| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Curve curve,181,129245 | Strona 105 z 158 |
| Autor: | poszwin [ 25 Mar 2022 23:40 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Mam pod Curve podpiętą kartę debetową z Santandera (karta w złotówkach). Dzisiaj płaciłem ją we Włoszech i jakie było moje zdziwienie, że przeliczyło mi po złodziejskim kursie 1 euro = 4,82 zł. To normalne? Z tego co kojarzyłem to Curve powinno mieć bardzo korzystne przewalutowania jak np. Revolut. | |
| Autor: | pawfazi [ 25 Mar 2022 23:45 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
A nie przekroczyłeś 500 funtów w miesiącu? (taką kwotę bezpłatnego przewalutowania miesięcznie ma najniższy plan). | |
| Autor: | poszwin [ 26 Mar 2022 00:15 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Wydaje mi się, że nie. A może to kwestia przy ustawieniach danej karty w Curve - że przy "card currency" powinno być EUR zamiast PLN? Nie wiedziałem, że w ogóle jest taka opcja jak zmiana waluty karty. Myślałem, że to działa jak przy Revolucie czyli wystarczy mieć złotówki a i tak zawsze przeliczy automatycznie po korzystnym kursie danego kraju (z uwzględnieniem, że w weekendy drożej). | |
| Autor: | ricinus78 [ 26 Mar 2022 00:54 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
W card currency ustawiasz walutę w jakiej chcesz, żeby była obciążana karta, więc ustawienie PLN jest ok. W przypadku podpiętego Revoluta waluta do której Curve ma przeliczać nie jest taka oczywista jak w przypadku zwykłych, krajowych kart. To działa jak piszesz, przelicza z waluty lokalnej, w której płacisz na kurs waluty podpiętej karty, różnica tylko taka, że nie musisz zasilać wcześniej jak w Revolut i nie pobierze bez wcześniejszego ustawienia z innej karty niż ta wybrana. W jaki sposób sprawdzasz ten kurs? W aplikacji czy przeliczasz do tego co masz zablokowane w banku? Może sprzedawca zatwierdził DCC za Ciebie podczas wpisywania kwoty? | |
| Autor: | pawfazi [ 26 Mar 2022 10:41 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@poszwin Możesz to sprawdzić wchodząc na daną transakcje w apce Curve. Będzie tam podana ( jeśli została pobrana ), dodatkowa kwota prowizji, która została pobrana - jak na przykładzie. | |
| Autor: | poszwin [ 26 Mar 2022 11:13 ] | ||
| Temat postu: | Re: Curve | ||
Żadnej opłaty niby nie pobrało więc dziwne, że aż tak wysoki przelicznik... EDIT: Chociaż z tego co widzę na samym początku marca kupowałem przez Curve (ale wtedy akurat z podpiętym Dinersem) bilety lotnicze za niecałe 7000 zł więc może to miało jakiś wpływ?
| |||
| Autor: | jammiq [ 26 Mar 2022 15:32 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
-- 26 Mar 2022 15:25 -- Płaciłem Curve w poniedziałek - również we Włoszech - kurs euro 4.736. Chociaż patrząc na historię kursu to 25 marca był najwyższy... -- 26 Mar 2022 15:27 -- Revolut z tego samego dnia 4.691 -- 26 Mar 2022 15:32 -- Według googla kurs EUR z poniedziałku 4.70, z wczoraj 4.77. Curve wychodzi ~4grosze drożej więc w teorii masz normalny kurs - po prostu EUR wysoko stało... | |
| Autor: | parasite [ 26 Mar 2022 22:35 ] | ||
| Temat postu: | Re: Curve | ||
poszwin napisał(a): Mam pod Curve podpiętą kartę debetową z Santandera (karta w złotówkach). Dzisiaj płaciłem ją we Włoszech i jakie było moje zdziwienie, że przeliczyło mi po złodziejskim kursie 1 euro = 4,82 zł. To normalne? Z tego co kojarzyłem to Curve powinno mieć bardzo korzystne przewalutowania jak np. Revolut. Rozwiązanie zagadki jest dość proste. To jest kurs Mastercard. Też się na to naciąłem.
| |||
| Autor: | Kothson [ 27 Mar 2022 22:18 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Mnie dziś Curve policzyło jak na screenie - czy to możliwe że ma aż tak lichwiarski kurs? Pod C podpięta debetowa visa PKO. | |
| Autor: | marek2011 [ 27 Mar 2022 22:53 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
kurs Mastercard dziś : 14,08 + opłata weekendowa C | |
| Autor: | witekkowal [ 28 Mar 2022 07:59 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Potwierdzam powyższe. Transakcja na 2 GBP Curve po kursie Mastercard, tak samo jak bezpośrednio kartą kredytową Mastercard Intensive mBanku (2 GBP - 11,51 zł), dla porównania kurs w ZEN to 2 GBP - 11,29 zł). | |
| Autor: | Kothson [ 28 Mar 2022 08:40 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Mogłem z ciekawości zwykłą debetową zapłacić, obawiam się że lepiej bym na tym wyszedł. | |
| Autor: | witekkowal [ 28 Mar 2022 08:45 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@Kothson, to zrób GBiT, podepnij np. Zen, ustaw odpowiednią walutę i voila. | |
| Autor: | ricinus78 [ 28 Mar 2022 08:49 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
| Autor: | witekkowal [ 28 Mar 2022 09:01 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@ricinus78, jak kupi wcześniej walutę, a w Curve walutę rozliczeniową ustawi na tę walutę to pobierze dokładnie kwotę w danej walucie, a na przednią kartę odda PLN. Może też nie kupować waluty w ZEN, ale istotne jest, żeby w Curve ustawić walutę w jakiej była Transakcja. Wielokrotnie tak robiłem i działało właśnie w ten sposób. | |
| Autor: | ricinus78 [ 28 Mar 2022 09:33 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@witekkowal Przetestowałem właśnie i potwierdzam, że działa tak jak piszesz Moje wcześniejsze doświadczenie było odmienne i pobierało już przewalutowaną przez Curve kwotę w PLN. Może faktycznie namieszałem coś z walutą karty. Od dzisiaj lubię Curve jeszcze bardziej, bo to eliminuje całkowicie problem zakupu nadwyżki waluty oraz opłaty za przewalutowanie w weekend Wystarczy po powrocie z urlopu przerzucić na spokojnie wszystkie transakcje zrobione w weekend na Revo/Zen, kupując dokładnie taką ilość waluty jaka jest potrzebna. | |
| Autor: | witekkowal [ 28 Mar 2022 09:39 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@ricinus78, cieszę się Ja często tak robię w przypadku większych zakupów za granicą, jak cena waluty spada. Zawsze parę złotych można zyskać | |
| Autor: | Marek Marszolik [ 28 Mar 2022 11:20 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
ricinus78 napisał(a): @witekkowal Przetestowałem właśnie i potwierdzam, że działa tak jak piszesz Moje wcześniejsze doświadczenie było odmienne i pobierało już przewalutowaną przez Curve kwotę w PLN. Może faktycznie namieszałem coś z walutą karty. Od dzisiaj lubię Curve jeszcze bardziej, bo to eliminuje całkowicie problem zakupu nadwyżki waluty oraz opłaty za przewalutowanie w weekend Wystarczy po powrocie z urlopu przerzucić na spokojnie wszystkie transakcje zrobione w weekend na Revo/Zen, kupując dokładnie taką ilość waluty jaka jest potrzebna. To też zależy od kursu waluty. Niejednokrotnie się można było na tym przejechać. | |
| Autor: | witekkowal [ 28 Mar 2022 11:23 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@Marek Marszolik, no to jak kurs szedł do góry to nie robiło się GBiT i tyle. | |
| Autor: | ricinus78 [ 28 Mar 2022 13:03 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Może @Marek Marszolik ma na myśli płacenie w weekendy z zamiarem podmiany w kolejnym tygodniu. Wtedy jak kurs idzie w górę to albo trzeba pogodzić się z opłatą weekendową albo z wyższym kursem, po którym ostatecznie będzie rozliczona transakcja. No ale tutaj jest 50:50 szans, że zyskasz na zmianie kursu albo stracisz. Kupując wcześniej walutę, żeby płacić kartą denominowana w walucie płatności narażamy się na jeszcze większe ryzyko zmiany kursu, bo trzeba zawsze kupić z zapasem. To trochę kwestia mentalnego nastawienia się, że kupuję po kursie jaki będzie za kilka dni i to jest moim punktem odniesienia. | |
| Strona 105 z 158 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |