Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Drogi i ich stan
#1 PostWysłany: 14 Wrz 2024 23:42 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 419
niebieski
Moim skromnym i bardzo subiektywnym zdaniem drogi w Ugandzie są naprawdę dobrej jakości. Ruch, poza okolicami większych miast bardzo niewielki. Wiadomo, że trzeba uważać na wszędobylskie piżdziki (to po śląsku motorki 8-) ) i pieszych, ale generalnie dobre wrażenia po przejechaniu prawie 2000 km.
Droga z Bwindi do Ishasha częściowo szutrowa, no i trzeba jechać wolno, ale za to bardzo malownicza. Z kolei droga z Murchison Falls w stronę Kampali do granicy parku rewelacyjna-prosta jak stół, ruch znikomy i już chciałoby się trochę pocisnąć, ale jest ograniczenie do 40km/h do tego ilość zwalniaczy porażająca, tak samo jak przy wjazdach i wyjazdach z miast i mieścinek. Dlatego myślę, że Google tego nie uwzględnia i czas przejazdu jest zbyt optymistyczny, ale nie jakoś bardzo zaniżony.
Góra
 Profil Relacje PM off
kameander lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Drogi i ich stan
#2 PostWysłany: 25 Gru 2024 19:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1521
Loty: 402
Kilometry: 577 747
Krajów: 59 / 27.6%
Drogi asfaltowe są w dobrym stanie, aczkolwiek ilość progów (jumperów, zwalniaczy) jest przeogromna. Drogi gruntowe często są w koszmarnym stanie i 40 km można jechać i ponad 2h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Drogi i ich stan
#3 PostWysłany: 27 Sie 2025 15:47 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 591
złoty
Co do samej jazdy po kraju - jak bardzo policja jest upierdliwa? W sensie jak widzą białasa za kółkiem to od razu zatrzymują i chcą kasę? Czy tak jak w Namibii mają przykaz, żeby się nie czepiać turystów bez powodu bo piniądz do kraju przywożą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Drogi i ich stan
#4 PostWysłany: 11 Gru 2025 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3613
srebrny
nie jest upierdliwa w ogóle, kontrole to czysta przyjemność
nawet mandat dostałem z uśmiechem
drogi są fatalne, żółte na mapie okazują się dziurawymi dla terenówek
nieoznakowane progi, czasem takie ze trzeba się zatrzymać i powoli przejechać
i mega korki w okolicach Kampali
_________________
Image

kliknij pomógł
Góra
 Profil Relacje PM off
bepa22 lubi ten post.
bepa22 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Drogi i ich stan
#5 PostWysłany: 09 Lut 2026 14:11 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 591
złoty
Przejechaliśmy prawie 3000km po Ugandzie, więc coś tam mogę powiedzieć w temacie dróg.
Ogólnie powiedziałbym, że drogi są dobre, a nawet biorąc pod uwagę, że to Afryka to zaryzykowałbym stwierdzenie, że są bardzo dobre.

Sporo progów zwalniających – ale na danej drodze zazwyczaj są podobne – czyli albo sobie można przeskoczyć jadąc 50km/h albo prawie się trzeba zatrzymać. Ale to się szybko rozkminia które akurat hurtowo występują.

Policja – potwierdzam słowa @becek – nie ma żadnych łapanek na białasów. Ze 2x nas zatrzymali z ciekawości pogadać. Raz mieli powód to zatrzymali – grzecznie i z uśmiechem – dogadaliśmy się, a na koniec jeszcze organizowali mechanika, żeby przyjechał z miasta 10km dalej, bo akurat w tym momencie auto odmówiło współpracy :)

Ruch jest dosyć nieduży. O dziwo ruch jest całkiem cywilizowany (zdecydowanie lepszy niż w Azji). Nawet w miastach motory są ale nie pierdyliard. O Kampali się nie wypowiadam, bo ominęliśmy szerokim łukiem.
Kierowcy ciężarówek trochę mają styl jazdy Litwinów na naszej DK8 i DK50 z końca lat 90tych, ale jak się za takim jedzie to nie ma potrzeby wyprzedzania a dobrze toruje drogę :)

Teraz szczegółowo (odniesienia – kolory dróg i nazwy będą do mapy.cz):

Entebbe-Nakawuka-Kasanje-Mpigi – bardzo kiepski szuter – nie polecam – lepiej polecieć płatną autostradą. Ale znowu – fajna widokowa trasa przez wioseczki.

Kampala-Kisoro – asfalt 100%

Ksioro-Bwindi (Rushaga) – szuter, ale niezły

Bwindi (Rushaga) – i dalej po wschodniej stronie jeziora Bunyoni do Rutinda i dalej do Kabale – szuter, też bez bidy

Kabale-Bwindi Forest Road – do granicy parku – szuter bardzo dobry. Przejazd przez park możliwy bez płacenia – na bramce wpisujemy do zeszytu „transit” i tyle. Zaraz za bramą musieliśmy zawrócić bo auto się zdupcyło, więc nie wiem jak dalej droga (ludzie gadali, że dobra, bo przed wyborami poprawili).

Kabale-Kihihi (przez Rukungiri) – pojechaliśmy żółtą drogą przez Rukiga – szuter i to dosyć kiepski – wytrzęsło nas mocno, ale za to droga ładna widokowo przez małe wioski, więc krajobrazowo spoko. Ale tranzytem to trzeba jechać główną do Ntungamo i dopiero tam skręcić na Rukungiri – w tym układzie do Rukungiri jest 100% asfaltu. Odcinek Rukungiri-Kihihi – szuter trochę lepszy, ale i tak taki se.

Queen Elisabeth NP – główna droga od Kihihi do Katunguru – szuter i to też taki bez szału (ale też bez tragedii). Boczne drogi w parku – szutry ale bardzo przyzwoite.

QENP – Fort Portal – Hoima – asfalt 100%

Hoima – Bulisa – Wanseko – nówka sztuka asfalt – 100%. Dalej do parku częściowo asfalt częściowo dobry szuter.

Murchinson NP – główna droga od Pakwach do skętu na górę wodospadów – 100% asfalt (ograniczenie 40/60km/h) – chyba dalej do Masindi też asfalt aczkolwiek tu już nie wiem na pewno. Inne drogi w parku – szutry ale całkiem przyzwoite. Droga do Chobe gate – ujechaliśmy z połowe – przejezdna była, wąsko, mało co tamtędy jeździ. Znów musieliśmy zawrócić przez problemy z autem.

Pakwach-Lira-Mbale-Sipi Falls – 100% asfalt.

Sipi Falls-Jinja – 100% asfalt – ruch wyraźnie większy, sporo ciężarówek.

Jinja-Lugazi – koniecznie jechać dolną drogą (trzymać się asfaltu, bo asfalt nie do końca idzie tak jak żółta droga na mapie) – jest 100% asfaltu a ruch znikomy.

Lugazi – początek północnej obwodnicy – 13km – permanentny korek – godzinę zeszło na ten odcinek (pewnie dalej w stronę Jinja też było słabo dlatego lepiej jechać dolną drogą).

Północna obwodnica (bezpłatna) – dwupasmowa droga - ruch jest, ale płynny.

Kampala-Entebbe expressway (płatna 5000k) – dwupasmówka – ruch prawie zerowy – zdecydowanie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Drogi i ich stan
#6 PostWysłany: 09 Lut 2026 15:42 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1433
niebieski
Hm, moze to kwestia perspektywy ale po tym, jak przejechalem ostatnio przez Burundi, Tanzanie i Ugande to drogi w tej ostatniej byly najgorsze. Tzn bylo o wiele wiecej spowalniaczy, dziur, wybojow albo zerwanego asfaltu. Chlubny wyjatek to Entebbe - Kampala, reszta jest sredniawa.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group