Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Curve
curve,181,129245
Strona 107 z 158

Autor:  digger [ 22 Kwi 2022 06:56 ]
Temat postu:  Re: Curve

seal napisał(a):
@lotuss4: nie zadziała bo transakcją dla santandera będzie 'zasilenie" curve a nie płatność związana z zakupami dot podroży. Odbiorcą środków jest curve.
Nie zgodzę się, curve przenosi oryginalne mcc na swoje transakcje. Tzn płacąc za hotel na podpiętej karcie widać kategorie "hotele" a nie " instytucje finansowe", jaka jest curve.

Autor:  lluukk [ 22 Kwi 2022 08:15 ]
Temat postu:  Re: Curve

Nie prościej napisać do swojego banku z takim pytaniem - odpowiedzą na maila i będzie zarówno informacja jak i podkładka pod ewentualną reklamację?
Pamiętać należy, że nie ma jednej zasady - u jednych płatność przez C aktywowała ubezpieczenie (Diners) a u innych nie (mB - jeśli dobrze pamiętam)

Autor:  07_Zgłoś.Się [ 23 Kwi 2022 13:32 ]
Temat postu:  Re: Curve

Limit wypłat z bankomatu odnawia się wg kalendarzowego miesiąca czy po 30 dniach od wypłaty?

Autor:  billabong [ 23 Kwi 2022 13:50 ]
Temat postu:  Re: Curve

@07_Zgłoś.Się Przecież do wypłat masz limit dzienny i limit ostatnich 365 dni. Konto>Limity Kart>Zobacz Detale (moje tłumaczenie bo nie mam po polsku, ale coś w tym stylu ;) )

Autor:  07_Zgłoś.Się [ 23 Kwi 2022 13:58 ]
Temat postu:  Re: Curve

@billabong Miałem na myśli ten limit bezprowizyjny £200

Autor:  andywaw [ 23 Kwi 2022 14:19 ]
Temat postu:  Re: Curve

Jeśli limit dzienny odnawia się każdego dnia kalendarzowego, a limit roczny to limit na dany rok kalendarzowy, to limit miesięczny też obowiązuje w miesiącu kalendarzowym

Autor:  piowor [ 23 Kwi 2022 14:46 ]
Temat postu:  Re: Curve

to nie jest limit na rok kalendarzowy tylko na ostatnie 365 dni, codziennie o jeden dzień się przesuwa..., tak samo miesięczny - na kolejne 30 dni...

Autor:  lotuss4 [ 28 Kwi 2022 08:54 ]
Temat postu:  Re: Curve

w Curve 1 funt GBP = 5,65 PLN, a w kantorze Mbanku i revolut 5,61 PLN, co tak drogo? kurs sprzed chwili..

nie mam też wykorzystanych żadnych limitów,

Autor:  Marek Marszolik [ 28 Kwi 2022 10:25 ]
Temat postu:  Re: Curve

Bo Curve bierze kurs Mastercarda z dnia poprzedniego.

Autor:  lluukk [ 04 Maj 2022 09:04 ]
Temat postu:  Re: Curve

Czy z jakiegoś bankomatu w PL można wypłacić kartą Curve więcej niż 1k PLN ?
Chciałem wypłacić i w Pekao miało ograniczenie do 500 PLN a w PKO 1k PLN.

Autor:  witekkowal [ 04 Maj 2022 09:11 ]
Temat postu:  Re: Curve

Spróbuj w bankomacie Santander.

Autor:  epikie [ 04 Maj 2022 09:12 ]
Temat postu:  Re: Curve

Ostatnio wypłacałem z bankomatu banku spółdzielczego - limit wynosił 3.000 PLN.

Autor:  almukantarant [ 04 Maj 2022 14:32 ]
Temat postu:  Re: Curve

Curve automatyzuje płatności. "Smart Rules" to nowa funkcja w aplikacji fintechu.

Użytkownicy aplikacji Curve mogą określić zasady, na których system sam wybierze właściwą kartę przy każdej płatności

W aplikacji Curve pojawiła się nowa, ciekawa funkcjonalność. Fintech udostępnił klientom "Smart Rules", które automatyzują płatności. Chodzi o to, aby przy najczęściej powtarzalnych transakcjach za każdym razem nie wskazywać właściwej karty. Jeśli aktywujecie funkcję "Smart Rules", system sam wskaże odpowiednie źródło płatności.

Jak to działa? W aplikacji Curve zostaniecie poproszeni o włączenie nowej funkcji. Następnie do wyboru są dwie opcje.

Pierwsza pozwala ustanowić zasadę wyboru właściwej karty w zależności od kategorii płatności. Na przykład: jeśli płacę w piekarni, użyj karty Revolut. Do wyboru są takie kategorie jak: supermarkety, jedzenie i napoje, odzież i elektronika, podróże, transport, rozrywka, zdrowie, etc. Zastrzegam, że nie sprawdzałem, czy Curve poprawnie przypisuje transakcje do właściwych kategorii. W serwisach bankowości internetowej niektórych instytucji bywają z tym problemy.

Druga opcja to ustawienie zasady wyboru karty w zależności od wysokości wydatku. Na przykład: jeśli płacę równowartość 300 zł lub więcej, użyj mojej karty mBanku. W tym przypadku można ustawić dowolną kwotę.


https://www.cashless.pl/11757-curve-automatyzuje-platnosci-smart-rules-to-nowa-funkcja-w-aplikacji-fintechu

Autor:  poomex [ 06 Maj 2022 12:48 ]
Temat postu:  Re: Curve

Moja karta straciła ważność z końcem kwietnia. W apce jest informacja, że wznowiona karta powinna do mnie dotrzeć ok. 26 kwietnia, ale jeszcze nie ma jej w skrzynce.
Curve jest znany z tego, że wznowiona karta potrafi dosyć długo iść, ale zastanawiam się ile takie opóźnienia mogą wynosić.
Czy ktoś ma jakieś aktualne doświadczenie w tej kwestii?

Autor:  ibartek [ 06 Maj 2022 13:48 ]
Temat postu:  Re: Curve

ja bym reklamowal. moze zaginela.

Autor:  pawfazi [ 06 Maj 2022 14:23 ]
Temat postu:  Re: Curve

@poomex Jak bym jeszcze chwile poczekał do wtorku/środy. Był długi weekend pamiętajcie.
Ja tez miałem opóźnienie w przesyłce. Poczekalem ponad tydzień i w dniu kiedy wysłałem reklamacje karta trafiła do skrzynki.
Szybko napisałem odwołanie reklamacji, ale oni tego nie czytają na bieżąco i wysłali mi kolejna kartę, a tę co przyszla zastrzegli pomimo aktywacji.

Autor:  yarciak [ 06 Maj 2022 16:35 ]
Temat postu:  Re: Curve

Ja też bym poczekał. Do mnie przyszła jakieś 8 dni po terminie, który wskazano w aplikaji.

Autor:  lotuss4 [ 10 Maj 2022 14:44 ]
Temat postu:  Re: Curve

Go Back in Time:

Zwrot transakcji na kartę debetową Visa, a MasterCard.

W przypadku zwrotu na Mastercarda - zwrot jest widoczny od razu (np. Mbank)

A w przypadku Visy dopiero po 2-3 dniach...aż taka różnica miedzy organizacjami płatniczymi?

Autor:  witekkowal [ 10 Maj 2022 14:56 ]
Temat postu:  Re: Curve

A zwrot na Visę też z mBanku?
Myślę, że to zależy też od banku. Na mBank Mastercard zwrot od razu widoczny, a na Mastercard w Aliorze dopiero po kilku dniach.

Autor:  p27 [ 11 Maj 2022 16:28 ]
Temat postu:  Re: Curve

30.04 płaciłem na stronie Intercity, teraz sprawdzam i MCC to 4111 (wykluczone z moneybacku) zamiast 4112. W ten sposób jestem 25 zł w plecy.

Strona 107 z 158 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/