - Abu Zabi (AUH)???

Planuję przesiadkę w Abu Zabi i dalszy lot do Colombo i nie wiem ile czasu pomiędzy sobie rezerwować.
Idealne połączenie - przylot o 20:15 i wylot o 22:15 ale to wygląda zbyt pięknie i jak znam życie coś się opóźni.
Kolejny wylot jest o 23:00 ale już w innej cenie.
Jest jeszcze opcja przylotu o 23:10 i wylotu o 2:30.

Co myślicie, czy 2h wystarczy?
Jakie macie doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#235 PostWysłany: 07 Wrz 2024 14:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Nie starczy
Polecam historię @igore

auh-dxb-do-del,8,174954
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#236 PostWysłany: 07 Wrz 2024 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
Tak jak mówi @Zeus, im dłużej tym lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#237 PostWysłany: 07 Wrz 2024 16:22 

Rejestracja: 27 Paź 2022
Posty: 6
Dzięki. Historia @igore nie napawa optymizmem ale może ktoś ma bardziej pozytywne doświadczenia.
Ile sugerujecie rezerwy 3, 6, ?h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#238 PostWysłany: 07 Wrz 2024 16:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Na 10 osób, 9 się uda 1 nie.
Jak nie znasz lotniska, jak szybko obskoczyć, to najlepiej minimum 6h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#239 PostWysłany: 07 Wrz 2024 20:31 

Rejestracja: 27 Paź 2022
Posty: 6
Jasne. Dzięki.

Na AUH nie byłem ale chyba jest mniejsze niż DXB, które dobrze znam więc nie powinno być problemu z ogarnięciem w 2h jeśli wszystko będzie punktualnie.

Orientujecie się jaka jest polityka i wypłacalność Wizzair w przypadku zwrotu kasy wydanej na kolejny bilet innych linii w przypadku opóźnienia?

Jeśli nie zdążę na kolejny lot świat się nie zawali, nie goni mnie czas, i kupię bilet na kolejny lot albo przenocuję i polecę na następny dzień ale nie uśmiecha mi się czekać 6h na wszelki wypadek opóźnienia - już to przerabiałem nie raz i jak na złość nic się opóźniało, więc jestem gotów zaryzykować ale byłoby miło gdyby Wizzair zwrócił koszt kolejnego biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#240 PostWysłany: 07 Wrz 2024 20:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
cphr napisał(a):

Orientujecie się jaka jest polityka i wypłacalność Wizzair w przypadku zwrotu kasy wydanej na kolejny bilet innych linii w przypadku opóźnienia?



Ziobro złoty, bo to twoja wina.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 261 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group