Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Curve
curve,181,129245
Strona 105 z 158

Autor:  poszwin [ 25 Mar 2022 23:40 ]
Temat postu:  Re: Curve

Mam pod Curve podpiętą kartę debetową z Santandera (karta w złotówkach). Dzisiaj płaciłem ją we Włoszech i jakie było moje zdziwienie, że przeliczyło mi po złodziejskim kursie 1 euro = 4,82 zł.
To normalne? Z tego co kojarzyłem to Curve powinno mieć bardzo korzystne przewalutowania jak np. Revolut.

Autor:  pawfazi [ 25 Mar 2022 23:45 ]
Temat postu:  Re: Curve

A nie przekroczyłeś 500 funtów w miesiącu? (taką kwotę bezpłatnego przewalutowania miesięcznie ma najniższy plan).

Autor:  poszwin [ 26 Mar 2022 00:15 ]
Temat postu:  Re: Curve

Wydaje mi się, że nie. A może to kwestia przy ustawieniach danej karty w Curve - że przy "card currency" powinno być EUR zamiast PLN?
Nie wiedziałem, że w ogóle jest taka opcja jak zmiana waluty karty. Myślałem, że to działa jak przy Revolucie czyli wystarczy mieć złotówki a i tak zawsze przeliczy automatycznie po korzystnym kursie danego kraju (z uwzględnieniem, że w weekendy drożej).

Autor:  ricinus78 [ 26 Mar 2022 00:54 ]
Temat postu:  Re: Curve

W card currency ustawiasz walutę w jakiej chcesz, żeby była obciążana karta, więc ustawienie PLN jest ok. W przypadku podpiętego Revoluta waluta do której Curve ma przeliczać nie jest taka oczywista jak w przypadku zwykłych, krajowych kart.

To działa jak piszesz, przelicza z waluty lokalnej, w której płacisz na kurs waluty podpiętej karty, różnica tylko taka, że nie musisz zasilać wcześniej jak w Revolut i nie pobierze bez wcześniejszego ustawienia z innej karty niż ta wybrana.

W jaki sposób sprawdzasz ten kurs? W aplikacji czy przeliczasz do tego co masz zablokowane w banku?
Może sprzedawca zatwierdził DCC za Ciebie podczas wpisywania kwoty?

Autor:  pawfazi [ 26 Mar 2022 10:41 ]
Temat postu:  Re: Curve

@poszwin Możesz to sprawdzić wchodząc na daną transakcje w apce Curve.
Będzie tam podana ( jeśli została pobrana ), dodatkowa kwota prowizji, która została pobrana - jak na przykładzie. Image

Autor:  poszwin [ 26 Mar 2022 11:13 ]
Temat postu:  Re: Curve

Żadnej opłaty niby nie pobrało więc dziwne, że aż tak wysoki przelicznik...

EDIT:
Chociaż z tego co widzę na samym początku marca kupowałem przez Curve (ale wtedy akurat z podpiętym Dinersem) bilety lotnicze za niecałe 7000 zł więc może to miało jakiś wpływ? :?

Załączniki:
Screenshot_20220326-100937_Curve.jpg
Screenshot_20220326-100937_Curve.jpg [ 58.94 KiB | Obejrzany 2115 razy ]

Autor:  jammiq [ 26 Mar 2022 15:32 ]
Temat postu:  Re: Curve

-- 26 Mar 2022 15:25 --

Płaciłem Curve w poniedziałek - również we Włoszech - kurs euro 4.736. Chociaż patrząc na historię kursu to 25 marca był najwyższy...

-- 26 Mar 2022 15:27 --

Revolut z tego samego dnia 4.691

-- 26 Mar 2022 15:32 --

Według googla kurs EUR z poniedziałku 4.70, z wczoraj 4.77. Curve wychodzi ~4grosze drożej więc w teorii masz normalny kurs - po prostu EUR wysoko stało...

Autor:  parasite [ 26 Mar 2022 22:35 ]
Temat postu:  Re: Curve

poszwin napisał(a):
Mam pod Curve podpiętą kartę debetową z Santandera (karta w złotówkach). Dzisiaj płaciłem ją we Włoszech i jakie było moje zdziwienie, że przeliczyło mi po złodziejskim kursie 1 euro = 4,82 zł.
To normalne? Z tego co kojarzyłem to Curve powinno mieć bardzo korzystne przewalutowania jak np. Revolut.

Rozwiązanie zagadki jest dość proste. To jest kurs Mastercard. Też się na to naciąłem.

Załączniki:
kurs.jpg
kurs.jpg [ 27.94 KiB | Obejrzany 1992 razy ]

Autor:  Kothson [ 27 Mar 2022 22:18 ]
Temat postu:  Re: Curve

Mnie dziś Curve policzyło jak na screenie - czy to możliwe że ma aż tak lichwiarski kurs? Pod C podpięta debetowa visa PKO. Image

Autor:  marek2011 [ 27 Mar 2022 22:53 ]
Temat postu:  Re: Curve

kurs Mastercard dziś : 14,08 + opłata weekendowa C

Autor:  witekkowal [ 28 Mar 2022 07:59 ]
Temat postu:  Re: Curve

Potwierdzam powyższe. Transakcja na 2 GBP Curve po kursie Mastercard, tak samo jak bezpośrednio kartą kredytową Mastercard Intensive mBanku (2 GBP - 11,51 zł), dla porównania kurs w ZEN to 2 GBP - 11,29 zł).

Autor:  Kothson [ 28 Mar 2022 08:40 ]
Temat postu:  Re: Curve

Mogłem z ciekawości zwykłą debetową zapłacić, obawiam się że lepiej bym na tym wyszedł.

Autor:  witekkowal [ 28 Mar 2022 08:45 ]
Temat postu:  Re: Curve

@Kothson, to zrób GBiT, podepnij np. Zen, ustaw odpowiednią walutę i voila.

Autor:  ricinus78 [ 28 Mar 2022 08:49 ]
Temat postu:  Re: Curve

To tak nie działa. GBiT pobierze przewalutowaną kwotę w PLN z ZEN.

Autor:  witekkowal [ 28 Mar 2022 09:01 ]
Temat postu:  Re: Curve

@ricinus78, jak kupi wcześniej walutę, a w Curve walutę rozliczeniową ustawi na tę walutę to pobierze dokładnie kwotę w danej walucie, a na przednią kartę odda PLN.
Może też nie kupować waluty w ZEN, ale istotne jest, żeby w Curve ustawić walutę w jakiej była Transakcja.
Wielokrotnie tak robiłem i działało właśnie w ten sposób.

Autor:  ricinus78 [ 28 Mar 2022 09:33 ]
Temat postu:  Re: Curve

@witekkowal Przetestowałem właśnie i potwierdzam, że działa tak jak piszesz :D
Moje wcześniejsze doświadczenie było odmienne i pobierało już przewalutowaną przez Curve kwotę w PLN. Może faktycznie namieszałem coś z walutą karty.

Od dzisiaj lubię Curve jeszcze bardziej, bo to eliminuje całkowicie problem zakupu nadwyżki waluty oraz opłaty za przewalutowanie w weekend :mrgreen:
Wystarczy po powrocie z urlopu przerzucić na spokojnie wszystkie transakcje zrobione w weekend na Revo/Zen, kupując dokładnie taką ilość waluty jaka jest potrzebna.

Autor:  witekkowal [ 28 Mar 2022 09:39 ]
Temat postu:  Re: Curve

@ricinus78, cieszę się :-)
Ja często tak robię w przypadku większych zakupów za granicą, jak cena waluty spada. Zawsze parę złotych można zyskać :-)

Autor:  Marek Marszolik [ 28 Mar 2022 11:20 ]
Temat postu:  Re: Curve

ricinus78 napisał(a):
@witekkowal Przetestowałem właśnie i potwierdzam, że działa tak jak piszesz :D
Moje wcześniejsze doświadczenie było odmienne i pobierało już przewalutowaną przez Curve kwotę w PLN. Może faktycznie namieszałem coś z walutą karty.

Od dzisiaj lubię Curve jeszcze bardziej, bo to eliminuje całkowicie problem zakupu nadwyżki waluty oraz opłaty za przewalutowanie w weekend :mrgreen:
Wystarczy po powrocie z urlopu przerzucić na spokojnie wszystkie transakcje zrobione w weekend na Revo/Zen, kupując dokładnie taką ilość waluty jaka jest potrzebna.

To też zależy od kursu waluty. Niejednokrotnie się można było na tym przejechać.

Autor:  witekkowal [ 28 Mar 2022 11:23 ]
Temat postu:  Re: Curve

@Marek Marszolik, no to jak kurs szedł do góry to nie robiło się GBiT i tyle.

Autor:  ricinus78 [ 28 Mar 2022 13:03 ]
Temat postu:  Re: Curve

Może @Marek Marszolik ma na myśli płacenie w weekendy z zamiarem podmiany w kolejnym tygodniu. Wtedy jak kurs idzie w górę to albo trzeba pogodzić się z opłatą weekendową albo z wyższym kursem, po którym ostatecznie będzie rozliczona transakcja. No ale tutaj jest 50:50 szans, że zyskasz na zmianie kursu albo stracisz. Kupując wcześniej walutę, żeby płacić kartą denominowana w walucie płatności narażamy się na jeszcze większe ryzyko zmiany kursu, bo trzeba zawsze kupić z zapasem. To trochę kwestia mentalnego nastawienia się, że kupuję po kursie jaki będzie za kilka dni i to jest moim punktem odniesienia.

Strona 105 z 158 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/