| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Curve curve,181,129245 | Strona 117 z 158 |
| Autor: | NBE322 [ 20 Gru 2022 14:27 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Złoty napisał(a): Dziś w nocy ktoś obciazyl kartę PKO BP podpieta pod Curve. W opisie "Anc*Ancestry.com" suma ponad 330 USD, Nie autoryzowałem w żaden sposób, wpadło bez potwierdzenia transakcji. Karta Curve zablokowana, karta PKOBP po zgłoszeniu fraudu na infolinii zamknięta. Zgłosiłem też na Curve zarówno na na czacie jak i przez formularz reklamacji.Uważajcie. Raffles napisał(a): I jak to się finalnie skończyło? Dopiero teraz zauważyłem wpis. Mi również obciążono Curve, z dokładnie takim samym opisem Curve uznał reklamacje 3 dni po jej złożeniu. Refund zaksięgował się na podpiętej karcie kredytowej 5 dni po złożeniu reklamacji. Podpiętej karty nie blokowałem w ogóle. | |
| Autor: | man4business [ 20 Gru 2022 14:34 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Raffles napisał(a): jaki jest sens używać Curve poza tym że jest to agregat? GBIT, w metalu do 120 dni. A to może oznaczać np., że jeśli kurs jakiejś waluty się zrobił korzystniejszy, to można przepiąć płatność na inna kartę "w tej walucie". Trywialny przykład - 1 USD za prawie 5 zł, kilka miesięcy później za 4,40 zł. Kupuję USD po tym drugim kursie i.. przepinam. Na oryginał dostaję całość zwrotu, na 1000 USD jest to 600 zł do przodu. Oczywiście to jest szczególny przypadek, bo przecież kurs może pójść w drugą stronę. W każdym razie GBIT pozwala na beztroskie płacenie, a potem optymalizację. Dodatkowo bonusem jest 1% cashback (metal - można wybrać 6 spzredawców, np. Carreforur, Biedronka, Amazon itp. itd.). p.s. ja miałem raz fraud, poszło kilka transakcji, a na czwartej dostałem SMS z potwierdzeniem, że chcę wykonać płatność. Wg. mnie było to efektem użycia Curve w Brazylii w bankomacie, musieli jakoś zeskanować. Praktycznie nie da się obronić przed takimi sytuacjami, a jestem uważny. Dlatego może warto w apce dezaktywować kartę, w końcu to tylko jeden ruch... Ja napisałem przez formularz Curve fraud i w godzinę wszystko załatwili, kasa wróciła (tzn nie została rozliczona nawet). | |
| Autor: | luck700 [ 21 Gru 2022 12:04 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
NBE322 napisał(a): Złoty napisał(a): Dziś w nocy ktoś obciazyl kartę PKO BP podpieta pod Curve. W opisie "Anc*Ancestry.com" suma ponad 330 USD, Nie autoryzowałem w żaden sposób, wpadło bez potwierdzenia transakcji. Karta Curve zablokowana, karta PKOBP po zgłoszeniu fraudu na infolinii zamknięta. Zgłosiłem też na Curve zarówno na na czacie jak i przez formularz reklamacji.Uważajcie. Raffles napisał(a): I jak to się finalnie skończyło? Dopiero teraz zauważyłem wpis. Mi również obciążono Curve, z dokładnie takim samym opisem Curve uznał reklamacje 3 dni po jej złożeniu. Refund zaksięgował się na podpiętej karcie kredytowej 5 dni po złożeniu reklamacji. Podpiętej karty nie blokowałem w ogóle. Czy miałeś wtedy podpięta kartę? Nie wiem czy da się przed tym uchronić mając podpiętą kartę Curve cash? | |
| Autor: | man4business [ 21 Gru 2022 12:44 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Dlaczego chcesz przepinać na Curve Cash? Chodzi ci o to, że nie masz na niej środków? Równie dobrze możesz przepiąć na dowolną inną kartę, na której nie ma środków lub jest ustawiony mały limit. A jeszcze lepiej blokować kartę Curve i/lub podpiętą kartę na czas gdy się nie wykonuje transakcji, blokowanie karty Curve jest nawet szybsze niż przepinanie. Można jeszcze zrobić definicję (opcja Smart Rules), że np. jak płatność jest w USD to pobiera ze wskazanej karty itd. | |
| Autor: | Krupier [ 26 Gru 2022 14:26 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Ej, a zuważyliście, że w sumie Curve to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna karta, która na jednej stronie ma wszystkie pełne dane łącznie z kodem CVC? Bezpieczeństwo lvl expert, wystarczy zrobić komuś fotkę jak akurat płaci tą widoczną stroną. XD I tak, wiem, że CVC bardzo często jest niewymagany do płatności, wiem, że jest chargeback, ale wciąż to trochę niepoważne wszystkie te dane na jednej stronie karty upychać. | |
| Autor: | Raffles [ 26 Gru 2022 14:37 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@Krupier Amex też tak ma. | |
| Autor: | f0ku5 [ 26 Gru 2022 14:48 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Głowy sobie uciąć nie dam, ale wydaje mi się, że moja mama ma kartę w Santanderze też ze wszystkimi danymi z tyłu. Identycznie jak w Curve. | |
| Autor: | Marek Marszolik [ 26 Gru 2022 14:59 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Zdecydowana większość fintechow tak ma od kilku lat a i polskie banki też już często. Zero sensacji, zero nowości. | |
| Autor: | grodek [ 26 Gru 2022 15:04 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Krupier napisał(a): Ej, a zuważyliście, że w sumie Curve to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna karta, która na jednej stronie ma wszystkie pełne dane łącznie z kodem CVC? Bezpieczeństwo lvl expert, wystarczy zrobić komuś fotkę jak akurat płaci tą widoczną stroną. XD Ja zawsze naklejam naklejkę na CVC a przypadku Curvy nakleiłem wiekszą i mam serio bezpieczeństwo lvl expert I tak, wiem, że CVC bardzo często jest niewymagany do płatności, wiem, że jest chargeback, ale wciąż to trochę niepoważne wszystkie te dane na jednej stronie karty upychać. | |
| Autor: | szpaczny [ 13 Sty 2023 00:14 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Smigam do Ameryki Południowej i na zapas chce sobie wyrobic Curve opprócze Revoluta i własnych polskich kart. Jeśli są jakies referale na których ktoś może zarobić - pisać mi na priv , z jakiegos skorzystam by ktos cos miał z tego EDIT: benedetti był pierwszy | |
| Autor: | Pejson86 [ 13 Sty 2023 19:05 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Witam wszystkich, mam pytanie do doświadczonych użytkowników tej usługi... Otóż założyłem kilka tygodni temu tam konto, zamówiłem tę darmową kartę, przeprowadziłem weryfikację przez selfie itp natomiast okazało się się, że karta z jakiegoś powodu jest zablokowana i nie można nią płacić. Po ok. 3 tygodniach pisania do supportu dostałem odpowiedź, że wymagają dalszej weryfikacji, a konkretnie mam im przesłać zdjęcie (z zasłoniętymi kilkoma cyframi)jednej z kart płatniczych, którą podpiąłem pod te kartę curve oraz wyciąg z konta tej karty ( konkretnie Velo bank). Zastanawiam się czy to normalna procedura i czy jest to bezpieczne. Miał ktoś może podobne doświadczenia? Z góry dziękuję za pomoc. | |
| Autor: | man4business [ 13 Sty 2023 19:38 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Jeśli zakładasz, że nie ufasz Curve, to sobie odpuść. | |
| Autor: | Pejson86 [ 13 Sty 2023 20:29 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
A coś więcej? | |
| Autor: | żorż [ 13 Sty 2023 21:09 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Powiedzcie pls jak długo czekaliście na dostawę nowej karty Curve po wygaśnięciu starej. Moja wygasła z końcem 10/2022, jako że żadnej wiadomości ze strony C nie było, odezwałem się do supportu. Zweryfikowali mnie pomyślnie, dostałem maila 21.11.2022 z info że karta dotrze za 10-15 dni roboczych, z zastrzeżeniem że często do PL czas dostawy jest wydłużony. Czy odzywać się do supportu że karty wciąż nie mam, czy jeszcze poczekać? | |
| Autor: | yarciak [ 13 Sty 2023 22:58 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Odzywać się. Moja karta skończyła się z końcem października 2021, nowa dotarła na początku listopada 2021. | |
| Autor: | f0ku5 [ 13 Sty 2023 23:42 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Moja się skończyła z końcem grudnia 2022, nowa przyszła tuż po nowym roku. Zdecydowanie pisać. | |
| Autor: | Pejson86 [ 16 Sty 2023 19:50 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Pejson86 napisał(a): Witam wszystkich, mam pytanie do doświadczonych użytkowników tej usługi... Otóż założyłem kilka tygodni temu tam konto, zamówiłem tę darmową kartę, przeprowadziłem weryfikację przez selfie itp natomiast okazało się się, że karta z jakiegoś powodu jest zablokowana i nie można nią płacić. Po ok. 3 tygodniach pisania do supportu dostałem odpowiedź, że wymagają dalszej weryfikacji, a konkretnie mam im przesłać zdjęcie (z zasłoniętymi kilkoma cyframi)jednej z kart płatniczych, którą podpiąłem pod te kartę curve oraz wyciąg z konta tej karty ( konkretnie Velo bank). Zastanawiam się czy to normalna procedura i czy jest to bezpieczne. Miał ktoś może podobne doświadczenia? Z góry dziękuję za pomoc. Ktoś jest w stanie doradzić coś konkretnego? | |
| Autor: | SPLDER [ 16 Sty 2023 20:15 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Czasami Curve ma dziwne wymagania, ale ta procedura jest bezpieczna. | |
| Autor: | Kri$ [ 20 Sty 2023 01:20 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Po jakim kursie będą przewalutowania w konkretnych sytuacjach? Mam kartę Curve i do niej podpięte kilka kart np. - Alior wydana w PLN i w Curve ustawione jako EUR (WAŻNE!!!) - Santander wydana w PLN i w Curve ustawione PLN - Revolut, który dowolnie mogę ustawić jako PLN lub EUR w Curve W sklepie kupuję coś za np. 10 zł. - Alior jest ustawiony na EUR, więc powinno przeliczyć przez Curve np. 10 PLN = 2,12 EUR i tyle EUR kupić w Aliorze po zawyżonym kursie np. 2,12*5,1 czyli de facto ściągnie 10,81 PLN - Santander jest w PLN, więc ściąga mi w walucie karty też 10 PLN. - Revolut jest ustawiony w PLN i ściąga 10 PLN - ustawiam w Curve Revoluta jako EUR i wtedy na Revolucie "w tle" dokonywany jest zakup EUR w liczbie podanej przez Curve i przykładowo wyjdzie to 2-3gr więcej nż w Curve tj.10,03 PLN ściągnie mi z konta Revolut. W jakiej sytuacji ściągnie mi z konta w PLN równowartość zakupu w innej walucie np.EUR? Jeśli pojadę do strefy EUR i zapłacę tam np. 10 EUR kartą wydaną w PLN i oznaczoną w Curve jako PLN, to wtedy przelicza po kursie Curve czy też po jakimś dzikim kursie mojego banku? | |
| Autor: | marek2011 [ 20 Sty 2023 02:03 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Po kursie Curve | |
| Strona 117 z 158 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |