| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Curve curve,181,129245 | Strona 107 z 158 |
| Autor: | digger [ 22 Kwi 2022 06:56 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
seal napisał(a): @lotuss4: nie zadziała bo transakcją dla santandera będzie 'zasilenie" curve a nie płatność związana z zakupami dot podroży. Odbiorcą środków jest curve. Nie zgodzę się, curve przenosi oryginalne mcc na swoje transakcje. Tzn płacąc za hotel na podpiętej karcie widać kategorie "hotele" a nie " instytucje finansowe", jaka jest curve. | |
| Autor: | lluukk [ 22 Kwi 2022 08:15 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Nie prościej napisać do swojego banku z takim pytaniem - odpowiedzą na maila i będzie zarówno informacja jak i podkładka pod ewentualną reklamację? Pamiętać należy, że nie ma jednej zasady - u jednych płatność przez C aktywowała ubezpieczenie (Diners) a u innych nie (mB - jeśli dobrze pamiętam) | |
| Autor: | 07_Zgłoś.Się [ 23 Kwi 2022 13:32 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Limit wypłat z bankomatu odnawia się wg kalendarzowego miesiąca czy po 30 dniach od wypłaty? | |
| Autor: | billabong [ 23 Kwi 2022 13:50 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@07_Zgłoś.Się Przecież do wypłat masz limit dzienny i limit ostatnich 365 dni. Konto>Limity Kart>Zobacz Detale (moje tłumaczenie bo nie mam po polsku, ale coś w tym stylu | |
| Autor: | 07_Zgłoś.Się [ 23 Kwi 2022 13:58 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@billabong Miałem na myśli ten limit bezprowizyjny £200 | |
| Autor: | andywaw [ 23 Kwi 2022 14:19 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Jeśli limit dzienny odnawia się każdego dnia kalendarzowego, a limit roczny to limit na dany rok kalendarzowy, to limit miesięczny też obowiązuje w miesiącu kalendarzowym | |
| Autor: | piowor [ 23 Kwi 2022 14:46 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
to nie jest limit na rok kalendarzowy tylko na ostatnie 365 dni, codziennie o jeden dzień się przesuwa..., tak samo miesięczny - na kolejne 30 dni... | |
| Autor: | lotuss4 [ 28 Kwi 2022 08:54 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
w Curve 1 funt GBP = 5,65 PLN, a w kantorze Mbanku i revolut 5,61 PLN, co tak drogo? kurs sprzed chwili.. nie mam też wykorzystanych żadnych limitów, | |
| Autor: | Marek Marszolik [ 28 Kwi 2022 10:25 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Bo Curve bierze kurs Mastercarda z dnia poprzedniego. | |
| Autor: | lluukk [ 04 Maj 2022 09:04 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Czy z jakiegoś bankomatu w PL można wypłacić kartą Curve więcej niż 1k PLN ? Chciałem wypłacić i w Pekao miało ograniczenie do 500 PLN a w PKO 1k PLN. | |
| Autor: | witekkowal [ 04 Maj 2022 09:11 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Spróbuj w bankomacie Santander. | |
| Autor: | epikie [ 04 Maj 2022 09:12 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Ostatnio wypłacałem z bankomatu banku spółdzielczego - limit wynosił 3.000 PLN. | |
| Autor: | almukantarant [ 04 Maj 2022 14:32 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Curve automatyzuje płatności. "Smart Rules" to nowa funkcja w aplikacji fintechu. Użytkownicy aplikacji Curve mogą określić zasady, na których system sam wybierze właściwą kartę przy każdej płatności W aplikacji Curve pojawiła się nowa, ciekawa funkcjonalność. Fintech udostępnił klientom "Smart Rules", które automatyzują płatności. Chodzi o to, aby przy najczęściej powtarzalnych transakcjach za każdym razem nie wskazywać właściwej karty. Jeśli aktywujecie funkcję "Smart Rules", system sam wskaże odpowiednie źródło płatności. Jak to działa? W aplikacji Curve zostaniecie poproszeni o włączenie nowej funkcji. Następnie do wyboru są dwie opcje. Pierwsza pozwala ustanowić zasadę wyboru właściwej karty w zależności od kategorii płatności. Na przykład: jeśli płacę w piekarni, użyj karty Revolut. Do wyboru są takie kategorie jak: supermarkety, jedzenie i napoje, odzież i elektronika, podróże, transport, rozrywka, zdrowie, etc. Zastrzegam, że nie sprawdzałem, czy Curve poprawnie przypisuje transakcje do właściwych kategorii. W serwisach bankowości internetowej niektórych instytucji bywają z tym problemy. Druga opcja to ustawienie zasady wyboru karty w zależności od wysokości wydatku. Na przykład: jeśli płacę równowartość 300 zł lub więcej, użyj mojej karty mBanku. W tym przypadku można ustawić dowolną kwotę. https://www.cashless.pl/11757-curve-automatyzuje-platnosci-smart-rules-to-nowa-funkcja-w-aplikacji-fintechu | |
| Autor: | poomex [ 06 Maj 2022 12:48 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Moja karta straciła ważność z końcem kwietnia. W apce jest informacja, że wznowiona karta powinna do mnie dotrzeć ok. 26 kwietnia, ale jeszcze nie ma jej w skrzynce. Curve jest znany z tego, że wznowiona karta potrafi dosyć długo iść, ale zastanawiam się ile takie opóźnienia mogą wynosić. Czy ktoś ma jakieś aktualne doświadczenie w tej kwestii? | |
| Autor: | ibartek [ 06 Maj 2022 13:48 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
ja bym reklamowal. moze zaginela. | |
| Autor: | pawfazi [ 06 Maj 2022 14:23 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@poomex Jak bym jeszcze chwile poczekał do wtorku/środy. Był długi weekend pamiętajcie. Ja tez miałem opóźnienie w przesyłce. Poczekalem ponad tydzień i w dniu kiedy wysłałem reklamacje karta trafiła do skrzynki. Szybko napisałem odwołanie reklamacji, ale oni tego nie czytają na bieżąco i wysłali mi kolejna kartę, a tę co przyszla zastrzegli pomimo aktywacji. | |
| Autor: | yarciak [ 06 Maj 2022 16:35 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Ja też bym poczekał. Do mnie przyszła jakieś 8 dni po terminie, który wskazano w aplikaji. | |
| Autor: | lotuss4 [ 10 Maj 2022 14:44 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Go Back in Time: Zwrot transakcji na kartę debetową Visa, a MasterCard. W przypadku zwrotu na Mastercarda - zwrot jest widoczny od razu (np. Mbank) A w przypadku Visy dopiero po 2-3 dniach...aż taka różnica miedzy organizacjami płatniczymi? | |
| Autor: | witekkowal [ 10 Maj 2022 14:56 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
A zwrot na Visę też z mBanku? Myślę, że to zależy też od banku. Na mBank Mastercard zwrot od razu widoczny, a na Mastercard w Aliorze dopiero po kilku dniach. | |
| Autor: | p27 [ 11 Maj 2022 16:28 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
30.04 płaciłem na stronie Intercity, teraz sprawdzam i MCC to 4111 (wykluczone z moneybacku) zamiast 4112. W ten sposób jestem 25 zł w plecy. | |
| Strona 107 z 158 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |