Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Curve
curve,181,129245
Strona 102 z 158

Autor:  witekkowal [ 01 Lut 2022 00:46 ]
Temat postu:  Re: Curve

@dialam, niestety dalej cisza. Curve się nie odzywa, Diners podobno "działa".

Autor:  dialam [ 01 Lut 2022 11:34 ]
Temat postu:  Re: Curve

@witekkowal dzięki za info, u mnie curve twierdzi, że nie widzi w ogóle mojego rachunku - chyba czas się z nimi pożegnać

Autor:  witekkowal [ 01 Lut 2022 11:41 ]
Temat postu:  Re: Curve

@dialam, jak się Diners zwinie to ja też się pożegnam pewnie z Curve. Odkąd KK w mBanku ma super kursy walutowe to jakoś coraz mniej przemawia z Curve. Zawsze też jest ZEN.
Edit:
Przestałem Curve molestować na czacie tylko napisałem maila na support@imaginecurve.com. W ciągu 5 minut dostałem odpowiedź:

Image

@dialam

Autor:  dialam [ 01 Lut 2022 13:18 ]
Temat postu:  Re: Curve

To szybko zadziałali, też napisałam, dzięki za email ?

Autor:  ume [ 01 Lut 2022 16:29 ]
Temat postu:  Re: Curve

Właśnie minął rok odkąd zamknąłem kartę Curve. Skłoniły mnie do tego głównie problemy z ze zwrotami. Widzę, że niewiele się zmieniło w tej kwestii.

Autor:  witekkowal [ 01 Lut 2022 16:32 ]
Temat postu:  Re: Curve

@ume, i tak i nie. Zwykle nie miałem problemu ze zwrotami. Teraz doświadczyłem jednej akcji.
Skandaliczny za to jest support, który milczy tygodniami. Chyba po prostu nie ma co pisać do nich przez aplikację tylko walić na maila.

Autor:  benedetti [ 01 Lut 2022 16:34 ]
Temat postu:  Re: Curve

Zdumiewa mnie to co piszecie, bo od kilku miesięcy praktycznie wszystkie transakcje przepuszczam przez Curve (via ApplePay). Nigdy żadnych problemów z autoryzacją płatności czy zwrotem. Jak zwrot był na zamkniętą kartę, to poszło na konto Curve Cash. Może po prostu jestem w czopku urodzony. ;)

Autor:  marek2011 [ 01 Lut 2022 17:08 ]
Temat postu:  Re: Curve

U mnie też C działa póki co praktycznie bez zarzutów, zwrotów miałem trochę (raczej nieduże kwoty max kilkaset zeta) i póki co wszystkie bez problemów się zaksięgowały tam gdzie trzeba.

Autor:  kostek966 [ 01 Lut 2022 17:35 ]
Temat postu:  Re: Curve

Miałem niedawno taką sytuację, że ktoś zaczął kupować moją kartą przez crv, zanim zablokowałem możliwość dalszego wydawania mojej kasy zdążyły pójść 3 transakcje, złożyłem reklamacje do mbanku, a ten mi odpowiada że uzna jak marszand się zgodzi zwrócić kasę !?, napisałem więc do crv i tu od razu odpowiedź, że wszystko zwrócą i faktycznie cała kasa wróciła, więc nie jest tak źle z nimi w porównaniu do wystawcy karty czyli mbanku

Autor:  Darek M. [ 01 Lut 2022 17:48 ]
Temat postu:  Re: Curve

A mi daliście do myślenia, żeby posprawdzać wszystkie zwroty. W sumie to trochę ich miałem i nigdy nie sprawdzam czy rzeczywiście pieniądze wracają.

Autor:  dialam [ 01 Lut 2022 22:49 ]
Temat postu:  Re: Curve

Ja też raczej tego nie monitorowałam, jakoś przez zupełny przypadek zauważyłam, że kwota zwrotu się nie zgadza (tylko 2 zwroty z 4 są zaksięgowane na karcie kredytowej, choć w aplikacji curve widzę prawidłową kwotę 4 zwrotów). Z kolei zwrotu z Amazona w ogóle nie widzę w curve, zero śladu, zero emaila, zero wpływu na moje podpięte pod curve karty.

Autor:  eroberto1 [ 03 Lut 2022 00:35 ]
Temat postu:  Re: Curve

Cześć. Jak jest z kursami Curve w walucie dirhamów ZEA? Płaciłem właśnie za wynajem samochodu i okazało się ze kwota jest wyższa niż w Revolut. Kwota nie jest zbyt duża 13 zł przy kwocie 860 zł ale zastanawiam się czy płacić na miejscu jednak Revolutem przy większych transakcjach.

Autor:  marek2011 [ 03 Lut 2022 01:42 ]
Temat postu:  Re: Curve

@eroberto1: była już mowa, kursy w C się pogorszyły generalnie, więc trzeba przeliczać co się bardziej opłaca.

Autor:  Darek M. [ 03 Lut 2022 09:43 ]
Temat postu:  Re: Curve

W takich przypadkach można ustawić kartę Revolut / ZEN / Aion na dirhamy ZEA i zrobić go back in time.

Autor:  Tomo14 [ 09 Lut 2022 10:17 ]
Temat postu:  Re: Curve

Wczoraj pierwszy raz użyłem Curve do płatności.
Od pół roku nosiłem w portfelu, ale jakoś się nie złożyło korzystać - zawsze tylko Revolut.
Wiem, że Curve rozlicza transakcje po kursie międzybankowym, ale takie miałem takie wskaźniki PLN/EUR:

Curve: 4,5697
Revolut: 4,5375
Revolut: 4,5365

Wszystkie transakcje w ciągu ok. godziny, więc kurs raczej się nie zmieniał.
Curve droższy o ok. 0,7%

Autor:  matikso [ 09 Lut 2022 10:42 ]
Temat postu:  Re: Curve

Curve nie rozlicza juz po kursie miedzybankowym tylko po kursie mastercard, sprawdz kurs jaki był na mastercard

Autor:  marek2011 [ 09 Lut 2022 11:15 ]
Temat postu:  Re: Curve

Tomo14 napisał(a):
Curve droższy o ok. 0,7%


Zgadza się, ale Curve daje praktycznie cały czas cashback 1% (jak się wykorzystuje referale) , więc to niweluje słabsze przeliczniki kursów, a z kolei bilans na plus jest jeśli zarazem za tę transakcję dostaje się np. mile , a bez użycia C byłoby to niemożliwe (brak akceptacji D) lub w znacznie gorszych kursach płacąc bezpośrednio. Reasumując mimo pogorszenia kursów w C cały czas w wielu sytuacjach IMO używanie jej do transakcji zagranicznych może być korzystne.

Autor:  onufry_z [ 09 Lut 2022 12:14 ]
Temat postu:  Re: Curve

Te zbieranie mil to jeszcze kilka miesięcy tylko…

Autor:  Tomo14 [ 09 Lut 2022 12:34 ]
Temat postu:  Re: Curve

No właśnie coś mnie ten Curve wkręca - kurs Mastercard był zbliżony do Revoluta.

Załączniki:
1.JPG
1.JPG [ 87.98 KiB | Obejrzany 1485 razy ]

Autor:  witekkowal [ 09 Lut 2022 12:41 ]
Temat postu:  Re: Curve

@Tomo14, jakiś czas temu to też zauważyłem i nawet pisałem w którymś wątku. Kurs Curve był gorszy niż KK mBanku rozliczanej wg kursu Mastercard. Coś Curve się popsuł jeśli chodzi o to.

Strona 102 z 158 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/