Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Curve
curve,181,129245
Strona 104 z 158

Autor:  1955845624 [ 03 Mar 2022 20:16 ]
Temat postu:  Re: Curve

A ja mam takie pytanie do znawców tematu, Curve ma "atrakcyjne" stawki przewalutowania, ale to są stawki według jakiegoś konkretnego źródła? Chodzi mi o to, że aktualnie te różnice są spore (np. kurs powiedzmy na stronie NBP a na stronie MasterCard). Czy Curve przeliczy sobie z takiego źródła międzybankowego (dużo drożej) czy MasterCard? Bo w tym drugim wypadku bardziej opłaca się zapłacić czystą kartą MasterCard w PLN. Nigdzie nie znalazłem jakiegoś konkretnego kalkulatora, niestety :(

Autor:  Darek M. [ 03 Mar 2022 20:17 ]
Temat postu:  Re: Curve

Już nie ma takich atrakcyjnych. Robiłem testy jakiś czas temu i dużo korzystniej wypada ZEN.com i Aion Bank.

Autor:  cz4444 [ 03 Mar 2022 23:09 ]
Temat postu:  Re: Curve

Kazali mi wysłać FV za zakupy, za czynsz itp

Autor:  lotuss4 [ 04 Mar 2022 09:39 ]
Temat postu:  Re: Curve

We wtorek 1 marca zrobiłem Go back in time , zwrot na kartę Visa Debit w Mbanku.

Zwrócone transakcje są już widoczne w historii , ale cały czas są nierozliczone/zablokowane. Po jakim czasie się mogą zaksięgować?

Mam dziwne wrażenie ,że zwroty w ramach GBiT na kartę Mastercard przebiegają znacznie szybciej...

Autor:  kumkwat_kwiat [ 04 Mar 2022 16:16 ]
Temat postu:  Re: Curve

Może ktoś wie. Czy jak podepnę kartę walutową z Aliora do Curve to bez problemu i bez prowizji wypłacę EUR zagranicą? Czy taka transakcja dla Aliora będzie wyglądać jak wypłata z bankomatu czy inna transakcja (chodzi o ew. prowizje od kolejnych wypłat).

Autor:  yarciak [ 04 Mar 2022 16:53 ]
Temat postu:  Re: Curve

Podepnij pod Curve, ustaw walutę karty w EUR, jesli masz zakupione EUR, i możesz wypłacić w bezpłatnym planie do 200 EUR.. W historii karty Aliora będziesz miał płatność CRV***nazwa banku, więc możesz dokonać także 1 bezpłatnej w miesiącu wypłaty kartą kantoru Aliorbanku.

Autor:  kostek966 [ 04 Mar 2022 16:54 ]
Temat postu:  Re: Curve

Podpiąć można, tak jak Revo np, a czy będzie prowizja to zależy od właściciela bankomatów, wydawca karty będzie widział transakcję bezgotówkową, wypłacam z bankomatu z kk np i nie ma prowizji, więc nie widać że to z bankomatu

Autor:  parasite [ 09 Mar 2022 12:55 ]
Temat postu:  Re: Curve

:shock: :shock: :shock: -> Dobra, jednak kurs mastercarda z dnia poprzedniego. Obecnie chyba trzeba analizować czy lepiej zapłacić revolutem z kursem aktualnym, czy curve z kursem dnia poprzedniego.

Załączniki:
WhatsApp Image 2022-03-09 at 11.50.50.jpeg
WhatsApp Image 2022-03-09 at 11.50.50.jpeg [ 86.91 KiB | Obejrzany 1802 razy ]

Autor:  lolekanabolek [ 22 Mar 2022 18:49 ]
Temat postu:  Re: Curve

Ma ktoś ostatnio problemy z płatnością Curve przez GooglePay?? Płatności fizyczną kartą Curve przechodzą bez problemu. Karty innych banków w GooglePay też działają. Tylko Curve coś przestało mi się lubić z GooglePay.

Działało, działało i nagle przestało

Autor:  maginiak [ 22 Mar 2022 18:52 ]
Temat postu:  Re: Curve

@lolekanabolek U mnie działa bez problemów.

Autor:  Garmond [ 22 Mar 2022 18:54 ]
Temat postu:  Re: Curve

Działa, działa...

Autor:  lolekanabolek [ 22 Mar 2022 19:11 ]
Temat postu:  Re: Curve

Kurka, to co u mnie nie gra?? Odłącze może kartę od GP i ponownie połącze
Edit: odłączenie i ponowne dodanie curve do GP rozwiązało problem

Autor:  lluukk [ 23 Mar 2022 17:52 ]
Temat postu:  Re: Curve

Mam pytanie o limity - czy dobrze rozumiem, że limit wydatków i wypłat z bankomatów (za granicą) z podpiętą kk są rozłączne i bez prowizji za przewalutowanie mogę w okresie 30 dni wydać płacąc kartą do 500 EUR i dodatkowo wypłacić z bankomatu do 200 EUR czyli łącznie 700 EUR mieć "pozyskane" bez prowizji (od poniedziałku do piątku)?

Autor:  ricinus78 [ 23 Mar 2022 18:15 ]
Temat postu:  Re: Curve

Cytuj:
Curve (free) – previously Curve Blue – a plastic card, introductory Welcome 1% Cashback offer on all your spend for 30 days, fee-free FX spend up to £500 per month & up to £200 per month of fee-free FX ATM withdrawals.

https://help.curve.com/en_us/what-are-the-perks-of-using-curve-SkZJSd2L_

Nie dobiłem nigdy do limitu, jednocześnie robiąc wypłatę, ale czytając powyższe wynika, że to i to.

Odnośnie KK to mogą dojść opłaty po stronie banku, który ją wydał, bo Curve przekazuje MCC świadczące o wypłacie gotówki.

Autor:  witekkowal [ 23 Mar 2022 18:18 ]
Temat postu:  Re: Curve

Polecam kontrolowanie zwrotów od transakcji robionych Curve. Ostatnio znowu miałem problem. Dwa zakupy na Steam, zwrot tylko przyszedł za jeden. Musiałem pisać do nich maila, a jak wiadomo trochę czasu zajęło, żeby wyprostować sprawę.

Autor:  ricinus78 [ 23 Mar 2022 18:36 ]
Temat postu:  Re: Curve

A czy przypadkiem transakcje i zwroty na taką samą kwotę?

Autor:  witekkowal [ 23 Mar 2022 18:37 ]
Temat postu:  Re: Curve

Nie, na różne kwoty.

Autor:  grodek [ 24 Mar 2022 19:03 ]
Temat postu:  Curve

Cześć, czy ktoś z Was ma dziś problemy z płatnościami via Curve? Odrzuciło mi o 14:00 i teraz. Mam podpiętego Dinersa.

Autor:  witekkowal [ 24 Mar 2022 19:07 ]
Temat postu:  Re: Curve

O 17.02 Curve via Diners ok.

Autor:  marek2011 [ 24 Mar 2022 20:06 ]
Temat postu:  Re: Curve

Odrzuciło jedną, ale ta sama za parę chwil przeszła.

Strona 104 z 158 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/