Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Curve
curve,181,129245
Strona 119 z 158

Autor:  Kri$ [ 03 Lut 2023 21:32 ]
Temat postu:  Re: Curve

Edytuję poprzedni post żeby było zrozumiałe :)

Płacisz X i masz obciążenie 1.09.2022.
Jak zrobisz GBIT na Y, to z datą 15.12.2022 dostajesz uznanie na X, a na Y pojawia się obciążenie z taką datą.

Jak się używa Curve, to są większe limity z czasem. Napisz do supportu i poproś o zwiększenie.

Autor:  Raffles [ 05 Lut 2023 19:31 ]
Temat postu:  Re: Curve

Porównywał ktoś kursy Curve vs Mastercard (czy też Curve korzysta z MC)? Mając np kartę do rachunku walutowego w EUR podpiętą pod Curve i płacąc w PLN, lepiej wyjdziemy na kantorach internetowych sprzedając EUR na PLN czy lepiej stosując przelicznik Curve? Piszą że ich marża względem ECB wynosi 1%. Wstępnie wygląda mi bardzo porównywalnie, ale może ktoś już to sprawdzał.

Autor:  Kri$ [ 14 Lut 2023 21:55 ]
Temat postu:  Re: Curve

@Raffles - czy coś przeliczałeś i pochwalisz się wynikami? Ogólnie Curve ma chyba minimalnie gorsze kursy niż Revolut jak porównywałem w przeciągu kilkunastu minut.

Autor:  f0ku5 [ 14 Lut 2023 22:51 ]
Temat postu:  Re: Curve

Curve korzysta z kursów MC.

Autor:  Raffles [ 15 Lut 2023 02:39 ]
Temat postu:  Re: Curve

Kri$ napisał(a):
@Raffles - czy coś przeliczałeś i pochwalisz się wynikami? Ogólnie Curve ma chyba minimalnie gorsze kursy niż Revolut jak porównywałem w przeciągu kilkunastu minut.

Niestety nic nie porównywałem jeszcze - brak czasu :( Zresztą Curve jeszcze nie mam nawet, pamiętam o tym Plutusie ale jeszcze nie miałem okazji tam się zarejestrować i zobaczyć jak to działa (o Twoim linku też pamiętam jak coś).

Autor:  marek2011 [ 06 Mar 2023 14:44 ]
Temat postu:  Re: Curve

Szybkie pytanie do tych co przerabiali podoby przypadek: czy w przypadku wymiany karty C na nową (upływ daty ważności) i w razie zwrotu transakcji wykonanej jeszcze poprzednią kartą, nie ma problemu z zaksięgowaniem tego na nowej? Generalnie w bankach przy wymianie karty w takich przypadkach to żaden problem, no ale C to C ;-)

Autor:  ricinus78 [ 06 Mar 2023 15:39 ]
Temat postu:  Re: Curve

Nie ma problemu, nawet ze zwrotami za odwołane loty, po roku. Oczywiście czasem pojawiają się jakieś pojedyncze problemy ze zwrotami ogólnie, ale co do zasady wszystko działa ok i nowa karta nie ma na to wpływu.

Autor:  man4business [ 06 Mar 2023 16:02 ]
Temat postu:  Re: Curve

Zwroty w Curve działają, ale jeśli nie potrafią zidentyfikować pierwotnej karty (a zdarza im się to nawet wtedy gdy ta karta jest fizycznie podpięta), to umieszczają zwrócone saldo na "Curve Cash" (przeliczone na funty). Edit: żeby nie zaśmiecać - taką sytuację miałem w lutym tego roku, karta, którą płaciłem, jak najbardziej jest nadal podpięta. Po prostu czasem tak się zdarza, widocznie coś po stronie "zwracającego" może generować niekompatybilność z pierwotnym obciążeniem (kwoty się zgadzają).

Autor:  ricinus78 [ 06 Mar 2023 16:13 ]
Temat postu:  Re: Curve

@man4business Ostatni raz taka sytuacja miała u mnie miejsce w 2021, a przerobiłem w 2022 kilkadziesiąt albo nawet więcej różnych zwrotów.

Autor:  seal [ 06 Mar 2023 17:42 ]
Temat postu:  Re: Curve

@man4business: jeśli zwrot jest do konkretnej transakcji to przesyłane jest jej ID i na tej podstawie następuje "match" jeśli zwrot jest jako "nowa transakcja" to curve nie ma za bardzo jak jej przypisać. Te ID są podstawą do rozliczenia prowizji za takie transakcje między merchantem a acquierem i w interesie merchanta jest dbać o te powiązania.

Autor:  man4business [ 06 Mar 2023 19:28 ]
Temat postu:  Re: Curve

Może i jest "w interesie", ja tylko opisuję pewne zdarzające się zjawisko, bo czasem ktoś może wręcz przeoczyć, że "dostał zwrot" i się denerwuje, że nie dostał - warto najpierw sprawdzić saldo na Curve Cash...

Autor:  seal [ 07 Mar 2023 11:07 ]
Temat postu:  Re: Curve

@man4business: ale broń nie krytykuje Twojej wypowiedzi, tylko ją uściślam. Ale tak sam się złapałem kiedyś na tym że czekając na zwrot nie zaglądnąłem do "curve cash" a tam czekał.

Autor:  bim-bam [ 14 Mar 2023 23:06 ]
Temat postu:  Re: Curve

Przy wypłatach z bankomatu w weekend jest prowizja i wyższy kurs przewalutowania. Kiedy się zrobi GBIT po weekendzie to transakcja zostanie przeliczona po nowym kursie. A co z prowizją? Zmniejszy się w zależności od nowego kursu, pozostanie taka sama, zostanie zwrócona? Jak wyglądało to u Was?

Autor:  zoli [ 15 Mar 2023 01:13 ]
Temat postu:  Re: Curve

Zostanie zwrócona :)

Autor:  f0ku5 [ 10 Kwi 2023 17:39 ]
Temat postu:  Re: Curve

Czy Curve umożliwia wypłaty z bankomatów w Polsce przy użyciu Google Pay?

Autor:  bim-bam [ 11 Kwi 2023 05:40 ]
Temat postu:  Re: Curve

zoli napisał(a):
Zostanie zwrócona :)


Ktoś tu wprowadza w błąd. Płaciłem kartą w sobotę i Curve doliczył marże za przewalutowanie w weekend. W pn zrobiłem GBIT i dokładnie tą samą kwotę oddało na jedną karte, a pobrało z drugiej karty. Wszystko po kursie z soboty plus marża.

Tak więc, robienie GBIT dla transakcji robionych w weekend nie ma sensu bo i tak wszystko przeliczane jest z dnia dokonania transakcji.

Autor:  NBE322 [ 11 Kwi 2023 05:52 ]
Temat postu:  Re: Curve

Dwa różne przypadki:

1. Weekendowa wypłata w walucie EUR, kasa zeszła z podpiętej karty która ma walutę PLN. Curve przewalutował na PLN pobierając weekendową prowizję. Jeśli zrobimy potem GBIT na kartę która ma walutę EUR, to Curve zwróci wszystko co pobrał na pierwszą kartę w walucie PLN, i pobierze z nowej karty bez prowizji za przewalutowanie w walucie EUR.

2. Weekendowa wypłata w walucie EUR, kasa zeszła z podpiętej karty która ma walutę PLN. Curve przewalutował na PLN pobierając weekendową prowizję. Jeśli zrobimy potem GBIT na kartę która ma walutę PLN, to Curve zwróci wszystko co pobrał na pierwszą kartę w walucie PLN, i pobierze dokładnie tą samą kwotę z nowej karty w walucie PLN. Kurs się nie zmieni. Pobrana prowizja za przewalutowanie się nie zmieni.

Autor:  bim-bam [ 11 Kwi 2023 07:19 ]
Temat postu:  Re: Curve

@NBE322 ale nie da się podpiąć karty w euro jeśli masz ustawioną złotówkę jako walutę główną . Ja tak zrobić nie nie mogłem. Po za tym transakcja była w wonach koreanskich.

Autor:  pawfazi [ 11 Kwi 2023 08:14 ]
Temat postu:  Re: Curve

@bim-bam Przy podpinaniu karty samemu się określą w jakiej jest walucie (wybór z listy dostępnych walut). Można też ją później zmieniać (przydaje się np. dla kart wielowalutowych).

Autor:  Slavekk [ 11 Kwi 2023 10:59 ]
Temat postu:  Re: Curve

bim-bam napisał(a):
@NBE322 ale nie da się podpiąć karty w euro jeśli masz ustawioną złotówkę jako walutę główną . Ja tak zrobić nie nie mogłem. Po za tym transakcja była w wonach koreanskich.
W apce masz wizerunek podpiętej karty, a pod nim jej nazwę i symbol ustawień - kółko zębate. Klikasz w to kółko i możesz ustawić:
- wizerunek karty
- jej nazwę
- walutę karty

Strona 119 z 158 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/