| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Curve curve,181,129245 | Strona 104 z 158 |
| Autor: | 1955845624 [ 03 Mar 2022 20:16 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
A ja mam takie pytanie do znawców tematu, Curve ma "atrakcyjne" stawki przewalutowania, ale to są stawki według jakiegoś konkretnego źródła? Chodzi mi o to, że aktualnie te różnice są spore (np. kurs powiedzmy na stronie NBP a na stronie MasterCard). Czy Curve przeliczy sobie z takiego źródła międzybankowego (dużo drożej) czy MasterCard? Bo w tym drugim wypadku bardziej opłaca się zapłacić czystą kartą MasterCard w PLN. Nigdzie nie znalazłem jakiegoś konkretnego kalkulatora, niestety | |
| Autor: | Darek M. [ 03 Mar 2022 20:17 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Już nie ma takich atrakcyjnych. Robiłem testy jakiś czas temu i dużo korzystniej wypada ZEN.com i Aion Bank. | |
| Autor: | cz4444 [ 03 Mar 2022 23:09 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Kazali mi wysłać FV za zakupy, za czynsz itp | |
| Autor: | lotuss4 [ 04 Mar 2022 09:39 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
We wtorek 1 marca zrobiłem Go back in time , zwrot na kartę Visa Debit w Mbanku. Zwrócone transakcje są już widoczne w historii , ale cały czas są nierozliczone/zablokowane. Po jakim czasie się mogą zaksięgować? Mam dziwne wrażenie ,że zwroty w ramach GBiT na kartę Mastercard przebiegają znacznie szybciej... | |
| Autor: | kumkwat_kwiat [ 04 Mar 2022 16:16 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Może ktoś wie. Czy jak podepnę kartę walutową z Aliora do Curve to bez problemu i bez prowizji wypłacę EUR zagranicą? Czy taka transakcja dla Aliora będzie wyglądać jak wypłata z bankomatu czy inna transakcja (chodzi o ew. prowizje od kolejnych wypłat). | |
| Autor: | yarciak [ 04 Mar 2022 16:53 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Podepnij pod Curve, ustaw walutę karty w EUR, jesli masz zakupione EUR, i możesz wypłacić w bezpłatnym planie do 200 EUR.. W historii karty Aliora będziesz miał płatność CRV***nazwa banku, więc możesz dokonać także 1 bezpłatnej w miesiącu wypłaty kartą kantoru Aliorbanku. | |
| Autor: | kostek966 [ 04 Mar 2022 16:54 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Podpiąć można, tak jak Revo np, a czy będzie prowizja to zależy od właściciela bankomatów, wydawca karty będzie widział transakcję bezgotówkową, wypłacam z bankomatu z kk np i nie ma prowizji, więc nie widać że to z bankomatu | |
| Autor: | parasite [ 09 Mar 2022 12:55 ] | ||
| Temat postu: | Re: Curve | ||
| |||
| Autor: | lolekanabolek [ 22 Mar 2022 18:49 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Ma ktoś ostatnio problemy z płatnością Curve przez GooglePay?? Płatności fizyczną kartą Curve przechodzą bez problemu. Karty innych banków w GooglePay też działają. Tylko Curve coś przestało mi się lubić z GooglePay. Działało, działało i nagle przestało | |
| Autor: | maginiak [ 22 Mar 2022 18:52 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
@lolekanabolek U mnie działa bez problemów. | |
| Autor: | Garmond [ 22 Mar 2022 18:54 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Działa, działa... | |
| Autor: | lolekanabolek [ 22 Mar 2022 19:11 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Kurka, to co u mnie nie gra?? Odłącze może kartę od GP i ponownie połącze Edit: odłączenie i ponowne dodanie curve do GP rozwiązało problem | |
| Autor: | lluukk [ 23 Mar 2022 17:52 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Mam pytanie o limity - czy dobrze rozumiem, że limit wydatków i wypłat z bankomatów (za granicą) z podpiętą kk są rozłączne i bez prowizji za przewalutowanie mogę w okresie 30 dni wydać płacąc kartą do 500 EUR i dodatkowo wypłacić z bankomatu do 200 EUR czyli łącznie 700 EUR mieć "pozyskane" bez prowizji (od poniedziałku do piątku)? | |
| Autor: | ricinus78 [ 23 Mar 2022 18:15 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Cytuj: Curve (free) – previously Curve Blue – a plastic card, introductory Welcome 1% Cashback offer on all your spend for 30 days, fee-free FX spend up to £500 per month & up to £200 per month of fee-free FX ATM withdrawals. https://help.curve.com/en_us/what-are-the-perks-of-using-curve-SkZJSd2L_ Nie dobiłem nigdy do limitu, jednocześnie robiąc wypłatę, ale czytając powyższe wynika, że to i to. Odnośnie KK to mogą dojść opłaty po stronie banku, który ją wydał, bo Curve przekazuje MCC świadczące o wypłacie gotówki. | |
| Autor: | witekkowal [ 23 Mar 2022 18:18 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Polecam kontrolowanie zwrotów od transakcji robionych Curve. Ostatnio znowu miałem problem. Dwa zakupy na Steam, zwrot tylko przyszedł za jeden. Musiałem pisać do nich maila, a jak wiadomo trochę czasu zajęło, żeby wyprostować sprawę. | |
| Autor: | ricinus78 [ 23 Mar 2022 18:36 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
A czy przypadkiem transakcje i zwroty na taką samą kwotę? | |
| Autor: | witekkowal [ 23 Mar 2022 18:37 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Nie, na różne kwoty. | |
| Autor: | grodek [ 24 Mar 2022 19:03 ] |
| Temat postu: | Curve |
Cześć, czy ktoś z Was ma dziś problemy z płatnościami via Curve? Odrzuciło mi o 14:00 i teraz. Mam podpiętego Dinersa. | |
| Autor: | witekkowal [ 24 Mar 2022 19:07 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
O 17.02 Curve via Diners ok. | |
| Autor: | marek2011 [ 24 Mar 2022 20:06 ] |
| Temat postu: | Re: Curve |
Odrzuciło jedną, ale ta sama za parę chwil przeszła. | |
| Strona 104 z 158 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |