Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Curve
curve,181,129245
Strona 116 z 158

Autor:  Marek Marszolik [ 21 Lis 2022 00:14 ]
Temat postu:  Re: Curve

Nawet spłata allegropay jest w tym banku traktowana jak przelew z karty, ale opłat nie ma.

Autor:  dobrymurzyn [ 24 Lis 2022 22:56 ]
Temat postu:  Re: Curve

Promocja Curve na Black Friday - plan Curve Black przez trzy miesiące połowę taniej, czyli za 4,99 euro miesięcznie, albo Curve Metal połowę taniej przez trzy miesiące, czyli 7,49 euro miesięcznie.
33% zniżki przy rocznej subskrypcji, w takiej sytuacji plan Metal kosztuje 120 euro.

Zwróćcie też uwagę, że pieniądze za subskrypcje pobierane są w euro i Curve ich nie przelicza na złotówki, zatem proponuję zapłacić kartą z korzystnym kursem.

Autor:  f0ku5 [ 01 Gru 2022 11:46 ]
Temat postu:  Re: Curve

Czy może mi ktoś przybliżyć jak wyglądają obecnie dopłaty weekendowe do Curve w przypadku, w którym wybrana waluta karty i waluta płatności jest taka sama? Jeżeli dobrze pamiętam to kiedyś to działało na takiej zasadzie, że nie ma żadnego przewalutowania i opłaty w tym momencie, ale zlalazlem coś takiego na stronie Curve:

Currency Conversion Fee (for purchases and ATM withdrawals over the weekend or UK bank holidays):
If the currency of the selected payment card and the transaction are both in GBP, USD or EUR, the rate will be increased by 0.5%. In any other case, that is if either the currency of your transaction or the currency of the selected payment card is any of our other supported currencies, the rate will be increased by up to 1.5%.

Przyznam szczerze, że albo na tego nie rozumiem, albo nie ma to sensu...

Autor:  SPLDER [ 01 Gru 2022 12:58 ]
Temat postu:  Re: Curve

Jeśli waluta jest taka sama to nie ma przewalutowania, więc nie ma opłaty.

Autor:  f0ku5 [ 01 Gru 2022 13:19 ]
Temat postu:  Re: Curve

Z powyższego fragmentu wynika zupełnie coś innego.

Autor:  dobrymurzyn [ 01 Gru 2022 13:44 ]
Temat postu:  Re: Curve

Z powyższego fragmentu wynika, że w przypadku transakcji GBP, EUR, albo USD masz prowizję 0,5%, a w przypadku innych walut 1,5%.
Tak jak napisał przedmówca, jak waluta jest taka sama jak waluta karty, to nie ma przewalutowania, więc nie ma opłaty.

Autor:  seal [ 01 Gru 2022 13:49 ]
Temat postu:  Re: Curve

Czy ktoś skorzystał z tego oferty?

Mio napisał(a):
Cytuj:
FANCY CURVE BLACK?
IT’S ON THE HOUSE
Want to get Curve Black and have your subscription paid for every month?

OK, sure.

You can get a free Curve Black subscription worth £120 a year when you sign up to the crypto rewards platform, Plutus.

Plutus and Curve are the dream team when it comes to rewards. When you spend with your Plutus card through Curve, you’ll earn 3% back in Pluton (PLU), on top of any cashback you may earn from Curve which can be earned in Crypto with Curve Black1.


How to get it:

Open a Plutus account
Select the Curve perk
Sign up or upgrade to Curve Black and select Plutus as your payment card
Your Plutus account will then credit you with £10 in PLU every month to pay for your Curve Black subscription.

Autor:  f0ku5 [ 01 Gru 2022 13:51 ]
Temat postu:  Re: Curve

W takim razie o co chodzi z fragmentem "If the currency of the selected payment card and the transaction are both in GBP, USD or EUR, the rate will be increased by 0.5%"?
Ja to rozumiem tak, że jestem dajmy na to w Niemczech, mam ustawioną kartę w Curve na EUR, place w EUR i zgodnie z powyższą informacją Curve powinno dodać 0.5% prowizji.

Autor:  SPLDER [ 01 Gru 2022 14:18 ]
Temat postu:  Re: Curve

Jeśli dokonujesz przewalutowania pomiędzy w.w. walutami to opłata wynosi 0.5 %, w przypadku innych walut 1.5%. Jeśli obie waluty są takie same to nie ma przewalutowania i nie ma opłat.

Autor:  f0ku5 [ 01 Gru 2022 14:32 ]
Temat postu:  Re: Curve

We fragmencie nie ma żadnej wzmianki o przewalutowaniu między tymi walutami tylko jest informacja, że jeżeli waluta płatności i waluta karty jest w jednej z tych trzech walut to Curve dolicza 0,5% ;)

Autor:  dobrymurzyn [ 01 Gru 2022 17:54 ]
Temat postu:  Re: Curve

A „Currency Conversion Fee” to nie przewalutowanie?

Autor:  f0ku5 [ 01 Gru 2022 18:02 ]
Temat postu:  Re: Curve

Dokładnie tak, to opłata za przewalutowanie. Tylko ja nadal twierdzę, że w takim razie w tym fragmencie ze strony Curve jest coś nie tak, albo ja po prostu jestem debilem.
Jeżeli "the currency of the selected payment card and the transaction are both in GBP, USD or EUR" to wtedy nie ma przewalutowania, a mimo tego Curve twierdzi, że doliczy wtedy 0,5%.

Autor:  SPLDER [ 01 Gru 2022 19:14 ]
Temat postu:  Re: Curve

Za bardzo filozofujesz. Akapit jest zatytułowany "Currency Conversion Fee" i jest oczywiste że jeśli nie dokonujesz "currency conversion" to nie ma on zastosowania. Nie są to tylko rozważania teoretyczne, bo w praktyce Curve nic nie nalicza w przypadku takich transakcji.

Autor:  f0ku5 [ 01 Gru 2022 19:48 ]
Temat postu:  Re: Curve

Nie filozofuję. To zdanie po stronie Curve jest nieprawdziwe. Ale OK, głównie zależało mi na tym, jak to działa w praktyce obecnie :)

Autor:  Pieka [ 10 Gru 2022 20:49 ]
Temat postu:  Re: Curve

Kojarzycie może coś podobnego na rynku? Zależy mi tylko i wyłącznie na agregacji kart, nic więcej. W darmowym planie są niestety tylko dwie karty, a potrzebuję mieć trzy.

Autor:  Martinuss [ 10 Gru 2022 22:36 ]
Temat postu:  Re: Curve

@Pieka

Raczej nie, bo to dosyć niszowe.

Autor:  Raffles [ 10 Gru 2022 23:09 ]
Temat postu:  Re: Curve

Złoty napisał(a):
Dziś w nocy ktoś obciazyl kartę PKO BP podpieta pod Curve. W opisie "Anc*Ancestry.com" suma ponad 330 USD, Nie autoryzowałem w żaden sposób, wpadło bez potwierdzenia transakcji. Karta Curve zablokowana, karta PKOBP po zgłoszeniu fraudu na infolinii zamknięta. Zgłosiłem też na Curve zarówno na na czacie jak i przez formularz reklamacji.Uważajcie.

I jak to się finalnie skończyło?

W ogóle to jak te transakcje przez Curve są widziane przez banki? Czy Curve jest transparentny jak np Apple Pay czy wszystkie obciążenia są na rzecz Curve? Z tego co widzę na szybko to Curve nie jest transparentny, to jak ma się to wtedy np do ubezpieczenia, którego płatność np. za wypożyczenie samochodu wymaga aktywacji kartą?

W dzisiejszych czasach gdzie nawet na kk możemy uzyskać świetne kursy bezpośrednio od Visa/MC to jaki jest sens używać Curve poza tym że jest to agregat?

Autor:  turczy [ 10 Gru 2022 23:41 ]
Temat postu:  Re: Curve

Zbierałem się, żeby coś napisać.
Leniwy jestem, ale głupio nie ostrzec.
Kupiłem curve metal na rok.
Pierwszy problem okazał się prawie natychmiast z limitem. Skończył się w parę dni.
Przedarcie się przez boty do kogoś kto mi pomoże trwało ok miesiąca. W tym czasie kilka razy wysyłałem zdjęcia siebie i paszportu.
Słabo się to zapowiadało. Niby obsługa w pierwszej kolejności... taa
Później kilka miesięcy było ok.
Następnie okradli mnie na stacji benzynowej w Meksyku.
Zapłata zbliżeniowa kartą. Zapłata podobno nie przeszła. (nie chcieli pinu) podobno problem z internetem, nie dostałem potwierdzenia z terminala, zapłaciłem gotówką.
Za jakąś godzinę dostałem sms-em info o obciążeniu karty polskiej (2300 zł) nieźle jak za 20 litrów.
Złożyłem reklamację w curve. napisali, że to nie jest typowy fraud bo byłem na stacji. I muszą z tym do mastercarda.
Czas na odpowiedź 45 dni.
W ostatnim dniu odpowiedź, że w/g mastercard wszystko jest z transakcją ok.
Kolejna reklamacja
kolejne 45 dni.
i podobny bełkot. Stacja przedstawiła dowody, że transakcja jest prawidłowa.
Kolejna reklamacja - wysłanie protokołu wypożyczenia samochodu (pół godziny wcześniej) i zapytanie jak do małego sedana weszło do baku 600 litrów paliwa.
Napisali że przyjrzą się sprawie i już nigdy nie odpisali.
W międzyczasie zablokowali mi kartę i nie wysłali już nowej.
A najfajniejsze jest to, ze w rocznicę wydania próbowali mi pobrać opłatę za następny rok.

Tak, że sam pomysł na produkt jest ok natomiast cała reszta to dno.
Zdecydowanie odradzam, szkoda nerwów.
A tu jeszcze link do stacji :)
https://www.google.com/search?q=la+gas+ ... 8826327;mv:[[20.992762043933304,-86.82550110027985],[20.968459511786268,-86.87142051861481],null,[20.980611271975228,-86.84846080944733],16]

Autor:  Mareckipl [ 20 Gru 2022 13:51 ]
Temat postu:  Re: Curve

Uwaga dla klientów Santandera: przynajmniej dla mojej debetówki zaczęli oni uznawać transakcje za pośrednictwem Curve za "przelew z karty", w związku z czym nie są one zaliczane do transakcji potrzebnych do zwolnienia z opłat. Dla kredytówki o dziwo bez zmian, wygląda że są liczone normalnie i nie ma dodatkowych opłat.

Autor:  Marek Marszolik [ 20 Gru 2022 14:20 ]
Temat postu:  Re: Curve

Mi transakcje na kredytówce przechodzą jako transakcje gotówkowe.

Strona 116 z 158 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/