Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#141 PostWysłany: 08 Gru 2022 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2022
Posty: 21
Loty: 31
Kilometry: 51 609
Krajów: 10 / 4.7%
Hej, szybkie pytanie. Lecąc z VIE do BKK z przesiadka w DXB mając dajmy na to 12h na przesiadke, mogę opuścić lotnisko na zwiedzanie miasta? Są jakieś zależności miedzy kupnem biletów tej samej bądź innych linii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
#142 PostWysłany: 08 Gru 2022 21:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26066
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Możesz opuścić i zwiedzić miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#143 PostWysłany: 05 Kwi 2023 17:18 

Rejestracja: 05 Kwi 2023
Posty: 4
Witam wszystkich Forumowiczów. Jest to mój pierwszy post więc mam nadzieję, że moje pytanie nie wyda się Wam trywialne. Lecę z Warszawy do Singapuru przez Dubaj i oczywiście chciałbym go zwiedzić. Znalazłem loty (oba Emirates) gdzie czas na przesiadkę do dokładnie 22,5h (przylot 22:45, wylot 21:15 dnia kolejnego). W tym czasie chciałbym opuścić lotnisko oraz wynająć hotel. Moje pytanie dotyczy bagażu nadawanego. Czy będę musiał go odebrać i nosić ze sobą czy pomimo tak długiego czasu między dwoma lotami, linia lotnicza się nim zajmie a ja odbiorę go dopiero w Singapurze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#144 PostWysłany: 05 Kwi 2023 17:20 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 270
niebieski
Odbierzesz go w Singapurze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#145 PostWysłany: 06 Lis 2023 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
Nie znalazłem lepszego tematu 8-) .

Wybierasz się do Dubaju w tym miesiącu? Otrzymasz specjalną pieczątkę w paszporcie
https://www.timeoutdubai.com/news/dubai ... 6jOiYPjiD4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#146 PostWysłany: 06 Lis 2023 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
Pytanie czy jakiś nadgorliwy pogranicznik w jakimś kraju nie uzna tego jako uszkodzenia paszportu gdyż nie jest to oficjalny stempel graniczny a okazjonalny tak jak w Berlinie na Checkpoint Charlie czy z Monako (tutaj już nie dają do paszportów).
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#147 PostWysłany: 11 Lis 2023 15:26 

Rejestracja: 03 Lis 2023
Posty: 5
Cześć mam następujące pytanie, wracam z Zanzibaru Flydubai z przesiadka w Dubaju, chcę do bagażu nadawanego spakować alkohol kupiony na Zanzibarze , wiem ze do Polski spoza UE można wwieźć 1 l mocnego alko na głowę, czy jednak nie będzie problemu z tym alko podczas transferu ? Czy potwierdzicie ze jeśli to
Transfer i alkohol jest w bagażu rejestrowanym to nie ma żadnego problemu ? Dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#148 PostWysłany: 11 Lis 2023 16:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26066
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Nie będzie zadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#149 PostWysłany: 11 Lis 2023 18:12 

Rejestracja: 03 Lis 2023
Posty: 5
Dzieki, a powiedzcie jeszcze proszę czy mając 10 h na przesiadkę w Dubaju ( lądujemy o 5 rano
A wylot mamy 15.30) zdążymy zobaczyć Marinę czy lepiej tam
Się nie wybierać? I zostać przy Burj Khalifa ) myślimy o dojechaniu tam metrem ? Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#150 PostWysłany: 11 Lis 2023 18:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26066
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Tak, zdążycie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zanzi2023 lubi ten post.
 
      
Offline
#151 PostWysłany: 20 Mar 2024 13:23 

Rejestracja: 04 Sty 2024
Posty: 34
Co warto zobaczyć w Dubaju nocą podczas przesiadki? Mamy przylot na terminal 3 o 22.55 i wylot o 7:40. Z tego co wyczytałem w nocy nie kursuje metro, więc zostaje nam taksówka. Burj Khalifa? A może w nocy nie ma co się ruszać i zostać na lotnisku? Nie mamy żadnych kart PP, więc myśleliśmy o wyjściu na miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#152 PostWysłany: 22 Sie 2024 14:45 

Rejestracja: 28 Paź 2019
Posty: 3
Loty: 28
Kilometry: 60 091
Krajów: 13 / 6.1%
Hej, jesteśmy na lotnisku w Dubaju 22.55, a następny lot mamy planowo o 2:40 - czyli 3:45 h na przesiadkę. Czy ktoś w takim zestawieniu próbował w ogóle opuścić lotnisko i coś zobaczyć w Dubaju, czy raczej to już gonitwa i nie warto kombinować?

Wszystko Emirates na 1 bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#153 PostWysłany: 15 Gru 2024 09:53 

Rejestracja: 01 Wrz 2015
Posty: 11
Czy ktoś się orientuje czy jest sens przy takim rozkładzie wyskoczyć do Dubaju (może być gdzieś blisko lotniska) coś zjeść w restauracji i wrócić na czas? Oczywiście zakładam że samolot ląduje o czasie


11:55 Krakow (KRK) 05h 40min - 20:35 Dubai (DXB)

02:15 Dubai (DXB) 04h 30min - 08:15 Colombo (CMB)


czyli jest ok. 6h postoju + zmiana terminala z 3 na 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#154 PostWysłany: 22 Mar 2025 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2017
Posty: 4
Cześć,
będziemy z żoną lecieć z Manili do Dubaju liniami Cebu i po 3h mamy wylot Wizzair z Dubaju do Budapesztu. Ja jestem Polakiem, moja żona Białorusinka, zarówno Polacy jak i Białorusini nie nie potrzebują wizy na pobyt do 90 dni. Jednak naczytałem się i zgłupiałem. Wiele stron podaje informację, że wymagana jest wiza tranzytowa, która kosztuje 110usd. Zadałem na kilku stronach, które pośrednicza w wyrabianiu tych wiz i dostałem różne odpowiedzi. Np, że moja żona Białorusinka potrzebuje wyrobić wizę tranzytową już przed wyjazdem, natomiast ja dostanę ją on arrival (zarówno moja jak i jej wiza płatna). Inna strona mi odpisała, że i ja i żona musimy wczesniej ta wize tranzytowa wyrobic (płatną).
Trochę te informacje dla mnie są nielogiczne, bo skoro i ja i żona nie musimy wyrabiać wizy na pobyt do 90 dni, to dlaczego mielibyśmy wyrabiać wizę tranzytową 48h i jeszcze za nia zapłacić 110USD?

W poniedziałek będę dzwonił do ambasady, żeby mieć pewność. Czy Wy macie może info jak jest w rzeczywistości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#155 PostWysłany: 22 Mar 2025 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4620
Loty: 522
Kilometry: 840 653
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
Ty jako Polak na 100% nie potrzebujesz wizy.

Jak z żoną - niech inni podpowiedzą. Żona my wyłącznie białoruski paszport ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Jakub Świst uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#156 PostWysłany: 22 Mar 2025 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2017
Posty: 4
-- 22 Mar 2025 00:33 --

Żona ma tylko białoruski.

-- 22 Mar 2025 00:45 --

Ale Białorusini wjeżdżają do Emiratów na tej samej zasadzie, co Polacy. Jesteśmy w tej samej "tabelce".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#157 PostWysłany: 22 Mar 2025 00:46 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1934
Loty: 688
Kilometry: 1 366 499
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
Wg oficjalnej strony, obywatele Bialorusi moga dostac 90-dniowa wize on arrival wiec tranzyt tym bardziej powinen odbyc sie bez problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Jakub Świst uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#158 PostWysłany: 22 Mar 2025 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 1050
Loty: 151
Kilometry: 254 156
Krajów: 46 / 21.5%
niebieski
@Jakub Świst , Emiraty/Dubaj to popularne centra przesiadkowe i nikt nigdzie nie raportuje o potrzebie wizy do przesiadki, a jedyną stroną, która tak twierdzi, są pośrednicy, którzy na tym zarobią. Ciekawi mnie czy faktycznie by w ogóle Ci tę wizę wyrobili, czy wysłali jakiś dokument imitujący wizę, żeby zgarnąć całą kasę 8-) Nie masz się czym przejmować, Białorusini też mogą swobodnie wjeżdżać do Emiratów, choć dopiero od jakiegoś czasu (jeszcze w 2021 roku ich wjazd faktycznie był obwarowany koniecznością wyrobienia wizy).
Góra
 Profil Relacje PM off
Jakub Świst lubi ten post.
Jakub Świst uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#159 PostWysłany: 23 Mar 2025 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2017
Posty: 4
Super! Dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#160 PostWysłany: 12 Kwi 2025 04:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2017
Posty: 4
Finalnie udało się. Ani ja, ani moja żona Białorusinka zadnej wizy tranzytowej nie potrzebowaliśmy. Wystarczyło przejść przez immigration, wziąć taxi na terminal 2, tam podejść do chekin counter i odebrać karty pokładowe i to wsio.
Ale:
Nie polecam nikomu planować przesiadki w DXB ze zmianą terminala 1 lub 3 na 2, jeśli ma sie mniej niz 4h. Nasz samolot wyladowal w DXB terminal 1 o czasie o 18.05, wylot mielismy Wizz z terminalu 2 o 21:30 i pomimo tego, ze wszystko robilismy w biegu, nie bylismy nawet w toalecie to dotarlismy na boarding na jego ostatnie 10 mimut. Na immigration nas przepuscil pracownik poza kolejką, na taxi pracownik nas pościł poza kolejką.

P. S. tym samym samolotem z Filipin, co my przyleciala dziewczyna Filipinka i ona również tym Wizzem miala lecieć do Budapesztu. Niestety, nie wiedziała, ze trzeba zmienić terminal poprzez przejscie przez immigration i ja cofneli, wskazali jej jakis punkt, gdzie ma isc załatwić wizę tranzytowa. Tam sie rozdzieliliśmy i juz w samolocie do Budapesztu jej nie widzieliśmy. Więc czasowo nie udalo jej sie tego załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Lucas84 lubi ten post.
Lucas84 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group