Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Curve
curve,181,129245
Strona 108 z 158

Autor:  zoli [ 11 Maj 2022 21:59 ]
Temat postu:  Re: Curve

@p27 jeśli to były T-Mobile to zadzwoń z reklamacją - jeśli składasz takową pierwszy raz to powinni uznać od ręki.

Autor:  lluukk [ 16 Maj 2022 08:15 ]
Temat postu:  Re: Curve

Pytanie techniczne - właśnie z aplikacji dostałem powiadomienie, że wysłali mi nową kartę. Wszedłem w aplikację i widzę nową kartę, zmienione na PLN z GBP limity (ale nadal OK) i wyzerowane obroty za ostatni rok i miesiąc. I teraz:
Czy nadal mogę używać starej karty? Karta ma ważność 06/22
Czy aby używać Curve muszę tą kartę wyświetlaną w aplikacji dodać do GPay i tak używać?
Jeśli dobrze pamiętam co tu wyczytałem to fizyczna ma inny numer i jak przyjdzie to po jej aktywacji w aplikacji będzie zmiana.

Autor:  witekkowal [ 16 Maj 2022 08:19 ]
Temat postu:  Re: Curve

O ile dobrze pamiętam to musisz dodać do GP nową kartę (stara już powinna być nieaktywna). W momencie otrzymania fizycznej karty będziesz musiał ją dodać na nowo do GP bo o ile numer karty się nie zmieni to zmieni się prawdopobnie jej ważność, a na 100% kod CVV2.

Autor:  lluukk [ 16 Maj 2022 08:32 ]
Temat postu:  Re: Curve

@witekkowal - no to ciekawe, właśnie starą kartą doładowałem telefon na kartę ;)

Autor:  witekkowal [ 16 Maj 2022 08:54 ]
Temat postu:  Re: Curve

To ja już sam nie wiem o co chodzi. Do momentu aktywacji karty fizycznej wirtualną miałem blokowane zakupy na Allegro. Potem dopiero po aktywacji fizycznej mogłem tam płacić.

Autor:  kemotik [ 16 Maj 2022 09:00 ]
Temat postu:  Re: Curve

U mnie po otrzymaniu powiadomienia w aplikacji o wysyłce nowej karty płatność za pomocą starej karty w GPay została odrzucona.

Autor:  lluukk [ 17 Maj 2022 11:29 ]
Temat postu:  Re: Curve

U mnie wygląda to tak - wywaliłem starą z GPay i dodałem tam nową "wirtualną" z aplikacji i teraz działają obie - mogę płacić/wypłacać z bankomatu starą fizyczną i płacić GPay tą nową "wirtualną".

Autor:  wtak [ 20 Maj 2022 11:26 ]
Temat postu:  Re: Curve

Ile jest bezpłatnych wypłat curvem z krajowych bankomatów?
Jest jakiś limit?

Autor:  lluukk [ 20 Maj 2022 13:31 ]
Temat postu:  Re: Curve

@wtak 10 bezpłatne potem 2,5 zł

Autor:  Sudoku [ 20 Maj 2022 14:19 ]
Temat postu:  Re: Curve

@lluukk 10 w ogóle, czy w miesiącu/30 dniach?

Autor:  lluukk [ 20 Maj 2022 14:44 ]
Temat postu:  Re: Curve

@Sudoku - kurczę, nie pamiętam - może ktoś inny będzie wiedział.

Autor:  ricinus78 [ 20 Maj 2022 15:14 ]
Temat postu:  Re: Curve

@Sudoku: W przeciągu 30 dni (nie musi być miesiąc kalendarzowy) możesz za darmo wypłacić 10 razy.

Cytuj:
To cover the cost of enabling you to withdraw cash from ATMs. Note: some ATM providers may impose additional charges.

First 10 withdrawals per rolling 30 day period are free. Thereafter €0.50 per withdrawal.


https://www.curve.com/fees/

Autor:  grodek [ 23 Maj 2022 09:27 ]
Temat postu:  Curve

Cześć, terminale w Hiszpanii odrzucają mi kartę Alior Kantor Wielowalutową (płatność iPhonem), więc dodałem ją do Curve i płatności wszędzie przechodzą bez problemu, ale w apce widzę, że rozliczenia mam w PLN. W Aliorze mam EUR i płatności są również w EUR, da się coś gdzieś przestawić żeby wszystko było w EUR?

edit: sam sobie odpowiem :) w apce curve wchodzi się w kartę i tam zmienia w Change Card Currency.
Image

Autor:  digger [ 23 Maj 2022 09:30 ]
Temat postu:  Re: Curve

@grodek

W curve ustaw walutę karty Alior na eur

Autor:  grodek [ 23 Maj 2022 10:18 ]
Temat postu:  Re: Curve

Czy słuszne będzie przestawienie na EUR również w Dinersie jeżeli chciałbym nim płacić via Curve?

Autor:  lluukk [ 23 Maj 2022 10:21 ]
Temat postu:  Re: Curve

@grodek - jeśli DC masz w PLN to lepiej by Curve Ci przeliczało walutę a na DC szło obciążenie w PLN, jeśli Curve puści Ci płatność w EUR jako EUR na Curve to DC przeliczy EUR na PLN po kiepskim kursie.

Autor:  grodek [ 23 Maj 2022 10:41 ]
Temat postu:  Curve

OK, dzięki wszystkim. DC to w razie jak byłby problem z Aliorem bo to z niego będę głównie korzystał ponieważ tam mam erło ;)

edit: po przestawieniu na EUR nadal pokazuje przelicznik.
Image

Autor:  lotuss4 [ 24 Maj 2022 11:46 ]
Temat postu:  Re: Curve

a na pewno przestawiło się na EUR? cały czas widać ,że Curve przelicza

Autor:  grodek [ 24 Maj 2022 11:54 ]
Temat postu:  Re: Curve

Wczoraj rano w apce przestawiłem, więc się chyba już przemieliło.
Image

Autor:  kb_poland [ 24 Maj 2022 12:03 ]
Temat postu:  Re: Curve

Ja mam jakis kompletny bałagan w Curve. Sporo używałem tej karty do tej pory ale pierwszy raz mam taką sytuację.

14 maja płaciłem w M&M w USD ( płatność w weekend , przez kartę PLN , planowałem go back in time i switch na Revolut USD , zaraz po transakcji sprawdziłem w apce , wszystko było ok ).

Teraz sprawdzam apkę i wygląda na to , że samoistnie zmieniło mi oryginalną transakcję na EUR ( WTF? ) , i to w taki pokrętny sposób jakbym oryginalną płatność wykonywał z karty rozliczanej w EUR dla transakcji w PLN. I teraz Go Back in time moge zrobić jedynie w PLN co z oczywistych względów mi nic nie daje.

Zgłosiłem do supportu , czekam już ponad 24h na wyjaśnienie.

Strona 108 z 158 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/