Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Curve
curve,181,129245
Strona 115 z 158

Autor:  heide_berg [ 30 Wrz 2022 22:09 ]
Temat postu:  Re: Curve

Czy wybierając, plan Metal za 14.99 EUR mam dostęp do saloników lotniskowych Lounge Key tylko w ramach opóźnienia, czy w są jakieś inne zasady dostępu?

Autor:  ncn [ 30 Wrz 2022 22:43 ]
Temat postu:  Re: Curve

Na stronie Curve masz wszystko opisane

https://help.curve.com/how-exactly-does-loungekeytm-work-r1jLr_h8O

Po prostu jak sobie zapłacisz, to wejdziesz :)

Autor:  heide_berg [ 30 Wrz 2022 23:00 ]
Temat postu:  Re: Curve

Właśnie doczytałem, no nie wygląda to interesująco; jest coś innego co w ramach subskrypcji i miesięcznej daje, wstęp do saloników powiedzmy nawet z limitem wejścia?

Autor:  andywaw [ 30 Wrz 2022 23:38 ]
Temat postu:  Re: Curve

Możesz sobie wykupić abonament w Priority Pass, €62 za pierwszy rok (potem €89) i płacisz za każdą swoją wizytę €28, €220 za pierwszy rok (potem €259) i masz 10 swoich wejść w cenie, albo €399 za rok i masz wszystkie wejścia za darmo. Za osobę towarzyszącą w każdym abonamencie €28.
Inna opcja to jakaś karta kredytowa z programem Priority Pass, są takie które mają wejścia za darmo np. Elite MasterCard (mają dość wyśrubowane warunki dochodów).
Inna opcja to Pekao (wejście tylko gdy lot jest opóźniony), mają w ofercie kartę z Żubrem, w której samemu wybiera się i można zmieniać pakiet, w pakiecie złotym i platynowym są saloniki w programie Flight Delay Pass, każdorazowo trzeba zarejestrować lot nie później niż czas odlotu, jeżeli będzie opóźnienie minimum 60 min to wysyłają SMS i email z kuponem na wejście gratis do saloniku, można wejść z 4 osobami.

Autor:  KKL [ 01 Paź 2022 00:24 ]
Temat postu:  Re: Curve

Ktoś w wątku Priority Pass polecał te opcję

http://prioritypass.com/IntervalWorld

Wychodzi 339 euro za 15 miesięcy. Przejrzyj wątek bo są tam różne promki wymienione.

Autor:  grodek [ 15 Paź 2022 18:46 ]
Temat postu:  Re: Curve

Czy coś się zmieniło czy było tak zawsze? Podpiąłem pod Curvę debetówkę i płatności w sklepach bank identyfikuje jako płatności internetowe.

Autor:  Ludwik [ 15 Paź 2022 21:44 ]
Temat postu:  Re: Curve

Zawsze

Autor:  Turysta89 [ 23 Paź 2022 22:41 ]
Temat postu:  Re: Curve

Jaki jest w ogóle pożytek z funkcji gbit, bo nie bardzo rozumiem?

Autor:  Sudoku [ 23 Paź 2022 23:36 ]
Temat postu:  Re: Curve

Każdy kocha podróże w czasie. ;)

Autor:  marek2011 [ 23 Paź 2022 23:56 ]
Temat postu:  Re: Curve

@turysta89: pomijając różne inne potencjalne zalety prozaiczny przykład: podałem C podpięta pod kredytówkę w PLN w hotelu przy rezerwacji last minute : w chwili jej dokonania poszło obciążenie na pełną kwotę (sensowny kurs); następnego dnia check-in i hotel po raz kolejny dokonał obciążenia na pełną kwotę (twierdząc, że poprzednie to tylko blokada - ok, spoko, ponownie sensowny kurs), przy wymeldowaniu coś tam dobite zostało do rachunku za extras (kurs weekendowy, więc już mniej sensowny, ale niewielka kwota, więc szkoda było się bawić w zmiany kart w systemie; zresztą spieszyłem się) ; następnego dnia znów pełne obciążenie tym razem za 100% rachunku z extras - coś się pomieszało widocznie przy poprzednich transakcjach w hotelu - tym razem znów kurs weekendowy plus przy okazji przekroczone jakieś limity miesięczne wymian i C sobie dowalił sporą opłatę dodatkową, razem strata wyszła stosunku do pierwotnej o 200 zeta ponad - tymczasem to ta transakcja była tą właściwą ; poprzednie się uwolniły, a ta rozliczyła - zrobiłem gbit - całość PLN wróciła w dokładnie identycznej kwocie na kredytówkę, a obciążenie sobie poszło na kartę EUR w oryginalnej kwocie w EUR. Potencjalna i niespodziewana strata została zniwelowana.

Autor:  Mio [ 24 Paź 2022 17:02 ]
Temat postu:  Re: Curve

Turysta89 napisał(a):
Jaki jest w ogóle pożytek z funkcji gbit, bo nie bardzo rozumiem?

Robisz zakupy C w sklepie w sobote/niedziele z podpiętą np kredytówką z banku - masz dodatkowe prowizje za przewalutowanie. W C masz też podpiętą Revo. Jakbyś zapłacił Revo w sobote/niedziele też miałbyś dodatkowe prowizje. W poniedziałek robisz GIBT z karty kredytowej banku na Revo podpięte do C. Kasa na kredytówkę wraca cała (wraz z prowizjami) a Revo jest obciążane i i przewalutuje po kursie bieżącym bez prowizji.

Autor:  LonDynia [ 24 Paź 2022 18:01 ]
Temat postu:  Re: Curve

Turysta89 napisał(a):
Jaki jest w ogóle pożytek z funkcji gbit, bo nie bardzo rozumiem?

Dla mnie najbardziej oczywisty:
Mam konto w PL i w UK, bedac w PL kupuje cos za 5000zl podpieta karta UK (tego dnia bylo to np. £1000) po powrocie jest krach na walucie i w przeliczeniu jakbym zaplacil inna karta z UK to wyszlo by £950. Robie GoBackInTime.
Badz inne jakie mi przychodza na mysl:
Kupuje wiertarke za swoje, zona mówi ze tez bedzie z niej korzystac - obciazam karte wspolna.
Place Curve i sciaga kase z debetówki, potrzebuje duza kwote na przelew a wyplata za miesiac - robie GBIT na kredytowke, kasa wraca na debetowke..
Jakies dziwne promki na kartach, placilem karta X potem pojawia sie promka wydaje 1000zl na karcie Y i dostan 10% cashback - podmieniam.
Sa dosc specyficzne przypadki ale czasem sie przydaja.

Autor:  Apocalipse [ 25 Paź 2022 11:37 ]
Temat postu:  Re: Curve

Turysta89 napisał(a):
Jaki jest w ogóle pożytek z funkcji gbit, bo nie bardzo rozumiem?

Mam kartę na której muszę spełnić warunek liczby transakcji i curvem przepinam sobie niewielkie kwoty na kartę z tym wymogiem.

Autor:  Mio [ 25 Paź 2022 16:37 ]
Temat postu:  Re: Curve

Cytuj:
FANCY CURVE BLACK?
IT’S ON THE HOUSE
Want to get Curve Black and have your subscription paid for every month?

OK, sure.

You can get a free Curve Black subscription worth £120 a year when you sign up to the crypto rewards platform, Plutus.

Plutus and Curve are the dream team when it comes to rewards. When you spend with your Plutus card through Curve, you’ll earn 3% back in Pluton (PLU), on top of any cashback you may earn from Curve which can be earned in Crypto with Curve Black1.


How to get it:

Open a Plutus account
Select the Curve perk
Sign up or upgrade to Curve Black and select Plutus as your payment card
Your Plutus account will then credit you with £10 in PLU every month to pay for your Curve Black subscription.

Autor:  Krupier [ 28 Paź 2022 14:02 ]
Temat postu:  Re: Curve

grodek napisał(a):
Czy coś się zmieniło czy było tak zawsze? Podpiąłem pod Curvę debetówkę i płatności w sklepach bank identyfikuje jako płatności internetowe.


Pro tip: identyfikuje tak też wypłaty z bankomatów. Co to oznacza? Że korzystając np. z promocji bankowej, w której musisz wydać w ciągu miesiąca 1000 zł wystarczy zrobić sobie jedną wypłatę. ;)

Pro tip 2: ten sposób nabija też punkty lojalnościowe na kartach (chociaż sensownych już chyba nie ma, ale swego czasu ładnie można było przytulić na Mam Bonus czy Wizzair).

Autor:  michzak [ 05 Lis 2022 13:32 ]
Temat postu:  Re: Curve

Mam pytanie jak poustawiać karty do GBIT.

Jest weekend, chce płacić w eur, więc jest dodatkowa opłata niż za kurs w dzień powszedni.
Chce kupić coś Curve w weekend i w poniedziałek zrobić GBIT, przy czym druga kk ma lepszy kurs niż Curve (kk PKO BP)
Czy obie karty mają mieć ustawione walutę PLN, jedna "tymczasowa" w PLN i kk pko w eur czy taka operacja nie jest możliwa?

Autor:  Mio [ 05 Lis 2022 13:53 ]
Temat postu:  Re: Curve

@michzak

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem...
Waluta zakupu EUR.
Używasz C z podpiętą kartą nr 1. Przewalutowanie w weekend robi C i obciąża złotówkami kartę nr 1.
W poniedziałek chcesz zrobić GBIT i obciążyć podpiętą kartę nr 2 (PKO), ale bez przewalutowania przez C. Musisz kartę nr 2 mieć ustawioną jako EUR. Wtedy C nie zrobi przewalutowania i zwróci na kartę nr 1 złotówki, a kwotą transakcji w EUR obciąży kartę nr 2.

Chyba tak ma być.

Autor:  Grzenio1970 [ 05 Lis 2022 16:38 ]
Temat postu:  Re: Curve

Karta 1. w zależności jak są księgowane na niej zwroty może mieć ustawione PLN lub EUR.
Karta 2. obowiązkowo EUR.

Autor:  Mio [ 16 Lis 2022 09:49 ]
Temat postu:  Re: Curve

Cytuj:
We want all our customers to enjoy financial freedom, wherever they are in the world. So we’re changing our Terms of Service to let everyone spend with international cards on Curve – that’s Visa, Mastercard, and Diners and Discover cards from outside the UK/EEA. You can enjoy this new functionality now by adding an international funding card in the app and opting in.

Autor:  Piotr Nowaczyk [ 20 Lis 2022 23:09 ]
Temat postu:  Re: Curve

Wypłata z bankomatu przy pomocy Curve z podpiętą kartą debetową PKO traktowane jest jako przelew z karty. Ktoś wie czy będzie za to jakaś dodatkowa opłata ?

Strona 115 z 158 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/